Споделена история от Други

Въпрос за "Съдби на кръстопът"
Въпросът е към тези, които често гледат "Съдби на кръстопът". Вероятно не веднъж сте чували, когато двама хора се сбиват, "Трябваше да се намеси нашият екип... " Нали в "Съдби на кръстопът" всичките истории са по действителен случай. Когато това нещо е ставало, какъв екип се е намесил? ! А и в предаването актьорите играят по сценарий? ! Те няма да се сбият наистина. Много съм объркан.

Коментари

1.   Историите са по истински случаи т.е. е пресъздадена истинската история! Екипът на "Съдби на Кръстопът" инсценира историята. Нали си забелязал как актьорите спират и започват да говорят за ситуацията пред камерата? Това е като реалити шоу. :)

2.   Ами така де.. и аз това се питам? ! Не знам защо го казват, като няма никаква логика.

3.   Това предаване е една голяма ТВ измама. Защо изобщо гледаш телевизия?!?!

4.   Не търси чак толкова логика. Нагласят си го според настроението май. Обръщат се към камерата, но един път го играят все едно няма екип, а друг път екипът им помага. Играят го все едно са били там в действителния случай и спасяват някой, ама ако бяха в действителния случай нямаше да има екип. Иначе шоуто е интересно. А по действителен случай е доста разтегливо понятие май. Имаше един епизод в който реализъмът съвсем го няма - някаква тийнейджърка роди сама в тоалетната на влака, и някак си е скъсала пъпната връв (никаде наоколо нямаше остри предмети) овила го е и си е тръгнала по вагоните ей така. Може би част от останалото в случката е истина и са добавили малко от себе си за гледаемост.

5.   По-голяма боза няма. Сценариите ги пише някоя лелка-магазинерка в обедната си почивка.

6.   Съгласен съм с №3. И всичко се случва в една лъскава и нереална обстановка. Мисля, че най-бедните хора имат най-много проблеми. Как един път не излъчиха скандал на бедни хора? Дават все някакви дето живеят в подредени жилища, примерно имаше един епизод с един зъболекар и май ставаше въпрос за изневяра, жена му нещо е кръшкала и се оженила с него заради парите. Той е осигурил там всичко и апартаменти, коли, дрехи, бижута и какво ли не, а тя един път легнала там с някой си. Имаха огромна къща с двор и две деца -момче и момиче. Семейството му приличаше на онези американски семейства, които цял ден хрупат чипс и пият кола пред телевизора. И забелязвам, че почти всичките предавания са свързани с проблемите на хора с малко по хубав живот от средна класа, а и още по богати. Това предаване създава малко грешни впечатления у зрителя, защото това не са хора с истински проблеми в България. Защо не дадат един път предаване, което да покаже безсилието на едно обикновено българско семейство, безсилието мъжа да си намери рабтоа, да си платят сметки, да си оправят борчовете???? Защото предаването е чиста пропаганда за переде пред очите, а нашия народ е толкова изпростял, че със сигурност се връзва епизод след епизод.

7.   Сърби на кръстопъп е една лъжа. Всичко там е фикция - плод на нечие въображение. Не разбирам как е възможно да има хора, които да го гледат това.

8.   Искам да знам имената на актьорите......Имаше едно предаване дето едно момиче ражда близнаци от различни бащи..Ии единия Кирил (така се казваше там) беше адски хубав.. Малееееее.. Един рус и мисля че и синеок ..И все пак ако някой знае името.....тука съм :Д

9.   Това е нещо като сериал, но приличащ на реалити шоу. Представи си, че всичко се случва на момента, историята на хората става, но просто екипът ходи с тях и снима. Следователно и се включва, така го разбирам аз. Логика има.

11.   И аз това се питах, няма никаква логика, но може би искат да е по-реално, но така само се губи смисъла.Историите се пресъздават с актьори и са истински, предполагам, че това с екипа го казват ей така да си вдигат рейтинга :)

12.   Боже! Нямате ли по-ползотворно занимание от това да гледате телевизия? Нямате си и най-бегла представа колко се затъпява от тези предавания! Вземете отворете една книга, излезте навън, но не си пълни главата с тези глупости!

13.   Дори историите не съм сигурна дали са истински, на скоро, гледах ''Съдби на кръстопът'' които се излъчват в Гърция и е с Гръцки артисти... епизодите от 1ви сезон бяха същите като тези в България така че не се знае дали изобщо такива неща са ставали :)

14.   Съгласен с номер 6.

15.   Не съм сигурен дали е наистина или не. То може и да не е истинско но понеиизвличаме поука.

16.   Не си промивай мозъка с гледането на подобни глупости.
P. S Същата работа е и"Истински истории" по bTV.

17.   Това предаване е чиста измислица. Както каза някой по-горе, сценариите се пишат от някой в обедната почивка. Представят го като действителен случай, за да го гледат хората. Най-голямата глупост беше, когато пресъздаваха историята на човек, който се криеше от полицията. Излезе така, че докато го търсят, екипът на предаването му помага за храна и т. н.

18.   Актьорите в това предаване са нешколувани актьори... Има кастинг по Нова Тв в което набират хора с актьорски качества да играят в сериите на "Съдби на кръстопът".

19.   Страхотна логика!

21.   Лъжа е. Нагласено е. И аз си мислех, че всичко е истина и е по истински случаи, докато не дойде един епизод в който познавах героите. Първо, двамата главни герои, бяха представени с други имена, а не с истинските им. Това ме хвърли направо в тъча, като ги чух как си викат с други имена. А те не се казват така. Но не беше само това. Второ единия от главните в епизода играеше че има дъщеря. А той всъщност няма дъщеря и никога не е имал, а има син. Познавам го човека лично и отдавна. Също и във фейса му всеки който го познава знае, че има син а не дъщеря и го питаха защо всичко е нагласено и така се представя. (освен поздравите за добре изиграното актьорство). Трето, играеха случка с "измислената му дъщеря" и "измислените му бивши жени" която е измислица и няма как това да е по истински случаи. Много съм разочарован, разбрах, че всичко в това предаване е нагласено и е лъжа. Просто някой си измисля сценариите, и наемат хора които нямат нищо общо със сценария, измислят им други имена, други семейни положения и статуси и се почва актьорството... Жалко, много жалко! Явно и други които са познавали някои от участниците в дадени епизоди, и са видяли, че всичко което се представя не отговаря на истината, са разбрали че всичко е нагласено.

22.   Абсолютна измислица е това предаване. Напоследък дори не се стараят поне малко да го доизпипат. Преди няколко дена гледах епизод, в който мъж, работещ на в държавна служба живее със семейството си в доста луксозна кооперация и поддържа доста висок стандарт на живот, при положение, че жена му освен, че не работеше, харчеше като луда! Не стига това ами в същата кооперация живееше сама друга жена, която работеше като чистачка в училище!!!

23.   21 че ти не знаеше ли, че това са актьори? Че чак си се шокирал. Разсмя ме твоята наивност. Според мен номер 9 го е казал най-правилно. Просто искат да го направят максимално реално, все едно се случва на момента.

24.   Колко може да е тъп един човек, за да не разжере, че всичко е фалшиво. В един от новите епизоди игра един приятел на баща ми (противно на очакванията ми той се оказа доста добър актьор). И на всичкото отгоре актьорите(повечето) са толкова слаби, че и една второстепенна роля не могат да изиграят като хората. Толкова трагична история са тези, които мислят, че това е истина. Например баба ми. Налага се всеко път да й обяснявам, че това е фалшиво. Ето накъде върви България.

25.   И аз видях една моя позната там... много зле да участваш в това жалко предаване...

26.   Сьдби на крьстопьт и. Истински история са яки много. Стига. Сте ги обиждали. Аз. Следя и. Сьдби на крьстопьт и. Истински истории цялото семейсво гледаме. Яки истории са. А. Погледнете турските сериали глупости. И индиските глупости

27.   Сьдби на крьстопьт яко предаване. И. Много интересно. Измама. Ви е главата

28.   Истински истории е същата измислица.

Днес ще дават серия "Ако не ме задоволиш, ще ходя по жени". По-голяма простотия няма хаха.
Единствените фенове на това скалъпено и евтино предаване са деца и старци.

30.   И ние го гледаме! Както знаете, във Варна няма радиотланслационен възел! БТК го закри! То и ние не сме използвали тази услуга, тъй като нашия район не е радиофициран! Поради тази причина аз си имам домашен такъв! Едни хора точно оставяха една мини уредба до "бобрите" на ул. "Студентска" и човека ми каза, че само касетката не работи, също и захранващия блок, всичко друго е изправно! Та, взех си уредбицата и като се прибрах, закачих един трансформатор 220в. /12в. пуснах уредбата, включих радиоточката към нея и тя засвири! Но не достатъчно! Преди време разбрах каква е причината-напрежението беше ниско! Отворих един форум и всичко ми се изясни-взема се едно трансформаторче 110в. /2в. -4в., обръщат се изводите за 2в. -4в. /110в. и готово-излиза напрежение 50в. и радиоточката свири на предела на възможностите си, когато се усили, разбира се! По този начин радиоточката се използва във вида, в който е излязла от завода-с наличния в нея трансформатор и галетен превключвеател на 5 степени, когато самата уредба е усилена на 50-максималното усилване на звука, може да се пусне и компактдиск по желание! Иначе си свири на радио Веселина, понякога пускам и радио Витоша! Та, хем слушаш как се карат на екрана, хем и поздравите! А тук искам дебело да подчертая-хората, които си поръчват песни по радиото и се поздравяват, са се събрали на маса-те не се интересуват от нищо, което е нагласено на екрана! Е, понякога водещия им казва да си намалят радиото, за да не се получава микрофония и да говорят в слушалката, докато са в ефир! Именно поради тази причина слушам радио Веселина-вечерно 'Честито" е предаването за поздрави-слушам ги с интерес и виждам, че хората се забавляват и без "Съдби на кръстопът" и "Истински истории", за които другите читатели вече писаха! Хората се събират да празнуват рождени, имени дни, раждания на деца, внуци и не се и сещат да ти седнат и да гледат цирк на екрана! И бездруго знаят, че "онези" си вземат парите за да играят този цирк! Предпочитат да са в компания и да си правят джумбарето, отколкото да си губят времето в гледане на цирк! Ние пък обичаме този цирк, озвучен с радиото!

31.   Само човек без драми в живота иска да ги гледа по ТВ. Ние другите ги живеим 24/7 и нямаме нужда да гледаме същите неща и по ТВ. Затова и не гледам и турските сериали.

32.   Много просто. Първо историята не се развива в момента, второ, че задължително има "до украсяване" на историята за да е по-интересна.
Пример. Пешо има проблем с жена си, която му изневерява, но историята не е нищо чак толкова драматично и двамата успяват да решат проблема. Ама това е скучно, за това 1 година по-късно получават предложение историята им да се включи в "Съдби на кръстопът" обаче при условие, че ще им сменят имената и ще включат още куп измислици с цел да има голяма драма. И така ни представят нещото като "истинска история", а всъщност то си е 90% измислица и е снимано 1-2 години след истинските събития. В епизода ни представят как жена му изневерява, обаче научава, че Пешо (който вече се нарича Георги) е болен от рак в последен стадий, започва да се чувства виновна, иска да се раздели с любовника си, ама той е влюбен в нея и заплашва, че ще се самоубие ако го остави... и накрая една банална история за скучаеща и незадоволена съпруга се превръща в сапунка с цел да привлече зрителите. Обаче продължава да се рекламира като "истинска" история. Да, бе! Ама ако някой е толкова наивен, нека си вярва. Важното е да има рейтинг и да се гледа, т. е. целта на продуцента е постигната.

33.   н28, не обиждай и не намесвай децата, особено в такива теми за тъпи неща!

И мен са ми супер тъпи тези предавания, но много се дразня и възмущавам, когато някой каже или напише нещо отрицателно за деца!!!

34.   Някой може ли да ми каже песента на Съдби на кръстопът? Често преди или след рекламите я пускаха.

35.   Прослушваш всички песни в Ю Тюб от 2000 г. насам и ще я намериш! Сега
снимат нов цирк! Очаквайте го през септември! А музиката си върви винаги! Веселина/Витоша се слушат редовно!

37.   Ей, хора! Тази вечер тръгва новия сезон на "Съдби на кръстопът"! Циркът продължава! Този път ще си пусна "Сити"-хитове до скъсване!

38.   До номер 34:
Timbaland ft. OneRepublic - Apologize
това е песента :)

39.   Хора някой да знае къде мога да намеря имената на актьорите??