Споделена история от Други

Море без забава
Здравейте, аз съм на 12 години и скоро ще ходя на море. Но ще бъда без компания само с майка ми и баща ми. Помолих мама да вземем някой друг но тя каза че не може. Много съм ядосана и тъжна. Хотелът е с много забавления но аз не иксам да ги правя с баща си или с майка си, а и не искам да се запознавам с никого там искам да отида с някой който ми е приятел и аз го познавам. Просто колкото и забавления да има не ги искам ако няма с кой да играя. За информация хотела ми е в Гърция. Моля кажете какво да правя!!!!

Коментари

1.   Не се притеснявай, аз бях в същото положение. В хотела се оказа, че има и други на моята възраст и всичко се нареди ок!

2.   С риск да прозвуча грубо - ти си поредният неблагодарен хлапак! На 12години ще ходиш на море с приятели - я, слез на земята. Не стига, че видно заможните ти родители. които те обичат безгранично, ще те водят на море в Гърция и то в хотел със забавления, нашият ще си води приятелите...

5.   Иди в Турция.

6.   Хората са те завели на море, пък ти се държиш като дете. Оцени това, което правят за теб. Можеше да те оставят с приятелките си в България и да си отидат сами. Но не нали трябва да им правиш сечено.

7.   Благодаря на номер 1 другите си гледайте работата

8.   Освен това няма да съм сама

9.   Аз се радвам че ще ходя на море и съм им благодарна но просто ми се искаше да дойде и някой приятел бе вие като не знаете нищо си гледайте работата и ми се струва че завиждате освен номер 1 като няма кой да ви води на море не си го изгарвайте на мен

10.   Доста трудно ще вземеш приятели зад граница. Има много документи да се приготвят. Не си струва за едното море.

11.   От авторката:

Веднъж плувах в един басейн и там не познавах никого и като че ли бях невидима. Децата ме бутаха все едно не ме виждаха и когато искаха да се Плискат а аз минавах ме опръскана и дори не мл се извиниха затова искам приятел за да не съм невидима не съм неблагодарна номер 2 обичам родителите си

12.   Ми има лесно бе.. остани си в БГ при приятелчетата ти, а ваще да заминат сами на почивка пхахха

13.   Вие нищо не разбирате много съм им благодарна дори но просто исках да има някой който си познавам и да се забавляваме заедно но благодаря само на номер едно и номер пет не мога да отида в Турция вече сме резервирали но там е мн хубаво благодаря за предложението може би ще отида пак някой ден а другите просто завиждате и тва е като само намирате на кой да четете конско

15.   Ти искаш вашите да ти водят още едно дете за теб за компания, така ли да разбирам?
Нали се сещаш, че всичко това са разноски-за хотела, за храната, а и вашите ще трябва да носят отговорност за още едно дете, както и да се съобразяват с неговото присъствие в апартамента си-с едно чуждо за тях дете...
И защо да си създават всички тези грижи и разходи-за да има с кой да ти правя компания на теб. Твоите родители на почивка ли ще ходят или на детско парти? ...

И ние ще ходим на море и моята дъщеря е на 14. Баща и предложи да вземем братовчедката за компания, която е на същата възраст, но аз не съм особенно "за" поради горните причини. Дъщеря ми каза, че и е все едно....
Но хайде, има време и може пак ще си помисля.

16.   Просто съм потресен от арогантността и наглостта на това дете. Има хора, които няма какво да ядат, те я водят на море, а тя се цупи, че не замъкнали махалата с нея. И с цялото си нахалство, като и кажеш истината, ти вика да си гледаш работата. Просто нямам думи да изразя възмущението си.

Прочети пак 15 и си дай ясна сметка с горния си етаж, че това е адски ангажиращо за тях и не си струва заради една твоя прищявка. Разбери, че в живота не може да ти се изпълнява всяка прищявка. Понякога трябва да се поосъзнаваш малко. Разбирам, че си в пубертета, но малко се погледни от страни и осъзнай, че света не се върти около теб. Имаш нужда и на море всички от махалата да те благославят и да задоволяват безкрайното ти его ли?

Мен през цялото ми детсвто са ме водили веднъж на море и пак съм благодарен, пък тебе те водят зад граница, а се чудиш какъв каприз да проявиш.

Извини им се на родителите ти, те не заслужават такова отношение и неблагодарност. Била си им благодарна, това да се глезиш за глупости, не е благодарност. Едва ли можеш да се поставиш на тяхно място, камо ли да разбереш как ги нараняваш с детинското си поведение.

17.   Детето не е чуждо ние се запознахме заради родителите ни те се познават и са много близки с неговите и преди сме ходили на море заедно

18.   А и те отиват заради мен и ще се радват ако има дете за да не го занимавам родителите ми са други номер 15 но просто казах не приех аре стига

19.   Не са им проблема парите това че ти така мислиш не значи че всели родител мисли само за парите така че недей да си мислиш че майка ми е като бет н 15

20.   Ако беше в България, бих дала право на детето - нека не съдим, защото е сама, а повечето от нас са с брат ичи сестра и нямаме представа какво е, но в Гърция не може туко така да водиш чужди деца. Много документи трябват, а и е скъпо.
Иначе Авторката има право. Тя е голяма вече и има нижда от нейни връсници. Съпругът ми има малко по-голяма дъщеря от друг брак и тя винаги си води приятелка, ходи на лагери с приятели и сама си организира забавления с млади хора на нейната възраст. Родителите не сме приятели!
Иначе нека всеки си прави сметката като решава да има само едно дете, а пари иначе за почивки в чужбина има. Жалко, защото Авторката има нужда от другарчета в живота!

21.   Не съм сама и номер16 извиних се моля те не ме съди

22.   Добре няма да ги водя вече сме решили проблема може ли да спрете да пишете глупости за мен всичко вече е окей

23.   Леле каква тема чета, поредната разглезена дето с цялото си нахалство иска да води приятелите си. Личи си че имаш труден характер момиче. Слез на земята!

24.   Няма как просто така да вземеш приятел, защото става дума за пътуване извън България и съответно родителите му трябва да попълнят и подпишат и то пред нотариус куп документи, че са съгласни да пътува с вас до Гърция и изобщо става сложно. Отделно не е и толкова евтино. Това не е като баща ти да ви качи в колата и да ви заведе на село и е все едно дали децата са 1 или 2.
Така, че няма какво да се сърдиш, ами или ще се забавляваш с вашите илитам на място ще си търсиш приятели.