Споделена история от Други

Не си внасям вноските - какви може да са последствията?
Здравейте! Моля ви кажете какво ще стане. Преди около година взех лаптоп на изплащане и сега от 3 месеца не съм внасяла вноските. Спукаха се да ми звънят но просто немога да ги внеса. Какво може да стане? Някой ако е изпадал в подобна ситуация да пише. Към Ти Би Ай Кредит съм.

Коментари

1.   За един лаптоп няма да ти направят кой знае какво.Може да ти пратят хора да те "съветват" най-много.

2.   Здравей. Ще намит към вас, ще направят оценка на това, което имаш и ще ти вземат нещо/а, чиято стойност ще е равна на стойността на всички вноски, които не си направил. Възможно е да те санкционират и за тези, които имаш да правиш, за да изплатиш лаптопа, тъй като се явяваш ненадежден платец и банката не би искала да рискува повече.

3.   Нищо няма да ти направят до шестият месец след това ще те осъдят.

4.   Aа лично твое успокоение искам да ти кажа че работя в една от големите банки в България, небезизвестно име но няма да го назовавам, и се занимвам точно с такива случай!!! Има хора които не са си облужвали кредитите по една година, говорим за смешни вноски и нищо.... дори и след 6-ия месец няма да те осъдят така че бъди споко докато си стъпиш на краката, моя съвет е ако събереш пари да направиш някакво минимално плащане,дори да е на половината на една вноска само и само да се види че има движение по сметката, ще е добре за теб и ще се облекчиш малко ...ако не ще почакат...

Bсе пак не зарабвяай че има лихви които са в тяхна полза така че... също нещо което е много важно хората в тези офиси,малко налагат психо терор на клиентите така че не поддавай на манипулации от сорта ще стане по зле, пращаме ви съдия изпълнител, имате срок до утре.... това са неща от които ти препоръчвам да се абстрахираш.....

Tова е, на всеки му се случва да закъса никой не е застрахован от безпаричие, а пък за един лап топ няма смисъл да коментирам,повече от ясно е че голям проблем не могат да ти направят ще се разберете кротко и мирно да не говоря че точно Ти Би Ай са частна фирмичка и при тях нещата въобще не седят като при банките, живей и дишай спокоийно :) :)

5.   Боже много благодаря на всички ви. Наистина много се бях притеснила. На мен също ми е адски неприятно, че ми се налага да отговарям на такива обаждания, но наистина просто сега немога да внасям нищичко. Много ви благодаря.

6.   Знаеш им номера просто не вдигай за момента....безсилни са :)