Споделена история от Други

Тема за Iphone 5s или 5c или други модели.
Интересува ме тези телефони. Споделете мнение, а още по - хубаво ако и вие имате такъв. От къде го закупихте, доволни ли сте? . Ако някой продава, или знае кой продава изгодно, да пише тук. И не, не създавам темата за цел покупки, а за цел да науча повече за тези телефони. :) Може да споделите мнение и за друг модел Iphone или Ipad :)

Коментари

1.   Имам Iphone 5, доволна съм, в началото са малко трудни разни регистрации за приложенията и свалянето на музиката, но бързо се научава човек. Хората, които не ги харесват или нямат възможност да си вземат или просто не им разбират. Съветвам те, ако ще си купуваш, да не е от някой от интернет, защото може да попаднеш на фалшив айфон, купи си от магазин на мтел или глобул, за да си сигурна в оригиналността му. Лесно се свиква с него, практичен е защото не е нито много малък, нито много голям и да ти кажа не си заслужава да си купиш 5s, само заради пръстовия отпечатък, нищо особено не е, видях го какво представлява, само дето е по-скъп, а не е нищо повече от 5.

2.   iPhone са добри телефони, стилен дизайн, бързи, не забиват - чиста работа. Но са много много много ограничени. Можеш да правиш много малко неща с тях а да не говорим че 50% от тези неща са направени за Америка и не работят в България.

Ако ти трябва компактен телефон за разговори, от време на време нещо в интернет и тук там някое друго приложение - Вземи iPhone.

Ако обаче искаш много повече за двойно ма ниска цена - вземи Samsung S4-S5 Note 3 или като излезе Note 4. Също така HTC One и HTC One M8 са много хубави.
Бях с iPhone и дълго време мразех андроид но сега като съм с Galaxy S4 мога да призная че съм грешал. Много по хубава камера, по голям екран, Full HD 1920x1080 резолюция. Можеш да гледаш филми, да сваляш всичко направо на телефона. Да не говорим че можеш да сваляш приложения не само от Play Store. Всички платени проложения в Play Store могат да се свалят безплатно (нещо като игрите от Zamunda и други торент сайтове)

Сам си реши, гледай в YouTube клипове сравняващи iPhone с S5 или HTC One и сам си реши какво ти по харесва. Но не се лъжи да си вземеш Apple само защото е Apple не си заслужава. Много са елегантни и стилни дизайните им и като цяло всичко, но си остава скучно.

Може би най-доброто описание на Apple срещу Samsung (или HTC) е:

Ако искаш малък компютър - вземи андроид
Ако искаш по скоро мобилно "преживяване" - вземи си Apple

3.   Да добавя 2 неща:

Към автора - ако твърдо си се спрял на Apple по добре изчакай iPhone 6 ще е много по различен от 5s и другите, а епъл през 1-2 поколения вече спират ъпдейтите за старите модели.

Към номер 1. Вярно че в интернет можеш да попаднеш на фалшив или кой знае още какъв, но в никакъв случай не си взимай от мтел, глобул или др. Тези глупаци надуват цените ужасно. Ще ти дам пример с Galaxy S4 който си купих. В мтел го дават БЕЗ договор за 1300лв а с договор (около 60-70 лв на месец) за 900 лв. В Технополис, Техномаркет и всички други подобни магазини без договори и глупости ти е 900 лв. Мобилните оператори нарочно надуват цените за да може да изглежда все едно че с план от тях го взимаш двойно по евтино.

4.   Пълен боклук. Всяка година пускат нов и какво му е новото? 1 мм по висок и 1-2 софтуерни глупости. Моля те не го взима. НТС и Самсунг са най-добрите. Имам телефон за под 300 лева и много по-добър от айбоклук

5.   Около две седмици се чудех какъв телефон да си взема - исках сравнително мощен процесор, задължително андроид, добра камера и елегантен дизайн. Гледах С4, С5, айфоните, HTC, докато не попаднах на LG G2. Моделът е изключителен, 13 мегапикселова камера, 5, 2 инчов дисплей четириядрен процесор и куп други предимства. По нищо не отстъпва от останалите марки, а личното ми мнение, че ги превъзхожда в почти всички направления. Бутоните, които се намират отзад, при камерата, са иновативност, предразполагаща към уникалност. Батерията ми издържа около 2-3 дни с доста сърфиране в интернет, няколко приложения, 1-2 игри, говорене за минимум 1 час на ден и снимане. Цената варира от 750 до 850 в зависимост от мястото на покупка и паметта. Препоръчвам го на всеки, телефонът е прекрасен!

6.   http://www.youtube.com/watch?v=jlTsaAqYMOw

7.   Аз лично никога не бих и няма да си взема iPhone. Да дам 1000 лв само, за да се хваля пред прители, че имам iPhone не си заслужава. А и както някои потребители са посочили, има много по-компактни телефони на много по-ниска цена. Така, че е totally not worth it. ^^

8.   Аз съм с iphone 5s.. Значи номер 1 е прав/а.. Тези, които казват, че са боклуци не са ги пробвали, или не са попаднали на добър.. Значи аз съм много доволна, iphone не е телефон за игра (както повечето андроиди), тоест повечето хора го ползват за бизнес нужди (т. е батерията му издържа супер дълго време при това с включено 3G) Преди това бях с S3 и батерията с 3G издържаше около 4 часа и от 100% ставаше на 9%... Докато на iphone ми издържа около 2 дена. Когато го заредя от днес вечерта утре цял ден ще издържи и в други ден вечерта пак ще трябва да го заредя.. Чиста работа. Всеки си има предпочитание, щом apple е боклук, защо половината свят са с такива телефони?
Имам приятели, които казват : "Ау iphone тоз' боклук ужассс"... И като видях някой с iphone " Може ли да се снимам с предната ти камера? ".. Така, че тези които минават с "Голям боклук" когато си купите и го пробвате да сте с него малко повече време ще видите :) И естествено зависи ако ви трябва да си играете на игрички цял ден, не е за вас. Ако ви трябва за разговори, така за по-добра цел тогава що да не ви хареса :)

9.   Номер 8, iphone 5s има ли фейсбук приложение, и добро ли е то има ли фейсбук месенджер?

10.   До номер 1:
Аз смятам да си купя Iphone 5, но не искам да е от Глобул или Мтел, понеже там са мн. По-надути цените, та ти казваш че ако е от интернет може да е фалшификат, но го има от MobileStyle за 949лв. Дали е фалшив? И дали да си го взема от там???

11.   Номер 10 купи ли си го??? Аз също смятам от там да го взимам??

12.   Моля за съвет! Дъщеря ми напира неистово за Айфон 5-ца, но в разговори с мои познати разбрах, че при този вид телефони операционната система е различна и всичко, което се тегли се заплаща. На всичкото отгоре, май липсват такива с българско меню!

13.   Моля за съвет! Дъщеря ми напира неистово за Айфон 5-ца, но в разговори с мои познати разбрах, че при този вид телефони операционната система е различна и всичко, което се тегли се заплаща. На всичкото отгоре, май липсват такива с българско меню!

14.   Всеки с мнението си. Аз имам iPhone 5c от една година и съм страшно доволна. Ако имаш възможност си го купи и няма да се разочароваш.
Бях гледала теми, в които хората бяха писали, че музика не можеш да си качиш, освен ако не я купиш. ГЛУПОСТИ И ПАК ГЛУПОСТИ. Аз си качвам безплатно песни от различни сайтове. Наистина, някои хора мразят Apple и ги псуват, но това си е техен проблем. Ако те кефи телефона си го вземи.

15.   Искам да попитам всички който са против iphone има ли ли са го, че да казват че не струва. Може samsung и като цяло телефони с андроид да имат повече функции, но след 1 година този телефон не става за нищо забива много и е почти невъзможно да се сърфира в интернет с него. А при iphone дори и след години пак ще е със същата скорост и няма да забива. Както винаги българите гледат най- скъпото и с най- много функции без да осъзнават че, след една година няма да е актуален и няма да може да се използва нормално.

16.   Нямам коментар, а въпрос! Получих скромен подарък iPhon5, но докато му разуча опциите съм сгафил нещо и вече няма позвъняване на входящите повиквания, само вибрация, а си имаше всичко. Как да изляза от този конфуз??? Благодаря предварително!

18.   До номер 16 отстрани им а бутон, който се движи и от там се включва и изключва звука.

19.   Аз имам Айфон 5s. Закупих го от skyfon. Доволна съм! Има перфектна камера и много памет.