Споделена история от Други

Радостта от движението
Привет на всички. В този сайт има най-интересни истории, много интригуващи, на места дори потрисащи... Е моята не е такава.

Те така. На 21 години съм, спортна натура. Обичам да играя футбол, да ходя по планините, риболов...
Редовно си спортувах, допреди да завърша. Бях адски слаб-181 см и около 68 кг. Хапвах си стабилно, но всеки ден по 2,3 часа след даскало се играеше мач здраво с пичовете от махалата.

Откровено казано това движение ми доставяше наимоверно удоволствие, това усещане да чувстваш тялото си като добре работеща машина, страхотно просто.

Е да, но след като завърших започнах работа и спортуването престана. И нормално, след работа нямах желание, нямах и сили... Отдадох се на хапване на болкуци, от рода на дюнери, тостери, и на пиене на повечко бира. Съчетанието с липса на движение (отварям скоба, не работя в офис, не съм шофер на баничарка, работя като Геодезист, но там движението е явно недостатъчно) си каза своето и година след бала бях вече около 85 кг...

Приятелката ми заемаше изцяло свободното ми време, и постоянно ми натякваше, че нямало значение как изглеждам, било и все едно :) Е да, но за мен имаше значение... Най-лошото беше, че вече отбягвах да ходя пеш, а да тичам-абсурд! Откровено казано изгубих кеф да се движа...

И така до края на месец Януари. Разделихме се и аз започнах отново да се раздвижвам малко по малко, за да преодолея депресията по-леко. Малко по малко, всеки ден с по 50 метра повече, без значение дъжд ли вали или сняг. Първоначалните опити завършиха грозно! :Д Болка в ставите и жестока мускулна треска...

Бях готов да се откажа, но продължих да упорствам, и резултатът в днешен ден е, че аз си възвърнах старата форма, тичам по около 10-тина километра на ден, всяка вечер ( не е много, знам ), играя футбол, и най-важното е че пак си възвърнах удоволствието да вървя пеша и да пренебрегвам градски транспорт, коли и прочее начини за придвижване.
Това беше, дано не съм ви отегчил, или отнел от времето :)

Р.

Коментари

1.   Поздравявам те - здрав дух в здраво тяло. Аз също съм привърженичка на здравословния начин на живот и поддържането на добрата форма.

4.   Cупер, хубаво е да се движи човек

5.   Браво, упорит млад човек! Има и такива моменти в живота ни,само от нас за виси да моделираме тялото си така,че да ни е комфортно в него.Когато машината работи правилно и тя ни се отблагодарява

6.   МОТИВИРАЩА ИСТОРИЯ ! БЛАГОДАРЯ И АЗ СЕ ЗАЕМАМ :) ЗАРАДВА МЕ !!

8.   Браво! Хубаво е, че правиш нещо, което не само ти харесва, но и е полезно.

9.   Много се радвам за теб и въобще не си ми отегчил (лично мен де )

10.   Здрасти!Първо имам 2 ВЪПРОСА! Радо ли се казваш и от Пловдив ли си! Аз също миналата година бях супер спортяга,здрава физика, тренирам у нас след това яко бягане,фитнес 3 неща съчетавах и бяха машина човече!Но един ден всичко приключи!Прецаках кръстчето,след 3 месеца по късно разболях се от пневмония-болница,оттам обездвижване,други усложенения от нея.И сега съм депресиран тюфлек,без жажда да се възроди!Това
Момче на 18!
InCoGnItOR

11.   1. Въпрос-Позна, :)
Сигурно се познаваме с теб, обаче не мога да се сетя нещо...
Р.

12.   Да ве човек аз съм Кризбито(футболиста) :D :D :D! Ти не живуркаш ли до жп линните ;) Чехато мачлета тва онова?