Споделена история от Други

Намокрих си телефона и сега?
Здравейте,
преди 2 дни си изпуснах телефона в купа с вода. Телефона ми е Samsung Galaxy s3 mini. Та телефона падна, но не целия а наполовина и аз веднага го извадих и го подсуших. Работеше си съвсем нормално, но снощи забелязах, че батерията му е на 35% и го включих да се зарежда. Излезе ми, че се зарежда както обикновено, но сутринта като станах беше паднал на 27%. Включвах го, изключвах го, дори махах батерията, но нищо не става. Кгато го включа си ми пише, че се зарежда, а не е така. Проблема е, че тази седмица със сигурност няма да мога да го занеса на поправка. И не съм напълно сигурна, че това се случи защото го изпуснах, но не виждам друга причина.

Коментари

1.   Трябвало е да изкараш батерията, за да се изсуши телефона. Най-вероятно батерията е отишла. Съветвам ВЕДНАГА да разглобиш телефона и поне за 12 ч. да го оставиш да съхне с извадена батерия и ако не се получи на ремонт. Ако е в гаранция не споменавай, че си го изпускала във вода - просто така било станало без да си направила каквото и да е било, иначе няма да ти уважат гаранцията. Успех

2.   Тaкa стaвa, когaто не цените вещите си и не знaете стойносттa нa пaрите. :) Едвa ли телефонът ще се опрaви, тaкa че по-добре си вземи нов и го пaзи!!!!

3.   Остави го в пакет с ориз за 12 часа поне и може да се оправи.
Оризът поема влагата.

4.   От Авторката
Телефона падна и аз го извадих още на втората секунда(дори не падна целия, а само долната половина). Не мисля, че батерията се е намокрила. Благодаря на номер 1 и 3. Номер 2 - не мисля, че телефона се е съсипал, както казах той си работи съвсем нормално като изключим това, че не се зарежда. Колкото до това, че не ценя вещите си - не си прав/а. Такива неща се случват когато най-малко очакваш, колкото и да внимаваш.

5.   Разглабаш до колкото можеш и го слагаш в купа с ориз за 1-2 дни, трябвало е още като си го изпуснала да фо направиш, ориза ще извлече водата до последната капка. Пробвай да смениш батерията, не са скъпи.

6.   И аз съм имал подобен случай, когато аз и приятелите ми тръгнахме към крайселската рекичка. Вървяхме край нея с/у течението и когато намерихме малко водопадче, аз реших да проверя колко е дълбоко коритото, в което плискаше водата. Мислех, че водата ще ми е до коленете (поне така изглеждаше(реката беше плитка и тясна)). Когато стъпих - потънах целия, а телефона ми беше в джоба(с затворен цип) на късия ми панталон. Беше дълбоко /- 2 метра. Веднага изплувах до брега и излязох от водата. До колкото си спомням - махнах батерията веднага и изтръсках телефона. Водата се беше настанила от вътрешната страна пред дисплея (имаше капки). Денят беше горещ и летен, а телефонът - Nokia Asha 300. Сега той работи добре, с изключение на това, че електрическите проводи са леко засегнати - режимът готовност е с около 50% по малък.