Споделена история от Други

Iphone 5s ili Samsung Galaxy S5
Здравейте!! :)
Не мога да избера кой модел телефон да си взема. Айфон 5S или Самсунг галакси S5. Телефона ще се използва най-вече за игри и снимки. 3 пъти си сменях решението и не мога да избера.
Моля за вашето мнение. :)

Коментари

1.   iPhone 5s определено.

2.   И двете марки ги имах, но по -старите модел, винаги съм с два телефона. За това и базата ми за сравнение, наклони към самсунг. Сега съм с Самсунг S5 и за мен е много по- добре технически, доволна съм и от по-старата весия за това и не го сменям.

3.   Всичко друго но не и apple

4.   Iphone - 8MP камера
Samsung- 16 MP
Iphone- 2-ядрен процесор 1, 3 Ghz
Samsung - 4-ядрен процесор 2, 5 Ghz
Iphone- 1 GB RAM
Samsung- 2 GB RAM
Още ли се колебаеш?

5.   Samsung. Има голям екран, подходящ е за игри. Има също така и 16 мегапикселова камера, прави адското видео, страшна резолюция е това. Освен това фокусира супер добре. Аз съм с две ръце за S5, имам го и съм много доволна.

6.   По-добре изчакай да дойде септември-октомври според мен. :) Защото тогава ще излезе iPhone 6, също и Samsung Galaxy Note 4, който ще бъде първият смартфон с преливащ към страните дисплей. Та, по-добре изчакай мъничко според мен, щом си решил да харчиш толкова пари за такава джаджа. :) Но ако твърдо си решил да е някой от тези модели - Samsung Galaxy S5.

7.   Виж сега, ако няма да ползваш функциите на операционната система, то тогава IPhone 5s, защото игрите са по-добри на iOS и по-оптимизирани, а и Apple винаги са се славили с добри камери на апаратите си, макар за малкото пиксели за 2014 година.
Но ако освен игри и снимки ще правиш нещо друго, то тогава някой телефон с Android, в този случай Samsung Galaxy S5. И аз бях пред такава дилема, но реших да взема Android, но не Samsung, а Sony Xperia Z1 Compact.

8.   Айфон!

9.   Нокия с фенерче!!!

10.   Ако се прави сравнение, трябва да се прави между I phone 6 и Samsung Galaxy 5. Или I phone 5S vs Samsung Galaxy 4. Ако се направи между Galaxy 5 и I phone 5S, то естествено Galaxy 5 e по-добрият избор. Работила съм и с двата лично на мен Айфони не са ми удобни, много съм доволна от Галаксито. Галакси е моят съвет.

11.   Е колко пъти тая тема вечееее, аааааа! :(

12.   Ако е за музика и като цяло качество - Уан М8.
Ако е за снимки и функционалност - Галакси С5.
Ако е просто за аксесоар и класа - Айфон 5с.

13.   Samsung Galaxy S5

14.   Samsung Galaxy S5. Те са много по издръжливи от Iphone

16.   Samsung Galaxy S5, разбира се!!! ;)

17.   Конкуренция на Iphone?
Буахахахахаха! Oще с Galaxy S3 айфона си изпя песента и бе направен за смях по всички възможни показатели и параметри!
Кога ще се научите, че Айфон е просто име и нищо повече? ! Специалистите отдавна са си го казали... Айфона е един доста посредствен телефон, с показатели на средностатистически GSM апарат откъм възможности и показатели! И на малкия пръст не може да стъпи на флагманите на пазара! Остана си му само името на Айфона и нищо повече! Няма място за сравнение. Аз лично ползвам Samsung Galaxy S4 и съм много доволна. Върши ми страхотна работа. Не се чуди, няма място за сравнение между двата телефона. Успех с правилният избор, а той е - Samsung Galaxy S5.

18.   Аз бих избрала Samsung Galaxy s5. И камерата му е по-хубава, и дисплея по-голям. Но все пак ти си решаваш.

19.   Номер 4, в грешка си... Това са параметри на хартия.
Мегапикселите на една камера не означават нищо. По-важни са дълбочината на матрицата и броя на лещите, например.
iPhone е по-бърз заряди операционната му система, която е пригодена специално за него. И 8 GB RAM да има Galaxy, iPhone ще си остане по-бърз заради операционната система, която е 100 пъти по-лека от тромавата Android.
Реално камерата и производителността са по-добри. Да не забравяме и че iPhone 6 и 6 plus могат да снимат с до 240 кадъра в секундаза перфектното Slo-Mo.
За iPhone се правят и по-качествени приложения. Плюс че поддръжката му е 4 години напред, пък има Andrlid телефони, дето още след първата година спират да получават актуализации.

20.   19. Нямам думи! Самсунг е на ГОДИНИ напред в технологично отношение. До автора- не ги слушай "разбирачите", вярно е, че някой системи на андройд са по-тежки, но няма значение. Самсунг са много по-бързи.

21.   Здравейте! Темата си е доста старичка вече, но аз ще пиша, случайно някой попадне на нея.

Със сигурност IPhone е по-добрият избор.
No. 4, не гледай само на цифри. Това, че камерата е с повече, не я прави по-добра. Не метапикселите отговарят за качеството на получената снимка, а за размера и. Качеството първо се определя от светлината. После матрицата на камерата и лещите (обектива).

Не гледай ядрата на процесора. Те не го правят по-бърз. Те служат за броя приложения, който може да бъде отворен на веднъж.
Производителите нарочно слагат повече ядра, за да може такива незапознати като теб да им купуват стоките с мисълта, че купуват нещо мощтно. За бързината отговаря на първо място архитектурата на процесора, която при IPhone е 64-битова, тоест като тази на компютъра ти у вас. После идва кеша (cache) на процесора и работната му честота (Ghz-те). И може би чак сега идва броя на ядрата като фактор за бързината на процесора.

За RAM паметта - Определено повечето RAM означава по-добра производинелност, но все пак тук говорим за различни операционни системи (OS). Ако на Android са и нужни 2Gb, то на iOS 1Gb и е достатъчен.

Поздрави!