Споделена история от Други

Мебели ВИДЕНОВ или МОНДО/АРОН ?
Здравеите предстои ми пазаруване по мебеллните магазини и не знам къде са наи стабилни ? Виденов гледам има много евтини , но казват че са боклуци апак аз искам , като вземам нещо да си карам с него не да се счупи на 1 - вата година ? Като вземам нещо да е здраво няма значение парите , теглих кредит за да си обзаведа и имам . МОЛЯ ДАИТЕ МИ СЪВЕТ КОИ СА НАИ ДОБРИ ?

Коментари

1.   Не, че нещо, но да си изтеглиш кредит, за да си обзаведеш жилището е глупаво, но както и да е.
Моят съвет е да се простираш според възможностите си. Ако нямаш пари за по-качествените мебели - купи от евтините. Мебел по принцип, ако се използва от цивилизовани хора, трудно се чупи, а и се оправя. Важното е да не се набухаш с още кредити заради претенциите си.
Заслужава си да се инвестира малко повече в един хубав матрак да кажем - всичко останало е лукс.
Имаме второ жилище и понеже не го използваме често решихме да вземем от евтините матраци - у дома направо ни го доставиха за 120 лв. двоен български и останахме много доволни, но май имахме късмет. Не рискувай, инвестирай в хубав матрак, а останалите мебели гледай да са ОК и В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не взимай още кредити заради такова нещо. Кредит се взима за жилище, дори кола, които можеш да продадеш при нужда и да си го върнеш. Ти в момента заради едно голо потребление ще плащаш дебели лихви, но както и да е - дано се радваш и дано успееш да си обзаведеш жилището, но задължително се прибери в бюджета си! Това няма да са ти последните мебели в живота, когато имаш по-висок доход и спестявания ще си купуваш и по-хубави мебели едно по едно. Сега просто явно ти се налага да обзаведеш цяло жилище и тук не бъди претенциозна!

2.   виденов

3.   Арон до сега винаги са ме прецаквали, като съм си поръчвал нещо от тях...

4.   мебели Виденов и Арон бих казала, че са на едно ниво. Лично аз не ти препоръчвам нито едната, нито другата марка мебели. Не са изобщо здрави нещата им, нито са качествено изработени. Бих ти препоръчала Мебелна къща ''САРАКТА'', Мебели ВАЛДОМ, Мебели Стефани Стил, По-скъпи са, но са доста по- качествени нещата.

5.   И двете изброени фирми са едни дол дренки. Най добре се консултирай с някой мъж, който работи монтажник на мебели. Мен ме посъветваха да си избера каквото си искам от от коя да е фирма и на каквато и колкото е възможно по евтинко като цена. Пък после да повикам монтажника и той да ги подсили, където е нужно.
По добре 30-40лв на монтажника да подсили масата отколкото друга фирма да ми продаде същата маса за 100лв по висока цена чрез по добра реклама.
Но първо се консултирай с монтажник, най евтино ще излезе ако става въпрос за цялостно обзавеждане /всичко наведнъж/, защото за сглобяване и подсилване на една трапезна маса може да ти вземе 40лв, а в същото време за цялата мебелировка на дома да ти каже 200лв.
Не казваш за какви мебели става въпрос да ти кажа какво точно да гледаш като купуваш. Например ако ти трябва голяма спалня над 1500мм търси тя да има среден пети крак, да поема тежест и в центъра, ако няма купуваш подобен крак и викаш монтажника.

6.   Намирам идеята на номер 5 за чудесна!

от 1

9.   от авторката:Благодаря ви за съветите до номер 1 знам че кредита е кофти нещо, но в тази държава няма как всеки 1 има кредит, а и в дома ми всичко е от 1980 година стари мебели, а съм на 22 не мога да поканя 1 приятел вкъщи и затова се реших кредит вземам горе долу хубава заплата.. винаги ми казват ПО СКЪПОТО Е ПО ХУБАВО, но аз нямам възможност за скъпи мебели нещо по евтино, но стабилно..

11.   Номер 1, какво е лошото да си обзавеждат хората, било то с кредит или не. Може да са младо семейство, което няма мебелите на баба или помощ от приятели. Автора/ката иска съвет.
Най-добре ако парите ти го позволят иди при човек, който ще ти ги направи по вкуса ти. Избери нещо от нета, харесай цветове, виж с какво място разполагаш и смело.

12.   №11 Покупката на кредит веднага оскъпява вещтта с поне 20%. Един телевизор на стойност 600лв го плащаш 720лв, 120лв отгоре, само защото ще го ползваш няколко месеца преди да имаш кеш парите. Ако подпишеш лизинг пък независимо, дали ще платиш стоката кеш само след ден, дължиш на лизинговата компания "пропуснати ползи" най-малко 6%.
А поръчковата мебел, която предлагаш, е на по висока цена поне 2, 5 пъти. Един двукрилен гардероб в магазина можеш да купиш за 120-160лв на поръчка подобен ще ти излезе най-малко 320, ако е от най евтиния материал. Това е защото големите цехове производители на мебели купуват материали на едро, направо от производител или пък им се случва да чистят стока и да намалят.

13.   Стефани и Виденов и арон са все некачествени. Огледай мебелните магазини. На живо ще видиш качеството на изпълнение. Тези фирми работят с по тънки плоскости ит другите - паянтови са.
Насочи се към нещо вносно. Икеа са качествени. Или потърси нещо немско.

14.   Номер 12, аз съм номер 11-знам за оскъпяването. Нямам кредити към момента, но автора/ката в твърдо решен/а на тази крачка, защото е наясно, че няма средствата наведнъж за всичко. Естествено, че се оскъпява, дано направят отстъпка ако поръча всичко наведнъж. И защото не вярвам да ги ползва 2-3 години е добре те да са най-малкото здрави, а ако са и удобни, какво по-хубаво :)

15.   Мебели Виденов са льжци и правят накачествени неща. Столовете ни започнаха да се разглобяват на 3 месец, като не са пльтно желязо... просто трьби. Масата ни е от плоскости сьс стьрготини... Знаете, забравих им името. Само краката са й от пльтно дьрво. Една от тези плоскости се счупи и масата тотално се разглоби. Чакахме си мебелите 3, 4 месеца. Бюрото, което си взехме е сьс остри рьбове. Рьцете ми постоянно бяха в рани. Напиши на тьрсачката Виденов и мнения и виж. Мотаха ни и що нерви изпотрошихме... Купихме си и легла. Не смеем да легнем повече от 2 човека. Не порьчвай от тях. Аамо ще имаш главоболия. И докато си чакаш мебелите и след това. Това е моят сьвет.

16.   №15 Не защитавам фирма, която и да било тя, но мотивите ти изглеждат кухи.
1. Като си купила тръбна мебел, защо очакваш тя да е плътно желязо? Рядко срещам столове с крака от плътно желязо, но те са с цени над 200лв броя. Купила си столове с цена под 100лв броя, дори под 50лв и очакваш да издържът на високо натоварване? Брат ми е 115кг и никой не очаква офис стол под 150лв или обикновен пласмасов стол да го издържи и да остане за дълго здрав. На евтините шезлонги и хамаци пише до 80-100кг натоварване, съответно ако шезлонгът е от масивно дърво ще е по скъп, но ще издържа 150кг, пък ако е от плътно желязо 500кг няма да са проблем, но цената ще е различна.
2. Масата ти е с плот от ПДЧ, не ми се фантазира как сте счупили плота, но няма как да е по вина на мебелната фирма. Все пак плотовете на чиновете в училищата са произведени от ПДЧ и носят над 30 години тормоз от подрастващи ученици, вие година не можахте да изкарате с вашия плот, а той е различен само по покритието, покритието на чиновете по лесно се чисти с хим материали. Няма фирма, която може да ви продаде нещо по качествено на такава цена.
Нормално е и навсякъде продават трапезни маси с плот от ПДЧ и крака от масив, просто няма как от ПДЧ да се изработят фрезирани, кръгли или тънки крака за маса. Все пак 90% от народа имаме точно такива маси в дома си, /10% си купуват маси на виска цена над 1000лв и съотвенто с по-високо качество/ да не говорим, че всички гардероби са от същия материал, ако беше толкова лесно да се чупи ПДЧ всички щяхме да имаме проблем с това. Все пак ПДЧ с което работят споменатата фирма, не е толкова различно от вяско друго.
Съвет за масата събери краката и си поръчай само нов плот, ако мъжът ти не може да сглоби масата викни монтажник.
3. Бюрото с острите ъгли не го ли избрахте вие? Не виждам как мога да се оплача, че си купих игла и върхът й боде!? !? Като не искаш бюро с ръбове, защо си поръча такова? Заради цената предполагам, нормално правоъгълник най-лесно се изработва, кантирането на овали е по трудно и съответно по скъпо.
№15 преди да се оплачеш от стоката виж цената на фактурата си там е отговорът, на проблема ти. Купуваш най-евтиното после ревеш, че не било качественно!

17.   Подкрепям номер 16 като за ПДЧ-то е много прав - дори по-скъпите мебели са направени от него. Само масивните мебели са от истинско дърво, но аз не познавам човек, който да има такива у дома. Всичко е до пазене и начин на живот. Колкото до връзки и болтове - ами те могат да бъдат заменени

18.   №1, 6, 17 ти сваляш ли ме? Не че се оплаквам, ама прекалено набиваш на очи с тези подкрепяния! Подкрепи моля те и някой друг, че другите ще вземат да ревнуват или да си помислят нещо за нашите отношения.

19.   Номер 15... аз съм студентка, неомъжена... Нямам съпруг, но не сьм си сглобявала нещата сама. Та за избора, който направих. Трябваха ми мебели, много спешно, защото нямах маса, а разполагах с парите от стипендиите си. Това беше най - евтината фирма, която намерих в интернет. Пропускьт ми беше, че не прочетох и мненията за Виденов в интернета. Колкото до масата, счупи се едната подпорна дьска, отдолу, която е закрепена за плота и крака. Плотът е в перфектно състояние. Една драскотина няма по него. Слагам си и покривка и дълъг найлон, прозрачен. Една нощ обаче се бях заела да си мета пода. Ей, това метене ми струва счупването. Преместих си масата точно половин метьр и с местенето подпорната дъска се сцепи на две. Дотук с масата. Сега за бюрото... Видях го само на снимка. Всичко горе го видях на снимки в магазин Виденов, като само 2 легла и раклата бяха сглобени там. С тях още нямам проблеми. Столовете сьщо не бяха там... Разбира се знам, че за тези пари няма как да искам перфектност, но не очаквах на 3 месец, нещата да се разглобяват от самосебе си. Ето така ме влачеха 2 месеца. Добре, че не си поръчах и кожен диван. Разбрах, че 50 процента от тази фирма им ги доставят със съсипана тапицерия. Ето как, Номер 15 се случи. Не давах и 1 прашинка да падне на масата и другите мебели, защото знаех колко нощи не спах за тази стипендия. Очаквам още просветления по въпроса с това как съм си изпострошила мебелите. Желая успех на автора.

20.   Извинявай №19 ама масата ти нали не е от порцелан, ей така да се "счупи от самосебе си", та той китайският порцелан не се чупи така лесно.
А бюрото на снимка или на живо се вижда дали е правоъгълно или овално, след като си сравнително образована /учиш висше/ би трябвало лесно да се ориентираш дори по снимка или чертеж.
Аз без висше, като видя снимка на нещо квадратно, не очаквам то на живо да е кръгло!?!?
За фирмата не ме интересува коя е, не вярвам да има фирма, която да полага съсипана тапицерия, предполагам се съсипва при превоза, но чак пък 50% от диваните да пристигат надрани не ми се вярва, те хамалите ще трябва заради глоби без пари да работят. Имало в нета 5-6 оплаквания за надран диван и ти реши, че фирмата от съществуването си е продала 10-12 дивана. Разбира се, че доволните няма защо давлизат в сайт за оплаквания от дадената фирма, че да я хвалят, че си свършила задълженията по договора.
Това че ти си избрала най-евтината фирма и искаш едва ли не най-високото качество на пазара, говори само и единствено за теб.

21.   Господине, не съм злопаметна, но говорите не от личен опит и дано някога изпаднете в моето положение и тогава ще търсите най - евтиното. Тогава, когато попаднете в такава фирма си ме спомнете. Фирмата е изключително некоректна и неточна. Ако не се бях обаждала 10 пъти заради стремителното отлагане на доставката ми още щях да си ги чакам. Има хора, и да за които четох в интернет, които се оплакват, че от 1 година си чакат поръчката. Няма да споря с вас и да, уча висше. И това, което видях на снимките не бе това, което ми дадоха. А, да бяхме си поръчали и един стол за бюрото... Поръчахме го в магазина, а след 1 месец ми се обадиха, че такъв стол въобще не съществува в тяхната фирма. След 1 месец им се бях обадила и воала, столът изведнъж се появи. Попитаха ме дали си искам стола. Казах, че искам останалото, а столът не ме интересува. Само искам масата и леглата... Но какво обяснавам. Господине, след като вярвате в феички и свят с цветенца и скачащи понита, не е мой проблем. Не ме занимавайте повече. Вие сте прав, аз съм крива. Ала от всичко, което казахте, вадя извод, че се опитахте да ме изкарате глупава и дотолкова проста, че хал хабер аи нямам от нищо. Няма за какво повече да споря и спамя темата на автора. Изключително се извинявам. Няма какво повече да кажа.

22.   №21 Първо не съм мъж а жена. Второ не съм в кой знае какво финансово положение с моето средно образование. Трето точно, защото имам заплата от 450лв /чисти/ си правя сметката къде и как да си харча парите. И четвърто имам си понятие, защото имам приятели монтажници в 4 различни фирми за мебели. Знам, защо забавят поръчки, защо кое и как го правят, като се съберем на маса и говорят за работата си. Но чак пък "някой хора 1 година да чакат поръчка", не ми се вярва. Всички монтажници говорят, че нямат работа от ноември до март вклчително и няма как да изкарат дори заплатите си. Повечето монтажници, казват че проектантите, тези при които поръчваш, са с две леви и грешат поръчки, забравят и не поднасят работата към цеховете, държат поръчката ти в чекмеджето си, докато не се оплачеш, че закъснява, чак тогава може би я подават за изработка.
"Поръчахме го в магазина, а след 1 месец ми се обадиха, че такъв стол въобще не съществува в тяхната фирма"
Не вярвам да ти се е обадил някой, да ти каже, че стола не съществува при тях, няма как, да знае, че ти липсва стол, ако те го нямат, те не са гадатели. Най вероятно ти си се обадила, че ти липсва стол. А да ти кажат, че въобще не съществува, означава, че в поръчката не е бил записан, не съществува, не в склада им, а в документацията по поръчката ти, в момента, в който ти започнеш да си го търсиш го записват, като нова поръчка и след месец питат дали и къде да ти го доставят.
Аз разбира се съм с връзки и моите неща стават за ден два, само да реша, но аз също съм и №5 в темата и поръчки при проектант не ми се налага да правя, казвам на монтажниците, какво искам и те казват как и къде да се сдобия с най евтина и качествена стока от този вид, кое и как може да ми преправят според изискванията ми.
Например дъската на масата, за която говориш, на мен ми направиха от вътрешната страна на същата дъска правоъгълник от метал, дъските остават бутафорни, за декорация. Може да танцуваш върху масата ми, дори да си 100 кила.

23.   Eто това са качествени мебели с две години гаранация и на добри цени
http://mebelicity.com/bg/

24.   От Виденов не сме доволни!!!Не си спазиха срока за доставка на мебелите,което много ни обърка тъй като обзавеждане стая за новородено бебче.Това,че ни върнаха някакви дребни пари заради забавянето определено не свърши работа.След няколко месеца всички задни части на мебелите включително и под матрака,които бяха изработени от талашит се покриха с мухъл.Пълен ужас!Само по тях има никъде другаде в стаята.Не може да си представите каква борба водим да унищожим мухъла като имате в предвид,че бебчето си гледаме в тази стая. Мебели Виденов -Не! Не пазарувайте от тях!

28.   Мебели Виденов - Никога повече! Лъжат клиентите си постоянно, не си спазват сроковете за доставка и най-нагло обясняват, че всичко е наред..

32.   Не желая да обидя никого но в никакъв случай не бих поръчала нещо от магазините на Виденов. Направих поръчка, платих на място в магазина. Дадоха ми някакъв бон на който беше отбелязана сумата и че заплащането е направено в магазин. След което получих съобщение, че дължа тази сума още веднъж. Продавачката не ми беше дала касова бележка защото те и каси нямат, работят с компютри но и фактура не ми беше издадена и най нагло отказа да признае че поръчката е платена. Отказах поръчката, защото няма да я платя два пъти. Та скъпи купувачи. Намерете си по коректни и по качествени изпълнители.

33.   Номер 22 съм сигурна, че е служител н тази фирма. Личи си по изказванията

34.   ВНИМАНИЕ ВНИМАНИЕ!! Хора не правете грешка с мебели МОНДО, не стига че стоките са им меко казано некачествени, но са и пълни измамници, ако решиш да напрвиш компромис и да вземеш мебела, който си получил от тях трябва да знаеш, че живота му е макс 1 година(качество не 0 а -1) при много внимание, и е необходимо да си купиш допалнително неща за да го сглобиш, винаги случайно са се изгубили и задължително има транспортни дефекти който те казват че не са сигурни дали не сте ги направили вие. А занимаването с връщането на сума това е ад опитах - 2 месеца мотаене, кавги, драми, накрая се оказа, че съм вътре със 100 лв за превоз и съм си счупил нервите. Най-голямате грешка с мебели в живота ми обазавели сме с жена ми 3 жилища.

35.   Да се включа и аз по темата с мебелите, че преди година и половина обзавеждах къща и се напатих от родните търговци и производители. То не бяха транспортни дефекти, липса на инструкции, сбъркани детайли и естествено - загубено време. Останах доволен от мебелите в JYSK. Не са някакво супер качество, но са 1-2 идеи, а понякога и повече по-добри от родните недоразумения. Инструкциите им са супер подробни и дори малко дете може да си сглоби за отрицателно време. Единствено, трябва да се купуват на промоция, понеже редовните цени са твърде високи и не си заслужава. За сметка но това промоции имат постоянно, което вероятно е маркетингов трик за привличане на клиенти.

36.   Аз останах доволна от Мондо за секция и портманто.

37.   Аз си взех мебели от Никора и съм много доволна. Има и нисък и висок клас. Качеството им е добре за сега съм нямала проблеми https://nikorabg.com/
Но от Виденов много хора се оплакват.

38.   Нито едните, нито другите. Преди три години купих гардероб Виденов. Паянтова работа, пълен боклук! Мебелите им са със стари форми и технологии. Запомни, че за да са евтини, си има добра причина за това. Евтиното винаги излиза скъпо. Плати малко повече пари и си вземи нещо качественно и използваемо. Един приятел, взе идеи за мебели за кухнята и хола си, със съвременен, красив дизайн, от италиански фирми от интернет. Отиде при един дърводелец/мебелиер и той му ги направи с качественни материали и технологии и цената беше много добра. Заслужава си да пробваш този вариант.

39.   Нормално е при тези цени на Виденов и качеството да е ниско.
Иначе аз лично имам от Арон холна гарнитура и вече трета година никак не е мръднала. Никакви проблеми не създава.

40.   В никакъв случай виденов НЕ. Супер нелюбезни са, затварят телефона, лъжат и не обясняват всичко подробно, 50 пъти да ги питаш за да кажат нещо. При сглобяването дъските се ронят, а от склада ми вика някаква от Ямбол айде няма цял ден да те чакам и не си каза името и затваря. Просто думи нямам. И от снимката на сайта до реалния вид има голяма разлика, а при връщане ти удържат от сумата. Всички работници са пълни селяци и са много прости. Никаква ориентация към клиента държат се все едно те са клиентите не аз трябва аз да се съобразявам с тях, а не те с мен. Никога повече няма да поръчвам от Виденов.