Споделена история от Други

Информация за креди
Здравейте!
Края на март изтеглих малък кредит на стойност 300 от ИзиКредит и първите 3 вноски си внесох, след което нямах работа до сега. Нямах възможност да плащам всяка седмица по 30 лв. Звъняха ми често и накрая почнаха заплахите за съдия изпълнител.
В момента съм в София и работя (от по-малък град съм), и ще започна да ги внасям, та въпросът ми е могат ли наистина да ме предложат на съдия изпълнител и какво по точно може да ми направят?
Нямам нищо на мое име. На 19 години съм.
Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Съвсем възможно е. Тия не си поплюват. И ще си плащаш като поп. Тия 300 лв. може и през носа да ти излезнат. Вече са те вкарали в ЦКР (Централен кредитен регистър), където всички банкови и финансови - небанкови институции проверяват кредитното ти досие. Т. е. вече светиш в червено, че си некоректен платец и заради тези 300 лв. просто трябва да забравиш каквито и да е било кредити и стоки на изплащане поне за 3 до 5 години. А и друг е въпросът, че тия 300 лв. в един момент могат да станат и 3000. Чети дребните шрифтове по договора си относно наказателните лихви. В кофти ла*на си се забъркал. Обади им се по телефона, питай ги точно колко им дължиш, събирай сумата от познати, давай им я и след това се оправяй с познатите. Доста по-безболезнено и по-икономически изгодно ще ти бъде. А, и друго - забрави ги тези бързи кредити. Няма такива кръвопийци като тия. Лихвите са убийствени, плашат, заплашват и не прощават. Като си намериш свестна и доходоносна работа след време, тегли си потребителски от БАНКА, ако ти трябва и си готов.

2.   Могат да ти запорират заплата. Могат и да те ступат, заплашват, търсят роднините ти. Това са мутренски фирми, имам много примери сред познатите си. Само идиот тегли заем от такива места. Има си банки за тези работи.

3.   Благодаря за отговорите.
Заплатата не е запорирана все още, да се надяваме да не стане. Имам един познат, който също има задължения към изи кредит от повече от година и все още не са му запорирани сметките, но много различни мнения чувах .. Някои ми казват, че ги запорират, други, че нямат право.. Аз ще започна да ги внасям, просто исках да чуя и други мнения.