Споделена история от Други

Да изглеждаш като пайнерка
Темата ми е свързана с живота днес на нас-младите момичета и по-точно за перфектната визия, към която всички се стремим. Какво е красотата за нашето поколение? Как определяме дали едно момиче/жена е красива или не? Наблюдавам какво се случва по местата, където повечето от нас разпускат вечер. На най-голяма популярност се радват онези момичета тип "фолк певица". Много грим, прикачени изрусени коси, мигли, ноктопластика, устни, цици, дрехи..а бе сещате се.

И по улиците е така, има много естествено красиви, но мине ли някоя супер изкуствено направена обира всички овации. Мога и по себе си да съдя. Имам самочувствието, че изглеждам добре, но през деня излезна ли ненаправена рядко някой мъж ми обръща внимание. Всичко се обръща вечер, щом претърпя метаморфоза пред огледалото и сложа някои от тези неща по себе си, споменати по горе. Мислела съм много и стигам до извода, че това ни е наложено от медиите, с цел-пари. Пластичната хирургия, козметичната индустрия процъвтяват благодарение на всички онези обикновени момичета, мечтаещи да изглеждат като кукли барби.

Но нужно ли е всичко това, да се променяме до неузнаваемост ,за да бъдем популярни и харесвани?Наистина ли мъжете харесват грима, дрехите и косите пред естествено изглеждащите жени? Аз за съжаление не правя изключение, и аз следвам този идеал. Но все пак си мисля, че това е сериозен проблем, за който рядко някой говори. Излиза, че колкото повече пари имаш да се направиш на това, което не си ,толкова по-красива ще бъдеш.

Коментари

1-50 от 51

1.   Здравей! Много правилно си го написала. Тези биха са класирали за най- красиви травестите :д Да махнем 1 тон грим и изкуствените коси и са разбере наистина, колко са красиви. Но за съжаление повечето са така, което си е грозната истина.

2.   Ами аз ще ти кажа, че не си права. Мъжете много повече предпочитат естественото, говоря за стойностните мъже, а не някакви селяци и простаци, които слушат чалга. Мен лично един мъж, който слуша чалга би ме отблъснал и едва ли бих му обърнала капка внимание, затова и не ми се иска да ме заглеждат такива мъже. Мъжете, с които аз контактувам не обичат изкуствени жени, казвали са ми го много пъто. Лек грим, ноктопластика, ок, но да не е прекалено шарено. А аз лично като видя по улиците силиконови устни и ми се повдига! Наистина не знам какво са тези идеали сега, не ме и засяга, но не е нужно да се правиш на нещо, което не ти се иска да бъдеш, само за да се харесаш на някой. Какво като не се заглеждали? Ти откъде си сигурна, че те гледат защото те харесват? И аз ги гледам тези по улиците с изкуствените мигли, коси, силикон и си мисля "Боже, тая на какво плашило се е направила!".
Така че сама си реши, но според мен това, което се налага като идел за красота е пълна простотия!

3.   Мила разбирам те отлично !! И аз съм забелязала , че момчетата доста се заглеждат по тоя вид момичета - кукли барби . Повърхностни и тъпи . Но си го обяснявам , че може би ги харесват , с цен да спят с тях ... еднодневки . Или от къде да знам и аз също се стремя да изглеждам добре и го постигам , но не мисля , че е нужно да се слага толкова много грим , изкуствени коси и прочие ... не знам как да ти помогна до сега не съм се замисляла . Бих се радвала да чуя мнението на някое момче :)) Успехи за напред !!

4.   Аз не следвам тоя идеал и не ми липсват обожатели. Няамам намерение и да се променям,който ме иска,ще ме хареса такава,каквато съм. просто твърдо отказвам да се преобразявам на фолк певица...

Мила

5.   Това да се гримираш и да си оправяш косата - не означава да изглеждаш като фолк "певица" ... Пък да се опитваш да ги копираш си е друго нещо :)

6.   Аз изобщо не харесвам тоя тип "госпожици", който описваш! Най-малкото защото коефицента им на интелигентност се равнява на този на амебата (макар и да можем да поспорим, защото изглежда че дори и амебите са по умни от тях) С какво ще ми бъде интересна някоя от теб описаните? С външен вид? Ще се погледаме погледаме и ще ми омръзне? Няма ли я и вътрешната красота, значи няма нищо! За мен винаги е било чудно, защото девойките полагат неимоверни усилия да изглеждат възможно по-възрастни, често достигайки вида на "дърти пачаври" ще ме извиниш за израза, но си е точно така!

Красивото момиче за мен е онова с леко детски черти, изглежда някак невинно и е без 4-5 слоя грим. Да, слага грим, но съвсем лек, които само подчертава иначе красивото и лице, например!

А това, че мъжете обръщали внимание на заводско конвейрната продукция (защото една майка да ги беше раждала, нямаше толкова еднакви да бъдат) си е въпрос по скоро на гледна точка и много зависи от прослойката към която спадат въпросните мъже. Щом има търсене има и предлагане, зависи обаче таргет групата! Но "Въпрос на вкус" казало кучето и си облизало сещай се кое!

И все пак, казваш че се водиш по тези тенденции. Лошо няма, въпросът който обаче следва да си зададеш е: Какъв е шанса някой да те забележи сред морето от клонинги, приличайки на една от тях и какъв е шанса да бъдеш забелязана, ако не приличаш по нищо на тях?

И отново! Въпрос на вкус и личен избор...

М 24

7.   Напълно се съгласяеам с твоето мнение, само не разбирам едно, щом критикуваш това защо следваш този идеал.Ако не го правиш мислиш че няма да се харесаш на мъжете ли?Тъкмо обратното , ще разбереш кой те цени истински и не е с теб само заради атрактивната ти визия.Може да са рядкост тези мъже , но така и ти ще разбереш кой е Истинския.Аз не одобрявам този модел на подръжание и за това и не изглеждам по този начин.Но не се оплаквам , че не съм харесвана, даже напротив , има и такива мъже които обичат естествената , а не кукленската , да не кажа к.....ската хубост. Късмет!
Анна

8.   Ами написаното е факт! И да не ни харесва - това е реалността!
Все пак смятам, че наистина свестните и интелигентни мъже не си падат по изброеното от теб.
Жените, които описваш са "желани" в най - мръснишкия смисъл на думата, без мисъл за нещо истинско. По - скоро е възприемано за "купена услуга"... И това за по питие, вечеря...Убедена съм, че повечето от тях не са били обичани истински, но и как да бъдат, след като те самите са флашиви?! Нямам предвид само външноста. Нея човек си я има "от горе", а кой как ще я преобрази - това е негова си работа.
По - лоши са фалша в отношенията, копирането на поведение и угодничеството. Тези неща са навсякъде около нас и болшинството бива повлечено в същото поведение...
В няколко теми вече се споменават "изкуствените" и меркантилни жени, богатите и повърхностни "Чичко Паричковци", разменят се реплики, дуплики....
Истината е, че те едни - други се наложиха като "идеали" за мъже/жени. След време, като всяко друго "фйешън" течение, ще се забрявят. Истниското, обаче, е непреходно!
Към автора - звучиш като умно и "с пълнеж":) момиче и това, че използваш повечко грим не е проблем! Остани вярна на себе си, това е най - важното!
Чили

9.   Човек не може цял живот да носи маска, рано или късно тя пада ... А щом двама души държат един на друг макиажа няма роля... и нали знаеш за всеки влак има пъници ...

10.   Всичко това е една пълна простотия! От много години (може би откакто съществува чалгата) младите момичета се стремят да подражават на фолк певиците. И днес това не е изключение, само дето не знам от къде ги измислиха тия тъпи изкуствени коси и всички други глупости, дето си слагат. Отвратителни са! То погледнете и момчетата - прекарват повече време пред огледалото, отколкото момичетата! И логично е такива "женствени" момченца да си падат по многото грим и изкуствените коси...

Аз подкрепям Мила, всеки си има място под слънцето, но ако си естествен и не приличаш на чалгар, обожатели пак няма да ти липсват.
Въобще не понасям напудрените момиченца, които ме гледат надменно и се мислят за нещо повече от другите, само защото са си сложили 2 метра изкуствена коса и един тон грим. А и всички са еднакви. Но щом така им харесва... няма лошо, просто нямат моето одобрение.
Всеки трябва да се чувства добре в кожата си, тогава няма да му липсва внимание от страна на другия пол, поне аз така си мисля.

11.   Какво като приличат на фолк певици? Ролята на фолк певиците е да си изпълняват песните и ние да ги слушаме как пеят.Но те са това - един глас.Другото не е важно(освен за богатите им гаджета,към които аз не принадлежах при последната проверка).Разликата с имитаторките от ежедневието е,че повечето от тях не могат и една нота да изпеят правилно - тогава за какво са ми? Затова слушам оригинала по Планета,но в всички останали случаи избирам естествените.Да си търсиш момиче по описания от авторката начин е същото както момиче да си търси приятел,който да прилича на герой от Twilight! И кой е измислил заблудата,че всички,които слушат чалга,са селски идиоти с промити мозъци?
М 22

12.   Номер 11 хората, който слушат чалга найстина са селачани с кухи кратуни.ВНИМАНЕ, СЛУШАНЕТО НА ЧАЛГА ВИ ПРЕВРЪЩА В ШИБАН ИДИОТ!!!
Пайнерките са далеч от красивото.

13.   Тъпата чалга наложо този модел на визия и поведение. Лично на мен всичко това ми е адски противно. Момичетата са се превърнали в някакви клонинги. Приличат по-скоро на проститутки, отколкото на барбита. И колко елементарен трябва да си, че да се обличаш и държиш по този начин?!

Моето мнение е, че всеки трябва да подчертава индивидуалността си, а не да се уеднаквява с другите. Аз си се обличам с дрехи, които ме карат да се чувствам себе си. А това тяхното е някаква изкуствена същност. Едва ли всички тези "пайнерки" се чувстват себе си с този имидж. Но чалгата наложи този модел и всички те си мислят, че са много вървежни с този имидж. Пък и тях ги заглеждат само празноглави и елементарни мъже. Един истински мъж не би се впечатлил от такава позьорщина.

И аз съм горда със себе си, че мъжете, които проявяват интерес към мен (макар и малко) са стойностни мъже. За мен това е хиляди пъти по-важно, отколкото да ме заглежда всеки срещнат и да се чувствам като на пазар, на който аз съм стоката. Е, не благодаря! Трябва да бъдем себе си и дори от целия свят само един човек да ни оцени такива, каквито сме, то този човек ще бъде с "ен" пъти над всички останали. И който казва, че чалгата е хубаво нещо - живее в огромна заблуда. Какво е чалгата - елементарни и еднообразни текстове, курвенско поведение, курвенски имидж, кич, деструктивни ценности. Тази музика служи само и единствено за преброяване на дебилите. Вижте по стадионите. Кефят се чалгаджиите, че напълнили стадиона с фенове. Ама я вижте с какви фенове? И щом това е кеф, да дойдат всякакви олигофрени да ти припяват малоумния текст и да ти зяпат напомпания бюст... Пък и за нейните си ценители чалгата е по-скоро за гледане, а не за слушане.

Ж24

14.   Абе то и в природата е така. Шареното оперение привлича...

15.   Към номер 11: чел ли си четирилогията, защото не мисля, че сравнението е уместно! Не виждам нищо лошо или срамно да мечтаеш за човек, който олицетворява съвършено съчетание на физическа красота, извисеност на духа, пълно себеотрицание и липса на всякакъв егоизъм. А фолк куклите какво олицетворяваха, че не мога да се сетя...?

16.   АВТОРКАТА: Моля ви,нека темата не преминава в съвсем друга.Дали чалгата е хубава музика или пълна простащина е тема,раздувана много пъти.Въпрос на вкус е винаги,за едни ще е хубаво,за друг не.Мисълта ми е,че "вървежните" мацки са именно онези,изкопирали до последния детайл видяното по Планета.Яд ме е,че има естествено красиви момичета,неоценявани.Не казвайте,че не ви интересува дали ви харесват или не,това е лъжа и вие го знаете.Не става въпрос за мъж,който ще ви оценява заради това което сте.Става дума за самочувствието,как ще го имате ако хората не ви забелязват.

Признайте си как ви се вдига настроението,когато събирате всички погледи ,щом влезете някъде.За това говоря!Всяка има нужда от мъжко внимание.Става ми лошо,като видя момиченца,накипрени до неузнаваемост,абсолютно изкуствени да ми пушат цигарките Мерилин (сещате се от къде са го видели,нали).Мъжете ги издигат едва ли не в култ като най-готините.Защо и аз следвам този модел ли?Ами защото и аз като всяка искам да бъда забелязвана и харесвана.Природата ме е дарила с естествена хубост,но никой не я забелязва,всеки търси някоя натруфена, с мръснишко излъчване.Щом се направя и аз като излязла от чалга клип даа.. тогава съм най-великата,вляза ли някъде ми се редят на опашка.Но трябва ли така да е,не виждат ли,че естествената красота е по-ценна от тон грим + яки парцали.

17.   Плюете ги фолк певиците, а в същото време им завиждате. Кое им е пошлото сега? Повечето певици, дори са супер стилни.

Аз слушам чалга, обличам се модерно, имам екстейшън, слагам си изкуствени мигли, силиконови цици нямам, защото нямам нужда. Не се гримирам силно, дори и вечерта.

Винаги ме заглеждат различен тип мъже. Между тях има и селяци, и тъпаци, и комплексари, и сериозни, и интелигентни, и умни, и красиви, и грозни, и симпатични, и богати, и бедни, и образовани, и необразовани, и малки, и големи и т.н. Внимание никога не ми е липсвало, където и да отида.

Постоянно общувам с различни мъже и много пъти сме обсъждали именно тази тема. Всички до сега са еднодушни- жената трябва да се поддържа и винаги да изглежда перфектно.

Аз нямам комплекси и харесвам как изглеждам, колкото и нескромно да звучи. Но се харесвам 100 пъти повече с всичките тези неща изброени по-горе (екстейшън, мигли..)

Коефициента ми на интелигентност, няма нищо общо с музиката, която слушам. Писна ми да чета всякакви такива глупости.

Искате да си наложите тезата, че няма красиви и умни, но добре знаете, че не е така. Друго, което се опитвате да наложите е, че мацките с екстейшън са ку***, но това отново не е така. Казвате, че тези момичта не ги вземат на сериозно и само селяците им обръщат внимание, но това отново и отново не е истина. Аз съм живото доказателство, че не е така ;))) Заобикалящите ме мъже са все сериозни, интелигентни и умни. Естети!

Не се опитвам да твърдя, че само външния вид е от значение-напротив. Но трябва да признаете, че е от огромно значение!

П.П. Забележете, че никъде не ви нарекох "задръстенячки", "грозотии", или "комплексарки", за разлика от вас, които ни наричате- "ку**и". Опитайте се да свикнете с идеята, че няма жена, която да е по красива, когато е естествена. Колкото и да е красива, ако има грим ще е още по красива.
Envy Me

18.   Envy me, поста ти лъха на комплекси.
дамата, която описваш никога не би се изразила по подобен начин..
хубаво е, че имаш изграден образ как трябва да изглежда една стилна и класна жена, пожелавам ти някой ден да го постигнеш!

19.   Номер 18 ме разби, евала за коментара!!!

21.   Грешиш много, номер 18!
Комплекси нямам изобщо. Не се опитвам да се изкарам супер-жената, просто се стремя да изглеждам така, че да се харесвам и да съм харесвана и мисля, че съм го постигнала. На този етап съм доволна от цялостната ми визия, но аз съм много самокритична и винаги искам повече. Не съм спряла да се грижа за външността си, защото съм на мнение, че за да достигна крайната си цел, няма място за почивка и отпускане.

Не знам дали ме разбирате правилно, но аз се опитвам да ви кажа, че жената е тази, която трябва винаги да изглежда добре, да е красива и поддържана.

Мили дами, не разчитайте само и единствено на природните ви дадености- те са до време. Грижете се за своя външен вид:))) Когато видите добре изглеждаща жена, не бързайте да я наричате с нецензурни думи, а се замислете, че тази жена преди всичко уважава себе си и дори понякога с цената на много неща, тя отново изглежда перфектно.
Envy Me

22.   Ама аз погледите ги събирам... описвам ти един мой ден: излизам от вкъщи,както винаги музиката в ишите,спира джип,и пича вътре ми подвиква,че съм готина,правя се,че не го чувам,имам и оправдание(музиката в ушите), това става на няма и една пресечка от вкзщи... пресичам булеварда,докато чакам ми се подсврква,бибипка и подвиква... почвам да се изнервям... продължавам да вървя, двама са седнали пред едно кафе,наблюдават ме как се приближавам,усещам погледа им забит в гърба ми... и това е на една трета от пътщ,по който минавам... нито съм изрусена,нито имам ноктопластика,нито съм прекалено слаба... т.е. по нищо не приличам на фолк певица... За това казвам,че не ми пука дали някой ме харесва или не,просто понякога ми идва в повече...

Мила

23.   И тук медиите, като четвърта власт, си казват думата - образът на пайнер пачаврите се налага от телевизиите и става пример за подражание, слава богу, не от всички. От позиция на житейския си опит ще ви кажа, че и това е временно, докато се изтърка и се появи друга търговска примамка за малоумниците.

И като мъж над 40 ще ви кажа, че съвсем не е задължително да се издокарвате като пристанищни проститутки, за да ви заглеждат с едничката мисъл, че сте леснодостъпни за една вечер. Умните жени разчитат на природната си красота и ум и ако се гримират, то е колкото е необходимо. Жалкото е, че като се огледам, виждам много непълнолетни пикли с изхвръкнали сланини и мазни лица, напудрени, нацапотени и рошави, киснещи в кафенетата и пушещи с отегчение - в стремежа си да приличат на чалга иконите са заприличали на бостански плашила.

24.   Сега ние трябва ли да кажем на Envy me,че е ГОЛЯМА КРАСАВИЦА и не пропуска повод да го спомене?Смоням си,че така се опита да нареди Чили веднъж,но не й се получи.Сега доказа,че Чили е била права и за още нещо,че Envy me наистина е нарцис.А какво ли компенсира с това няма никога да си признае,щото е 'перфектна';)

Колкото и да е красива жената,чуждата за мъжа й ще е по-интересна.Доказват го сума ти мъже с красиви жени,но влюбени до лудост в по-грозните си любовници.А ние се контим само за чуждите мъже след няколко годинки съжителство.Но малките 'красавици' са още много далеч от истината.Животът за тях е чалга клип.Няма страшно,скоро ще усетите шамарите на живота по нагримираните си бузки.Тогава ще ви дойде акъла.

25.   Номер 11 към номер 15 - не бъдете толкова скромни.Направо си търсете клонинг на Господ или поне на Иисус! Като те слушам как говориш за прословутия филм,направо ми иде да изляза от стаята.Това и ще направя,защото подобен род коментари за мен са меко казано смешни и нелепи.Но преди това...

Едно е да мечтаеш за "такъв човек",а съвсем друго да зарежеш или да не дадеш шанс на друг заради някой,който бил копие на твоята мечта.Говоря за второто.Жени - мечтайте си ако искате и за Брад Пит,но бъдете наясно,че сте гадже на Пешо от Първомай например.

А чалгаджийките олицетворяват същото каквото която и да е друга певица.Това за малоумните текстове е мантра на такива,които не са слушали тази музика поне 10 години,но се имат за експерти.

26.   Номер 23, направо цепиш мрака! Много си прав в коментара си!

27.   Ок, мили дами. Ясно е, че вие просто не искате да ме разберете. А и как да се защитите, освен да ми изопачите думите?!?

Нито съм перфектна, нито пък Нарцис, а и никога не съм се опитвала да ви убедя в това.
Много певици, подражават на Виктория Бекъм, която пък е модна икона и така се получава една верига.
Поп-фолк музиката и стилът на повечето певици от този бранш, нямат нищо общо с 90-те години. Има голям прогрес.

За мен лично би било голям комплимент, ако някой ме сравни визуално с Глория. И тя използва всички онези изброени неща, но пък кой ще отрече и ще си обърне езика да каже, че е грозна и че не е стилна?!?
Envy Me

28.   Ще ме прощаваш,ама Глория въобще не ми харесва..току що ? видях снимки... и като говорим за Виктория Бекъм,тая жена не съм я виждала нито с екстеншъни,нито с изкуствени мигли...Тя си се поддържа и гладува,а половината от нашите фолклорни кралици са...двойно колкото Виктория...но всеки си има вкусове...

Мила

30.   Да, може би наистина си права, че повечето фолк-певици са доста по пълни от г-жа Бекъм, но това е защото тя е анорексичка.
А що се отнася за тези, наистина закръглени певици, мисля, че на тях никой не се опитва да им подражава;)

Това, че на тебе Глория не ти харесва, не я прави грозна, както и обратното- това, че на мен ми харесва, не я прави красива. Но когато тя е модел на подражание на голяма част хора и е призната, като една от най-красивите жени в България-това вече е друго.
Envy Me

31.   Envy Me със същата сила това,че ти се смяташ за красива,не значи че си.Нали така?А и тези от рода "нямям никакви комплекси" не ни минават.Всеки си има някакви.Ако пък няма значи наистина е нарцис.Ще престнеш ли да си противоречиш или пак ще кажеш,че ти изопачаваме думите?Или пък ти завиждаме?
Една евтина руса!

32.   И от кого пък е призната Глория за една от най-красивите жени? От жълтите вестници и пъпчивите тинейджъри ли? ХАХА!!По-тъпо нещо не бях чувала скоро. Истината е, че тя е една добре изглеждаща жена и това е. Толкова е просто!

33.   Номер 31, напълно си права, че само моето мнение не е достатъчно, но нали споменах, че когато доста хора са на това мнение-вече се получава друго.
Сигурно имам някакъв комплекс, но едва ли е от чак такова значение, щом не се сещам в момента.
Envy Me

34.   Envy Me, нали се сещаш, че по принцип и Антония Петрова ("мис България 2009") е "...призната, като една от най-красивите жени в България...", но реалността далече не е такава ;)

Според мен, повечето коментирали тук, нямат нищо против поп-фолка като музика, а по-скоро имат против начинът на живот, моралните ценности и възпитанието които изпълнителите принадлежащи към този жанр демострират. Музиката си е музика и всеки има право на вкус и право на това да избира, какво да му харесва или не! Въпросът обаче е дали поп-фолк изпълнителите оставят на хората това им изсконно човешко право или ни навират насила един стереотип, изкуствените си гърди, изкуствените коси, тоновете грим и т.н. в лицата ни!

Вярно е, че винаги ще има хора с лабилна психика, които възприемът всичко, което техният идол им предлага, като нещо добро и нещо хубаво. Но никога, не мога да приема факта, как една от "красавиците" на която хиляди момичета подражават твърди, че : "Те, изпълнителите имат огромна отговорност, защото влиаят с поведението си на подрастващите и трябва да дават положителен пример!" а същевременно си "развява" голата гръд "насам и натам" и вярвам почти няма човек в България, който вече да не я е видял.

Не мога да пренебрегна и факта, че една от известните поп-фолк певици споделя, че тъй като в момента поп-фолка е най-платения жанр, е нормално тя да пее точно този стил музика. Ако друг стил бил по добре платен, тя щяла да се преорентира.

Може би, грешката е в мен! НО! Аз продължавам да смятам, че когато човек се занимава с изкуство, преди всичко той трябва да се опитва то да се хареса на хората, да е качествено и т.н. и чак най-накрая, след всичко останало, да гледа от комерсиалната гледна точка на нещата.

Да се придържам към темата все пак! Ще ме прощаваш, но никой няма нищо против подържаните жени. НО! Едно нещо е подържана жена, съвсем друго е "пайнер пачаврите", надявам се правиш разлика. А колко са стилни поп-фолк изпълнителките, може много да поспорим по този въпрос! Да, поп-фолка прогресира и се разви, като жанр от 90-те насам, но манталитета на изпълнителите никак не е мръднал и с крачка и с ден дори.

Към АВТОРКАТА: Мила, според мен ужасно много грешиш с коментара с под номер 16-ти. Самочуствието, не трябва да е въз основа на това дали другите те забелязват или не и какво внимание ти обръщат. А точно заради това което си! Всички знаем поговорката: "По дрехите посрещат, по ума изпращат" съпостави я със себе си и сама си извади поуки. Ти се дразниш от "момиченца,накипрени до неузнаваемост,абсолютно изкуствени" и същевремено си една от тях и подражаваш на техните идоли е това ако не типичен оксиморон! С една дума дразниш се на себе си и същевременно говориш за самочуствие. Приличаш ми на всички онези, които упорито твърдят, че мразят циганите и турците и същевремено поклащат в такт хълбоци, коремчета и бедра, точно под звуцте на тяхната музика. Някак това е прекалено преувеличено за да е истина! "Аз мразя шоколад, но обичам шоколадова торта"

Все така М 24 :)

36.   34, интересен обект за дискусии е Антония Петрова. Да, абсолютно съм съгласна, че тя не просто не е красива, ами даже напротив-грозноватичка си е. Но...има едно огромно "НО", защото случая с Антония Петрова предизвика куп негативни емоции и обществото се вдигна на бунт. Нейната "победа", беше гавра с красивите български жени. Но, както и да е, това е съвсем друга тема:)

Наистина можем доста да поспорим по въпроса, че стила на фолк-певиците не се е променил. Просто погледни снимките от 90-те год. и сегашните (няма как да отречеш прогреса) Тогава наистина изглеждаха евтини.

Споменаваш за често срещаната голота, но това е нормално и неизбежно. Те са артисти. И това, че по клипове и медийни изяви са облечени по този начин, не означава, че и в ежедневието изглеждат така.
Един прост пример- Мадона! Певица от световен ранг! Във всякаква светлина сме я виждали. Има доста еротични музикални клипове и не винаги естетиката е била доминираща.

Според мен, основния проблем на нашите певици е във вулгарното им и евтино начало на сцената. Колкото и да се опитват да изчистят името си, голяма маса хора са афектирани още от старта им.
Нали знаете поговорката- "Веднъж кажат ли, че сестра ти е курва, иди обяснявай, че нямаш сестра"
Envy Me

37.   Момичета, замисляли сте се какви мъже подсвиркват след жени и ги гонят? Знаете какво става когато минете сами покрай строеж нали? :) А тези от джиповете обикновенно са шофьори или охрана на някой. Още по зле, защото тези от строежите имат поне занаят. А иначе по въпроса, да, харесваме подържани жени, както и вие поддържани мъже. Но, на мен ми става гнусно от силикони, мигли и тн. Въпрос на вкус :)
Ралф

38.   Женките веднага се скараха коя е по-красива и се измести въпроса..
а красотата е толкова субективно понятие. за всеки влак си има пътници, няма кой да ме убеди в противното!
харесвате се налепени и нагримирани и напомпани - ходете си така и на вас ще ви се отвори парашута и на по-грозноватите и на много, много, много грозните. вие се мислете за хубави, важно е да синосиш багажа със самочувсвие

39.   Номер 38, и аз ги гледам как се сдърпаха :)) Напълно съм съгласен с теб. Я кажи сега кой е по-красив Димитър Бербатов или Дейвид Бекъм? хаха И кажи по колко мадами те заглеждат на ден? :)))) Ооох, да им имам проблемите. Но не им е лесно и на тях де.
Ралф

40.   Ралф,просто трябва да го напиша...за пореден път ме радваш изключително много с коментара си :)

41.   Предният коментар беше мой...
Мила

42.   Мила, симпатията е взаимна. :))) Спокойно мога да кажа същото и за твойте коментари. Има хора в този форум, които наистина са ми симпатични и бих се радвал да познавам лично. По принцип винаги съм харесвал хора с ясна позиция и без комплекси..независимо дали мнението им съвпада с моето или не. Отивам да си хвърля един душ и лягам, че утре трябва да карам пепси на ескимосите. Което, прави мекото кацане наложително. Стига за днес. Ако от сподели.нет публикуват и този "съдържателен" коментар, значи им е време да си вземат почивка. Ама какво да се прави, нали всеки трябва да си сподели мъката. Ама, ей на,ако си кажа проблемите хората си мислят, че се бъзикам.
Ралф

43.   Pалф.. събирай им мейловете на тея натегачки и с най-красвите дайствай.направо ме побъркват такива еФтини женки. в една тема си се изпуснал какво работиш и после си е е***ло мамата. тея ще се изядат само и само някой да ги издърпа от тинята. пробват си късмате и тука. не ви ли е срам бе женички. хората тука си споделят мъките вие седите и се сваляте на пичагите. минавай ги всичките бе брат, душманската !

45.   Номер 43, не зная кой визираш, но ще те информирам, че АЗ-нито съм евтина, нито очаквам някой (точно в този сайт) да ме издърпа от тинята!
Изобщо не ме интересува, какво работи Ралф, или който и да е друг.
Достатъчно умна и превликателна съм, за да разчитам на някой да ме издърпа от където и да било.
Мъжът от който аз бих се заинтересувала, едва ли седи по цял ден и пиши коментари в Сподели.
Envy Me

46.   Envy Me, пак правиш нещата, за които скачаше върху Чили,а? Ами значи ти си с комплекс за малоценност,щото смяташ,че света се върти около теб.Нали така?Все по-ясно става колко точно струваш,продължавай да се самоизтъкваш.Ходи си пооправи грима и екстейншъните и се замисли кой пък мъж ще те вземе тебе,щото ти си тази,която постоянно 'пишИ' в Сподели.И колко пък да си умна,че не схвана?Номер 43 визира Мила.И разбираемо,тя навсякъде прехвалва Ралф и му се слага.Пък в няколко коментара и тя колко простичка се показа, мале,мале!Но самочувствие не й липсва,както и на теб.Хубаво е,че вие поне си вярвате,щото ние не!

Една евтина руса

47.   46 и 43, много сте ми забавни такива,които си правят заключения без да познават хората... Ако вие тънете в тиня, покрай мене няма такива неща и никой не ми трябва да ме измъква от където и да е... последните поне 8 години съм се оправяла сама и то достатъчно добре,че да не ми липсва каквото и да е.46, не давай определения моля те за това колко съм умна и колко не,а като не ти е харесал мой коментар, имаш правото и мястото да посочиш какво не ти е харесало и да изложиш аргументи в защита на тезата си. Изказвания,които не са подкрепени с доводи, просто ги подминавам.

Мила

П.С. Ако ти така си сваляш мъжете,това е отделен въпрос,аз изразявам мнение и не виждам нищо лошо,че чести съвпада с това на Ралф.

49.   До евтината руса: И по какъв начин се самоизтъквам, не можах да разбера?!? Може би, защото казах, че не съм евтина ли?!? Ако за теб това е самоизтъкване, за мен е много жалко, тъй като смятам, че това да не изглеждаш евтино е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и не подлежи на хвалене.
Не бери грижа, кой ще ме вземе мене. Кандидати много...

Е чак пък постоянно да пиша в Сподели-не. Влизам на седмицата 1-2 пъти:))) А и този сайт е пълен с женски глупости и не е толкова стряскащо, че жените го посещават:) Но виж, при мъжете вече ситуацията е съвсем различна!
Envy Me

50.   Envy Me, да остане само женски тогава сайта? :)
Ралф

51.   Xаха изяжте се !!

52.   Ралф, мисля че отлично разбра какво имам предвид. Който иска да го посещава, аз само казах какво е моето мнение;)))
Envy Me

53.   :))) Добре, ще го имам в предвид.
Ралф

54.   Аз лично мисля за ТЪПАТА ЧАЛГА,че е много тъпа,ама много тъпа,само умствено ограничени могат да я слушат постоянно.после за облеклото,ми всеки да се облича как ще,ама после да няма ''ама аз не исках точно така да стане........''и тем подобни.жената трябва да се поддържа за да бъде жена,но не и да подръжава до припадък,защото тогава някой наистина стават смешни,слагат си неща дето....ама хич не им прилягат.просто бъдете себе си,а не да се огледаш в огледалото и да видиш някой непознат от среща,важното е като се огледаш да видиш себе си и да се зарадваш.

55.   Номер 54, имаш ли представа, колко елементарно "разсъждаваш"...?!?
Envy Me

1-50 от 51