Споделена история от Други

Сайт, който ми показва, че имам глоба
И така, както си сърфирах в интернет, тоест замунда.нет, без да искам цъкнах на онези порно сайтове ли каквито са там, както влизам, при натискането на хикса, ми се появи сайт с текст ''Имате глоба на стойност 200 лева, която можете да покриете като напишете номера на кредитната си карта или PayPal.''И глобата беше за разпространяване на порнографски материали.Най-странното беше, че това не беше дори и сайт. Беше нещо такова P;23;P.... и т.н, бяха ми изписали дори и IP-то на компютъра, което доста ме стресна. Мисля, че този сайт е фалшив, но при положение че всичко беше на български и имаше доста достоверен вид, имам подозрения, че съм глобен! Моля Ви, помогнете ми, защото това наистина мноого ме изплаши! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами пробват хората - от 10 000 души, все ще има 5 балъка, от които ще лапнат по 200 лв и ето ти едни бързи 1000 лв. Ако имаш глоба, повярвай ми, няма те уводомят по подобен начин, а както си му е реда - по поща, телефон и т. н., ще те призоват в съответната институция и така. Да не говорим, че това е много сериозно обвинение и наказанието далеч не е глоба, а направо затвор - след съответната процедура, дела и т. н.

Трябва да си голям балък да се вържеш на толкова евтин номер.

2.   това е СПАМ. Не се хващай и в никакъв случай не си давай номер на банкова сметка или каквито и да било лични данни!!!

3.   100% вирус! Имах нещо подобно, но беше на чешки език. Тогава вируса ми заключи компа ( пускам го и веднага ми излиза това - чешката полиция е заключила вашия коплютър и за да бъде отключен трябва да платите тази сума ) Поразгледах в интернет и намерих начин как да го изтрия. Така че не се вързваи на такива глупости. Стига си търсил детско порно и няма да имаш подобни проблеми :Д ( щом така си се изплашил предполагам че наиситна си търсил това ).

4.   партенка, не им се връзвай

5.   това е измама!
ИП адреса ти е публичен за всеки собственик на сайт.
т. е. ти сега като си публикувал тази статия - админа може да ти види Ип адреса.

/Модератор7 - Така е. Освен това може да се намери по IP адреса интернет доставчика /в случая е NETERRA-TELECABLENET-NET на ул.Лозенград/, едно обаждане и вече и реалният адрес. Интересно автора ще повярва ли, че има глоба, ако получи /глобата/ с препоръчано писмо?!

6.   Господ те е глобил като ти е давал мозък...

7.   Това е съвсем обикновена Fishing атака. Колко ли трябва да си наивен, за да можеш да се хванеш на такова нещо...?

9.   Споко, и аз веднъж попаднах на такава заплаха, която ми блокира браузъра, уж заради детско порно, а всъщност клипчето си беше Milf. Дори аз се стъписах за момент, макар да не съм лековерен идиот. Нещо като "вие сте 999-и посетител, печелите еди какво си".

10.   Докладвай ги тия измамници да. ги хванат. Само глупак ще се хване на тия :d просто внимавай много кат тия има

11.   Надявам се всичко да е наред.