Споделена история от Други

Левичарка или десничарка
Здравейте. От доста време се чудя, дали съм десничарка или левичарка. Пиша главно с дясна ръка, но не ми е проблем и писането с лява. Попринцип ям с ръката която първа докопа приборите, но най-често с лява. На компютъра и на таблета е същото като с яденето. Като цяло ми е еднакво удобно и с двете ръце, но съучениците ми казват, че това е невъзможно или си с лява ръка, или с дясна, затова реших да се допитам и до вас за мнението ви по въпроса. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Невъзможно...друг път! Аз пиша и с лявата и с дясната (еднакво добре), ям и с двете, мия си зъбите с двете..няма нищо странно в това...и да - Възможно е!

2.   Възможно е да си амбидекстър. С коя ръка хвърляш нещо и с коя играеш тенис/федербал?

3.   имам познат който може да пише и с двете ръце

4.   Какво значение има дали си десничар или левичар. Човек да ти завижда, че и с двете ръце можеш да боравиш. Да не дава Бог, ама ако си счупиш едната ръка няма да ти е проблем да боравиш с другата. :)

5.   Означава, че двете ти ръце са доминантни, на английски се нарича ambidextrous.

6.   Има ли значение? Държиш ли непременно да ти се постави етикет "десничарка" или "левичарка"? Аз не виждам какъв ти е проблема, а щом можеш да се оправяш и с двете ръце - още по-добре за теб. Това може да ти се окаже от полза един ден, така че се радвай и си живей щастливо живота.

Баба ми е също като теб - пише с дясната ръка, но готви, шие, яде, шета повече с лявата (не че не може и с дясната, просто с лявата се справя по-добре).

7.   Аз правя всичко с лявата и така съм се научил но ако можеш научи се да пишеш и с двете ръце :)

9.   Има хора, които могат да боравят и с двете ръце и ти си един от тях... и кажи на съучениците ти, че като нищо не разбират да не дрънкат много...

MJ

10.   Не слушай какво ти казват съучениците.

11.   Не слушай какво ти казват съучениците.

12.   Повече клониш към десначарка. Но това, че умееш и с двете ръце да работиш и да вършиш неща, би било много полезно, защото не дай се боже се случат неща, като например се наложи да се отреже ръка или нещо такова, то ти винаги ще можеш да справяш! В крайна сметка това не е нещо много важно и зависимо нещо! Успех и чао! Sweety Bulla

14.   Една приятелка е левичарка, прави всичко с лявата си ръка, но като малка са я научили да пише и с дясната.
Когато например си разглежда телефона, пише, яде-е с дясната, но когато тренира (волейбол) бие сервиси с лявата, забива с лявата.. и така :) явно има и такива хора, дето могат и с двете, аз не мога например :)

15.   Уоу.. и правиш всичко това с лявата си ръка?

16.   Има лесен начин да се установи коя част ма мозъка ти работи по-добре.
Отвори двете си очи и гледай напред.
Сега постави един изправен показалец пред теб, като държиш ръката си опъната напред (т. е. на една ръка разстояние). Няма значение с коя ръка го правиш. Фиксирай пръста с двете очи едновременно.
Сега без да мърдаш пръста затвори едното си око. После го отвори и затвори другото.
В един момент забелязваш, че пръста ти се "отмества". Ти го гледаш основно само с едното око (доминантното). Това око отговаря на по-активната ти страна.
Опитай го- лесно е.

17.   Номер 15 не знам какво толкова е странно да ''правиш всичко с лявата си ръка''. По-чудното е че можеш да пишеш с двете си ръце. Аз съм левичар но като малък са ме учили да пиша с дясната. Бях заплашван даже че ако не започна да пиша с дясната ще ми счупят лявата. Аз тогава много се уплаших и започнах да пиша с дясната. Сега мога и с двете. И това ми е много полезно. Така пиша по бързо на клавиатура. Много съм чел по тези теми. Веднъж попаднах на една статия че тези които ''нямат неудобна ръка'' се развиват по бързо от останалите. Така и научих 2 езика за отрицателно време и то сам. Не знам дали това е причината. |поздрав за сички които ''нямат неудобна ръка''|