Споделена история от Други

Проблем с приятелка лепка
Здравейте! Моля за съвет, защото в чудо се виждам с една приятелка. Значи нашето приятелство датира от близо 2 години, като след първата година аз бях доста разочарована от нея по ред причини.

От тогава започнах да се сблъсквам само с лошите и качества, злобата, интригите. Няма да ви казвам колко и какви неща тя направи, но последствието беше пълно разочарование.
Така, от тогава аз се опитвам всячески да и покажа, че отношенията ни няма как да са същите. Първо бях тактична и внимателна. После станах по-груба. Дори на моменти съм и го казвала очи в очи, но не знам прави ли се, че не разбира и не ме оставя на мира.
Имали сме хубави моменти и не искам да приключим завинаги все едно не сме се познавали, гадно е. Аз нямам против да изляза на кафе някой път с нея, или на фитнес, но нищо повече. По точно за мен тя е позната вече, не е приятелка. И искам да сме такива.
Кажете ми как да го постигна, защото втора година вече- тя звъни всеки ден. Аз никога не и звъня. Когато тя звъни, често не и вдигам. Една година сме така- тя ме кара да излизаме казвам, че имам други ангажименти, че не ми се излиза.

Минават ми през главата няколко тактики.
Първата е да седна и да поговоря с нея надълго и нашироко. Да кажа така и така с това и с това си ме обидила, наранила, разочаровала. Искам да се виждаме рядко, защото за мен не си вече приятел. Знам, че няма да разбере много от нещата. И някак си мисля, че доколкото я познавам ще ми отмъсти подобаващо с куп интриги и клюки, в които безпорно е ненадмината.
Втората тактика е да продължавам така да не и вдигам, да я отбягвам, да не искам да излизаме.
Тя постоянно разпитва общи познати дали излизам с други хора, какво правя. Постоянно все всичко трябва да знае за мен. Аз спрях да и споделям за любови, приятелства, както и за работата ми. Спрях да споделям всичко общо взето, само общи приказки говоря, или мълча.

Кажете как е най-нормално да постъпя, моля?

Коментари

1.   Очи в очи си поговорете и това е.

2.   Енергийният вампиризъм в днешно време е широко разпространено явление. Точно по това се познават - постоянен негативизъм, склонност към клюки, сплетни и манипулации, обсебване, постоянно търсене и привличане на внимание...

Затвори й кранчето! Престани избобщо да се чувате и да се виждате. Нека минат така поне няколко месеца, ако не и година-две, след това и да се видите, нещата няма вече да бъдат същите и всяка жаба ще си знае гьола.

3.   Щом не те кефи, и за позната я махни, пълно игнориране :) живей си живота с хора, които те кефят :))) махни я тая досадница

4.   Аз сщо имам приятелка лепка. Ужасно е! Притеснява другите ми приятели.

6.   Нямаш ли черен списък на телефона блокираш, ако имаш просто и блокираш номера и няма повече да те безпокои. Махаш я от скайп, фейсбук и още където се сетиш. И аз имах преди този проблем, като я махнех си правеше нови профили за да ми досажда. Е вече сме големи и няма време за подобни глупости тя едва завърши аз в момента следвам и нямаме особено време за глупости.

7.   УЖАСНО познато ми е! Имам една приятелка която постоянно не ме оставя намира! Винаги иска да сме заедно, иска да правим всичко заедно, а когато откажа или просто го направя с някой друг се започват едни къвги и разправии. Също като при теб тя е много отмъстителна и винаги държи да знае всичко, а на мен лично не ми е приятно! Единственият съвет който мога да ти дам е да я изолираш или да намалите контакта! Нуждаете се малко от индивидуално време. Опознайте нови хора и се постарай тя да си намери и други приятели, за да не търси и да не зависи винаги само от теб. Успех! :)

8.   Имам такава приятелка, която постоянно е с мен и най-добрата ми приятелка (истинската, защото въпросната '' лепка '', си мисли, че трите сме най-добри приятелки, но не е така).. И да... Та можеш внимателно да я отблъскваш чрез избягване или намеци, че искаш да останеш сама или просто без нея за конкретния момент. А ако не схване, тогава внимателно й кажи, че искаш да не сте толкова близки вече, тъй като искаш да общуваш и с други хора или просто самата тя те е обидила с нещо и така... Дано съм помогнала! :)

9.   Ти лесбийка ли си? Защото тази "лепка" със сигурност е!

10.   Срещнете се и й кажи, че си влюбена в нея, но я отбягваш защото се притесняваш че може да си лесбийка. Кажи че много я харесваш като момиче и искаш да бъдете интимни. От реакцията й ще разбереш къде е проблема. Успех!

11.   Лошо е така игнорирай я според мен за теб ще е по добре!

12.   Преминах през подобна на твоята ситуация. Моята позната също ме атакуваше и ежедневно обсебваше съзнанието ми. Тактиката, която ми помагаше, беше да не вдигам, колкото и да ме натиска, докато сама не я потърся. Проработи, но до време. При една от поредните и атаки пак така не вдигах (7. 00ч. сутринта в неделя), но тя не се отказа, звъня на всички телефони, които ми има - в родителите ми, познати и т. н. Тогава й казах повче НИКОГА да не ме търси. Буча, буча, обсипваше ме с обвинителни есемеси и в един момент затихна. Струва ми се, че колкото по-навреме изкараш от живота и съзнанието си подобни познати, толкова повече неприятности и нерви ще си спестиш. Най- сигурно е да не реагираш по никакъв начин- нито на обаждания, нито на разговори за нея. Приемеш ли веднъж, че е вън от ежедневието ти рано или късно и тя ще свикне с това. Всичко е в твои ръце!

13.   Трябва да бъдеш откровена говорете на 4 очи и и кажи всичко и късмет :)