Споделена история от Други

Има ли извинение за побоя?
Историята е малко дълга, но се налага да я разкажа, за да обясня при какви обстоятелства се случи всичко.

Запознах се с приятеля ми преди три години в Париж, той е мароканец, но живее там от почти десет години. Тогава работех в съседна на Франция страна, започнах да му ходя на гости и постепенно нещата се задълбочиха. После ми се наложи да се върна в България, но продължих да му ходя на гости, понякога за по два-три месеца, дори започнах работа по интернет, която ми позволяваше да пътувам. През цялото това време го познавах като много свестен, спокоен и търпелив човек.

През лятото имахме идеята да ми дойде на гости, но аз не бях сигурна дали може да пътува до БГ с разрешителното си за Франция и няколко пъти му казах, че трябва да провери, да попита. Той обаче не го направил. Накрая уж се разбрахме, че идеята за БГ отпада и вместо това ще отидем заедно при роднините му в Мароко. Дори резервирах билет, всичко беше уговорено, оставаха 2-3 дни до полета. Впоследствие разбах, че междувременно той решил да ми направи изненада и да дойде до БГ и после да отпътуваме заедно. Решил да влезе през Гърция, но там му казали, че няма право с тези документи и направо му конфискували разрешителното и го качили на самолета за Мароко.

Знаех, че няма как да не ме обвини за случилото се, но никога не съм мислила, че това обвинение ще изригне по такъв начин. Заради този проблем отношенията ни в Мароко много се изостриха, непрекъснато се карахме, а той ме оставяше в един апартамент сама по цял ден, защото трябвало да бъде със семейството си. Така и не ме запозна с тях. Аз се побърквах от самотия, не можех и да излизам, защото жена не можело да излиза сама по улиците, той се прибираше чак вечерта и пак се карахме. Беше ми много криво - виждахме се по два пъти в годината, бях направила всичко по силите си да събера пари за билета и да отида да го видя, а прекарвах цялото време сама между четири стени. Накрая заминахме за друг град и там се случи най-лошото. Вечерта се скарахме ужасно, защото казах, че квартирата е мръсна и мирише лошо. Той се разкрещя за каква се мисля и се надвеси над мен, крещейки, а аз инстинктивно го одрах по лицето - не беше умишлено, беше някакъв рефлекс за самозащита. Тогава стана побоят - първо ми удари главата в стената, после продължи с удари с юмруци, риташе ме с крак в лицето, удряше ме с бутилка с вода по главата, в един момент помислих, че ми е спукал тъпанчето, защото не чувах нищо. Загубих представа колко време е минало. Прекарах нощта залепена до стената в другата стая, ослушвайки се за всяко движение, като си мислех, че всеки момент ще влезе и ще ме довърши.

После твърдеше, че всичко е защото е страшно изнервен заради изгубеното разрешително и от това, че през цялото време се разкъсвал между мен и семейството си. Аз съзнавам, че, това, което направих, е недопустимо и се срамувам от това. Но все пак - има ли наистина извинение, което да оправдава побоя над човека, когото твърдиш, че обичаш?

Мисля, че никога няма да мога да забравя това. Не може да има истинска връзка, когато единият се страхува от другия и непрекъснато си мери приказките, за да не изяде някой бой. И трябва ли изобщо да забравям и да продължа все едно не се е случило?

Коментари

1.   Преживяла съм същото.дългогодишна връзка-същият побой..много мога да пиша-но ще ти кажа само 1 в отговор на въпроса ти ДАЛИ ИМА ИЗВИНЕНИЕ-съдейки по моя пример и още много подобни-през годините разбрах и видях 1-всеки се изнервя ,,,.той може да се изнерви и на майка си-и на сестра си -и на кой ли още не,ама КАК ТАКА СТАВА,че пред другите,си сдържа нервите и не ги пребива,а пред теб не може..

Е смятам ,че оттук нататък сама си вадиш изводите-и запомни:няма такова нещо като аз си изпуснах нервите,не исках...много ясно ,че го е искал...защо така не се държи с друите...той е такъв там където МУ Е УДОБНО!

Убедила съм се в това ..и мен ме е страх-и аз се съобразявам какво ще кажа че да не го ядосам и т.н....виждала съм как много хора си позволяват много спрямо него но не се държи така с тях..не смее...майка му го е правила на нищо...е как така там си сдържа нервите??!!! значи можело...няма извинение-всяка подобна постъпка е умишлена и те разбирам много добре.лошото след 1 такава връзка е ,че страхът си остава,няма начин да не окаже отражение подобно отношение.самочувствието неизменно спада,самооценката...всичко...

Зарязвай го! знам че е лесно да се каже.и още нещо.....мароканец?? убедена съм в преценката си за да ти го кажа.. и и го казвам-тези хора са по-изостанали от нас...каквито и да са -с каквото и да се занимават-генът е важен-а един бял човек в 90% от случаите е генетично по-умен и на много по-високо ниво-сама си вади изводите...интересно ми е как си се захванала с такава маймуна-не се заяждам-а ти пиша приятелски за да си отвриш очите да разбереш ,че не ти е там мястото.а и какво значи някой 3г да не те запознае със семейството си???обидно е по принцип.щом не те запознава значи не е чист и крие нещо...а ,и да не забравя-още нещо в което ще се убедиш ако имаш възможност-мъж ,който бие и посяга и обижда,както е и в нашите случаи-ВИНАГИ изневерява рано или късно!Лъже!!!! УСПЕХИ СЕ МАХАЙ ОТТАМ.и съм права за всичко ,да знаеш . :)

2.   Не,ти луда ли си,как ще забравяш,махай се от този изрод, щом е имало веднъж, ще има пак!А представяш ли си след 10г. брак с него:загорила си манджата-бой, закъсняла си да се прибереш-бой,гримирала си се-бой.....Изобщо излишно е да задаваш този въпрос,достойнството ти преди всичко

3.   Според мен, не трябва да се занимаваш с него, остави го. Обичал те??? Така ли се изразява любовта? Да приемем, че този път е било, заради разрешителното, но ти си човешко същество, не някое животно, че да те рита и чак и юмруци :Х Дори и с животните не се държат така, един път се е случило, гаранцията, че ще се случи отново, е 100 %, но този път дали няма да имаш по-сериозни травми. Не се занимавай с него, намери някой, по-свестен, ако са останали такива :Д
Успех ти желая :)
darkmatter

4.   Не мога да си представя как може така мъж да бие жена. Първо да удариш жена е абсурд. За да я пребиеш от бой по такъв жесток начин....незнам. Не знам какъв е този мароканец, но ти грам самоуважение нямаш щом се чудиш дали може изобщо да му простиш. Ебати и жалката нация сме станали. Жените ни ама грам не се уважават. Мароканец значи. Браво!
Ралф

5.   Сама го казваш- "Не може да има истинска връзка, когато единият се страхува от другия и непрекъснато си мери приказките, за да не изяде някой бой". Помисли добре- това ли искаш? Да кажем, че найстина е бил изнервен, но да ти беше отвърнал на шамара с 1 шамар и да приключи, той те е бил до несвяст. Това никога няма да забравиш и дори и сега да го обичаш, ще дойде момента в който ще те отвращава само като си спомниш за този побой.Как си представяш живота с този човек- в Мароко, без никаква свобода или ??? Ще започне да ти крещи и да се държи с теб като с робиня и от човека,в когото си се влюбила сега няма да остане нищо.Пред теб ще се разкрие една нова картина. Не забравяй и факта, че той може да има и други жени... Живеем в 21 век, обединена Европа, намери си българин или ако не поне Европеец.Помисли добре, мисли с разума и не давай приоритет на сърцето си.Прочети ако искаш ето това: http://spodeli.net/4/story-215.html Желая ти успех

6.   Щом единпът ти е посегнал, никога няма да спре, пък ти сама си реши дотолкова ли го обичаш, че да търпиш.

7.   Как може да си задаваш този въпрос след всичко случило се? Изчезвай завинаги от този човек, в противен случай аз ти гарантирам, че пак ще го направиш, но може би с дете, което той ще иска да ти отнеме, с много синини, много рани във всеки един смисъл на тази дума и в безкрайно самосъжаление за собствената си глупост. И може би с един провален живот...
Глупава си, много...

8.   Мила, бягай от този човек. Прекъсни всякакви контакти с него и го игнорирай. Нека си остане лош спомен. Само това. Направил ли го е веднъж, ще го направи и втори път и кой знае още колко.

Майка ми имаше подобен проблем с един психопат. Проблемът беше, че живеем в малък град и беше неизбежно да не го види. А този е в друга страна, което е прекрасно. Замисли се дали любовта, която изпитваш заслужава това. А ти самата заслужаваш ли го? Остави го, усмихни се и продължавай напред. Успех и всичко добро!

9.   Бягай далече, запази самоуважението си като го напуснеш . Успех

10.   Благодаря на всички за съветите и симпатиите. Много исках да чуя някакви отзиви от хора, преживели подобни случаи, аз лично за пръв път се сблъсквах с такъв вид насилие в живота си, всичко дойде като шок. В семейството на родителите ми имаше много скандали, но там агресията беше словесна, не физическа. Знам какво казват всички - щом веднъж се е случило, то неминуемо ще се повтори. Затова исках да чуя от хора, преживели същото, дали при тях е било така.

Всички се чудят какво кара жени в подобна ситуация да не реагират незабавно. Много четох в интернет затова и се опитах да си обясня причините. Първо - шокът от първия подобен случай е огромен, повярвайте ми, известно време след това не можеш да дойдеш на себе си и да проумееш как човек, когото познаваш от години като мил, спокоен, грижовен и т.н. , на когото си имал пълно доверие, се превръща в агресор. Това е като да паднеш от високо - в първия момент не усещаш нищо, болката идва чак след това. Има жени, които са в капана на емоционална и материална зависимост (моят случай за щастие не е такъв). Много се говори за самоуважението, но не трябва да се подценява ЧУВСТВОТО ЗА ВИНА - това е много мощно оръжие в човешките взаимоотношения, и хората го използват дори подсъзнателно, за да оказват влияние върху другия и почти винаги успяват. Ето, в моя случай идва дилемата - въпреки всичко ще бъде ли човешко да изоставиш някого точно в момента, когато е загубил всичко, и то - донякъде - по ТВОЯ ВИНА?

Абсолютно сте прави, че най-добрият изход е да си тръгнеш и да съхраниш себе си. Не се съмнявам в това, просто се опитах да обясня какви психологически механизми карат жените да вървят срещу здравия си разум. Който е бил в същата ситуация ще разбере за какво говоря.

Колкото до националността - това дали ще си позволиш да посегнеш на някой, който е по-слаб от теб, наистина е въпрос на култура, но не на национална, а на човешка. Преди да напиша този пост прочетох доста такива истории в тази сайт - такива случаи изобилстват и тук, нищо че сме християни и европейци. Не го казвам, за да оправдавам някого, просто го отбелязвам като факт.

Искрено пожелавам на всички, преживели такава ситуация (включително и на себе си) да успеят да излязат от емоционалната дупка, в която се намират, съхранили себе си, разума си, самоуважението си, радостта си от живота, и ДОВЕРИЕТО си в хората (това последното май е най-трудно). От авторката

11.   Aз съм номер1 ,която е преживяла същото,както споделих! бягай!все едно слушам себе си..не трябва да се подценява чувството за вина...така е....и да пишеш как се развиватр нещата.прекалено интелигентно звучиш за да стоиш там.

12.   Исках само да подчертая, че коментарът ми не е от расистки подбуди. Просто твърде добре знам какво говоря. Това са религиозни хора а тяхната религия не осъжда насилието над жените им. Не искам да говорим за това. темата е дълга. Колкото до личностните подбуди, колкото и афектиран да е бил той в дадения момент, тук не говорим за шамар....нали? Говорим за жесток побой. Това да риташ жена в главата ако за теб е нищо, незнам. Това просто не е нормален мъж. Изгубил някакви документи заради теб и те пребива..... Ходи му се извини и кажи, че грешката е твоя. Нали това искаш да чуеш?
Ралф

13.   Абе, хора, не разбрахте ли от токлова много написано и споделено, че националността и религията имат значение, защо опитвате да обърнете света. Народът си го е казал - всяка жаба да си знае гьола. Живях и работих известно време с араби - е, по-големи маймуни няма, родени артисти са, само да не са ти в къщата. Забрави го.

14.   Абе ти...тъпа ли си? Махай се веднага от този долен боклук. Едно е да ти удари шамар (което също е недопустимо), но друго е да те набие по този начин... Изрод. Та той те е смазъл направо. Най са ми смешни и жалки жените, които ги бият и после същите циврят и се оплакват как не може така да живеят. Едно ще ви кажа - сами сте си виновни. Като ви бият-напускате тези путьовци и си намирате друг. Толкова добри и свестни момчета има по този свят.

15.   До авторката.може ли да оставиш имейл

16.   Намери си друг грижовен има ги не се заробвай на предразсъдаци,търси си друг,който търси намира.

17.   Не, няма оправдание! Това, че не са го пуснали въобще не означава, че трябва теб да те бие... аз те съветвам да се махнеш от този, защото веднъж удари ли те мъж, ще го прави винаги!!!

*Яса

18.   Аз преживях същото кото теб.[Омъжих се по желание на близките ми за този човек но постепенно го обикнах дори мислех че съм влюбена но не и той немога да разбера тъй като е много потаен.[Вечер се пребира късно от работа непрекъснато го хващав в лъжи и мисля че ми изневерява.[Казах му че го подозирам но това го забавлява и че му било писнало да го притискам дори искаше да ме изгони.[
Не ме запознава с приятелите си да не би да го изложа.[А снощи ме би и търкаля по земята с псувни тъй като го уличих в още лъжи и поисках логично обяснение.[Немога да го напусна живеем в малко село и съм материално неосигурена а и имам дъщеря на 7.[Досега всичко съм му прощавала но не мисля че скоро ще мога да забравя как ме риташе като куче и ми викаше курва.[
Това се случи за пръв път от 8 г.брак.[Признавам че го провокирах и може би обидих за подозренията ми но дали заслужава извинение неговото посегателство]

в

19.   Този пък като е ядосан да ходи да се гръмне, какво бие!

20.   Няма оправдание за пребиване на а жена, защото си казала мнението. Забрави за него и си намери истински приятел/и.