Споделена история от Други

Компютъра ми
Така здравейте, знам че тук не е много като да споделям такъв проблем но, не мога да се оправя сама. Та така, проблема ми е следния:
Преди време си бях изтеглила някаква тема Mac OS lion или нещо подобно, темата си беше супер, но ми стана скучна и я изтрих, и от тогава стана мазало с компютъра ми, иконите са същите като на apple лаптопите/компютрите, и не иска да се маха,пробвах със ''Възстановяване на системата'' изписва някакъв проблем че имало, и че не може да се извърши операцията. Търсих името на темата във компютъра си,открих няколко файла, изтрих и тях, но не иска да се променя.
Как да си оправя компютъра? Има ли някакъв начин да го преинсталирам без дискове,флашки и подобни? ;с
Моля модераторите да одобрят историята ми.

Коментари

1.   Има начин да инсталираш операционна по мрежа, но едва ли сте способни на това.
За една тема да се преинсталира windows пълните гушите на сервизите. Елате поне в моя сервиз да напълните моята.
С каква операционна система е компютъра? Как точно се казва тоя пакет дет сте инсталирали? Може да има някакви специални инструкции за премахване.

2.   Без външен носител не знам дали може да се преинсталира, но от флашка е много лесно и бързо. Просто намери в интернет как се преинсталира уиндоус от флашка, изтегли необходимата програма и следвай инструкциите за записването. Нататък рестартираш, помпаш Ф10 или дел докато ти излезе биос-менюто, от там настройваш ЮСБ като първо буутващо устройство - ОК, и натам е лесно вече, успех!

3.   Абе като не разбирате грам от компютри, защо изобщо ги "баряте" Такива теми се деинсталират, а не просто да я метнеш папката в коша и всичко 6. Не знам защо не искаш да си преинсталираш компа, макар, че е елементарно, се съмнявам да успееш съдейки по историята ти.

4.   Не си казала най-важното - коя операционна система ползваш. Ако си с Vista, като мен, десен бутон на desktop-a -> Personalize -> Theme. И оттук си избираш оригиналната тема от падащото меню.

5.   Не може да си го преинсталираш без дискове, флашки или каквото и да е било друго. Никой не ви кара да си мацате компютрите с глупави теми.

6.   Изтрии файловете от кошчето и от твърдият диск и проблема ще изчезне.

7.   Тази тема е трябвало да я деинсталираш от менюто СТАРТ.
Кликваш на Всички програми, после намираш темата и я натискаш. Ще падне едно меню от където ще я деинсталираш и премахнеш напълно.
Надявам се да съм била полезна и да съм обяснила добре.

8.   Темата, която си инсталирала е заместила оригиналните икони на операционната система директно в системният шел (shell32. dll). Тоест, тези, които темата е сложила, сега са подразбиращи се.

Вариант без преинсталация е да се замести shell32. dll с чисто копие от диск със съответната операционна система през Recovery Console. Трябва да имаш инсталационен диск или флаш памет, създадени от имидж на съответната OS. След като буутнеш от тях, при зареждането на инсталатора на операционната система, избираш например R при Window$ XP (от менюто за избор на действие след зареждане на нужните основни за install драйвери в RAM-та) или Recovery console от графичният инсталатор на Window$ 7.

След това, с команда:

attrib -s-h-a-r C:WINDOWSsystem32shell32. dll

... се премахват всички атрибути на файла, преди да го заместим със свежо копие.

Заместваме:

expand (буква на CD/USB, може да се види с команда map)i386shell32. dll_ C:WINDOWS (не си спомням важаха ли тук енвайръмънтъл променливите, за това, ако авторката не е сигурна на кой дял е Window$, нека ползва за втори параметър на командата %SystemRoot%system32shell32. dll) system32shell32. dll.

Ако това се струва сложно на авторката - сервиз, да напълни гушите на тия с Фераритата от преинсталации, щото като ви замине някои елемент по дъното пак при тях ходите, ИТ гурута родни... поялника не е за всеки. Завистливо племе са балканците.

9.   От авторката:
Към номер 1: Пакета се казва OS X Mountain Lion Theme. Операционната ми система е Windows 7. Деинсталирах темата от самото приложение, всичко се махна но не и иконите.