Споделена история от Други

Как да забраня непознати да ми изпращат писма
Здравейте. Искам да попитам как да направя така че никой друг да не може да ми изпраща съобщения в фацебоок освен приятели. Не искам непознати да ми изпращат писма и да ми досаждат. Вече не се издържа писна ми!! Потърсих в настройките но така и не открих опцията моля ви пишете и ми обяснете

Коментари

1.   Просто преставаш да посещаваш страниците на "фацебоок", намираш си в живота по-интересни и полезни занимания, започваш да общуваш на живо с хората, и готово!

Иначе е все едно вманиачен футболен запалянко да пита как да спре ужаса, който изпитва, когато култовият отбор пада, или как да спре да чува псувните и подигравките на "противниковата" агитка...

Просто се откъсваш емоционално от тази глупост и нямаш повече никакви проблеми!

2.   Ми значи влизаш в настройки за поверителност и го болкираш!!!

3.   Това не е толкова трудно да се пренастрои, но имай предвид, че при обновяване на самия фейсбук понякога настройките се връщат към стойности по подразбиране. Ето и как става:
1. От Настройка на профила(намира се около бутона за излизане от профила) се избира "Поверителност" и в него зе задават права на това кой може да се свързва с теб, да изпраща писма и съобщения, да разглежда профила и т.н.
2. Понеже не съм сигурен за точният превод на български, ето в кое меню се пренастройва същото, но от английската версия: Settings-->Privacy Settings and Tools-->Who can contact me?

Успех

4.   Влизаш в "настройки", после "поверителност", мисля, че така беше.

6.   Трябва да се гордееш, че ти се обръща такова внимание значи си значима за някого, който дори не си и подозирал за съществуването му и мога да ти кажа, че може да се окаже по значим досадника отколкото останалите семпли приятели.
Казвам го защото редовно "досаждам" на момичета, които не ме харесват

7.   С помощта на социалните мрежи хората умело се отчуждават един от друг. Матрицата изисква виртуално общуване и липса на нормални социални контакти. Фейсбук е много успешна социална лаборатория, с помота на която се изследват вкусовете, настроенията и нагласите по определени въпроси на различни групи хора, с идеята по-успешно да им се въздейства с психологически и пазарни приоми. Изпробват се манипулативни стратегии и технологии. Затова е разбираемо защо има желание да се набутат все повече хора във виртуалната кошара.

9.   Първо- номер 7 - лекувай се.
Към автора: Горе от дясно на известията има едно катинарче (Настройки за поверителност). Так цъкаш и след това натискаш ' Кой може да се свързва с мен? ' И от там следваш инструкциите. Това е, ако имаш още въпроси пиши, ще следя темата ти! :)

12.   Авторката

Ето само това ми излиза ---> Чии съобщения да се пресяват в пощенската ми кутия?
Отделяне на съобщенията с използване на:

Обикновено отсяване Препоръчително
Предимно приятели и хора, които може да познавате

Второ филтриране
Виждате съобщения предимно от приятели. Съобщения от хора, които ви интересуват, може да попаднат в папката "Други".
_____________ Но мисълта ми е там, че искам никой на който не съм дала приятелство да не може да ми праща писма но явно няма такъв начин. Спомням си, че преди го имаше в настройките, сега явно са го махнали

13.   Бих искал да попитам дали е станала грешка, че беше изтрит коментар номер 8, след като беше публикуван. Благодаря предварително!

14.   Номер 9, ти си разчовъркай мозъка да разбереш каква е изгодата за корпорациите от съществуването на такива мрежи!

15.   Помогнете и на мен моля и аз искам да го направя

16.   Здравей!

Настройване на поверителността на съобщенията е възможна максимум до ,,Приятели", но не и ,,Само аз".

Не може да спрете непознати да ви пишат. Разлика има обаче между приятел и непознат, защото винаги непознати, които ви пишат съобщенията те отиват в раздел ,,Заявки за съобщения", където чакат вашето одобрение или игнориране.

В случай, че желаеш да научиш повече за Facebook: https://www.facebook.com/help/community