Споделена история от Други

Повредена лична карта
Привет

Аз съм момче на 20 и проблема ми е следният:
В личната ми карта има малка дупка, благодарения на така "внимателните и трезви" охранителни лица на дадено заведение.
Как мога да процедирам и кой е най-добрия вариант да си изкарам нова и какви са глобите?
За сега не са ме проверявали но ако ме проверят каква е глобата?
След 3 дни ми превеждат пари с които мога да си извадя нова.
Моля, помогнете защото ме тормози този факт, все пак е документ за самоличност..

Благодаря ви за отделеното време и внимание.

Коментари

1.   отиди в отдел лични документи, там ще ти кажат. за какво да те глобяват? ако повердата я прави невалидна - вадиш си нова и готово. ако те спрат за проверка, казваш - загубих я, сега си чакам новата.

2.   Ако искаш да не плащаш глоба, отиди в районното и обяви, че са те обрали в градския транспорт, ще ти издадат една бележка за няколко дни и след това си вадиш новата карта. При всички други обяснения те глобяват защото ти си длъжен да си пазиш личния документ... от опит е съвета

3.   Една позната си беше загубила картата и й казаха, че глобата е около 10-20 лв, което е по-малко, отколкото за повредена. Обаче тя беше на 17, ти като си пълнолетен, може да не ти е същата такса.

4.   отивай на време
глобите започват от 20 лева до 150 лв
зависи от периода в който не си я извадил личната карта, в случая не си я подменил
Ако попаднеш на свестен човек зад гишето, може да се разминеш и с минимума.
а колкото да обявиш, ч е са те обрали - все тая - пак подлежиш на глоба - затова, ч е не си я съхранявал както трябва, а и ще ти се налага да пишеш, лъжи обяснения - не си струва, мисля, ч е повече от 20 лева едва ли ще ти вземат

5.   ако кажеш че са ти я взели ще даваш около 50 лв глоба, лично сестра ми я изгуби но каза това защото иначе глобата е по висока.

6.   Аз си изгубих паспорта на скоро и ме глобиха 50 лв. Дали е лична карта или паспорт, дали е изгубена или открадната, глобата си е толкова. Ако е повредена, може и повече да е. И майка ми, и баща ми също са си губили документи и знам. Пишат ти акт, пък после дали ще те началъмят от НАП да ти ги вземат е друг въпрос, въпреки че все ще ти се наложи някакъв документ от там и ще си искат парите. Ако успееш да ги забавиш 5 г., се погасява по давност.

7.   Отиваш в бюрото за документи в полицията ви и там казваш, че искаш да си извадиш нова карта, тъй като старата ти е невалидна според теб и им я показваш. Ще те пратят до банков клон, където да заплатиш малка такса за издаване на нова карта. Взимаш бележка от банката и с нея се връщат да те снимат в полицията. После чакаш новата. Не се притеснявай, не си първият с подобен проблем, всичко ще бъде наред.

8.   на мен ми откраднаха портмонето с личната карта, имах протокол от полицията и нищо не са ме глобявали, откъде-накъде? извадих си нова и готово. шефът на отдела ми намекна за подкуп, вика, преди да идеш на гишето за получаване, мини през моя кабинет да измислим нещо да не се глобяваме. аз си отидох направо на гишето и си взех документите, тоя тип повече не съм го виждала. което ме навежда на мисълта, че няма глоби??

10.   Здравейте, днес ходих да си сменя личната карта поради повреда. Отидох в четвърто РПУ написаха ми акт, глоба нямаше и платих само таксата за издаване на нова карта.