Споделена история от Други

Не знам как да се забавлявам
Здравейте,
Пише ви момче на 19, което, както можете да се досетите по заглавието, не умее да се забавлява.
Проблемът е там, че поради разни фактори с времето станах много затворена личност. Хората, на които вярвах, винаги ме разочароваха и това ме научи, че човек не трябва да се доверява на почти никого.
Неприятно ми е обаче, че от цялата тази ситуация не съм усетил колко бързо пораснах и всъщност какво съм усетил от живота? Нищо съществено. За толкова много време така и не успях да намеря връстници, с които да се чувствам добре и да ми е конфортно, да се забавлявам. Всъщност понякога завиждам на тези, които се чувстват добре в шумна компания, да обичат да ходят по дискотеки и т. н. Ами аз не обичам, пък.
Вторият проблем е, че искам да променя нещата, но не знам как? Страшно задръстен съм. Искам да намеря приятели най-после, да се забавлявам и да усетя живота както трябва, а не да продължавам със скучното ежедневие.

Моля за съвети, предложения и всякакви изказвания.

Коментари

1.   Можеш да се забавляваш и без да си шумен, без да ходиш на дискотека и т. н. Познавам човек като теб, забавлява се във фитнеса. Не се опитвай да си като другите. Бъди себе си и се уважавай. Не се задръстен за това че не обичаш да ходиш на дискотека, аз не обичам също.

2.   Напълно съм съгласна с номер едно! Прави нещо което те прави щастлив. Приятелка можеш да си намериш и във фитнеса не само в дискотеката някоя пияна шматка. Когато подражаваш на хората и искаш да си като тях ти губиш своята същност. Ставаш като другите овце. Като за начало почни да излизаш повече. Няма как да нямаш нито един приятел. И да нямаш имаш познати. Обади се на някой не вярвам да ти откаже. Късмет :)
П. С. Аз съм на 23 години и също не ходя по дискотеки и т. н. Много дълго подръжавах на хората и исках да съм като еди кой си, че в един момент незнаех аз коя съм! Съжалявам за което. Сега си гледам мен си. Спортувам даже ходя сама не ме интересува изобщо. Развивай себе си. Понякога ми е кофти. Аз имам приятелки, но те не са много и си имат гаджета други имат деца вече и не е същото като преди години. Те си имат задължения живота ги е затиснал. Мъчно ми е, че нямам никакви нови приятели, но и това ще стане. Въпроса е да се съсредоточиш върху това което имаш за да може живота да ти даде повече. А не да страдаш постоянно както нямаш, защото няма и да имаш. С каквато нагласа си, това привличаш. Затова смени лентата. Кажи си, че си благодарен на това което имаш, че си жив и здрав и гледай напред. Късмет! :)
Дони 23

3.   Спокойно не е нужно да си като другите ще ти кажа едно във приятелството има винаги предателства лъжи и всичко е до едно време приятелите са за момента, но след време изчезват.

4.   ---- АВТОРА -----

Коментарите ви са наистина страхотни! Очаквах някакви нападки, а вие наистина ми давате съвети. :)
Определно идеята да се запиша на фитнес ми допадна. По принцип вкъщи тренирам, бягам от време на време... ами време е за фитнес!
Надявам се наистина в нова среда да срещна и нови хора. Трудно се доверявам, тъй като бързо си правя преценка за хората.

Благодаря ви и ще продължавам да следя мненията по въпроса.

5.   Давам ти един не много добър съвет, но вземи започни да пушиш трева примерно, хората които я пушат в нашата страна са адски много и се познават всичките, така малко по малко ще навържеш цифра познати, ще ти е вечно забавно и ще ти се ходи на партита и ще си избухваш и ще се забавляваш, принципно не смятам че човек има нужда от медикаменти, за да се забавлява, но в твоя случай е различно.

6.   Към 5- Въобще не е различно в неговия случай, номер 5 е поредният манипулатор.
Авторе, няма нищо лошо в това че си по-затворен, характера на човек трудно се променя. Промени го дотолкова че това да не ти пречи в работата, познанствата и общувай с хората без да се тревожиш излишно. Не е нужно да фамилиарничиш с тях. То такъв човек като теб има по-голям шанс да си намери верни приятели, защото си естествен. Както казах по-горе, опитай да говориш по-свободно с другите, но не си поставяй нереални цели като това да бъдеш душата на компания от 30 човека. Важното е да имаш няколко свестни приятели около теб. И най-добре ще се чувстваш ако действително спортуваш и се занимаваш с полезни неща! Развивай личността си, научи нещо ново!
Ж, 22

7.   Темата е стара, но се надявам моят съвет да е полезен и на други в това положение.
Запиши се на групов спорт - волейбол, или се опитай да влезеш в някоя аматьорска футболна група (тези, които се събират 1 път в седмицата и си плащат за игрището). Отиди на място и питай дали може да се включиш. Вземи им телефоните. При тези групи винаги има някой, който не може да отиде и търсят човек. Този начин за намиране на приятели за мъжете е най-удачен. Като цяло мъжете много по-лесно си намират приятели. Дори и с колеги за по бира след работа.
Аз съм жена и при нас намирането на приятели е по-сложно. Особено когато се омъжат, жените се покриват в дън земя.