Споделена история от Други

Знаете ли какво искате да правите ??
Добро утро на всички. Имам един един въпрос към вас мило хора. Аз съм на 24 години, а след завършването ми не записах да уча нищо. Казах си другата година ще запиша и така и остана. Лошото е, че незнам какво искам да уча и какво искам да правя с живота си. Гледам по-малките от мен още преди да са завършили средно имат стимул за нещо и страст. Аз се записах в едно училище заради моите приятелки да бъдем заедно, а то се оказа пълен фал. Пишеха ни хубави оценки и ни пускаха да пием кафета, беше пълна анархия. Тогава ми беше добре, но сега осъзнавам, че съм пропиляла 4 години без да се насоча към нещо и без да науча нищо. Сега гледам как всички учат или са завършили, а аз още незнам какво да запиша. Много ли е лошо, че съм на толкова години и незнам какво искам? Има ли други като мен?
Не трябва ли да се разбера със себе си и тогава да се занимавам с радост и удоволствие с каквото е там. Да чакам да ми дойде музата така да се каже или да записвам нещо и да не чакам още.
Влече ме психилогия, имах много психологически проблеми повечето от детството и от там започнах да чета статий, книги и всичко което е свързано с психологията.
Проверих и разбрах, че се влиза много трудно там и семестрите са значително по-скъпи. Това ме спира до някъде, защото нямам подкрепа от родителите ми и сама незнам дали ще се справя.
Това е от мен, ако някой е като мен нека пише да знам, че не съм сама :))
Лек и успешен ден.
Д24

Коментари

1.   И кое е то-точно трудното на влизането?
Имаш един единствен изпит по БЕЛ или си избираш език. Плюс оценката ти от матурата или дипломната такава ако не си държала матура.

Таксата за тази година за Психологията е 500лв годишно. Тоест имаш два пъти да даваш по 250 лв. Не виждам кое е чак толкова скъпо.

Това са цигарите, които пушим за два месеца, че и по-малко. Ама пък от тях нямаме диплома за професионални пушачи, а като се замивсля - ЗАЩО нямаме??? (това е шега, разбира се)

Примерът е от СУ. От Алма Матер.
Да не говорим, че Психологията е редовна форма на обучение, където при отличен успех можеш да взимаш по120лв. месечно - стипендия.
Има сега и студентски кредити.

Да кажеш, че това те спира, си е чиста проба опит да излъжеш себе си.

Всъщност просто не ти се занимава

2.   Не губи повече време, запиши се да учиш и годините ще минат неусетно. Още не е късно да се запишеш и след това ще си намериш работа лесно - особено с психологията която ще завършиш!
Все повече хора имат проблеми със психиката и ще има нужда от кадри. Още сега провери как се влиза и имаш половин година до начало на кандидатстудентските изпити!
Успех и не губи повече време!

3.   И аз записах на 24 понеже ме нямаше в страната. Никога не е късно и учех и работех и после магистратура записах. Мислех и аз като теб, че ще е много трудно. Но се оказа, че е страшно интересно и се запознах с нови хора. Но най-вероятно ще се наложи да се запишеш задочно иначе не виждам кой ще те издържа.

4.   Авторката: Да, психологията е редовно аз няма как да уча редовно нямам спонсори :)