Споделена история от Други

Котката роди
Живея в апартамент. Имам котка, която днес роди. Осигурил съм й мисля всичко. Кутия за гледане на малкото, храна, вода. То вече боза един път от нея. Лежи си тя почти постоянно при него. Какво друго да й осигуря, какво да правя още. Пиша тук понеже тя мяука периодично, (вече почти постоянно), диша с отворена уста и като ида при нея, спира, почва да мърка и да се гали. Да не би да роди още едно и да иска да съ при нея?

Коментари

1.   Не думай!?

2.   Знам, че искаш да се радваш на малкия бебок но ходи възможно най рядко при тях(дори само когато майката не е там). Когато на мен са ми се раждали малки котката ги е раждала на веднъж, но макар и малко вероятно може да предстой още едно раждане, за което на котката ще и трябва спокойствие. А дори и да не е това може да мяука защото още не може да се осъзнае. Изчакай 1-2 седмици и ако има нещо по сериозно потърси ветеринар, въпреки че симптомите които си описал не са сериозни СПОКО и късмет :)

3.   Едва ли иска помощ за израждането от теб :D Има някои породи, на които им трябва помощ, но щом е родила едва ли е от тези породи. Котките не раждат ей така едното днес другото вдругиден. Всички котенца се раждат на един ден (освен ако не е 23:59 тогава може и за два). Наистина малко странно да роди само 1. Обикновено са 3-5, но колкото - толкова. По-добре. И без това няма къде да ги гледаш в апартамента. А самата котка най-вероятно иска храна или да си играеш с нея, и да не и пипаш котето докато не стане на 3-4 седмици поне.

4.   Само едно ли е котето? Не ми се вярва. По вероятно е да роди още поне 1-2. Може би за това се държи странно. Наясно съм, че историята е от преди няколко часа, та сигурно вече всичко е свършило с раждането и сега си имаш няколко сладки котета. Дано всичко е наред и с тях и с майката. Завиждам ти, обожавам животните, а малките кученца и котенца са ми най-голямата слабост. Ще видиш колко весело ще стане само след няколко седмици когато котетата проходят и прогледнат. Такава игра ще пада! Чак ти завиждам.

5.   Еми говори и

6.   Ако е първото и раждане стой по-дълго при нея. Моята преди няколко дена роди за втори път и в началото докато раждаше искаше да съм при нея. Ако аз ида на някъде и тя тръгваше по мен. След като го роди обаче всичко си се нормализира. ;)

7.   то всичко приключи вече. тя роди още две (явно затова е мяукала) и едното като се прибирах го намерих.... Много е проста. Пипах ги до сега, не много. Тя е толкова тъпа, че ако не съм аз и другите две да са... Значи нормално ли е, да се бъркам ли? Тя ляга върху тях все едно си ляга на дивана. Повърти се, нагоди се, стъпче ги един - два пъти, те препискат и буквално пада настрани като прибита. Както оцели върху тях така. Аз ида, плесна й един шамар, овикам я, хващам котенцата, натискам я с другата ръка да легне като хората и й ги оставям до корема. Да го правя ли и друг път или да не ги пипам изобщо. Въпросът ми е освен това дето съм изброил, нещо специално изисква ли се от мене? Какво толкова смешно има не разбирам та се подигравате?

8.   Не се безпокой човече, имах котка, роди си съвсем сама 4 котенца-не съм и се бъркала въобще, тя си ги оправи, облиза/аз надничах :)) /. Природата си знае работата. На мен тя ми даде да ги пипам, но това стана, чак като котетата бяха на 2 седмици-преди това аз самата се съобразих и гледах само да ги виждам, не да ги пипам. Спокойно, ще се оправи котанката. Аз гонех мъжкия обаче/таткото на бебетата/, все лягаше при семейството си, и аз си мислех, че ще ги смачка... :))

9.   Авторе, пиши какво става с котетата :) Нормално е котката, ако и е за пръв път и е домашна да не е много в час - щом те допуска да помагаш, помагай и с каквото можеш. Повечето котки инстинктивно знаят как да се грижат за малките, но не със всички е така. Домашните котки понякога са със малко сбъркано мислене и инстинкти, така че не се очудвай, ако не е перфектната майка - помагай с каквото можеш. Моята котка, когато раждаше за първи път беше много уплашена, постоянно се вреше в мен и търсеше контакт, накрая се намърда и ги роди в леглото ми между завивките. И през ум не и е минавало да не допуска мен или другите членове на семейството до тях - напротив, като че ли очакваше и приемаше за нормално всички да се грижат и за тях и за нея. Е, имахме малко проблеми като реши, че трябва да им избере перфектното леговише и тръгна да ги мести от място на място. Цял ден разнасяше това животно котенца из апартамента и току намирахме тук таме по някое изтървано :) Само не я бий и наказвай :) Животното е объркано и не знае, не е да го прави нарочно. Ще свикне и ще и се събудят инстинктите. Надявам се, че са добре двата бебока. Пиши, какво се случва.

10.   моля ви помогнете котката ми роди някъде и сега не знам къде може да е родила прочетох някои неща и много се притеснявам
мисля че е родила на покрива защото от там чувам мяукане
моля ви кажете ми след колко време тя ще доведе котетата и дали щом ги доведе те няма да се върнат на същото място където са се родили