Споделена история от Други

Самотата ме уморява
Здравейте! Аз съм момче на 20 години. Това не е първата история, която пиша в този сайт. Няма с кого да споделя и тук е единственото място, на което мога да излея емоциите, които ме обземат.

Винаги ми е било трудно да се социализирам, но в последните няколко години ситуацията се влоши. Не успях да се адаптирам в гимназията и прекарах голяма част от тийнейджърските си години сам у дома. През това време връстниците ми създаваха приятелства и се забавляваха. Винаги съм се намирал за грозен и непривлекателен, макар че постоянно чувам, че няма грозни хора и всеки има своя чар. Поради тази причина не обичам да се снимам и нямам профил в никакви социални мрежи. Сега ми предстои следване в друг град, но не мисля, че нещо ще се промени. Чувствам се ужасно самотен и не знам колко още ще издържа.

Коментари

1.   Погледни на себе си с други очи . Промени си леко прическата , дрехите , подобри се така че да се харесваш повече и вдигни самочувствието си но не прекалено до небесата като някои хора . Бъди уверен в себе си , не се притеснявай за външния си вид , разговаряй с хората с които ще се запознаеш , ходи с тях на разни места като предложат , понякога и ти предложи да идете някъде и просто според хората ще видиш какво ги влече , ако и теб това ти харесва , включвай се , не се изолирай и ще видиш как ще създадеш достатъчно приятелства :) Успех :))

2.   защо не посетиш психолог.мисля че трабва да спреш да се обвиняваш и да започнеш да се адаптираш към хората около теб.

3.   Здравей! Не мисля, че на 20 години трябва да се затваряш сам вкъщи и да си втълпяваш, че си грозен е т.н. Излизай навън и се забавлявай, защото сега ти е ввремето и в крайна сметка живеем един живот. Придобий самочувствие, защото ако не уважаваш себе си няма как и другите да те уважават. Запомни това!!! Надявам се да съм ти помогнала поне малко. Успех занапред ! :)

4.   Това все едно аз съм го писал, с тази разлика че съм на 19 години. Много съм бесен на света, проклинам го всеки ден. Също с тази разлика ,че имам профил във фейсбук и цели 500 приятели, но не получавам нито едно харесване. Първа година студент съм. Ще се опитам да си изградя свят без хора, те не са ми нужни, имаш ли пари и вътрешен мир хора не ти трябват. А за сексуалният нагон има проститутки. Верен приятел са ми книгите, те ми помагат да разбера колко са повърхностни всички и тогава боготворя съдбата си, защото геният е самотен и осъзнавам че другите са еднообразни и затова се котират, те имат в черепната си кутия сперма, вместо мозък, нямат нищо уникално като мислене и излъчване. Философия следвам, то може би си пролича от писанието ми. Тя ми помага да съм над нещата, над всички, тогава ще имам всичко, а те ще си бутат камъка на Сизиф. Колкото до красотата - няма красота във един гниещ труп, а това сполетява всеки човек, младостта и физическата привлекателност траят средно някакви си 20 години - от 17 до 36 някъде. Преди това си недоразвит, а след това си безвъзвратно остарял.

5.   Все едно аз съм написал темата... В същата позиция сме и на почти същите години.

* Аз също нямах много приятели в училище. Бях заобиколен от чалгари, пияндурници, кифли, кроасани и други селяндури в последния си клас. Бях и единствения марсианец в радиус 500 км, което допринася... В момента приятелите ми се броят на една ръка.

* По-голямата част от гимназията прекарах вкъщи, правейки се на болен. Не харесвах последния си клас и затова карах на самостоятелна подготовка последните 4 години. Завърших успешно и с голяма доза късмет. Заслужавам Оскар за "боледуването". Да се смееш или да плачеш?

* Аз също мразя да се снимам по една или друга причина. Категорично отказвам да го правя.

* Аз също нямам профил в "социалните" мрежи, но това се дължи на факта, че съм 100% против тях. Това граничи с нарцисизъм и превръща хората в зомбита. Всъщност, скоро написах есе на тема "Анти-социалната мрежа" - малко над 350 думи. Беше толкова добро, че отказаха да ми го върнат от СУ.

* Аз също следвах в друг град, но за жалост не ми достигна една точка за да вляза тази година. Есето на тема "Анти-социалната мрежа" беше част от изпита. Надявам се догодина есето да е на тема "Чалгария".

Какъв е шанса двамата с теб да сме братя? :)

Моят съвет - не се предавай. Живеем във времена, всеки втори е кръгъл идиот и хората масово деградират. Ако това не е достатъчно лошо - живеем в България, където това правило важи в дори по-голяма степен. Живеем в най-голямото село на света. Трябва да се гордеем! Ако си заобиколен от глупаци, това не е по твоя вина. Повярвай ми.

Сигурен съм, че някъде ще намериш готини хора със сходни интереси. Може би в другия град ще намериш приятели или нещо повече. По-добре късно отколкото никога. Надявам се да са те приели. Успех! :)

6.   Здравей. Доколкото разбирам от историята ти , дори не опитваш да създадеш контакт с някого. Младо момче си , опитай се и не се отчайвай от сега за тези неща . Колкото и да не се харесваш опитай да създадеш профил в социална мрежа, ще се учудиш с колко хора маже да се запознаеш. Нахъсай се , нима искаш цял живот да си сам вкъщи ?! Загърби всичко негативно и се съсредоточи върху положителните си страни. Виждаш ми се умно момче,използвай интелекта си. Успех.

7.   Да ти кажа честно, почти винаги срамежливите момчета или момичета са били по красиви от тези, които се правят на 'гъзари'.

8.   според мен това за следването ти е шанс и не го изпускай. Заставаш пред огледалото сутринта и почваш да повтаряш: ще си намеря приятели, човек е това, което мисли и като го повярваш ЩЕ СТАНЕ това да ти е мантра. ЩЕ СТАНЕ, ЩЕ СТАНЕ, ЩЕ СТАНЕ...замисли как да зоговориш някого там, където отиваш, хората няма да те отхвърлят. Познавам и грозни хора, които се бутат и са добре и никой не е седнал да ги одумва ама крив нос има, ама накуцва, ама тлъстичък е или друго. Но има и красиви хора, които са асоциални и интровертни. ПРОСТО ЗАБРАВЯШ ЗА ВЪНШНОСТТА ииии ДЕЙСТВАШ. Знаеш, че със седене вкъщи нищо не става, просто опитай веднъж да заговориш някого. Ако не стане пак продължаваш с мантрата и така докато не успееш. Ако не е от 1 вия път, от 2 рия ще е, ако не е от 2-рия, от 3-тия ще е. И така... просто действай

9.   За да промениш нещо трябва да промениш начина си на мислене ! Самотата може да се използва за опознаване на себе си . Общуването със света е повлияноот общуването с родителите ! Трябва да излезнеш от комфортната си зона . Трябва да излезнеш от черупката си . Трябват ти утвърждения !! Почети малко психология в ''СЕБЕПОЗНАНИЕ'' (потърси в Гугал) ! :-)Успех

10.   Приятелю, свикнал съм вече и самотата започва да ми харесва..

12.   Ами, приятелче, какво да ти кажа?! И аз бях в подобно положение, като теб. В средното училище не можах да намеря приятели. Бях в паралека с изкуства, но останалите съученици бяха влезли просто, за да им е по-лесно и нямаха стремежи за развитие в изкуството. И така изкарах пет години като вълк единак. След това ме приеха в София и по инерция от средното също не успях да си намеря среда. То си зависи много и от човека, аз съм по-интровертен и не обичам да се запознвам с хора. Съответно и хората не ме възприемат като човек за компания. Мисля, че щом сме се родили такива не бива да съжаляваме, не може всички да сме центъра на компанията.

13.   Еми слънце , то ти се зaтворил , покрил , кaк дa имaш соц.средa?!
Излез , покaжи си носa нaвън , дaй възможност нa хорaтa дa се зaпознaвaт с теб. Имa толковa много нaчини - фитнес , библиотекa, курс , дори рaзходкa в пaрк.....
В социaлнa мрежa пък кaкво те бъркa дa си кaчиш снимки , който искa ще ти пише/ отговори , който не - негов си избор, но ти не дaвaш възможност дори aко имa желaещи , дa комуникирaт с теб. Проблемa не е във визиятa ти , a че си се скaтaл.