Споделена история от Други

Финансиране на селски туризъм
Здравейте. Необходима ми е информация, при възможност компетентна, остносно възможностите за еврофинансиране на селски туризъм и/или на бутилиране на минерална вода. Или поне някаква насока към кого да се обърна. В интернет има много информация, но точно това е проблема, от толкова сайтове и информация в един момент се обърквам, да не говорим, че българските сайтове имат навика да не си актуализират информацията и това още повече забавя целия процес. Искам да знам къде и от кого мога да получа информация за актуалните европрограми за финансиране на селски райони за селски туризъм конкретно, има ли такива изобщо? Ако няма, какви други начини има за финансиране на проект или идея, от НПО примерно, от община или някой частен инвеститор, ако има случайно? Моето село се води кутортно, мисля, че влизаше преди в мярка 312, но тогава искаха едната част от парите дабъде финансирана от собствениците, благоприятно е за този бизнес. Благодаря предварително

Коментари

1.   Влизаш в съответното министерство и там си има меню "програми". Много добре и подробно е обяснено. Примерно ако е за земеделски проект, влизаш в сайта на министерството на земеделелието. В твоя случай мисля, че трябва да влезеш в сайта на Министерството на регионалното развитие. Отделно има фирми, които се занимават с посредничество по европроекти, за да е всичко сигурно. Не че не можеш и сам, но има вероятност да допуснеш грешки, които да ти струват одобрението по проекта.

http://finansirane.eu/

Тук също има полезна информация, отделно можеш да попълниш форма с въпрос и да ти отговорят.

3.   Подобни консултации струват много пари. Освен това подобни дейности в стил "седиш и чакаш, и паричките ти падат от небето", каквито са бутилирането на минерална вода и ВЕИ са много силно политизирани и мутризирани - конкуренцията е огромна и бият през пръстите много лошо. Това че парите са евро-такива изобщо не означава, че не минават през министерството, през няколко комисии и комисийки, всичките които те очакват с огромно нетърпение "да ти свършат работа", лаборатории за анализи и контрол, сертификации и т.н. Като теглиш чертата си с няколко десетки хиляди вътре още на старта. После - реклама, дистрибуция, одити, проверки... Познай защо всеки втори не джитка селски туризъм, не бутилира минерална вода и не си е направил соларна електроцентрала на покрива или в двора...

На хартия нещата са много красиви, но на практика са мъничко по-различни...

4.   Бизнесмена дето застреля банкерката ше ти обясни всичко ама трябва да му идеш на свиждане в панделата