Споделена история от Други

Не мога да спя
Здравейте.
Моля модераторите да публикуват историята ми.
Преди 1 година спах много! Всяко лято от 2 часа през нощта до 12 наобяд, понякога спах по повече и от 10 часа. Много добре се наспивах и бях пълна с енергия ^ ^ Сега обаче, след това училище което карах, бях 8-ми клас, имахме задължителна занималня по 4 часа и така казано, прекарвах средно 11 часа на училище. Нямах много време да спя, спах може би по 5 часа максимум. Имах да уча ужасно много неща все пак се подготвях за матури изпити и така.
Е училището свърши вече, но аз пак продължавам да спя по 5 часа, не знам на какво се дължи това стрес? умора? но умора от какво като по цял ден съм вкъщи и не правя нищо?
Можете ли да ми помогнете. Искам пак да се наспивам, а не да се сабуждам всяка сутрин в 6-7 с някакъв ускорен пулс ( не е от кошмари ) о да дали това че санувам прекалено много е нормално? санувам поне 2-3 съня всяка нощ

Коментари

1.   http://spodeli. net/5/story-68299. html прочети тук товаа е моя статия аз се оправих ляха ми коршум и пия сутрин и вечер ваалериан наа хапчета безвредни са

2.   И аз съм така. Обърнах си наопаки нощният режим и имаше моменти в който даже ми ставаше лошо. Яж мед преди лягане. Мисля, че помага :)

3.   всички сънуваме
може стреса да ти е дошъл в повече
говори с вашите, има билки - един чай - жълт кантарион вечер има билкови сиропчета и така

4.   Здравей :) Ако си спала в прекалено дълъг период по 5 часа колкото и да е недостатъчно организма ти е свикнъл. Пробвай един ден да легнеш по-рано, или пробвай една вечер да си легнеш много късно (поне при мен е проработвало) а най-добре е и ти го препоръчвам ако имаш баба или дядо на Село отиди за някоплко дена и ще видиш от чистия въздух как юе се наспиш

5.   От авторката :
До Н1 - не съм много съгласна да пия хапчета, колкото и да са безвредни. Не мисля, че това е проблем, за който са нужни чак такива мерки.
До Н2 - като цяло съм пробвала да ям сладко преди да легна. Истината е, че от това сладко сънувам кошмари цяла нощ :D
До Н3 - вярно е, но повечето хора, които познавам, сънуват веднъж на месец, докато аз съм стигала до 8 съня за 1 нощ :) За билките - ще проверя.
До Н4 - Експериментирала съм. И е много странно. Ако си легна по рано да кажем м/у 9-11 ще се събудя в 3-4 посред нощта ( винаги е така ).
Когато легна по късно от 12-3 ( ставам в 7 най - късно ). И не историята е същата независимо дали съм спала преди това. За жалост нямам пра-родители на село. Прав/а си организма ми свикна
---
Дали проблема не е от това, че нямам пълноценнен начин на живот? Аз нон-стоп играя на игри у нас, рисувам, приятели от моя град нямам ( не са ми приятни хората тук ), а не обичам да излизам сама. И все пак нищо от тези неща не ми обяснява пулса, който имам сутрин... Когато се събудя, сърцето ми бие ужасно силно, ще кажеш, че съм сънувала ужасяващ кошмар( не съм. )

6.   Бе как сладко, то активира. И валерианът никак не е безвреден! Правилно, че не го пиеш.

Леглото ти трябва да е място само за сън. Не за почивка през деня или за хапване или за компютър. Ако трябва си направи на земята нещо от възглавници, но през деня не се мотай в леглото.

Алкохол, цигари, тежки храни вечер също не се препоръчват. Компютър и тв преди заспиване също. Потърси в нета упражнения за отпускане и си ги прави по веднъж на ден и сутрин след събуждане.

Заспиваш ли нормално? Или се въртиш дълго? Мъчат ли те някакви мисли, проблеми? Будиш ли се нощем внезапно? Хъркаш ли? Говориш ли насън? Спиш ли денем? Като се събудиш със сърцетуп, изпитваш ли страх или паника? Ако имаш поне 2 от тези симптоми, е най-добре да се посъветваш с лекар.

По-вероятно си просто още в напрегнатия модус, на организма му трябва време да усети, че може да се отпусне. Можеш да му помогнеш с упражненията.

Как минаха матурите, доволна ли си?