Споделена история от Други

Бункер край Доброславци
Здравейте!
Миналия месец бащата на едни мои приятели беше прочел статия за изоставен бункер край село Доброславци, а тяхното семейство за такива хора, които обикалят цялата страна, ходят на планини, лодки, ски, лагери, преходи и най-различни приключения. Затова те веднага решили да отидем там, поканиха мен и още един приятел, взехме си раниците с вода и храна, и потеглихме с колата. Докато пътувахме, тренирахме какво да правим ако ни спрат полицаи там: Трябваше да кажем, че отиваме на Кътинските пирамиди, и сме се объркали.
Когато стигнахме, спряхме колата на горе-долу скришно място, точно до една малка къщичка, където трябваше да има пазач. Ходихме километър-два през едни жита, докато не стигнахме до една ограда, това вече беше знак, че натам е забранено, но въпреки това я прескочихме когато се изкачвахме по един бетонен път видяхме един черен път, където оградата прекъсваше. Като цяло беше много напрегнато, защото не знаехме къде може да има пазачи, а на всеки 20 метра, на едни знаци, пишеше "Обекта се охранява от военна полиция", а дори не беше написано правилно, трябва да е "Обектът". По-нагоре стигнахме до една ниска дървена преградка, която прескочихме, а след нея още една метална врата, на която имаше следи от куршуми, а след нея започна да се чува кучешки лай. След това стигнахме до някакви сгради, където имаше стари, корозирали лъжици и други прибори. След още малко ходене стигнахме до други сгради, с катинари на вратите, а на една решетка беше закачено стари палто, в джоба на което имаше кърпичка, цялата в кръв. Не намерихме входа на бункера, а вече ставаше тъмно, и си отидохме.
След 3-4 дни отидохме отново, но минахме през черния път, за да заобиколим пазача. Когато стигнахме отново до тези сгради, палтото беше оставено на една друга решетка, а преместената от нас дъска, подпираща една врата, беше на място. Стреснахме се, но след още километър ходене, намерихме входа на бункера, който беше широк 35 на 35 сантиметра. Погледнах вътре и видях две светлини, като от челници, а след това излязоха двама селяни, които крадяха жиците оттам. Когато влязохме. всичко беше съсипано, описанието в статия не отговаряше на видяното от нас, но въпреки това, по-навътре беше много интересни, с железни, 60 сантиметра дебели, но отворени врата, а тунелът продължаваше под целия хълм, по който бяхме минали (6-7км).
Вътре имаше стари телефони, уреди за налягане, циркулатори на въздуха, охладители и т. н.
След като разгледахме всичко, си отидохме, а от селяните разбрахме, че сме били късметлии, че първият път пазачът го е нямало, защото щял да ни застреля.
Това беше невероятно преживяване и ако има и други хора, правили нещо такова нека разкажат историите си.

Коментари

1.   Моля, историята ми да бъде преместана в ,,Измислени истории"

Автор

2.   Значи бях в гората близо до село Долно Нагорнище.Имаше нещо като шахта.В нея можеше да се влиза само с чип.Близи имаше паркирани 3 джипа, черни.Изведнъж се чу, че шахтата се отвори.Излезе мъж, който носеше M4A1.Беше с черно облекло на гърба с жъло пишеше FBI.Тогава се събудих, а краката ми бяха отвити ;)

3.   А така, спипахме ли ви! Сега по аи-пи то ще ви намерим най-после!

4.   Доста интересно, ще се радвам да разбера и други такива истории :). Хареса ми :).

Поздрави, Узунов

7.   Историята ми не е измислена. Уверявам ви, че не е. И аз не повярвах на това което казаха селяните, но ако има някой, който иска да му докажа, да ми даде скайпа му, аз имам снимка с един от знаците, на който пише, че обекта се охранява от военна полиция, а над надписа, също на снака пише: "Министерство на отбраната; Служба на военна полиция; Регионална служба "Военна полиция"-София"
Моля коментарът ми да бъде допуснат в сайта. (авторът)

8.   Защо да си измислям историята. Нито има парична награда, нито нищо. Защо!!??

9.   Интересна история. Вярвам, че не е измислена и се радвам, че има хора, които правят този сайт по-интересен.

10.   Коментар 9 е писан от автора, което доказва, е нещо куца в цялата работа :)))

11.   Коментар номер 9 го написа приятелят ми от моя компютър :)

12.   Не вярвате на тази история? А знаете ли, че цяла София е прокопана. Знаете ли, че когато ходите, под вас се намира бомбоубежище, строено по време на и след Втората Световна война. Не знаехте? Значи вече знаете. Лично съм обиколил половината от тях. Поинтересувайте се преди да обвинявате момчето, че лъже! Моля модераторите да добавят коментара ми.

13.   И така, мина година и половина а аз още помня как никой не ми повярва на историята. История, която нямахте основание да наречете измислена. Но това ме накара да се интересувам още повече и така, вече съм записан във форуми за бункери, организирам се с приятели и всяка седмица посещаваме ново бомбоубежище. Под ТЕЦ Земляне, под Южния парк, Лозенец, Слатина, Редута, Западен парк, Люлин, НДК. Относно коментар 12: Брат, да го беше написал от твоя си компютър, сега пак ще ме обвинят, че сам си отговарям на коментарите. Относно бункера в Доброславци: Получих информация, че "входът" е запечатан и вече няма откъде да се влезне.