Споделена история от Други

Какво им е на жените след 30?
Аз искам да попитам конкретно мъжете. Непрекъснато попадам на изказвания от рода "стара чанта на 32" или "застаряваща лелка на 34", "дъртачка на 35" - всичко това като чета коментарите или някои от историите. Искам да кажа, че съм на 33 и нито се чувствам стара, нито изглеждам. Ходя на спорт 3 пъти седмично и се храня здравословно, тежа 50 кг, а тялото ми е дори по-хубаво отколкото на 20. Лицето ми е същото, каквото си беше и преди 10 години. И всичко това, което казвам не се отнася само за мен, а и за жените около мен. Всички мои приятелки са около моята възраст и изглеждат чудесно. Някои дори има деца. Много пъти ни се е случвало да ни преследват по улиците момчета, които са на около 21-22, без изобщо да подозират с кой си имат работа. Много пъти ни се е случвало да водим спор с хора, които не ни вярват за възрастта и аз лично съм показвала и лична карта. В нощните клубове също ми искат често. А после пада голям смях като почнат да се извиняват:)))).

Не искам да се фукам или да обиждам някой, но ми става неприятно да чета подобни изказвания. Това, че една жена не изглежда добре след 30 може да няма нищо общо с възрастта й. Може просто да си е такава. Да не говорим колко тинейджърки-повлекани има по улиците, като ги гледам не искам да мисля как ще изглеждат на моята възраст. И да не говорим колко жени има на по 30 и няколко, които никой няма представа, че са на толкова, като ги погледне.

Не искам с тези исказвания да обиждам някой, просто се опитах да защитя жените на 30+ и да кажа на мъжете да внимават как се изказват, за да не се окажат някой път неподготвени:)))))).

Коментари

1-50 от 129

1.   Виж сега, на 33 не се чувствах дъртачка. Обаче сега на 42 пак не се чувствам дъртачка. Кто слушам някои 50 годишни
и те не са дърти. Затова не се засягай.
Пожелавам ти и на 80 години да се чувстваш млада, жизнена и пълноценна.

2.   Напълно подкрепям авторката!!!!!!!!!!

Натали 35г.

3.   Не сте стари бе.Просто до 30 сте момичета,а след това жени. :)

4.   Мила, и аз съм в твоята категория на "старите чанти над 30". Е, нека сме стари, но да изглеждаме така както на нас ни харесва, че и на по- младите. На няколко пъти се подразних искрено от подобни изказвания тук, но то по-скоро е от неграмотност, комплексарщина, липса на други доводи, когато защитават мнение и няма начин да засегнат опонентката, освен като изтъкват възрастта. В такъв случай, аз лично не репликирам, защото и в живота не контактувам с подобни хора. Не се дразни излишно, хора всякакви...

5.   Нищо им няма,жените след 30 са ми слабост стига да са подържани.Жените са като виното сас годините стават все по добри

6.   Cлед 25 - край! стари сте. целият ти пост звучи като едно голямо оправдание -" не изглеждам като на 30". да , ама си . и старостта не идва от възрастта , може да приличаш на 20 годишна мацка, обаче вече си емоционално изхабена. на 30+ си преживяла доста, имаш бая опит и всичко това те прави стара. и дори външният ти вид да не го издава в отношенията ти с едно младо момче това веднага ще проличи.
всяка жаба да си знае гьола!

7.   Номер шест да ме прощава за неделикатния въпрос, но ще помоля да си каже годините.
Виж какво, виждам, че още имаш жълто около устата, но нека ти обясня някои неща от живота, пък ти се сърди и не се съгласявай, ако искаш.

Ако си момченце - от мен да знаеш, една жена на 30+ може да те изстреля в небесата така, както никоя мацка на 20 не може. Не само сексуално. Това ти го казвам като мъж на мъж. Пардон, като мъж на евентуално бъдещ мъж.

Ако си момиченце - като минеш 25 ще се считаш ли за стара чанта? Или за крастава жаба, която трябва да си знае гьола? Май задавам риторични въпроси:)

8.   След 25 години жените са друга бира вече,малко вкисната.

11.   Hа 27 години съм и като оставим чисто физическите показатели , каките сатолкова обиграни, че чак ме хваща гнус. предпочитам млади невинни девойки, които не са така наясно как да ме изстрелят в небето и не ме кара да свършвам само с поглед. не е страх от това че няма да задоволя някоя 30+ , а от мисълта, че преди мен е имало 100+ с които тя да практикува всичките си номера и да ги е овладяла до съвършенство. минат ли 25 са старички и това е !

12.   Това според мен е пак измислица на мъжете за да карат жените да се чувстват гадно.На мен пък ми прави впечателние , колко много мъже , не над 30 , а над 25 че не приличат на нищо.Ужас просто ,уж мъжа след 30 бил в разцвета си - какъв разцвет , по-скоро разпад.Гледам по улиците да видя някой добре изглеждащ мъж , но не не виждам .Даже много повече хубави жени виждам , отколкото хубави мъже.Така , че ако една жена над 30 е стара чанта , то за мен и мъжете над 30 са стари торби.Сори ама това е положението.

13.   От авторката: Очаквах такива коментари като на номер 6.:))) На номер 7 ще му кажа, че номер 6 е по-вероятно да е на 60, обикновено около тази възраст отделна група мъже (подчертавам "отделна група", за да не засегна някой) изкукуригват и говорат подобни простотии.

Ами аз не съм била с малки момченца и нямам и намерение да се занимавам с такива. Имам човек до себе си в подходяща за мен възраст. Да съм емоционално изхабена - едва ли. Била съм с по-малко мъже, отколкото една стедно статистически 14-годишна девойка. По-скоро съм емоционално стабилна, а не като тинейджърка, която само охка и ахка. Не че аз не съм била такава, точно затова имам база за сравнение. И номер 7 - прав(а) си за мацките на 30+. По себе си съдя. Това, което сега давам на мъжа до себе си - и сексуално, и емоционално, нямаше да мога да му го дам на 20.

Номер 8 и номер 9 искам да ги питам ако мацките им станат на 25 и се вкиснат, какво ще ги правят? Това са изказвания на нискоинтелигентни момченца, без капка опит.
А номер 9 напълно я подкрепям. Колко зор видях да си намеря нормално изглеждащ мъж на моята възраст, без шкембе и двойна брадичка, да изглежда на 30 и няколко,а не на 50 и да е интелигентен. Много мъже в България ужасни и са много по-зле от жените - не се поддържат, приличат на селяни, нямат обноски и всичко което правят за една жена е да имат ИЗИСКВАНИЯ към нея, без те да и дават нищо. Да е майка, да получава наравно с тях, да е слугиня и на всичко отгоре да изглежда като модел. Това дори мъже са ми го казвали, чужденци, както и българи, които са живяли в чужбина.

Аз лично не бих казала, че се засягам от подобни изказвания Обикновено те са направени от мъже, които нямат никаква визия и обноски и не съм съгласна те да определят жените по този начин. Беше ми и любопитно, и исках да чуя някое друго мнение по въпроса. Просто каквото и да мислим и правим, не може да се слага всичко под общ знаменател.

14.   Авторката ПС: Нещо са объркали номерацията, последното ми обръщение е към номер 12, а не 9...., а предните 2 са към 8 и 11 - доколкото е вярна номерацията до момента....

15.   До номер 11.Да ти кажа прав си.И аз като си помисля един 27 годишен колко ги е навъртял като бройка , такива които са си изпробвали номерата и са си трупали опита върху него , направо започва да ми се гади и ми се отщява каквото и да било с него.

16.   15 , да.. за това от 4 години съм с постоянна партньорка - да не гадя останалите девойки ;)

18.   Когато съм се обръщала към някоя жена с "лелка" на 30+, то не е било заради нейните години, а защото се е държала като такава. Голям процент от жените, които като създадат семейство и спират да се грижат за себе си. Отпускат се, занемаряват се, не излизат, не се забавляват. По цял ден готвят, чистят и т.н
По принцип 30 год. си е една доста добра възраст, но неоспорим е и факта, че много жени на тази възраст, изглеждат като на 40+!
Envy Me

19.   До 11 (16): Като ти стане партниорката на 25 да не забравиш да я пръждосаш, че по-млади чакат за тебе:))))))

20.   Това си е стереотип,който е наложен от вас самите.Ако вие не вярвахте в него,той вече щеше да е изчезнал.Но вие се вкопчвате в него сякаш ви е нужен.Друга такава безсмислица е твърдението,че за всичко лошо са ви виновни мъжете.Но някои от вас се чувстват по-добре от това твърдение,което снема и последната останала отговорност от плещите ви.Давайте - продължавайте войната на глупостта и обвинявайте другия пол за нещастията си.Вас и мъжките ви еквиваленти ще ви има още дълго,защото отказът за поемане на отговорност за допуснатите грешки не е нещо,което просто ще изчезне с времето.

21.   Ами браво на теб и приятелките ти.Такива сте обаче ГОЛЯМА рядкост.Ако имам такава жена някой ден ще съм супер доволен от живота и ще я обичам както подобава.Аз момичета над 20 малко познавам дето изглеждат нормално.На такива като минат 30 стара чанта да им кажеш е малко.

Как да нарека момиче на 26, което до преди 2 години е било с нормални телосложение и разбирания, а сега е една крава?Има две деца а, я мързи да им сготви и ги тъпче с чипсове, мързи я да изчисти къщата, пуши като коптор и докъто прочете вестника изяжда една кутия вафли ,,Боровец" с кофичка и половина кисело мляко.

Е аз такова момиче не изкам.Не желая да се оженя и съпругата ми да се превърне в момиче, което прилича на 40 годишна лелка.Да спи и да яде вафли и пица на парче, защото я мързи да чукне 3 яйца в тигана.Да връзва децата за масата с колана за халата докъто спи та да не направят беля.И като ги отгледа да не желае да работи, защото мъжа и работи много и получава достатъчно пари за семейството.
Да има такива момичета!!Едната дори е на 23 на на 26 и не изка да изпере и сготви докъто мъжа и е на работа.

Моля се някой ден ако любовта ме споходи да е свястно момичето ми, а не като тези, които описах.Защото това не са чанти а съдрани чували.
На 18 изкам да кажа, че готвенето и чистенето не е това, което съсипва едно младо момиче!!!

22.   19, това е момичето на живота ми и освен да и предложа брак, друго не виждам какво мога да сторя. обаче знам, че е имала не повече от 2-3 връзки и определено, ако я бях срещнал сега нямаше да съм с нея. сега обаче тя е моето момиче и всчки флиртове , погледи и свалки са една игра и едно разнообразие за нея. вечер спи в моя дом и ще е майка на моите деца. ако беше си "поживяла до сега" и беше минала един камион с момчета, щеше да е добила един друг опит и колкото и да я обичам в този момент, не бих я доближил.

Hе ме разбираш - ставате гнусни след определена възраст заради опита. и малките пикльовци нека си мечтаят за кака дето да ги отрака или за някоя 40+ мръсница, обаче никой няма да създаде семейство с такава жена и подобни връзки са обречени. не знам даже как си лягат с по-възрастни .
трошила, трошила к**ци цял живот и сег да и дам да си играе с моя и с чувствата ми и с мен самия - друг път

23.   От авторката: 22, много си зле, много. Съжалявам приятелката ти. Ти си един кон с капаци. Според мен не можеш да обичаш. И какво ще стане ако се ожениш за "момичето на живота ти", но като станеш на 40+, тя те напусне примерно? Имаш 2 възможности: 1. Да се замонашиш или 2. Да се надяваш до гроб някоя 15-годишна "прокурорска" щерка да ти качне на к***ца, понеже тези на 40+ са мръсници и к**ви. Ти си един изключително жалък човек, с коефициент на интелигентност под средния. Обиждаш и мен, и жените на моята възраст, слагаш всички под общ знаменател. И какво ще ми кажеш ако ти кажа, че съм била с по-малко мъже от приятелката ти??? Това една жена да си поживее не значи само да спи с мъже. И още нещо ще те питам. Ти как разбра, че твоята приятелка е имала само 2-3 връзки? Знаеш ли, че жените крият винаги бройката? Ако ти е казала 2-3, разбирай поне 6. И ако са 6, какво? Ще я напуснеш ли? Ми стягай си багажа, защото ти го гарантирам това. И така ли ти каза, че свалките са разнообразие за нея? После секса за 1 вечер ще и стане разнообразието, като й писнеш. Хахаха
21, пожелавам ти да си намериш свестно момиче. Наистина е трудно, повярвай. Трябва и ти да я подкрепяш и да и даваш кураж да се поддържа, защото повярвай ми, ако стане майка с 2 деца надали ще има времето, което е имала за себе си преди децата. Понякога се случва жените да се разхубавяват с възрастта, всичко си зависи от човека.

24.   Hе отива на жена на твоята възраст да се изразява така. язък за стегнатата фигура и красивото лице..
не се грижи за мен и приятелката ми, в какво съм сигурен също си е лично моя работа. няма да влизам в излишни спорове. пожелавам и ти да намериш сигурен човек, който да те обича истинки макар и 30+
приеми факта - възрастна си и моля, дръж се както подобава

25.   И на 27-годишен мъж не отива да пише глупости по сайтовете. За теб пък язък, че си на 27, а си с манталитет на мъж, който се намира в криза на средната възраст. Аз човека си го имам и благодаря на Господ, че не е като теб. А ти спри да обиждаш, че ставаш смешен...

26.   И аз съм на 30+, и на мен не ми личат, но... Никога досега свестен мъж не ми е обяснявал колко съм "стара" и тем подобни. Обикновено го правят някакви комплексари, на които жените не им обръщат внимание и се чудят как да се заядат. Така че там 22 ли си, 24 ли си... вземи се скрий. Комплексар.

27.   Изяжте го, че казва истината

28.   Здравейте дами над 30, много сте се впрегнали, ами недораслеците няма как да оценят хубавото и стойностното, защото гледат по-лесното и по-неопитното, за да могат да блеснат, особено с простотиите си.

Жена ми е над 40, но не се е състарила нито от домакински задължения, нито от гледане на две деца - задачите сме си ги разпределили по равно. Не пази диети, но и не прекалява с нищо, движи се и има чудесна фигура. Та нищо не им е на жените над 30, стойността им е в пъти по-голяма от нацапотените момиченца, които си мислят, че светът се върти около тях.

И верно е, че напоследък виждам много жени доста под 30 с тресящи се задници, кореми и цици, пушещи и тъпчещи се с продукти на субкултурата - е, за такива, когато минат 30, ме е страх да си помислят как ще изглеждат. Та до човек си е, възрастта не е причина за лош вид, защото ако човек си е мундар, то е за цял живот.

29.   Такааа, нека никой не забравя, че живота се търкаля със светкавична бързина и младоците, каквито и ние бяхме съвсем неотдавна остаряват. Възрастта не е причина да се убиждат и нагрубяват хората. Всеки си има чар и трябва да го поддържа с годините. Много млади хора си мислят, че като кажат "Аз съм на двайсет", това ги прави страхотни, неотразими и незаменими. Е, изненада... Поогледайте се малко и се вижте в огледалото. За интелекта да не говорим. Накратко, който е бил торба на двайсет, си остава такава и на 40.

№21, за да имаш перфектната жена до себе си и след години, трябва да даваш тон и да не се отпускате и двамата. Лично аз не бих се чувствала добре, ако човекът до мен изглежда добре (т.е. полага усилия за това), а аз съм разпусната и неглиже. Това е въпрос на самоуважение. И защо всички младоци си мислят, че каките само тях дебнат. Нещо май се заблуждават...

30.   Да и аз се чудя защо всички младежи си мислят, че зрелите жени искат такива като тях. Лично аз не бих погледнала някакво детенце, от което нищо не мога да получа. Какво може да ми даде един 21-22 годишен, освен да преспи с мен? Нито семейство ще мога да създам с него, нито ще може да ми е упора в нещо. То по-добре да взема да го осиновя. Така че да не се заблуждават.

31.   Жените са като виното, с годините стават все по-качествени !

32.   Да, бе. Жената ако е била гадна като млада, няма да стане по-качествена и като остарее. Иначе съм много съгласна с едно от изказвания горе - и аз се чудя на жените, които в минутата, която родят, спират да се грижат за себе си. Не е чак толкова трудно, дори когато имаш деца, да полагаш някакви известни грижи за себе си.

А относно това, че 30+ били лелки, според мен си е чист комплекс, който жените избиват. Не знам за вас, но за мен "дърта чанта" е жена над 45 години, която продължава да слага яркорозово червило, да си скубе веждите и да ги чертае с молив, да ходи с няколко цвята на косата си и гардероба й да е пълна безвкусица. Това е всъщноста дърта чанта, а ако някой смята, че жените на 30 са вече с отминал срок, значи той е тъп, комплексиран и ограничен човек. Съжалявам, ама си е така. Повечето жени са точно тогава в апогея на развитието и узряването си и стига да се поддържат, изглеждат страхотно. Така че, някой ако ми обяснява обратното, да се гръмне. (има и изключения, разбира се, които преждевременно остаряват или живота толкова ги е блъскал, че са по-смачкани от останалите. Но нима има нещо, в което да няма изключения?)

момиче на 18.

33.   В такива теми, всеки трябва да пише с огледало в ръка! :)

34.   Ами мъжете, които викат "дърти чанти" на жените да пишат с огледало в ръка.

35.   Номер 30(какво съвпадение!),не ти искам осиновяването.Имам си родители-слънце,трябва ми жена.Но това определено няма да си ти.

36.   От номер 30: Ами нали и аз това казвам - не ми трябва хлапак.

37.   Xахаха усеща се сексуално напрежение. на кой му се иска си личи

38.   Ще ти се.

39.   Нека и аз да споделя,аз съм почти на 30,да не се хваля изглеждам много по-млада,и съм стреет денсър,денса си постоянно,имам дете на 9 год.възпитавам го колкото се може по-добре.и питам аз какво ми е,нищо ми няма,имам си приятел с 5 год.по-малък от мен и пак той изглежда по-големия от нас двамата.с идеалните пропорции съм си,нека само ви кажа,че спорта си е голям + във всичко изобщо,спортувайте и се поддържайте.

40.   И какво-излиза така, че мъжете могат да спят с колкото си жени си поискот, а пък жените с повечко сексуални партньори са-"изхабени"- жените да не са четка за зъби, я се осъзнайте говарите пълни глупости, жената и на 30+ е като фурия тя е богинята, а тази на 20+-това все още не е жена, това е момиче, което тепърва ще усети аромата на живота.

Виктор-24год.

41.   Aбе какво ви става бе хора? Като сме минали 30 айде за отстрел:О Някои и на 40 изглеждат по-добре отколкото са изглеждали на 20! Треньорката ми е на 44 и изглежда по- добре от болшинството на по20-25.Дай боже секи му!!!

42.   До №24 - Ми ти не си ли възрастен?
Авторката е само с 5-6 години по-голяма от теб.
Значи тя е възрастна, а пък ти не, така ли?
Ще ти кажа нещо:
Жената винаги може и на 40 и на 50 и на 60 пак може, а ти след някоя годинка може вече и да не вдигаш самолета, така, че не ми казвай кои жени са стари, ами първо виж себе си.
След 3 години, като станеш на 30+ да не се наложи приятелката ти да ти търси заместник, щото ти вече ще си изхабен и няма да ставаш за нищо?
Свежа плът ще трябва, някой по-млад жребец, щото ти вече ще си одъртял.
Това е твоята логика, нали така? :)))
Щом на 30+ са дърти, след три години ще те пенсионираме и ще търсим на гаджето ти нов расов жребец. :)))
По статистически данни средната продължителност на живота при жените е малко повече, от колкото при мъжете, а
това означава, че вие се амортизирате още по-бързо от жените.
Кво да ти кажа? - С прискърбие ти заявявам, че вече си доооста поодъртял. :)))

43.   До авторката:

С какъв спорт се занимаваш, ако не е тайна? Аз съм момиче на 22. Искам след 10 години да бъда като теб, но досега не съм попаднала на спорт, който да ми пасне. Затова ми е интересно кой е твоят? Щом ти искат лична карта, значи изглеждаш супер! Голям респект имам към такива дами - дами без възраст:)

44.   Според мен си яко комплексирана на тема възраст... Иначе нямаше да тръгнеш да ни убеждаваш каква си красавица. Остаряваш - приеми го с достойнство! Аз също не обичам разни лелички да ми се свалят, мислейки си, че ще им повярвам, че са на 20...

45.   Аз съм на 31 г. и се харесвам много повече отколкото се харесвах като бях на 20. Още по-хубава съм, и много по-секси и имам завидна кариера, страхотен съпруг и 3-ма любовника - един на 38 - много красив мъж, един на 45 - и той също и един на 24 - готино момчинце. С всички се забавлявам страхотно и всички са луди по мен, защото имам самочувствие и не съм се запуснала, като някои жени след като родят. Имам прекрасно дете, след раждането на което преоткрих живота си и с ръка на сърцето мога да кажа, че изобщо не ми липсва тъй-наречената младост, това на което голяма част от хората слагат граница 25 години. А ей тия, дето използват думата лелички, горките, най-много досаждат със сексуалният си апетит на такива като мен.

46.   45, може би границата наистина е 30... Ти си млада жена браво, че си имаш самочувствието и че не се хващаш на приказките на някои "умни" хора.

47.   Не ги харесвам точно заради прекаленото самочувствие. Мислят си, че са едва ли не нещо повече. Оттам идват и едни претенции... Едва ли не трябва да си супермен... Младите момичета обичат искрено за разлика от застаряващите тарикатки, които гледат само изгодата.

48.   Аз съм 45, номер 47 ти за каква изгода ми говориш, като всичко си имам? А да не говорим, че една жена на 30 обича много по качествено и осъзнато от някакво момиченце, което изобщо не си дава сметка за реалността. Най-голямата си любов до момента я изживявам именно сега, ако искаш да знаеш и тази тръпка не може изобщо да се сравнява с каквито и да било чувства през "двайсетте".

49.   Съгласна съм с това, че в България щом чукнеш 25 те третират, като "второ издание", което е ужасно. Поздравявам авторката за това, че се поддържа във форма, но на 30 не можеш да изглеждаш, като на 20. Няма какво да се лъжем, просто не е възможно, дори и след процедури за подмладяване. Има си природни закони и гравитация. Колкото и добре да изглеждаш все пак колагена намалява с възрастта и кожата става по-уязвима и изглежда по-зряла, макар и стегната. Аз съм на 25 и макар, че всички казват, че приличам на дете, аз веждам разлика от преди пет години! Това разбира се съвсем не означава, че една жена на тази възраст не може да е красива, дори напротив!

50.   и за какво сега трябва да се групираме под и над 30 - всички сме или ще минем през 30 и това не е даже половината от живота, а НАЧАЛОТО МУ.
Какви стари чанити ви гонят - то, ако човек се чувства добре и е здрав и на 50 не е, даже на 100 - човекът не е чанта!
Грешно е и да си викаме - над 30 сме по-добри, по-обичаме - то си зависи от човека. Ок, на 30 сме други, на 40 пак и така нататък... да не сме снимка - ние сме хора, променяме се...
От 25-годишна възраст найстина губи лицето колаген, но вие сега изкарахте, че за 5 год човек става старица... лудница!

И съветче - идва лятото, слънцето пече - ако искате на 30 действително да изглеждате като на 25, не излизайте от вскъщи без да сте се намазали със слънцезащитен крем, поне LSF 15 - ТЕ ПРЕДПАЗВАТ РЕАЛНО от рак на кожата и от остаряване... и зимата го правете...

На мен ми направи впечатление, че хората в Германия например, над 40-45, изглеждат много по-млади от българите, почти нямат бръчки, казват си, че са млади хора, обличат се така и така живеят. За бръчките ни може да е виновно повечето слънце, за другото - сме си виновни ние, пушенето, пиенето, натякването, че сме стари .....чанти

51.   От 47:

Е, как така сега обичаш повече, като си с няколко едновременно??? Аз точно това имах в предвид. Мен така една на 30+ се опита да ме използва за сексуална играчка, а аз бях започнал да се влюбвам... Едно чисто младо създание никога не би се отнесло по такъв долен начин...

52.   51, като зная от колко рано започват и момичетата и момчетата, 20 години не ти гарантират абсолютно нищо. Имаш някаква много наивна романтична представа за тези години, но в крайна сметка най-много си зависи от човека.
49, доста се изсили за границата, която даваш. Има жени на над 30, на които не можеш да им дадеш годините. Аз съм малко по-малка от теб, не виждам никаква разлика от както бях на 20, не мисля и че ще има такава като стана на 25. До колкото зная, производството на еластан се прекратява на 18, това правили 20-годишните сбръчкани? Не зная при теб как се е получило това. Що се отнася до слънцето, да наистина лъчите са вредни и състаряват. Има много кремове, които са със СЗФ. Аз лично, имам много големи проблеми- при по-слабо слънце, дори, получавам страшни изгаряния. В момента съм с 50 фактор от април до октомври всеки ден. Но по принцип е хубаво да се слага по-слаб.

53.   Аз съм 49. №50 не съм се изсилила относно годините, само казвам, че човек се променя с възрастта и в това няма нищо срамно. Не казвам, че видишли на 25 толкова съм се променила, че вече съм остаряла преждевременно. Напротив-дори сега се харесвам повече от преди пет години, но кожата ми изглежда малко-по зряла вече, не че имам бръчки. Забелязвам, че и моите приятели приятели, които също са се променили, макар и слабо. Значи моите наблюдени като цяло са, че повечето жени, които имат самочуствие, че изглеждат млади всъщност не изглеждат никак млади и се съмнявам че и сами си вярват. Наистина има много младолики хора, на които въобще не им личат годините, но обобщения от сърта на "на 35 съм и лицето ми е на 22 годишна" ме карат меко казано да се смея с глас. Мидсля, че е достатъчно да кажеш, че изглеждаш много запазена за възрастта си, пък нека другите да преценят с колко точно години изглеждаш по-млад!

1-50 от 129