Споделена история от Други

Хората ме гледат странно
Искам да споделя с вас какво ми се случва напоследък. Не пиша много често по форуми, но сега просто не намирам адекватен отговор на въпроса си и започвам да се чувствам объркан и даже зле.
Колкото и странно да ви звучи като изляза навън и като хората ме погледнат -в магазина, университета, по улицата дори в заведение или където и да е се смущават и започват да си прехапват долнота устна да се опопипват да гледат замислено. Отначало не объщах внимание, но това се случва вече година приятелите ми правят същото като са в моята компания.... започнах да си мисля, че ми има нещо, някакъв дефект, който смущава всички и ги кара да се замислят дали и те нямат такъв, което пак е странно защото дори и да ми има нещо това не значи, че и другите имат, дори и не знам как да пресъздам ситуацията, просто излизам и всеки човек, които ем погледне го прави, накой приятели започнаха да ме отбягват. Толкова ли са несигурни всички, че ако ми има нещо си мислят, че и при тях може да го има, луда работа. А като се погледна в огледалото не виждам никакъв проблем с мен, на снимки също изглейдам напълно нормално не знам какво се случва. Казвам си, че ми няма нищо като изляза от нас и ако ен първия то втория човек с които съм се разминал започва да се прехапва. :(

Коментари

1.   И на мен понякога ми се случва, но не ми пука честно казано.

Братът

2.   Човек освен оптическата визия има и друг вид излъчване - ментално. Отсрещната страна (страничният наблюдател) обикновено възприема комбинация от двете, като второто в общия случай се възприема несъзнателно.

За да илюстрирам думите си: случвало ли ви се е някой да е много фотогеничен, а на живо да изглежда много по-посредствено? Или обратното - някой, който на снимки винаги да излиза доста зле, на живо да е всъщност много по-симпатичен?

И при теб вероятно е така - хората долавят нещо, за което не си дават сметка, но което ги смущава, и което сам/а ти не можеш да видиш в огледалото (за съжаление ментално огледало още не е измислено, само оптическо такова).

3.   Мисля, че влизаш в някакви филми. Винаги има, такива, на които не си симпатичен, но не вярвам всички хора на света да си прехапят устните, когато те видят. На мен често ми казват, че имам нацупено изражение, гледам се в огледалото - да, наистина не излъчвам особена радост. Но такава ми е физиономията по природа, която не отговаря по никакъв начин на вътрешното ми състояние. Е, трябва ли да ходя аз с изкуствена усмивка - като някаква идиотка, че да ме мислят за сърдита? По-малко оглеждай хората и бъди себе си. Ще си развалиш самочуствието само, ако все се чудиш кое не ти е наред.

4.   Явно си неземна красавица... Щом искаш да го чуеш.

5.   Ами приятелите, ако са ти приятели – ми питай ги. "Какво бе, пичове, какво се чудите? " или нещо такова...

6.   И при мен редовно го правят тоя номер и си мисля, че просто зависи от мен. Някъде бях чела(не помня вече къде ), че зависело каква ти е психиката и мнението за самия теб, т. е. например ако се чувстваш жалък, грозен и тъп, хората те възприемат като такъв. Чудя се дали това не е поредният мит, но като бях по-малка, хората гледаха на мен много добре, усмихваха ми се, радваха ми се, а аз се имах за едва ли не перфектна(е, да, бях красива, усмихната, горе-долу умна за възрастта си, ама чак пък перфектна - едва ли... ), докато сега има периоди, в които се мисля за грозна или пък си мисля, че косата ми е ужасна, и ми се е случвало 1-2 пъти мои приятелки без да им споделям да ми казват това, което си мисля... :?

7.   Благодаря за мненията. Пак казвам - знам, че е нелепо, но се случва и се чудя защо. Иначе и мен като малък са ме харесвали хората, даже до преди година, и доста момичета ме харесваха, като излизах по дискотеки с приятели почти винаги се залепяше момиче... това е още по странното и от година насам се забелязва коренна промяна и при момичетата, и във всичко.

8.   Ами трябва да разлистя, , Нервни и психични болести, , за да си спомня името на това състояние, но както е написал авторът, , луда работа, , . Вземи мерки, проблема ще се задълбочава, може да доведе до отчуждение и тежка депресия.
Tisho-bc.

9.   По принцип ако си грозноват/а хората се стремят да не се загледат в тебе,а ако си по-симпатичен/а-искат да те гледат за по-дълго.Ама чак всички да те отбягват,явно си въобразяваш,но като за начало като направят такава физиономия ги попитай...

10.   И на мен ми се е случвало но не обръщам внимание

11.   До Автора/ката:
Или си въобразяваш или много отчаяно си търсиш комплименти. По принцип прехапаната устна и нервното държание означават, че желаеш някого, искаш физически контакт с него. Ако си искрен/а- поздравления- ти си секс-магнит за околните.

12.   Решението е много просто. Отиваш и си поръчваш един работен комбинезон - подобен на тия, които ползват в месарниците и го нацапваш с червена боя. Обличаш се и слагаш комбинезона най-отгоре. Излизаш така и следиш реакциите на хората. Влизаш в книжарници, магазини, градски транспорт. Но задължително не правиш нищо нередно. Просто се разхождаш, без да притесняваш хората и да ги заглеждаш. Чат-пат проверяваш дали те гледат.
После се обличаш с дънки, тениска и яке и правиш същият тест.
Накрая правиш сравнение на реакциите.
Успех!

13.   Това е защото ти ги гледаш. Ако не ги гледаш и те няма да те гледат...

14.   Здравей! Опитай за известно време да спреш амфетамина и ти гарантирам, че проблемът ще изчезне! Успех!

15.   Според мен нещо си внушаваш. И аз имах доста дълъг период в който смятах, че хората ме гледат лошо и не ме харесват. Бях сигурна, че е така, все усещах че ме гледат с неодобрение и осъждане, и то хората по улиците дето не ме познават. В един момент си казах - стига вече, никой ме ме гледа лошо втълпявам си, напълно нормален човек съм и оттогава спрях да усещам, че някой ме гледа лошо. Хората си вървят по пътя, аз по моя и всичко е наред, такъв товар ми падна. Осъзнах, че всичко е било в моята глава и никъде другаде.

16.   Да не ти пука.

17.   Хората продължава да го правят, но друо решение освен да не ми пука найстина май няма, след като не виждам какво ми има, че да мога и да се опитам да го променя....

18.   Ами авторе, просто намери някой, който ти е наистина много близък и го питай директно да ти каже, не е казано да е приятел, може и роднина да е. Но според мен проблемът е само в твоята глава. Имам и друго предположение... без да искам да те засегна, възможно ли е хората да те гледат странно по друга причина, а не заради външен вид, помисли си. А ако ти ги зяпаш, най-вероятно те просто си гледат хората и си въобразяваш.

19.   И мен днес само ме гледаха в училище без причина. Не съм смешен

20.   И на мен ми се случва. Не мисля, че си внушавам, понеже не се случва с всеки човек, който виждам, но определено от време на време се намира някой, който да се вглежда втренчено или дори леко уплашено в мен. Трябва да си леко сляп, че да не го забележиш... Та така де и аз не мога да си го обесня, защото нито се намирам за определно привлекателна, нито нося неща, които биха привлекли вниманието на хората. Явно според тях държанието ми е странно? И аз не знам вече...

21.   И аз съм така. Аз съм момиче на 13 години и вмомента преживявам много труден момент в живота си. Имам социална тревожност, но нещата излизат извън контрол. При мен работата е такава, че всеки път когато изляза, няма значение дали момчета или момичета, големи или малки, ме зяпат дълго време, дори някои си шушукат, докато ме гледат на човекът до тях. Не мога да разбера причината, защото, няма никаква клюка за мен, нито има повод всички да ме гледат. Това въздейства на живота ми, чувствам се ужасно, много тревожна и имам чувството че всички ме познават от някъде от някаква ужасна клюка. Моля някакви съвети, живи и здрави

23.   21, минала съм през същото. Свръхчувствителна си. Тежкият период те е направила уязвима. Хората винаги обсъждат, особено тези на твоите години и не само теб, а всеки. Въпросът е че усещат твоята уязвимост, дори на подсъзнателно ниво, и това те прави тяхна по- лесна мишена за обсъждане. Такъв тип индивиди си набелязват някой по- чувствителен, който да се засегне от думите им или дори от вида на това, че те обсъждат. Забавно им е че им обръщаш внимание и усещат несигурността ти, която им дава лъжливо и извратено чувство за превъзходство. Затова не бива да отдаваш от времето си за техните глупости. Те не го заслужават. Знам, че е лесно само на думи, но тези хора заслужават да гледат гърба ти и нищо друго, а когато видят, че не се впечатляваш от одумването им, ще си набележат друго чувствително момче или момиче, защото са невъзпитани пръдльовци, оставени на самотек. Не се впечатлявай толкова, защото - не искам да те плаша - но можеш да развиеш параноя и avoidance personality disorder (съжалявам, изхвърча ми наименованието на български от главата) и това много ще ги попречи за в бъдещето и при кандидатстване в университет, за работа, за приятелства и връзки.
Има и други начини, но те предупреждавам, че са опасни, защото хората на твоята възраст са агресивни. С някоя приятелка може да се направите, че ги обсъждате и така определено ще им стане неприятно, но това може да развие отмъстителност в теб. И третият вариант е директно да ги питаш какво толкова те обсъждат и на какво се смеят, но се страхувам, че нещата могат да прераснат в обиди, дори да се стигне до бой.
За съжаление, повечето хора са изроди, а тези на твоите години имат свободното време и хормоналният дисбаланс, които да подхранят злобата и агресията им.

Black Sabbath

24.   21 всеки се интересува от себе си и собствения си г. з. На никой не му пука за другият. Възможно е ти да си го мислиш това. Хората са вгледани в себе си и мислят за себе си.

25.   24, не е съвсем така. Хората може да се интересуват от себе си, но винаги ще клюкарстват за другите, ще злорадстват, ще плетат интриги. Не всички, разбира се, но повечето вече са такива. Имаше една приказка, че човек вижда в другите това, което носи в себе си, но все повече осъзнавам, че това твърдение е грешно.

26.   Звучиш ми малко като психично болен. Не съм терапевт или психиатър, но според мен има нещо... някаква тревожност, прерастваща в параноя...

27.   И натрапчиви мисли, това с прехапването... всеки втори като те погледнел... не го вярвам.

28.   27, понякога се случват неща на които никой не би повярвал, ако не ги види или чуе сам. Ако нещо звучи невероятно и откачено, не винаги е такова.