Споделена история от Други

Гузна съвест
Мога да ви разкажа стотици истории, и може би трябва защото повечето от тях са поучителни-типичен пример за това какво не трябва да се прави. Но в момента просто моля за малко помощ. Често плача, изпадам в депресии, чувствам се в безизходица, а попринцип съм силен човек. Проблема е там че страшно ме мъчи съвестта и не мога да намеря покой. Просто не мога да приема себе си и това което съм. Грешала съм страшно много и всички тези мои грешки ме изяждат отвътре. Мечтая за семейство и деца, но когато се погледна в огледалото си давам сметка че никои няма да ме вземе ако знае каква съм. Не ме разбирайте погрешно-аз съм хубаво момиче, но имах доста бурни тинейджърски години и съм се будила в доста чужди легла. Това е което ме измъчва. Та, кажете ми как да продължа напред, като дори не мога да се понасям, отвръщавам се от себе си и всеки които знае дори половината от "подвизите" ми би се отвратил от мен. С това минало, мога ли да имам бъдеще? Имам ли изход? Или да оставя гузната ми съвест да вземе решението?

Коментари

1.   Не се притеснявай, не го мисли толкова. Случва се. Аз например се омъжих за първия срещнат, живях с него много години и се разведох. Тогава превъртях- "подвизите" ми са предостатъчно. Но срещнах чудесен мъж, който на ръце ме носи, знае малко от нещата, за другите се досеща, даже му изневерих, защото ме дразнеше по едно време, а той ме хвана. И ми прости. Ако мисля за всички "подвизи" непрестанно и ми е гузна съвестта ще откача. Затова си свиркам и гледам напред. Направи същото, пожелавам ти да срещнеш подходящия мъж! И не му разказвай всичко в никакъв случай. То е минало, не може да се поправи.

2.   Привет! Знам че ще прозвучи странно, но защо не опиташ с изповед. Аз лично не знам по-добър лек за страдащата съвест. Това ще те освободи от всичките ти терзания и ще започнеш живота си наново. С нови сили и с друг поглед върху нещата за които си страдала. Не искам да кажа, че си длъжна да го правиш. Това е въпрос на личен избор и желание. И все пак не ти пречи да опиташ. Успех!

3.   Здравей

Аз съм на 40 и не мога да се похваля с много подвизи, но
има по точно имаше доста неща от които да се срамувам.
С годините обаче разбрах, че всеки човек без изключение е правил и продължава да прави много глупости и всички
ние трябва да се чувстваме по твоя начин. Истината обаче е че, всеки си живее живота както го разбира и никой няма право да съди другия. Така че, горе главата, вдигни си самочувствието и бъди себе си без да се притесняваш.
Щом отчиташ това си поведение като грешка, значи можеш да я поправиш. И повярвай ми -" всяко чудо за три дни"- след известно време всички угризения и съмнения ще са зад гърба ти.

Желая ти много щастие и търси точния човек!

4.   Това че си имала буйни тинейджерски години няма връзка с настоящето. Защо ти трябва да се измъчваш? Искала си, имало е причини,имало е страст някаква и толкова. Сега е важно да си отговорна. Всеки човек има свои тайни, които не казва. Не е необходимо. Когато имаш човек и се обичате, съветвам те да не му казваш всичко. По този начин ще предпазиш двамата и чувствата ви.

5.   Всички от коментиралите те подкрепят, аз също ти пожелавам само хубаво, но да знаеш абсолютно всичко ти се пише. Не може да искаш да имаш това, за което друг се е борил да го постигне, така че според мен ще си намериш кой да те уважава, но не разчитай и той да е цвете.

6.   Не се притеснявай за миналото си. Аз имах позната, която започна да проституира на 16. Избра този път и го следва до 35тата си година. Загуби всички свои приятели и едва ли е имала нормален кръг на общуване. И когато беше на 35 срещна НЕГО. Сега е майка на 2 деца, завърши висше образование, макар и задочно и е уважавана и обичана от съпруг, деца и приятели. Важното е, че е срещнала ЧОВЕКА, който да я приеме с такова минало и да не му отдава внимание. И по-важно е, че тя самата загърби това си минало и продължи напред. Така че, давай смело напред!

7.   Важни са настоящето и бъдещето. Миналото го остави и продължи напред.

8.   И аз те подкрепям напълно..каквото е било било..от тук нататък продължавай смело напред без да се обръщаш

9.   Чета историята и преоткривам себе си. Не се вини, защото нищо лошо не си направила, а съм сигурна, че си много емоционална и страстна натура, която във всеки мъж е търсела и виждала ЕДИНСТВЕНИЯ. И аз бях, като теб, а сега съм омъжена с дете. И никога не казвай на мъжа до теб колко са били на брой предните. Даже излъжи, ако трябва. Късмет и успех ти желая....

10.   Всеки има минало и повечето от нас не се гордеят с това. Хората които държат истински на теб никога не биха ти го натяквали!

11.   Ами не се коси толкова. Аз примерно се притеснявам за обратното, че нямам много сексуални подвизи. Не че съм грозна ама съм много притеснителна и все се дърпам.

12.   Честно казано в тийнейджърските си била "Курва", но това е нещо нормално .. Познавам доста такива хора, и сега са със страхотни семейства.Мисля, че такива като тебе могат да имат страхотно бъдеще.Не се притеснявай и съжалявам, ако съм обидил някой с нещо !!

13.   Здравейте и от мен!
Аз с голям интерес прочетох вашата история и коментарите които са написали бяха наистина много хубави.
Аз мога да ти кажа че дори и да съм все осте малка те разбирам напълно какви си ги вършила когато си била осте на 16 все пак тези години са най-опасни и трябва човек да се радва много.
Искам да кажа че живота е пред теб това че когато си била малка си направила грешка неозначава че сте го направиш пак ти вече си осъзнала и съжаляваш какво си направилаЗатова аз ти пожелавам да намериш такъв човек който те цени и уважава въпреки твоето минало.

14.   Това е типичното ограничено и нелогично женско мислене...
Сама си решавала да спиш с тези мъже, щом си го правила толкова пъти явно ти е било хубаво.
И действително, ако ти е харесвало и си го правила за удоволствие не виждам защо трябва да се чувстваш виновна.
Много е глупаво да се чувстваш гузна само, защото ти е било хубаво.
Смятам, че мъж на твое място не би се измъчвал ненужно и би си запазил самоуважението.

А, ако си спала с тези хора, защото си се друсала/напивала или защото си имала някакви проблеми се обърни към психолог.

15.   ''с това минало мога ли да имам бъдеще''... всеки има бъдеще щом е жив, а щом е и млад.... какво по-хубаво от това... ЗАРА

16.   Поемете глътка въздух, разходете се, усмихнете се... Вашият случай е СПАСЯЕМ. Най-важното е да осъзнаете, че сама можете да си помогнете, защото никой друг освен Вас самата не е отговорен за # съдбата си #. Бързам да Ви кажа може би само две неща. Вие не обичате достатъчно себе си, считате се недостойна за любов. Второто нещо е Вашето огромно желание да се промените - Вие и средата, в която живеете. Не споделяйте толкова с приятели и # доброжелатели # - тя НЯМА КАК да Ви помогнат. Вие оплаквате ситуацията, в която сте, вайкате се - произвеждате негативна енергия на не-Лзбов, самоосъждане, разочарование, отчаяние. Потърсете специализирана психологическа помощ, изградете доверие и сътрудничество с Вашия психолог. Вярвайте си, вярвайте и на него, доверете му се. Съвземете се, не сте единствена. Поискайте промяна - не губете време в самосъжаление. САМОСЪЖАЛЕНИЕТО е лош съветник. Сменете средата си, ако трябва квартала, външния си вид... Усмихвайте се повече, обичайте се...