Споделена история от Други

Ах, любов!
Случам Una Amore Grande. И си мисля за абстрактната любов, която всички ние търсим, която всички ние гледам епо филмите, четем по книгите, слушаме от приятели на приетели на приятелите си... А всъщност е толкова субективно! Може би единственото общо са няколко основни грешки, с които всеки един човек си пречи.

1. В старанието си да се "представи добре" започва да играе роля, която или го поглъща и той забравя себе си, или му омръзва след известно време и от тази любов остават само лъжи и неприятни спомени.

2. Вживяваме се толкова много в ролите, които ни опредеят медии и по-специално чалга-културата, че вместо да създаваме близост, създаваме пропаст между половете. Мъжете започват да се правят на недостъпни, жените започват да се предлагат. Всеки изменя на ролята си в природния баланс. Броят на хора с хомосексуални наклонности се увеличава с всеки изминал ден и как няма?! Че аз срещам доста повече мъжки качества у мои приятелки(които, повярвайте ми, са много "яки каки"), отколкото у някои "як" "мъж".

3. Представете си, че виждате някое много готино момче/ момиче по улицата. Нещо повече - вие искате да осъществите контакт с обекта. Какво ще направите? Ама честно? В 99% от случаите ще се подминете дори без усмивка. Защото? Защото или се срамувате, или се правите на надути, или на интересни... Не казвам да му скочите на врата, а просто погледнете хомосапиенса срещу себе си. Вижте човешкото същество, което събужда интерес у вас!

ПС1: Да си дама означава да се държиш достойно и на положение, а не превзето и същевременно леко!
ПС2: Да си мъж означава на първо място да си активен!

Коментари

1.   Това ,от което всеки се нуждае е любов несъмнено. Но това , което е грешка при много хора е , че търсят страстта много повече отколкото истинската любов. мислят егоистично.

трагичен е фактът, че днес хората са толкова гладни за близост , но в същото време се страхуват да се посветят един на друг. Те търсят близост без посвещение и приемливост като отново и отново получават опустошителни резултати в живота си.

надявам се да съм ти бил полезен :)

2.   Ми с последното изречение трудно ще се съглася. Обичам аз да съм активната, да набелязвам, да се приближавам , да съблазнява - доставя ми удоволствие.

Има ужасно разкрепостени хора, излизащи от нормите има таква, които са силно морални, има по-смели и активни, по-пасивни, по-комплексирани или по-освободени от комплекси и задръжки, но в крайна сметка за всеки влак си има пътници, за всеки!
Ако някой се чувства доре в ролята на чалга звезда - нека. Няма индивид , който се е изградил сам по себе си като такъв. Живеем в общетво, биваме възпитавани, обучавани как да се държим социално-приемливо.
Иначе можеш да вземеш пример от Диоген Киника и да се обявиш с/у обществените норми

3.   Добре всички говорят за любов, а всъщност съществува ли!? Това което мислим за любов, всъщност е привличане.

Относно втората тема, че жените се държат като мъже, а мъжете като жени - в нашето поколение вече е така, момичета без задръжки и същевремено без ценности и високомерни, добре изглеждащи момчета, които едва ли не трябва да умоляваш за разговор или нещо повече.

Относно третата тема, това се отнася за по затворените хора. Както казах и по-горе няма задръжки и ако много го/я хареса ще го/я спре! Но сигурно сте забелязали, че всеки човек харесва не подходящия човек. Човек, който няма да откликне на чувствата им. И винаги харесваме външността на човека, а не неговата същност.

Това, което си написал просто отговаря на времето, в което живеем!

Ж-15

4.   Любовта за разлика от абстрактната обич, е порив към непосредствена обвързаност между двама души – мъж и жена. Тя е влечение на душа към душа и на тяло към тяло. Една душа обича друга душа и едно тяло обича друго тяло. Но тези две отношения не са разделени. Душата търси другата душа в другото тяло и другият привлича със своето телесно излъчване. Тук специфична ценност се отдава на докосването между телата.

Любовта е толкова силно, уникално и богато чувство, че последиците от него са твърде различни. Ако чувството за уникалност се докаже от преживяването, любовта преминава в желание за съвместен живот и създаване на семейство. Ако преживяването не е така убедително, възторгът на чувството стихва и се превръща в приятелство или добронамерено познанство.

5.   Относно: "Ми с последното изречение трудно ще се съглася. Обичам аз да съм активната, да набелязвам, да се приближавам , да съблазнява - доставя ми удоволствие.

Има ужасно разкрепостени хора, излизащи от нормите има таква, които са силно морални, има по-смели и активни, по-пасивни, по-комплексирани или по-освободени от комплекси и задръжки, но в крайна сметка за всеки влак си има пътници, за всеки!
Ако някой се чувства доре в ролята на чалга звезда - нека. Няма индивид , който се е изградил сам по себе си като такъв. Живеем в общетво, биваме възпитавани, обучавани как да се държим социално-приемливо.
Иначе можеш да вземеш пример от Диоген Киника и да се обявиш с/у обществените норми"
Съгласих се:)