Споделена история от Други

Страх от смъртта...
Искам да питам има ли други хора освен мен които си мислят само за смъртта и изпитват страх от това и искам да знам може ли главоболие да се дължи на много мислене на такива неща СТРАХ МЕ Е ХОРА ОТ СМЪРТТА И ВСЕКИ ДЕН МИСЛЯ ЗА НЕЯ. ТОВА МЕ ПЛАШИ.ПЛАШИ МЕ СЪЩО И ТОВА, ЧЕ НЕ ЗНАМ КОГА ЩЕ НАСТЪПИ ТЯ. АКО НЯКОЙ ЗНАЕ КАК СЕ НАРИЧА ТОВА МОЕ ПОЛОЖЕНИЕ И КАК ДА СЕ ИЗЛЕКУВАМ ДА ПИШЕ. ВСИЧКО, КОЕТО НАПИШЕТЕ ЩЕ МИ БЪДЕ ОТ ПОЛЗА

Коментари

1.   Хм, смъртта е единственото сигурно нещо на тоя свят, не може да бъде избегната (заедно с данъците естествено).
Изобщо много хора са философствали по темата.
Но защо мислиш толкова за нея, нали не си на 80 години.
Живей си живота, гледай позитивно на нещата и всичко е е 6.

Ale

2.   :))) Аз мога да ти помогна да не мислиш за това. Повярвай ми, в критична ситуация би мислил само за живота си. Въпроса ми е защо по дяволите мислиш за смъртта??? Човек не знае дали ще е жив след 5 минути дори. Въпроса е когато се върнеш назад да виждаш само удовлетвоерение. Или искаш живота ти да бъде "история за страхът от смъртта" ??? Поздрави :)
П.С. Сигурно пак ще каже някой, че съм много груб. Съжалявам.
Ралф

3.   Ами той животът е по-страшен.... Не си ли съгласна? След смъртта каквото и да има, със сигурност няма пари, безработица, сметки и разочарования. И страх от смъртта няма също.
Е, я виж- та ти си в ада наречен Живот, за какъв страх от смъртта говориш?

4.   На колко години си? Случило ли се е нещо в живота ти, което да отключи тоя страх? Тази психоза не може да се появи просто така...има причини, които са я провокирали. Проблемът е на психическа основа и приказки от сорта "не го мисли, всички ще умрем" не помагат. Това всички си го знаем, но когато подобна мисъл ти се вгнезди в съзнанието, те изпива постепенно, отнема ти способността да мислиш за друго и те разболява. Аз не знам какви са причините при теб, но няма страшно ако се посъветваш с психолог.

6.   Страха от смьртта ти е напьлно основателен имайки предвид, че това тук е за сравнетелно кратьк период от време независимо колко години точно......Докато онова после си е цяла вечност с Бог в Рая или без Бог в Ада(кьдето болката никога не спира) ......не знам какво друго изобщо различно от това мога да напиша, защото и на ме е ужасно страх от това, което предстои но и не само а и от всичко като цяло......Само знам и, че не искам да плаша никой с това което пиша още повече, че има и такива хора, които по една или друга причина не вярват в Бог.....Но това е личен избор.......

И все пак аз мисля, че в този свят кьдето винаги малко или много се чувсваш предаден или ти самия предаш някой друг е много нужно просто да знаеш, че ако стане така че да няма човек, който да иска да ти прости за нещо......то Бог го е направил вече и ти е простил за абсолютно всичко и може да ти помогне и да те измькне независимо за какво се отнася...... благословени да са всички хора и дано всички да се спасят .......каквото е и желанието на Нашиия Бог.......не някои само, а всички да получат спасение ;(;(;(;(;(;(;(:)
d22

7.   Спокойно. Тя е като раждането. Не помниш как си се родила, така няма и да помниш как ще умреш. Това е :)

8.   Всеки го е страх, но ако е прекалено силен страха..като фобия, потърси лекарско помощ

9.   A може ли от прекалено много мислене за това да ме боли постоянно главата?При това постоянно главоболие вече започвам да си внушавам че ми има нещо на главата.Моля ви пишете за това

10.   Hищо не се е случило просто една вечер на коледа тази мисъл изскочи в главата ми и от тогава не сам спряла да мисля.. понякога забраевям но повечето време мисля.Може би е паническо разтройство , но този страх ме побърква.

11.   И аз имам този проблем. Споделяла съм с 1-2 човека и казват да не мисля просто. Стремя се да не мисля за това. Понякога успявам и е по-добре, но друг път пак се появява като натрапчива мисъл. Поне видях, че и др човек има този проблем.

12.   Да но при мен има и ужасяващо главоболие

13.   Аз съм номер 11. Главоболието може да не идва от това, не знам. Пий хапчета за главоболие или отиди на лекар да питаш за главоболието.

14.   Ходих на лекар изписа ми хапчета но сега главоболието продължава.Четох в интернет че всеки си има такъв определен период в който го боли главеа и това малко ме успокоява но за да съм по сигурна мисля да си направя скенер защото вече какво ли не ми идва на ум :)

15.   Аз съм номер 11 и 13. Разбирам те. И аз като имам някакво оплакване и почвам да си мисля различни неща, какво ли е, мисля си и за най-лошите болести. И тръгвам по лекари и изследвания. Но не трябва да сме толкова вманиачени. Но пък от др страна е добре човек да знае какво му е точно. Щом са ти казали да минеш на скенер, добре, успех и дано да не е нещо сериозно.

18.   Това е обикновена невроза, явно имаш някакви житейски проблеми. Ако стане много зле, отиди на психолог (по-добре недей на психиатър). Колкото до страха от смъртта, ако не можеш да спреш да мислиш, просто се справи с него. Не бягай от него, разбери го. От кое точно те е страх - че ще те боли? Че ще останеш сама? Че ще изчезнеш в "нищото"?

Да ги видим поточково.
1. Тяло няма да имаш, затова няма как да те боли.
2. За да се чувстваш сама, трябва да те има; ако умреш и те има, значи и ние като умрем ще ни има, така че няма да си сама.
3. Колкото до "нищото" таквоз животно нема, затова е наречено нищо, защото не съществува. Така че няма къде да изчезнеш...:) Според мен по-скоро ще се "събудиш". Малко храна за размисъл ;)

Номер 6, мисли само как ще вреш в казана и ще умираш по хиляда пъти на ден (от шубе :) Бог е всепрощаващ, ама те праща в ада да гориш вечно... едно от двете трябва да е невярно, чудно кое?

На мен ми е интересно какво ще стане. Сигурен съм, че е неописуемо. Но първо смятам добре да поживея и да почакам :)