Споделена история от Други

Призрак... след 15 години...
През 1995 година, когато бях на 6 години спах сам в стая. Всяка нощ аз не мигвах до късно. Мразех тези нощи,бях вкоченен като мъртвец с поглед,който постоянно се въртеше наляво ,надясно,нагоре и надолу...
Но една нощ беше различна.

На бюрото пред леглото се раздвижи тъмен силует. Погледа ми вече не шаваше, а гледаше само към неизвестното тяло. Беше сякаш като дребен човек с дълги ръце; седеше на бюрото; дългите ръце му се движеха постоянно като ме приканваха да отида при 'него'. Оите ми бяха широко отворени,без да ги движа и без да мигам. Единственото нещо, което се движеше от тялото ми беше сърцето, което биеше силно като камбанария, а човешкият образ не спираше да ръкомаха с цел отново да отида при него.

След малко време стана нещо, което ме накара да скоча от леглото панически и да запона да бягам към врата... а това стана след като: -> СЕ ГЛАС НА МЪЖ, който като че ли с присторен глас (на човек ,който гивизи малко дете, или актьор, който се прави на клоун) ми каза "Абее Никии(моето име)" с тон ,който е леко изнервен поради това,че не отидох при него когато ме викаше с ръка.

КАкто казах след този глас аз панически бях вече на земята и неориентирано запонах да палзя към врата (с гръб към незвистния...),като едновременно виках '' Чичко оставиме,чичко оставиме,МОЛЯТЕ!!! " Добрах се до ключа за лампата и я запалих, отворих врата и малко преди да изляза се обърнах за секунда- на бюрото нямаше никой, а само книги и играчки. Майка ми спеше.

Тогава живях на седмия етаж. В моята стая имаше само прозореци, които се отваряше много рядко и то лятото. Освен майка и мен, други нямаше. От тогава изминаха 15 години,много рядко се сещам вече. След призрачната нощ се сещам, че сънувах доста дълго време кошмари. До 6-7 и 8 клас имах страх от тъмното.

Да Ви се кълна в достоверността на историята-не виждам смисъл... На никой не съм разкавал това. Просто не съм срещнал подходящия човек още, а и може би не искам, пазя си го за себе си най-вероятно.
Интересно ми е дали инякой от Вас е имал подобно изживяване ? И според Вас има ли смисъл ако сега, след 15 години, се обърна към медицинско лице ?
Благодаря Ви, че прочетохте моята история !

Коментари

1.   Няма нужда от медицинско лице. И аз като дете имах такива страхове, просто защото те се въплъщават в нещо, което не познаваме и не ни е много ясно какво е. При мен се появяваха в силуети покрай печката, която гореше с въглища и дърва. Постоянно виждах някакви сенки, животни, които идват към мен, протегнати ръце, чувах шумове и пр. Много се плашех и ревях като муле, та някой от нашите идваше и ме изчакаше да заспя. После ми обясниха, че в печката няма нищо страшно, спрях да се страхувам, започнаха кошмарите със змиите под леглото. Всяка вечер преди да заспя, карах някой да проверява дали няма нещо отдолу и накрая просто се научиха да ми оставят светната лампа. Както и да е, отплеснах се.

Та мисълта ми е, че няма нужда от медицинско лице, такива неща в детството се случват и оставят трайни белези до края на живота. Ако не се чувстваш нещо изперкал или с лабилна психика, недей да търсиш помощ. Ако забележиш някакви признаци на параноя, по-добре потърси психиатър, но това е само в много краен случай. Добре си, спокойно, такива неща се случват постоянно.

2.   Вярвам ти. Момче на 20 съм. Аз съм в подобна ситуация. Призраци не съм виждал, но съм виждал летяща чиния. Близък контакт. Още го помня.

Ако искаш остави мейл, най-добре скайп.

3.   Такива неща има само по филмите. А може да имаш и психичен проблем.

6.   Аз съм имала 3 такива изживявания,при третото не издържах и плачейки отидох на църква помолих се на Господ да ме оставят тези кошмари,след това спряха.Но винаги съм се страхувала от тъмното,а в последните 10 години повече.При мен годината беше 2001.

Таня

7.   В моятя стая се е случвало нещо подобно с майка ми, а аз до преди година санувах страмни нища ,но сега всичко е наред

8.   Доста е късно за диагнози...

9.   Автора: Драги Администратори, всичко е ОК, благодаря Ви, че публикувахте историята ми, но не разбрах защо е поместена в графа "Измислени истории"? Споделих проблем от детството ми, защото си помислих, че това е важно нещо за мен и когато е поместена в такава графа, човек малко или много чете с идеята, че това е просто поредната детска измислица на някой, който иска да привлече внимание. Ако проблема е в това, че истинността на разказа е недоказуема, то за другите разкази доказано ли е, че са истински? Или те по прзезумпция се считат за достоверни?