Споделена история от Други

Много мразя Свети Валентин!
Да, точно така-страшно много го мразя! Всеки на секундата, след като прочете това, си казва "Тая е сама на празника и умира от яд" Да! Този глупав празник сигурно го е измислила някоя оглупяла от любов жена, която е нямала друга работа... много романтично от нейна страна-ами ние, които не го "празнуваме", какво? За нас има Свети Трифунчо... хубаво ама като се напием кой ще ни изпрати до вкъщи и ще ни сложи в леглото да спим!? Кой-питам аз...не чувам отговор-то е ясно!

Тези жени, които още от началото на седмицата са започнали да ходят на фризьор, маникюр и солариум, ни наричат "Стари Моми"- то може и така да е, ама вие пък като сте толкова хубави защо се киприте толкова?!

И тези сърца навсякъде... Какво сте ги сложили-ако преброите жените и мъжете, които наистина са влюбени в половинките си... то затова кръчмите на празника са пълни-не от любов, всеки случай!
И само се натякват някакви абсурдни неща- "Най-любовните градове", "Най-влюбените подаръци"...
Хайде, честито на когото каквото празнува :Р

Коментари

1.   Този празник у нас си е чисто търговска измишльотина, но нека го празнува който иска. Хич не се чувствам длъжен да подарявам сърца и прочее валентинки, любовта си мога да покажа и по други начини. Мразя празници, които ми се натрапват.

2.   Доста си отчаена явно.
И аз не обичам много този празник ,не защото съм сама, просто смятам, че е изкуствено наложен.Ако искаш да покажеш любовта си към някого, не е нужен специален ден, дата...

3.   Хахахаха...авторката е комплексарка. Която явно е сама..! Вместо да злобееш и завиждаш на останалите, направи нещо за външния си вид. Явно не те харесват момчетата. Помисли си защо...къде е проблема? 100% е в теб.

4.   Аз пък си имам гадже но пак мразя тоя ден а номер 3 е тъп !!!!!!!!

5.   Не съм грозна! То да не каже нещо човек-обиждай, полезно е, можеш да избиеш и твоите собствени комплекси така.

6.   Ти празнувала ли си? Това на празника любимият ти да те чака с букет с цветя и някакъв подарък .. след това да излезете някъде и изобщо целия ден и цяла нощ да те глези. За мен празника не беше кой знае какво. Просто за мен и него е празник всеки ден. Всеки ден ме кара да се чувствам специална .. Просто когато почувстваш това на празника и след това прочетеш темата ще се почувстваш много глупава

7.   И аз го мразя.Да, сам съм и си нямам приятелка. И Трифон Зарезан мразя.
Айде съдете ме :)

8.   Аз също не намирам смисъл в цялата тая показност на чуства и лиготии от рода на ти си единственa и обичам само теб... Хубаво наистина може да има влюбени хора, радвам се за тях. Не мисля, че авторката е грозна или неподдържана жена, изразява мнението си и това е. Аз също не съм сама имам приятел, но не мога да твърдя, че съм и очаквала да празнувам св. Валентин. Според мен не трябва да има някаква специялна дата за да изразиш чуствата си.

Аз лично, вчера си прекарах страхотно с верните си приятели, а по късно спокойно се насладих на компанията на човека до мен, за мен това е ежедневие за това 14-ти февруари е просто още един ден...

Поздравям авторката, наистина мисля, че е силна жена и рано или късно ще постигне това, което търси..., не е нужно да имаш мъж до себе си за да се чустваш пълноценна. ;)

9.   Права си,този празник е най-лошото нещо,което са могли да ни причинят търговците.Аз имам и лични причини да съм против него освен това,че ни е изкуствено наложен.Ще ми се човечеството някакси да забрави веднъж завинаги,че изобщо е съществувала такава дата.

10.   Свързвам празника единствено с купон и то със сигурност не за "Свети Валентин". Имам си приятел, но той е на моето мнение, за което съм изключитлено благодарна на Господ, защото не бих изтърпяла някой цял ден да му гука колко ме обича само защото е някакъв романтичен ден /уж/ и да гледам някакви хартиени кръвоснабдяващо органи, които ще ги завра в шкафа и няма да ги погледна повече.

11.   №9, напълно си прав. Глупав начин да се печелят пари от балони-сърчица и тем подобни простотии. За влюбените един ден не е достатъчен. Всеки ден е ден на влюбените, а любовта трябва да се показва непрекъснат.

12.   Cъгласна съм с номер 4 ;) и да ... и на мен този празник ми е противен то4но заради си4ки тея лиготии... 2/3 от тея дето се водят влюбени са само с въпросния 4овек само за да го из4укат и нищо пове4е , и като най малкото тоя празник не е български ... пълна измишлиотина... по традиция/не 4е съм от тея дето си падат мн по традиционните неща хи4 даже :Д/ бяхме тоя път трифон и прошка... "половината българи" са забравили сиг или изобщо не знаят 4е се паднаха на тая дата празниците... за кво говорим...

A то4но за тези дето се водят за мн хубави като стана дума без 1 тон грим ще изглеждат като тотални парцали...ще кажете да сякаш и аз не съм ползвала грим... еми не не познахте не ползвам ! защо ... еми не само 4е не ми е нужен защото не съм тръгнала да се правя на световно известна звезда и да се отварям като пуйка пред хората а в същото време да ме е срам да излезя без грим навън......

13.   Защо се нервиш, бе девойко?! Е, Валентин - много важно! Харесай си друг празник - създай си, ако е необходимо и си го празнувай!!

14.   Предпочитам Трифон Зарезан...Поне може да се напием от мъка заради измисления св. Валентин...

15.   Много си права моме(визирам авторката) и номер 4 ме изкефи максимално, и номер 7.
Защо мразя св.Валентин ли?
Ами защото също като авторката мисля, че тези дето се павят на влюбени в покловинките си, а пък им изневеряват са супер лицемери да празнуват, подаряват подаръщи и т.н.
И аз съм сам подяволите и никое момиче не ме изка

16.   Браво,авторке! Този празник е уникална глупост! Защо не вземем да основем един клуб "Аз мразя Свети Валентин"? Аз като мъжко чадо ще намеря мъже,които го мразят, а ти се заеми с жените.Ще се събираме по Скайп веднъж седмично или месечно,за да обиждаме 14.02. и да се надъхваме взаимно с омразата към датата 14.02.

П.С. Причината да го мразя не се корени в много популярното обвинение в интернет пространството - комплекси,защото си нямам гадже.Това е в случай,че на някой му се прииска да ме обвини в нещо,което всъщност е вярно,но за него самия.

17.   Уххх и аз мразя тоя "празник". Толкова ми е глупава тая цялата история с валентинките, сърчицата и всичките им там подробности. Направо е банално. Ако някой се нуждае от ден, в който половинката му да се сети за него - ОК, но аз нямам тоя проблем. Не мисля, че любовта се доказва по тоя начин, пък и се получава много забавен ефект, когато гледаш как хората се мъчат да похарчат колкото се може повече пари, за да са купили "по-хубав" от този на човека до себе си подарък. Така че... предварително честитя на всички разлюбени трезвеници ;P

18.   Въпроса не е до мразенето на празника , а за това че има специален ден за влюбените, че аз ако съм влюбен свети валентин да не е края на света всеки миг всеки момент мога да покажа, че съм влюбен... и междудругото този празник е католически в България не трябва да се празнува , трябва да се празнува Трифон зарезан !!!

19.   Аз не харесвам празника свети валентин!!!не защото сам сама напротив, с моя приятел сме се разбрали да него празнуваме!за мен тва е празник с цел тьрговска печалба,ако обичаш някой няма да ти пука дали е 14 или не,ще го показваш всеки ден не са нужни подарьци и специална дата за това!!!!

20.   №19 - по принцип си права, но това което казваш не е съвсем вярно. Представи си, че някой иска да се обясни на любимия си човек, но все не намира сили и смелост да го направи. Тогава точно празник като този може да стане повод двамата да се съберат - едно невинно подаръче, SMS или някакъв друг спонтанен жест на внимание може да подскаже на любимия за чувствата ви, и ако той/тя е на същата вълна да придобие увереност, виждайки "зелената светлина" отсреща. Не забравяй също така, че празници е имало и преди света да се комерсиализира, и ще подължава да има, дори и едни ден да се декомерсиализира...

Ray

21.   Предпочитам Трифон Зарезан-а за глупавия св. Валентин да си го празнуват който иска.. защо ние трябва да празнуваме чужда традициоя. Чужденците кога са празнували наши празници. Не пиша за смесените бракове.. а изобщо! Хубав ден

22.   Харесвам празника, защото е посветен на Любовта.
Любовта заслужава да има специален ден и празник.

Друг е въпроса, че розовите ( да, розовите, не червените ) сърца и балони идват в повече.

Лоша

23.   Авторката, подкрепям те в ненавистта ти към празника! Не го прекарвам сама, но ме дразни комерсиализацията му-всичките сърчица, звездички, купидончета, шоколадчета и т. н... И влюбените двойки на този ден-ах, колко еднотипно изглеждат- момичето с рокля и роза, момчето-официално облечено...
Както и да е, аз си празнувам Трифон Зарезан с приятели и съм щастлива! :)

24.   Гроздицето киселко, а? :)
Мислите на омраза, гняв, злоба, ревност и т. н. сериозно подриват бъдещето ви!

25.   Хубабо е човек да обича, а ако и любовта е споделена... Който обича да празнува, а на който му е все едно да удави мъката :Р

26.   Празнувай Трифон Зарезан!!! Българи сме, все пак...

Snowman

27.   На един 14-ти февруари ми се случи нещо, което повлия твърде зле на по-нататъшния ми живот. Затова и аз мразя тази дата. Колкото до Трифон Зарезан - аз не пия. Затова не празнувам нито единия, нито другия. За мен тази дата е просто следващата от календара, каквато е 11. 02. или 15. 02. Излишен комерсиализъм и повод на "щастливите" да се похвалят с нещо, което може да не бъде част от живота им още след няколко месеца или дори дни - това е първоначалната идея на въпросния празник! Въпреки че хвалещите се го правят целогодишно, но е хубаво да имат специална дата за това. :( А на пиещите също не им е нужен повод, за да си пийнат, нали? :)

29.   Утре е Трифон Зарезан. Честит Трифон Зарезан хораа. Бъдете живи и здрави и не се напивайте- сряда е работен ден!!! А за темата... бг само печели от празника