Споделена история от Други

Любимо ядене - да споделим!
Ето една обикновена тема отново за споделяне. Но този път не е за споделяне на мании или сексуални фантазии, а за нещо съвсем нормално- любимо ядене!

Коментари

1-50 от 62

1.   Любимото ми нещо е сладкото, пристрастена съм към него. Всеки ден си вземам нещо сладко, че чак се притеснявам да не се разболея от диабет. :(

2.   Темата е страхотна! :) Аз нямам само едно любимо ядене. Ако искам нещо вкусно и набързо, се спирам на сандвич със сирене. Ако имам време да се развъртя из кухнята, обичам мусака.
М21

3.   Обичам да готвя, това ми е професията. НО обичам и да ям. Любимото ми ядене са обикновени варени картофи с майонеза.... и руска салата. Обичам да приготвям и сладкиши, а всичко, което направя със собствените си ръце ми е вкусно. За десерт, предпочитам нещо не толкова сладко. Никога не съм си падала по сладкото. Един сладолед или плодово мляко е идеално. Изключение прави черният шоколад, който обожавам.

4.   тъпкани чушки с ориз и с кайма и без кайма

6.   Сладките неща. Най-вече шоколад, въпреки че не ми личи.. Също така обожавам най-обикновеното нещо като пържени картофи със сирене..

7.   Сармички и домашна питка със сирене - мога да изям промишлени количества.

8.   супа топчета

9.   Аз съм почитателка на junk food - никога не отказвам дюнер, пица, някоя топла закуска или сандвич. Обичам препечени филии, също.
Обичам и сладките неща.
Не се притеснявам, че ще съсипя фигурата си, ям каквото ми харесва и се чувствам добре. :)

10.   Всичко ям, само спанак и коприва не близвам. Сладко особено както намичам... любимата ми храна е шоколада, без значение какъв.

11.   На мен слабост са ми морските дарове. По-конкретно бяла риба, акула, скариди, раци и калмари. Обичам също и картофи, и ястия с картофи като пататник. Обожавам телешко месо, телешко с гъби, с лук, на фурна. Макаронени изделия, спагети, тортелини, ястия със сметана, баница, пица и лазаня също са сред любимите ми. От сладките неща любим ми е горчиво-черният шоколад над 80% какао. За тези се сещам сега, но има и още много.

12.   По-добре да кажа някой от нещата, които не харесвам-коприва, кус-кус и... МАНДЖИ(свинско със зеле, ориз, манджа с картофи).. но супите разбира се не влизат в категорията :) Без сладко не мога, дори като номер 1 и аз се притеснявам от диабет(случвало се е да изям по 3 тарелки със сладки).. обичам сухата храна и много салата.. всякаква.

13.   СПАГЕТИ! Нищо друго не обичам така, както спагети. Започнах да изяждам наведнъж по 400 г, цял пакет. Но рецептата ми е разкошна. Тайната е много чесън - по глава и половина и мазничко. Не ползвам никакви фиксове, те са боклук.

14.   Почитателка съм на италианската кухня, обожавам пица, спагети, лазаня, ризото. Също така, колкото и вредно да е, много обичам фаст фуд - McDonalds, KFC, Subway, Burger King. Особено от МакДоналдс мога да изям промишлени количества. А сладкото - то е най-голямата ми слабост! Обожавам всичко, що е сладко. От "манджите" обичам много мусака, леща, лозови сарми. Но за съжаление почти всички от тези неща не си ги позволявам (или поне рядко), защото много ми се лепят. :)

15.   Скаричка, сладичко, пържени картофчета и пилешки хапчици.

16.   Лол, чувствaм се отлично след кaто прочетох коментaрите и осъзнaх, че се хрaня по-здрaвословно от 90% от коментирaлите дотук. :дд
Aз обожaвaм плодове. Всякaкви. :3 <3
Обичaм и шоколaд, но имaм мяркa и aко си кaжa "стоп" могa дa не ям с месеци.
От домaшно приготвените ястия- пилешкa супa, зaпечени тиквички, сaлaти и по-леки хрaни общо взето.
Aми ти, aвторке? :)

17.   Обичам да готвя, на 17 съм момче. Обичам да готвя особено през зимата меса, пържолки и вс. свързано с месото. Обичам да ям-руска, млечна, шопска и родопска. От манджите обичам мусака, гювечета и всякакви работи с картофи. Обожавам пържени картофки.

18.   ОБОЖАВАМ пица. Тей като не ям месо, любима ми е "пица с 4 сирена". Рекорда ми са 4 големи парчета (от най-големите - фамилна пица). След пицата, другото ми любимо е течен шоколад. Няма значение дали ще е бял или кафяв - всякак го обожавам. Голямама фенка сьм на храната, но това са ми най-любимите неща, мога да ям само това.. но си ги позволявам 1 пьт на седмица, защото трябва и хубава фигура да имаме хихи..

19.   Огладнях докато четях по-горните коментари :D Иначе много обичам пълнени чушки с ориз заляти със сос, мусака, скара, картофи със сметана и гъби/месо, тиквички, препечени филийки на тостер, таратор, руло стефани, ризото... и разбира се ШОКОЛАД <3

20.   Руска салата, Лазаня, Крем карамел

21.   Хубавата домашна ПИЦА с по МНОГО ОТ ВСИЧКО и троен кашкавал отгоре. Поднесена от обичливата съпруга с бутилка студена бира пред телевизора.

22.   Аз си падам малко чревоугодник и... май че няма нещо, което да не обичам. :-) Само сладко не ям, с изключение на шоколад, но и той не ми е от любимите храни. Ако обаче трябва да посоча нещо наистина любимо, то това е рибата, за предпочитане бяла и овкусена с лимон картофи, независимо как са приготвени.

23.   На мене любимите ми ястия са: печена бамя подправена със зехтин сол оцет и чесън, скумрия във фолио на фурна, печен суджук особено ако е на барбекю, салата Цезар, и Суши.

24.   СПАГЕТИ!

25.   Почитателка съм на италианската храна. Спагети и пица мога да ям всеки ден, обичам и лазания. Харесвам и пържоли на скара или барбекю, пържени картофи... панирани домати, обожавам сладко, особено шоколад, но мразя супи и всякакви други манджи. Като цяло си падам по сухата храна.
Mona

26.   Постни зелеви сърми, мусака, картофена супа с много фиде, баница със спанак, пълнени чушки с яйца и сирене, ориз със зеленчуци на фурна, леща, миш-маш, омлет, препечени филийки с кашкавал, паниран кашкавал, млечна салата, огретен и мн. други. От сладкото - торта "Гараш", бадемов крем, бонбони "Черноморец", шоколадово мюсли с прясно мляко, тиквеник, сладолед "Галакси" какао и др. :)

27.   Веднъж ядох супа от коприва в един ресторант - не бях ял по-вкусна супа.

28.   пилешки хапки с корнфлеикс

29.   Не ми харесват лозови и зелеви сърми. Имам остър апетит към пълнени чушки с ориз, ориз с грах, няколко специалитета от китайкста кухня. Не ми харесва пилешкото(кокоше) месо! от пернатите обичам да хапвам пуешко, патешко и гъше месо. Обожавам телешко, свинско и агнешко, независимо дали ще е на супа и ли нещо по гъсто. Харесвам агнешкото в комбинация с ориз. Някой път обръщам по 3-4 паници шкембе чорба. Страшно вкусно ми е хляб с лютеница и кюфте на скара, обаче лютеницата трябва да е наистина лютеница. Нямам претенции към баници и почти всички са ми вкусни. Обожоавам тиквеник и ябълков щрудел.

30.   На мен ми е вкусно всичко, което сама си сготвя :)) Още съм начинаеща в готвенето и обикновено изцапвам всеки възможен съд в кухнята, тук-таме счупя някое яйце на килима и задължително има мисли от сорта "абе това май не трябваше да става така". В рецептата пише "време за приготвяне: 30 мин. ", на мен ми отнема 2 часа... Но пък накрая като си опитам манджата ми се струва тоооолкова вкусна - то след всичко през което съм минала! Сега през лятото ми е супер лесно, защото през по-голямата част от времето ям плодови салати (обичам да си ги оформям и да си правя фигурки, та после не искам да го разваля да го изям). Ям и таратор, чушки със сирене или с кайма и ориз, зеленчуци разни, картофи от време на време, обаче по-рядко. Много обичам и сурови ядки и черен шоколад (99% какао :3 ). Напоследък се опитвам да ям по-здравословно и много вредни храни не ме блазнят вече, обаче си има такива, от които много трудно се въздържам и на които от време на време се поддавам - палачинки, домашен хляб/питка, пържени картофи, тортички...

31.   За любителите на "бързата храна": Бърза храна = Бавна смърт. Пак заповядайте :)

32.   Салати, сладоледи, дюнери и т. н :)

33.   Oообожавам спагети- никога, никога няма да ми омръзнат, и мога да ги ям постоянно. Освен това има хиляди рецепти за сосове, така че всеки път да са уникални.. Харесвам тези с прошуто и сметана, но не отказвам каквито и да е други. Мания са ми- от години. Също толкова запалена съм и по сушито, с тази разлика, че него го открих много по-скоро. Все пак веднага се нареди на челно място в списъка ми с храни, без които не мога да живея. Лууда съм по него. И отново има стотици видове, така че можеш винаги да експериментираш с нов вкус. ^^
Май наистина си падам по гурме нещата, все някакви завърталосани неща харесвам :D

Нооо хайде, не искам да ставам многословна, с една дума, мога да бъда и добро прасенце.

34.   Ориз, картофи, ябълки, круши, банани, портокали, тофу, маслини, фъстъци, лешници, кашу, царевица, пуканки с растително масло, веган бисквити без захар, домашна пица по тайна рецепта... но веганска, изключително рядко и веган шоколад :)

35.   СПАГЕТИ! Най-вкусното нещо на света! :) И сладки неща също.

36.   Хаха, аз в момента съм бременна и ми се хапва солено и мазно, обожавам пържени картофки, дюнери, руска салата, чипс. Но тези неща съм си позволявала да ям по 1-2 пъти. От домашните ястия обичам пилешка супа, мусака, пълнени чушки с кайма и ориз, пържени тиквички. Не съм злояда, хапвам си всичко, само сладко не понасям в момента :P

37.   Обожавам спагети, пица, макдоналдс, сабуей, иии пържени кюфтета и картофи :-D :-D и пак съм слаба като клечка....хахаха

38.   Ми аз съм си фенка на италианската кухня, също обичам и китайско, но обожавам спагети и лазаня. И пица също.
Но най-любимото ядене си ми остава нещо съвсем просто-пържените картофки, защото са лесни за ядене, вкусни и вървят с почти всичко.
Иначе си обичам сладко, хапки и пр.

Авторката

39.   37, със сигурност имаш глисти или тения. А може би дори и двете, иди се прегледай ASAP!

40.   Аз пък вместо пържени картофи, си пека картофите на фурна и то по най-елементарния начин. В тава, слагаме олио да покрие дъното на тавата, нарязаваме обелените картофи на филийки по 7-8 мм дебели и ги нареждаме в тавата почти до горе, доливаме вода в която сме разтворили 1 ч.л. сол за овкусяване (може и без сол) и наливаме водата почти наравно с височината на картофите, при мен това е около 3/4 от височината на тавата. Печем до леко порозовявне на някой от картофчета, които са от най-горния пласт. Така картофите хем се пекат, хем се задушават, хем омекват, голяма част от водата се изпарява, стават страхотни. После, ядене на корем. Мога да изям така промишлени количества.

41.   Не е едно, но най-много харесвам свинско с зеле.

42.   моето е : риба Шаран със пържени или варени картофи и бисквитена торта от шоколад

43.   Всичко, което върви с БИРА хаха

44.   Е, аз бях много претенциозен преди, но с годините като обеднях, взех да ям каквото видя-ама буквално каквото видя. Завчера имаше хляб с домат, и си ги поръсих с черен пипер и си ги изядох сладко-сладко!!!

45.   Само САЛАТИ, обожавам ги!

46.   Аз като помисля съм доста злояда, но от всичко най—мразя ГЪБИ! Само като си помисля за тях ми прилошава. Иначе, обичам китайска кухня, обожавам хапки в сладко—кисел сос. Сред любимите ми ястия са домашната доматена супа, пиле с бира (не отделно бира за пиене, а се слага към пилето преди печене), пълнени чушки с ориз, спагети с доматен сос, лазаня, ОБОЖАВАМ зелен фасул, лозови сърми... От десертите обичам бисквитена торта, тирамису, италиански сладолед, казанлъшки курабийки, мъфини... Много обичам пица, дюнери, но се отвратих от McDonalds след като един като ядох от техните картофки, започнах да имам вкус, сякаш на пластмаса и престояло олио... от тогава спрях да ходя там.

47.   Като цяло аз обичам : Чушки с доматен сос, Полуготови спагети, Картофки, Пил. Хапки, Всякакви сандвичи, Дюнери и т. н.

48.   Пица

51.   Обожавам паста с четири вида сирена, броколи или тиквички, запечени с кашкавал, сладки картофи, домати, диня, череши, ягоди, пълнозърнести багети с крема сирене, пушена сьомга! Мога да ги ям цял живот без да ми омръзне!

52.   До номер 48. Аз съм пицар. Казвай адреса да ти я пращам. :D

Аз имам много любимия храни. Ето някой от тях само не ми се смейте :

- печени тиквички с мляко, копър, чесън и олио
- пържени тиквички с мляко, копър, чесън и олио (наричат се и, , подлучени тиквички")
- таратор с пържени картофи
- пържени картофи с чесън и салата с домати, краставици, магданоз, печени чушки, лук, чесън отново, оцет, олио, сол и малко джоджен.
- обичам и много видове салати
- зрял боб с наденица и пържени картофи (може и без картофи)
- други много храни

Както споменах имам много любими храни и всяка храна трябва да съвпада с друга. Щото няма как да ядеш зрял боб с салата зеле и моркови. Не че е лоша храна но не вари толкова.

53.   Лютеница и сиренене на филии. И да няма хляб пак става - може примерно с орехи и лешници или други ядки, а лютеницата с лъжичка от бурканчето, а вместо сирене - кашкавал, ама лютеница да има!

1-50 от 62