Споделена история от Други

Бременна котка
Здравейте, четох доста неща за бременност при котките и май котето ми ще ражда (не е много коте на 2 години е) и сега се интересувам дали ще е скоро. Забременя някъде около 30-31 декември и скоро ще станат 63 дни. Това е нормалното време и вече има някои признаци, например, че много спи, търси си уединено място, лежи настрани е не по корем и май се усещат котетата при допир, но все пак се чудя дали скоро ще роди. Ако някой е запознат с бременността и раждането при котки, моля да сподели, ще съм му много благодарна! :)))

Коментари

1.   Природата си знае работата, ти само гледай да не пречиш. Не си споменала за домашна ли става на въпрос, в смисъл в апартамент или в къша с двор живее. Осигури и някое спокойно кътче, насъбери мъхести платове или парцали, тя от тях ще си направи леговище. Много пази котилото от котараци, защото по природните закони те унищожават предното поколение, за да дадат старт на своето.
Какво друго да ти кажа, спокойствието и сигурността за котката са по-важни от храната.

3.   Нормално е. :)

4.   До 2 седмици мисля, че ще си имаш бебета :)

5.   Между другото има и лъжлива бременност

6.   Бременността при котките трае около два месеца, така, че твоята котка скоро ще ражда. Честито!
?

7.   Ами да, моята котка наскоро роди и тя на горе долу същата възраст като твоята.
Няма нищо притеснително, макар че и аз доста се притеснявах. Ако и е първо раждане е възможно в началото първия ден и тя да не знае какво става. Моята постоянно търсеше вниманието ми и искаше да съм покрай нея. Като я оставех за малко и тя оставяше децата си. Това обаче бързо отмина, явно се беше притеснила и тя. Иначе никаква помощ не се налага от твоя страна, тя знае как да си ги гледа. Също така да те предупредя, не пипай котетата. Някои котки (не всички, моята не е такава) зарязват малките си ако са пипани от друг. Така, че предварително и направи местенце, където да роди и след това не я закачай много, много.

9.   Имаш ли вече малки котета? Аз бременна котка съм нямала, но съм гледала бременно куче и поведението им е сходно преди да настъпи момента. Така, че ако още нямаш котета, приготви се, защото ще се родят в най-скоро време.

10.   Имах сиамска котка, много я обичах. Умря на 14 години миналата година. Всеки път като се котеше го правеше на моето легло и то вечер. Ужасно беше изтича и водата и хем пижамата ми мокра, хем чаршафа, хем вървеше след мен и мякаше. Ставала съм и съм я натискала в кошчето, което съм приготвяла за тази цел. Стоеше и кротуваше, ако висях до нея и я галех за успокоение. После като си оправеше бебета беше още по-голям цирк пренасяше ми ги едно по едно на леглото и ги оставяше и отиваше да спи на една табуретка по някое време като замякваха, че са гладни идваше да ги храни и като заспят пак ги зарязваше да и ги топля. Така и не я разбирах. Освободих и моето легло и се преместих на другото, което беше на сестра ми, тя ми ги пренасяше пак. Пък едното от котета и сега дърт котарак на 10 години беше много интересен като малък - първи се събуждаше от котилото и започваше да облизва всички подред и мойте пръсти даже и накрая себе си. И обичаше да яде тапети. Сега яде, спи и кротува

11.   Благодаря ви много! Котката ми днес е много неспокойна и само мяука, пъха се в по-закътани места, иска да е с нас и ако се махнем започва да мяука и да ни търси. Това признак ли е, че скоро ще роди? :)

12.   От №6: Да това е признак, че скоро ще
роди. И моята е така, когато ще ражда. Обаче тя обикновено месец май, така че има още време. Послушай съветите на първия как да и направиш леговище, но гледай мъжките да не го намерят, защото ще убият котенцата! Първият ден след като роди може и да не иска да се храни. Това е нормално. На следващият ден обаче трябва да яде, за да има мляко. Ако няма мляко котенцата постоянно ще мялкат. Тогава трябва ти да ги храниш с пипета и специално мляко. Обаче не ги пипай с ръце може да ги остави. Моята не е от тези, но за твоята не знам? След около десет дни те ще прогледнат, а ако не прогледнат най - късно до шестнайсет дни, означава, че имат някакъв проблем с очите. Преди 3 години имах такова коте, обаче то прогледна само с едното око. Ветеринарят нищо не можа да направи и то си остана така. Беше много игриво и много ме обичаше, но го блъсна кола ;о(
Ако имаш някакъв проблем пиши паК. Аз се занимавам с котки от 7 години. И искам да стана ветеринарка.

13.   Да, май вече е време. Ако иска да е с вас, бъдете около нея, но не я притеснявайте. Тя природата и е заложила какво да прави, така че сигурно ще сте само наблюдатели. Преживяването е невероятно!

14.   Да.. определено е признак, аз все трябваше да стоя до моята когато раждаше, докато не роди първото коте иначе се разходаше и правеше всичко в кръв...

15.   N10 все едно това съм го писала аз :-) Аз също имах сиамка, която почина на 17 години от старост. 1 път само ражда. Бях се подготвила със специално кошче за малките, обаче не! Роди ми в леглото хайвана и постоянно наблюдаваше дали съм до нея. Роди 4 мушморочета, доста се измъчи... ама после аз се мъчих. Всяка вечер едно по едно ги захапваше и ги носеше в леглото ми. После тя хоп на табуретката отстрани и сякаш се успокояваше. Ставах аз и ги местех в специалото кошче. На секундата се събуждаше и почваше същото упражнение- да ми ги носи в леглото. Една вечер така сигурно 4 пъти тя ги мъкне, аз ги връщам, тя ги мъкне, аз ги връщам.... То хубаво ама тя като се опъне после, аз стоях като препарирана, че да не ги смачкам. Така си и израснаха в моето легло. Обяснявам си го с това, че човека, който най много се грижеше и занимаваше с нея, бях аз. И знаеш че животните усещат тези неща и са най-верни на този човек. И просто усещат че са сигурни, както и че малките им са на безопасно място.

16.   Няма ли да се похвалиш вече? Колко котета си имаш?

17.   Родиха се 3 малки сладури! :) :) :)

18.   Супер! Завиждам ти! Много е приятно да гледаш малки животинки! А като станат малко по-големи ще можеш и да си играеш с тях! Обаче за сега остави мама котка да си се грижи за тях. Тя има инстинкт и знае какво да прави.

20.   Много е приятно да гледаш малки животинки!