Споделена история от Други

PC нещо не е в ред
Здравейте! От скоро се появи един проблем със старото PC понякога както си върша нещо или играя някоя игричка от кутията се чува някакъв шум все едно спира след това отново тръгва и от 2-5 секунди екрана и всичко останало замръзва. Не ми дава Blue screen of death просто нищо не се движи и само с рестарт се оправя след което ми дава Disk Check. Забравих да спомена че съм с XP professional Service Pack 3. Oтварях го да го изчистя че беше много прашасал и мислех че прегрява но явно не е това. Търсих доста из интернет и нищо не успях да намеря. Мислех дори да не е от RAM-а защото преди време бях го сменял да не би връзката между дъното и плочките рам да е нещо не както трябва но след малък Scan с една програма се оказа че не е от там. Сканирах го и за вируси нищо не се откри. Та ако имате някакво предположение и решение споделяйте. Мерси предварително

Коментари

1.   "от кутията се чува някакъв шум все едно спира след това отново тръгва и от 2-5 секунди екрана и всичко останало замръзва" - Точно същият проблем, на 2. 5год. ми е компа(извън гаранция), видеокартата ми вече е слабичка, игри не играя, за работа/фън ползвам, но се затрудняваше ей така по няколко секунди като отворя прекалено много сайтове с флаш анимации, видеота и тн.
От захранването беше, 3 месеца ми буча, спираше, отново тръгваше преди да изключи съвсем един ден. И аз дръпнах прахта с прахосмукачка от вентилаторите на захранването и процесора преди да отида, не помогна. Моят комп специалист ми предложи 2 варианта: да поправя/прочиства там нещо по захранването(към два часа процедура и 25лв) или ново за 38лв. Избрах с ново да го смени, 1г. гаранция, и без това още година смятам да ми върши работа преди да взема чисто нов.
Освен това режимът Hibernate като се ползва прекалено причинява това задръстване(по цели дни съм го гасил и пускал на Hibernate щото нали е по-удобно:) Така че най-вероятно това е проблемът.

2.   Май е проблем с харддиска.

3.   Да, най вероятно хард диска е причината за проблема. Свали си безплатната версия на програмата HDD Tune версия 2,55 и сканирай с нея за грешки по хард-а, има си от табовете - ERROR SCAN. Друго може да ти е задръстен хард-а с много неща и да няма свободно място. Още, ако не си дефрагментирал хард-а от доста време, то въвета ми е да го направиш, както и поне минимум един път в месеца да го правиш. Почни от сканирането за грешки.

5.   Свалих HD tune сканирах го и не откри нищо почистих харда до колкото можах и за сега не е правил проблеми дано не прави а ако стане нещо не знам -_-

6.   Захранването. То най-много шуми и щом ти спира работата изведнъж значи е то на 90 процента. Преди да търсиш смяна обе, изчисти си малко диска от ненужни глупости, филми и сваляния и главно остави C да подиша :)

7.   И аз имах същия проблем... Смени си захранването.