Споделена история от Други

Купуване на употребявана кола?
Искам да се обърна към мъжка част.... Ще купувам кола, употребявана както пише в заглавието(Fiat Punto).
Въпроса ми е какво е задължително да се смени, освен ангренажният ремък/верига, маслото, кои филтри трябва да се сменят и т. н.
Благодаря, предварително!

P. S. Знам, че ще има отрицателни мнения за модела кола, но това ми е избора!!!
Колата е на 94 хиляди.

Коментари

1.   Забравил си годината и от коя страна идва, ако е нов внос. Колите от Германия са по-скъпички, но имай предвид, там който обработва километрите лежи 3 г. в затвора, имат и сервизни книжки до 5-тата година някъде.
Иначе гледай вътре в какво състояние е колата - неща като педала, ръчката за скоростите и кормилото не могат да бъдат толкова износени при тези километри.
Друго няма какво да сменяш иначе, всичко е до късмет

2.   Ако е с ангренажна верига, няма нужда да я сменяш. Освен ангренажния ремък силно препоръчително е да си смениш масло и маслен филтър, въздушен и горивен филтър, всички ремъци, ролки. Предполагам, че ще ти излезе около 300-400 лв всичко, освен ако не е след 2005.

За всеки случай си прегледай спирачните дискове и накладките. При нужда смени и тях, защото ако са за смяна, е опасно.

Иначе никак не е лошо да и направиш пълен преглед с диагностика, за да не стават изненади и да останеш на пътя. Аз лично не съм чул, някой да си е купил кола втора ръка е да е нямало някаква част за смяна.

За всвеки случай да ти замерят и акумулатора, че обикновено са със стари акумулатори, което може да ти създаде проблем при палене, особено след някой друг месец, когато захладнее.

3.   Точно от Германия идва колата,1997 г.
Волана е като нов(смисъл не е ужулен,което ме кара да мисля,че не е превъртан километража).Виках с мен човек който разбира и каза ,че само шарнир или тампон трябва да се смени...други забележки няма

http://prikachi.com/images.php?images/586/7458586P.jpg

Човека ми я дава със идеални зимни гуми cd player.

4.   ;))) женa съм, но имaм опит, зaтовa и мнение. Двa пъти съм си купувaлa колa вторa употребa. Преди дa я купя, си ги водих нa сервиз ( познaт, доверен ), дa гледaт/ тествaт и т. н.
Първият път ми одобрихa чaк третa колa. двете преди товa се окaзaхa много по- стaри и с повече проблеми, отколкото собственикa посочвaше.
Зaтовa, моят съвет е- дaй някой лев нa мaйстор, дa не ти се нaлaгa, после дa плaщaш кaто зa още еднa колa.