Споделена история от Други

Искате ли регистрация в Сподели?
Дайте Вашето мнение за това, ако се въведе регистрация:

=======
1. потребителко име
2. парола
3. имейл (ако се забрави паролата)
4. псевдоним
=======

Всеки потребител след 10 одобрени коментара ще има право да публикува коментари директно, без да трябва първо да бъдат одобрявани от модератор.

Към всичко това ще се добави система за оценяване на всеки коментар по 2 критерия:
- полезност (уместност)
- грамотност
Ще може да се гласува с ДА и НЕ

По този начин потребител (вече одобрен за директно публкуване), ако започне да пише неуместни коментари или нечетливо написани, другите оценявайки качеството на коментарите му, ще свалят общия му рейтинг и ще мине отново на модерация.

Модераторите разбира се си запазват правото по своя преценка да пуснат определен потребител на постоянна модерация.

Какво мислите за това?
Коментари и предложения?
Екипът на Сподели.нет

Коментари

151-176 от 176

164.   Номер 104 може да се изтрие темата. Дъщеря беше публикувала нещо в раздел секс и интимност и като каза изтриха историята би трябвало да се получи и при теб.
Към модераторите:
Аз съм съгласна за регистрацията какво му е лошото анонимността пак се запазва. Мисля, че това ще е добра идея, ако се осъществи, тъй като аз така, ако искам мога да се представя за 17 годишна примерно, а всъщност да съм по-малка или по-голяма.
Добре ще е да се знае както казаха дали коментира мъж или жена. Това не е нещо лошо нищо няма да стане като се регистрираш с друго име, което ти харесва например. Естествено би могло да бъде по-добре, ако историите са анонимни, а коментарите не. Да вземем за пример фацебоок. Аз не съм регистрирана там, но дъщеря ми ми е казвала. В този сайт има регистрация, но все пак човека може да си остане анонимен, ако желае. Може да напише каквото име си писка като потребителско. Не е задължително да публикувате собствените си имена. Аз например от скоро влизам в сайта (детето ми ми го показа, но тя не влиза) и срещнах доста истории, в който децата казват, че мразят анонимните. Ми то е същото нещо и тук. Ако някой се мисли за смел нека не пише анонимно ти така е лесно да се обижда или нещо подобно... Знам, че темата е стара, но все пак реших да коментирам. Надявам се никой не ме е разбрал по грешно. :)

165.   Аз съм ЗА по много причини, ще изброя няколко:
- бих се вслушал много повече в съвет от човек който застава зад думите си
- аз самият винаги бих писал само в истории по теми в които съм компетентен - признавам си че понякога пиша излишни коментари с ирония в изказа но специално при мен това не е така защото тук съм анонимен, но при много други коментиращи се появява този проблем.
-сайтът може да обеднее откъм хора които няма с какво да помогнат с идиотските си коментари, но ще има хора
които наистина биха ти дали съвет който може да промени твоята история. ( в този ред на мисли може споделящите да запазят анонимността си ) примерно в раздели като "секс и интимност", но коментиращите винаги да са хора регистрирани в сайта.
И зашо да няма оценки - егото може да бъде много голям стимул за интелигентните хора да помагат.
- харесвам много сайта, но в много от темите бъка с глупави коментари а истинските са 2-3 и за затрупани с тъпотия, много от темите остават и без решение без добър съвет.
- понякога има истории в които много ми се е изкало да
се свържа с автора / ката
- може да се създават приятелства тук, може да се събират двойки - има много истории в които автор/ка и коментиращ/а си допадат, но заради анонимността вероятността да се запознаят на живо клони към 0%
За съм още веднъж и се надявам екипът на сподели да не вземе това решение само на базата на безбройните коментари "НЕ"

166.   Хей 111 номер, защо питаш по коментарите вместо в история!?
Аз съм твърдо ЗА, но да са само за който иска.
Да пише "Регистрация в Spodeli. net"
А който не иска си е негов проблем, няма да се появяват веднага.
Само да попитам нещо, ти дето си писал/а историята... Модератор ли си? Това искам да знам. Защото ако не си значи не можеш да ни уредиш регистрации.

167.   ДА!

168.   Да бе да вярвам ти.

169.   Да

170.   Не не искам регистрация защото посещавам форума точно по тази причина, че е напълно анонимен.

171.   Да номер 164 знам я историята на дъщеря ти„КАк може да се разбере дали едно момче е девствено”, писъл съм в нея.

172.   В момента сайтът е перфектен, само ако може по-бързо да се одобряват коментари от модераторите :)

173.   Номер 171 ;д и аз я знам ама не съм писал в нея както и да е може да не го казваш въпроса е дали искаш регистрация или не. Четеш ли ко те питат. Тя авторката на тая история ми е от класа де ;ддд и след 7-ми пак ще сме в един клас.

А за регистрацията що пък не ко ми пречи аз и без това се разписвам на всеки мой коментар. не разбрах само защо сте се напънали с това НЕ коментарите знаете ли к'во бързо ще се одобряват така? Не стаа въпрос само за регистрация хем искате по-бързо да се постват коментарите хем не щете регистрация ми ако искате тогава ще чакате модераторите не са роботи. Един отделен въпрос админите да извинят ама... Вие (дето сте коментирали с не) праите ли разлика между автоматично и ръчно одобрение?

Метал 13г.

174.   Не. Веднага ще се напълни със спамери, дето отчаяно търсят чуждото одобрение и се изказват навсякъде неподготвени, само и само да получат звездички.

175.   Ясно 179 ти си нейното гадже.

176.   аз съм номер 173 мисля, че нещо се омотах исках да кажа, че авторката на историята за "как да разбера дали момче е девствено" е от класа ми, а не, че този, който е писал това съм с него в един клас...
174 не е така на мен не ми пука с колко както ти каза звездички ми оценяват поста

177.   176, Нещо не може дати се разбере, мисля, че няма нищо лошо, че съм споменал историята насъученичката ти, но както и да е, няма лошо.

178.   Аз съм номер 164... така първо искам да кажа на номер 174, че няма да е така както си мисли. Повярвай ми погледни за малко поне и от хубавата страна.
Номер 175, 177 кое точно не може да се разбере аз го разбирам. Личи си, че не си на повече от 14 години по начина ти на писане. Сега няма да те поправям.
Иначе съм съгласна с Крис (173) така е няма значение на колко ти оценяват коментара по принцип всеки има право да бъде полезен както се казва по своя си начин. Според мен звездичките даже са излишни и без това, ако някой не е съгласен с друг си го пише като коментар, така че няма смисъл сайта е за това всеки да се опитва да помага както може. Разбира се, си има коментари, който направо си просят обидите, тъй като гледат в историята правописа, грамотността, и други, а не търсят начин как да окажат помощ на автора. Все пак, ако погледнем реално, ако сайта беше за да се гледа кой е грамотен и кой не е далеч нямаше да се публикуват такива истории. Казах го в миналият си коментар и нищо не ми пречи да го повторя пак, ако някой се мисли за смел нека не пише анонимно най-малкото годините да си казва айде името вече е друго нещо. Хубаво е да се знае не само дали ти пише мъж или жена, а и на колко години е този човек, макар че от друга страна това пак нищо не показва, защото може да си измисли и годините ето за това е добре да има регистрация. Някой деца са по-доверчиви и се връзват на всеки дори и на някой от интернет после чак като им се случи нещо лошо осъзнават, че не са постъпили правилно. Слава Богу дъщеря ми не е такава, ама все пак... да не казвам голяма дума.
От повечето коментари съдя, че не искате регистрация, защото някой от познатите ви може да разбере кой сте (поне така някъде четох де) ми, че вие с извинение, но да не сте единствените с име като вашето, ако носите по-разпространено име като например Мария едва ли и да искате няма да ви разпознаят. За мен е добра идея не само заради това, но и защото както Крис (173) каза коментарите ще се публикуват по-бързо в смисъл друго си е автоматично друго е ръчно. Щом не сте съгласни наистина тогава няма да имате претенции за публикациите. Някъде бях чела нещо от този род "много бавно публикувате коментарите не знам колко модератора сте, но мисля, че и сама ще се справя по-добре от вас" ми хайде де от страни изглежда лесно, но иначе.... не е така повярвайте работата ми е подобна. То не е само да одобриш трябва и да го прочетеш пък те не са 3-4 истории или 2-3 коментара за одобрение не знае даже на ден може и по 50 да се събират с кое по-напред. Все пак поставете се и на тяхно място модераторите също имат личен живот не им е само сайта в главата. Аз лично ги разбирам, защото работя нещо подобно, но не е точно това и как да ви го кажа, ако искате ми вярвайте ако искате не дейте, но наистина не е лесно. Плюс, че работата е на компютър, а е повече от ясно колко много компютъра претоварва психически и умствено тялото. Както и да е няма какво повече да добавя.

179.   176, дообре де, колко пъти ще кажеш, че авторката ти е съученичка, разбрахме вече.

182.   Номер 165 нали осъзнаваш, че това не ти е сайт за запознанства. Може би и поради тази причина модераторите искат да си остане анонимен, защото веднага ще започнат запознанствата и смисъла на сайта ще се развали. Ти влизаш тук (най-вероятно) не за да се запознаваш с авторките, а за да помагаш с каквото можеш. Дали си допадаш с някого е друг въпрос. Аз съм съгласна за регистрацията поради други причини като например заради безопасността тъй като тук влизат и много малки деца. Това, че ти искаш да се запознаеш с някого не означава нищо. Твой проблем. Няма само заради това да се въвежда регистрация. Аз лично не бих проумяла как може аз (например) детето ми дори или, който и да е било да стане приятел с човек от интернет. Осъзнаваш ли, че не всеки е такъв за какъвто се представя. Не знаеш кой седи от среща. Може да се представя за жена, а да ти пише мъж. Или пък да казва, че е на 20 години например, а всъщност да е някаква на 50 или 10 години. Ти може да го приемаш за нормално, но аз не. Явно точно заради това съпругът ми каза на дъщеря ми да не влиза тук. Не за друго само заради това. Ако сайта беше за запознанства може би щеше да е подобен на facebook, но не е за това се казва и spodeli. net а не по друг начин. Като се въведе регистрация какво? Това не означава, че ще можеш да се запознаваш, с който си искаш.

183.   А и още нещо към номер 179 точно за това го е казал два пъти, защото не става ясно за какво точно говори дали за дъщеря ми или за този, който е писал това.

Един въпрос към модераторите: ------> Смятате ли да въвеждате регистрация в сайта или не, защото това е добра идея, но като гледам повечето не са съгласни.

184.   Ако някой иска да баде анонимен в този сайт да използва Tor Browser

185.   И да и не! Аз съм разочарована от сайта! Лично съм писала поне 5, 6 мой изповеди от които беше одобрена само една! Писах, писах излях си дущата и накрая никои не сподели историята ми! В нито една от всички нямаше псувни, данни за хора или каквото и да е било против правилата на сайта! Явно администраторите си харесват по техен интерес историй. Така, че аз повече историй не бих си правила труда на пиша, което обесмисля желанието ми да влизам изобщо, но все пак желая да помагам на хората и пиша доста коментари по темите!

186.   Да подкрепям номер 185, действително се одобряват теми, които са направо смешни а сериозните се пренебрегват и за да ти я публикуват трябва да се "помолиш" да ти пуснат историята.

Модератор - не публикуваме истории, защото някой се е „помолил“.

187.   Без регистрация е много по-добре! Това отличава сайта и го прави хубав!

189.   Идеята ти е много добра, тези, които не я харесват да не ползват сайта и готово. Жалко, че модераторите няма да се напрегнат дори да помислят по въпроса. Хубав сайт, но много занемарен. Много хора се опитват да пускат теми и коментари, но модераторите ги трият без видима причина.

191.   Да искам регистрация в сподели. нет Смятам, че това ще е най - добрата ви идея за този сайт. Разбирам, че всичко се влияе от това колко ще ви влизат вътре, но има повече хора който искат регистрации, за по бърз достъп, четене и споделяне. Все пак чакаме над 5-15 часа за да се публикуват коментарите. Не виждам нищо лошо във това. Предполагам, че няма да направите тази стъпка, която за мен и за повече хора е отлична, но вие си решавате. Успех! :)

192.   ОПРЕДЕЛЕНО НЕ ! Сайтът ми харесва такъв какъвто е сега - анонимен. Не одобрявам никакви регистрации - чрез тях ще стане просто един обикновен форум.

195.   Според мен е най- добре всичко да е анонимно!

151-176 от 176