Споделена история от Други

Територия на малки котета
Здравейте! Има едни малки котета, които бяха зарязани от своята майка и ние ги взехме за едно известно време да ги гледаме защото бяха съвсем малки (на около месец). Държим ги на двора затворени в една колибка и ги пускаме да се разхождат от време на време, но ги наблюдаваме.
Таа понеже не може цял живот да стоят така и за това скоро мислим да ги пускаме (сега са на около месец и половина или повече). Но как да ги научим да стоят на двора, да не си сменят територията или пък да не излизат много на улицата, да не им стане нещо, защото са големи пършинги.
Моля за съвет и благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Ако има начин и не са диви им намери господари. Ако няма как, отвори къщичката, но не я махкайте, ако има начин. Те иначе няма да се загубят, ще са винагимоколо вас с изключение на мъжките, които ще бягат като се разгонят и е възможно да се загубят.
Ако са под 6 м. Не ги пускай още
Ако не искаш да се размножават в двора ти, задължителна кастрация, защото може да станат над 15-20 бр.! Отделно мъжките се губят, стават жертва на улични боеве или ги мачкат колите, защото странстват в опит да си намерят женска

2.   1, мъжките животни не се разгонват.

3.   Ако пуснеш животно на улицата може да те заснигне законът. ..

5.   Към номер 3: Какъв закон, какви 5 лева. Аз не съм опитомила тези котета и не ги гледам като домашни. Просто бяха съвсем малки и буквално не знаеха къде се намират. Това не е като да си вземеш животно да го гледаш 5 години и д го изпъдиш на улицата. Ние ги гледахме като дворни котки, но бяха затворени в колиба за кучета за да не избягат и да не им се случи нещо. Сега пак ще ги гледаме с единствената разлика, че няма да да затворени. За това питам как да ги свикна да стоят на двора.
Четете малко преди да си давате компетентното мнение!

Към номер 1: Малките котета разгонват ли се? Те са на около 2 месеца.

6.   Кастрирай ги няма да има проблем! И номер 2 разгонват се имам мъжка котка и тя е разгонена!

7.   Както казваш - не може цял живот да стоят така. Пускайте ги вече и ако ги храните, естествено, че ще стоят при вас. Ще се разгонят най-рано догодина напролет. Тогава им сложете инжекции против разгонване. Като й мине действието ги кастрирайте.