Споделена история от Други

Измама на Женския пазар
Здравейте, осъзнавам, че съм постъпил доста глупаво. Въпросът е какво мога да направя сега.

А ето я и случката. Случва се февруари месец на Женския пазар в близост до метростанция Лъвов мост. Приближи ме гологлав мъж от турски произход и започна да ме пита дали съм лоялен клиент на някои от телекомите, като каза, че иска да зарадва болната си племенничка с нов телефон и да съм му помогнел. Разбира се каза, че ще има и пари за мен- 100лв. Аз се съгласих, заедно с още един от ромски производ се качихме в такси, също карано от ром и отидохме чак до Илиенци- в тамошния Мтел. Дадох им номера си и единият слезе да го провери, върна се и каза, че телефон няма да мога да взема на изплащане, ще може само таблет с цена 260лв и изплащане за 2 години. Отидохме, подписах договора и му го дадох, служителката даде устройстовото и тук аз попитах как се разбира, че не аз ще плащам сметката, той каза ето- казвам на служителката да прати фактурата на негов адрес- Сливница 115, а аз сляпо повярвах. Гологлавият мъж взе договора и устройстовото- даде ми 20лв за услугата, като с таксито ме оставиха на най-близката метростанция.

Днес обаче получих фактура, за която съм почти сигурен, че е от таблета. Въпросът е какви са ми възможностите от правна гледна точка. Всякакви съвети и препоръки ще са ми от полза.

А моят съвет към читателите е: НЕ ВЯРВАЙТЕ НА НЕПОЗНАТИ, ОСОБЕНО НА ЖЕНСКИЯ ПАЗАР И КВ. ИЛИЕНЦИ!

Коментари

1.   Изобщо няма да започвам темата, колко мисловна дейност си вложил в целият този процес... Какво е пречило да човека сам да си направи договора? Ще ти кажа.. пречило му е да плаща таксите.. А ти най-вероятно нищо няма да можеш да направиш, договорът е сключен най-вероятно с теб, с твойте данни т. е ти си отговорен да внасяш сумата всеки месец... Можеш да направиш нещо само ако имаш доказателства-черно на бяло, но ти най-вероятно нямаш... Това, че той е казал да му се прати фактурата на него няма много значение, същото е като ти да кажеш, че си си сменил адреса и да започнат да ти я пращат на новия адрес, но ти продължаваш да я плащаш нали така...?
Дано намериш решение на проблема си..

2.   Малее... с какъв акъл ма непознати турци и мангали услуги ще правиш... За съвет и препоръка - да, ама договори и лизинги на твое име?! Ми то предварително е била ясно, че е измама.

Нищо не можеш да направиш! Освен да обявиш таблета за откраднат пред полицията, ама ще ти загубят маса време и нали се сещаш колко ще го намерят... то колата като ти задигнат или къщата като ти оберат нема никой (сигурно по-малко от 1 на 1000 случая разкриват, и ти връщат вещите след 2 или повече години докато трае разследването и делата, ако изобщо ти ги върнат..). Взел си таблета, сложил си си подписа -значи официално, според закона, той вече е твой и е у теб. Сега, ако го счупиш, загубиш, откраднат ти го, подариш го - това не означава, че няма да си доизпалтиш лизинга до края.

3.   Ако договорът е на твое име, обяви телефона за откраднат. Ще ти издадат нова сим карта, а старата, която е в пича с племенницата ще бъде блокирана. Поне няма да говори друг за твоя сметка. Иначе, ще си плащаш таксите и вноските и другия път мисли, преди да направиш такава глупост.

4.   О, леле, майко! Ти да не си на 8? Как може да се хванеш на толкова елементарен номер?

Вече нищо не можеш да направиш, те не фигурират никъде. Само твоите данни фигурират и ти си си отговорен. Да си мислил, никой не ти виновен. Като си толкова умен, ще си плащаш и ще си носиш последствията. Дано другия път да вложиш елементарна мисъл.

5.   И в добавка към горните коментари бъди благодарен, че си получил толкова ценен урок само за 260 лева. И си го припомняй всеки ден до края на живота си. И петорно повече, преди да подписваш каквото и да било.

7.   №5, и аз точно това си помислих - можеше да изгори по-късно и с много по-големи суми... Да не говорим ако попаднеше на имотната мафия какви бели можеха да станат!

Никой няма да ти даде в живота, млади човече - всеки ще гледа да ти вземе! А ти ако решиш да дадеш от сърце, защото си добър човек - първо много хубаво си помисли дали си в състояние и имаш ресурс да го направиш. Само доброто намерение не стига!

9.   Както каза някой по-горе, радвай се, че си "изгорял" само с 260лв. Че можеше да е мнооооого по-зле. И, Авторе, няма никакво значение дали случката е Женския пазар или Илиянци. Можеше и пред Шератон да го срещнеш тоя (е, да по-трудно ще е, но не е невъзможно). Оня ден един колега ще си купува кола и от автокъщата му казали да си остави личната карта, за да регистрират колата. Ама нашия човек естествено не си я дал - колко кредити могат да изтеглят от негово име...

Птичето

10.   После се чудим как политиците толкова лесно ни карат пак и пак да гласуваме за тях.

11.   Баламурникът автор.

Късно ли е вече да подавам жалби в полицията и реално може ли да стане нещо от това....защото имам и интернет да плащам....