Споделена история от Други

Купувате ли си дрехи, които после не обличате?
Здравейте! Жена съм, 28 г. Сигурно не само аз имам този проблем и просто ми е любопитно да разбера гледната точка на останалите /жените най-вече/ за това. Вчера влязох в един магазин за дрехи и погледът ми веднага се залепи за една черно-бяла пола с висока талия, много хубава на пръв поглед. Пробвах я, огледах се, хареса ми и реших да си я купя. Прибрах се вкъщи, веднага я пробвах пак и установих с ужас, че всъщност не ми стои толкова добре, даже ми е малко голяма, и имам само една блуза с която мога да я съчетавам. И друг път ми се е случвало това - гледам някоя дреха в магазина, харесва ми, а прибера ли се загубвам всякакъв интерес и се ядосвам, че съм похарчила напразно парите си, които мога да дам за нещо по-хубаво. Все си казвам, че повече няма да правя така, че ще мисля хубаво преди да си купя нещо, но не винаги успявам, защото с това премисляне съм изпускала и хубави неща, които после ги е нямало като се върна. Общо взето от рафта ми в гардероба, не нося и половината дрехи регулярно. Защо по дяволите съм ги купувала?? Не мога да си отговоря на този въпрос. Иска ми се да си купувам само дрехи, които после със сигурност ще нося, но не се получава. Споделете ми и вие какво мислите и правите по този въпрос, ще ми е интересно да узная :)

Коментари

1.   Ами ние жените с по-ограничени финанси го премисляме много пъти преди да си купим нещо...
1. Гледаме дали си заслужава парите
2. Гледаме с какво можем да го съчетаем
3. Къде можем да отидем с него

2.   А на мене ми се иска да имам пари за дрехи, които да нося. :)

3.   Случвало ми се е няколко пъти. Една от причините, които установих са огледалата в магазините. Прави ми впечатление, че слагат такива огледала които те издължават и правят по-слаба и като се видя на тях с някоя дреха се харесвам, а след като се прибера вкъщи изобщо не се харесвам. Даже наскоро се обличам в нас, и изобщо не се харесах като се погледнах в огледалото, защото бях напълняла. Отидох в един магазин, взех да пробвам една блуза и като се погледнах на огледалото в магазина изглеждах поне 5 кг по-слаба. В други случаи бързам да купя някаква дреха, защото имам нужда и в бързината не се заглеждам толкова много каква е, а после като се прибера виждам, че не е това което съм мислела. Причини много. Даже понякога се получава да си харесаш нещо наистина, но да е по-скъпо и да си вземеш нещо по-евтино, тоест компромисен вариант, което после не ти харесва.

4.   Случвало ми се е преди години, защото тогава купувах нещо, защото наистина ми трябва. Например имах ежедневни дрехи като дънки и тениски, ама нямах никакви малко по-елегантни (не официални, но все пак елегантни) дрехи като за работа или интервюта и т. н. И когато бързо търся нещо правя компромиси и после не съм доволна от направените компромиси. Затова спрях да купувам, когато имам нужда - купувам нещо, когато видя, че цената е добра и ми харесва как ми стои без да гледам сезона и дали нямам 2 подобни вкъщи (така съм си взимала лятна рокля посред зима - половин година седя в гардероба, ама после много често през лятото я носих). Все пак една жена трябва да има дрехи за различни поводи - един мъж с дънки и риза винаги изглежда добре (хем спортно, хем елегантно, но не официално, а и за заведение става). Искам да кажа, че едно съчетание при мъжете върви за много поводи, а при жените почти всеки повод изисква различен стил дрехи.
Иначе дрехи, които не бих облякла и не харесвам почти нямам, тъй като не ми се дават излишни пари за нещо, за което знам, че дори и да намеря повод, няма да го облека, защото не ми допада.
Ана

5.   Аз съм на мнението и принципа, че като една дреха вече не ти харесва и не искаш да я носиш вече дай я на човек, роднина приятел който няма възможност да си купи дреха. Няма смисъл от това трупане на дрехи в гардероба. Иначе така е и с дрехите и в живота преследваш нещо и го искаш
, но стане ли твое ти омръзва.

6.   Това с дрехите се случва на жени с излишни пари.