Споделена история от Други

Нацията- причина за омраза ?
Пиша това... защото бях, меко казано ,смазан от коментарите в публикуваната скоро история за Арабите (не помня как се казваше) Нямам за цел да натяквам мнение. Не претендирам, че точно моето е становище е правилно, но аз лично така го усещам!

Аз съм турчин.Живея в България. Студент съм. Не разбирам защо всички ни гонят, тъпчат, плюят и изобщо игнорират по всякакъв начин. Всички сме направени от пръст, тъй да знаете! Турчин пише просто в личната ми карта. Гордея се, че съм турчин, гордея се и с моята нация! Но харесвам повече България. Харесвам и българите. Каква е тази омраза м/у народите???? Няколко гърци пребиха от бой мой роднина докато беше на почивка в Гърция...предсавете си - Османската империя била "мачкала гръцките народи!! "!?? Над 100 години след това момче яде бой заради това!!?

Верно че не е маловажно, но гърците не са ли били с огромна влас в Европа , дори много преди съществуването на Османската имперя? А за Златния век на БГ дори и не говорим! Ужасно е това хора! Цялата тая етническа агресия е дело на политическа пропаганда ,тъй да знаете! Ние сме "заблудените" маси, а управниците ни настройват постоянно - DIVIDE ET IMPERA /РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ/ - било тоз чрез турски новини , партии, тв-програми и пр.

А ако някой мрази даден народ , защото е пострадал от човек с нациолналст от същия този народ,то това е грешно или казано по друг начин - кон с капаци. Познавам отвратителни турци,, на които не бих се доверил никога!!!!! ПОзнавам и други, на които бих поверил дори живота си. Същото е и с българите.

Един от най-добрите ми приятели е българин ... от малки сме заедно и наличието на бариерата от национална омраза е НЕВЪЗМОЖНА! Когато ние (всичките народи) се обединим и свалим властимащите провокатори(а именно от това "проглеждане" на 'овцете '(ние) се страхуват те), след което поемем властта в наши ръце ще настане демократичен мир без граници. Един свят с всестранни култури, обичаи и вярвания, но с една разлика- ЖИТЕЛЯТ НА НОВИЯ СВЯТ ЩЕ СЕ НАРИЧА ПРЕДИ ВСИЧКО- "ЧОВЕК"!!!!!!!!!!!!!

Коментари

101-150 от 161

106.   Може би трябва и да припомним, че след насилието, което евреите полечавата на запад, Османската империя ги приема, дава им право да живеят и проповядват вярата си. Дори са изпратили тогавашния си флот да прибере някои евреи по море, докато още са били живи след изстъпленията на западните "демократи" и "носители на доброто".

107.   Аз не парадирам да съм грамотен, до автора: харесвата ти в българия, не ти харесва отношението на българите към тебе. 1 аспарух е бил доста път оттатълюк черно море да дойде на балканите и е успял трябва да му се признае на аспарух, че освен за битки срещу византия е имал набито око за земята красива е българия. 2 турция не е българия защото българите освен, че са помагали на славяните срещу византия са се зели и част от езика на славяните затова с славяните е минало гладко обединението с българи, а турция не се знае кой какъв е има араби гърци арменци сички те са турци няма сигорно 10 процента истински турци в турция, и това за 700 години ами кюрди

108.   Прочетете това и ще получите отговор на въпросите си!!! В „Записки по българските въстания“ Захари Стоянов е описал случилото се:

„Като се уверил вече наздраво, че батачени са в негови ръце, той (Ахмед ага) скочил на крака, погледнал към своите кръвници, изревал колкото му е силата: „Марш! Де гюреим сизи! “, като посочил с пръст и на така изпоплашените и полумъртви наши пратеници, които били заградени като приготвени за клане овци. На гласа на Барутанлията башибозуците наскочили кой с изтеглен нож, кой със запрегната пушка, наобиколили жертвите и скърцали насреща им със зъби — живи искали да ги разкъсат; надпреварили се един през други, като вълци, кой по-напред да си накървави зъба. Петър Трендафилов, Вранко Димитров и Петър Каваджиев били предадени на няколко души кеседжии, които там, малко настрана, ги насекли на дребни парченца.

Ангел Кавлакът, тоя турски интригантин, който е играел лукава рол във време на въстанието, който е тичал от позиция на позиция да убеждава и обезкуражава, най-после, който е бил като агентин на Барутанлията и е станал причина да погинат много храбри батачени като кокошки, намести награда за делото си — повалил се на земята, съшибан от десетина куршуми, отделно от онова място, гдето си сложили костите истинските мъченици. Въобще турците през 1876 г. така са постъпили с предателите и с ония покорни глави, които са отивали да им цалуват краката и да се предават. Това същото ние виждаме да става в Перущица, в Копривщица, в Дряновския манастир и пр.

Най-мъченически е загинал от горните петима души Трендафил Тошев Керелов. Него положили, като Васил Петлешкова в Брацигово, между два запалени от слама огньове, гдето българският мъченик издъхнал, опечен като скумрия. Неговият отчаян писък не бил в състояние да покърти ни едно мусулманско сърце... “ [9]/

Бременни жени били разпаряни и техните неродени деца са били изваждани на байонетите на башибозуците. Други къщи, в които 20, 30 или дори 40 жени са се били затворили, са били изгорени заедно с тях. [8]
Пишещото горе, няма как да изтриете от съзнанието и на неговия фон няма как да бъдете обичани в България!!!

109.   Aз съм българин и прочетох коментара на автора 23 - коментар е на автора написал тази стартия, ТОВА МРЕТЕ ФЕСОВЕ не е хубаво така да се пише. Първо фес не е човек, а нещо като шапка на главата, а й не е хубаво така да се обиждат другите нации. Миналото си е минало,, имало е мирни османци ако думата турци не е била нация а просто примерно както османски турци седжуки турци никога не е била сама тази дума, но вие и без империя да сте пак щяхте да си останете османски турци, ако ататюрк не ви беше определил за само сии турци, но след като смени и езика оттам вече и нацията се смени и вече не е османска, а турска.

ИМА И ДОБРИ И ГАДНИ ХОРА, НО ЛИЧНО КАТО ЧЕТА СТАТЯТА НА АВТОРА ТОЙ СИ Е СВЕСТЕН ЧОВЕк, А САМО ТУРците ли са вършели зверства, а българите не са ли българите не са ли завладявали, а кой изби ромеите - българите, кой прогони турците - българите, стига с тази омраза - след добре че беше ататюрк да ги определи за турци си, а не османски турци, защото си представям колко избити турци ще има. А относно завладяването на К,ипър това беше заради клането на турци от сърби, тъй че защо да има омраза, стига вече.

110.   До 21: Преди 40000 години земите на България били ничии. Племена, които носили дузина различни генетични маркери /напр. Хомо Сапиенс, Неандерталски маркер, Пре-ХВ и др./ започнали да се преселват в продължение на десетки хиляди години. Племената се превърнали в народи. Възникват каменните цивилизации. През това време тракийската цивилизация благоденства по тези земи, които сега наричаме български.

681 г. - кан Аспарух /от прабългарско племе/ се преселил от Централна Азия, пресичайки Дунава. Спорно е потеклото на прабългарите /има теории за тюрко-алтайската им принадлежност, за хунската, иранската т.н. принадлежност/. Тези земи са населявани от славяните тогава. А турците - те са народност от тюркската група. Най-разпространено е мнението, че прародина на тюрките е планината Алтай.
Можеш да си направиш изводи за потеклото и на българи, и на турци...

До 7: Относно твърдението ти, че масово в училище се говори на турски език - в съвременните училища не се говори само на български. Ставала съм свидетел на македонци да говорят македонски, арменци да говорят майчиния арменски, на руснаци-руски, украински, немски... И то не само в училищата. Но това изгежда не ви прави толкова голямо впечатление...

Относно налагането на религията - няма нужда да ми прИпомняш, че сме в България. Ние сме родени тук и сме порастнали с ясното съзнание, че сме български граждани! Бих се радвала да отговориш на въпрос - ходила ли си в църква някога? Ако да, виждала ли си икона на Дева Мария? Тази свята жена не е ли изобразена именно забулена? Аз не съм почитателка на хиджаба /забрадката/, но вярвам че никой не трябва да бъде съден за свободната си воля. Не забравяйте, че по повечето български села, населявани именно от българи, вашите баби също носят кърпи. Не смятам че българинът от турски етнос се държи по-малко или повече като български гражданин. Пречи ти музиката с турски текст? Но не ти пречи американската? В България не съм забелязала маркери мюсюлманите да налагат религията си. В България, а и в която и да е друга страна, не мога да различа имама или ходжата от обикновения гражданин. Но попа, свещеника и т.н. мога да позная от метри. Не знам какво разбираш под "налагане".

До 16: Относно въпроса ти колко българи или чужденци са допуснати в турския парламент. Процентно погледнато, в Турция няма толкова българско население, колкото турско в България. Но затова пък има кюрдско. И те си имат изцяло кюрдска партия в парламента.

До 19: Относно коментара ти, че "тези хора" са искали родината си - Турция. През 1887г. турците са близо 20% от населението на България, през 20те год. на 20в. са около 12%, към 40те год.- под 10%, а през 50те - 8,6%. Турците, които остават в родните си места нееднократно демонстрират своята лоялност към държавата /включително и чрез участие в армията и във войните, в които е въвлечена България/. По онова време съжителството м/у християни и мюсюлмани е изградено на взаимно уважение. След Втората световна война в Б-я религията е посевместно забранена. Както сред християни, така и сред мюсюлмани, юдеи и др. Политиката е насочена към идеята да подготвят подходящи кадри за износ на комунистическа идеология в Т-я. Как? Чрез периодични изселнически кампании сред българските турци. През 50те вече хиляди турци членуват в БКП, а десетки хиляди заемат държавни и ръководни стопански длъжности. Характерно е тогава осигуряването на свободна изява за етническо самосъзнание на българските турци. И изведнъж те са шокирани от решението да бъдат кооперирани земите им, от забраната да се чете Корана и т.н. Започва изграждането на параноичната концепция за турците като чужд елемент на територията на България. За самите методи няма да разказвам. Мисълта ми е, че тогавашното управление е насилило бъгарските турци да замината в Турция, подгонени от т.нар. възродителен процес, а по-късно, след падането на режима на Живков, да се завърнат в родината си България. Тези изказвания относно "родина Турция" са породени от опита да се имплицира от страна на българските управници, че България не е наша родина и съм сигурна, че са единични случаи.

До 20: българските турци не са някАкви чуждоземци - родени са в Б-я, те принадлежат толкова на българските земи, колкото и ти самата. Никога през живота си не съм Обиждала, псувала или налагала майчиния си език. Относно модата и турските песни- питам се защо не ви прави впечатление американската, френската, италианската и пр. мода и музика? Нали те също са чужди? Работя от 8 години и мога да те уверя, че не почивам нито по Коледа, нито по Великден. За Байрям си взимам отпуск най-много 2 дни. В това капиталистическо време и повечето християни не почиват дълго по празници.

До 25: Левски се преобръща в гроба си още откакто българин го е предал през 1827г. Налага се да повторя, че турците не са смятали Т-я за тяхна родина, докато "бай Тошо" не се е опитал да им наложи това мислене. Негативизма, който изпитваш също е плод на комунистическата манипулация над родителите ви.

До 29: "...евтина работна ръка..."? В Т-я минималната нетна работна заплата в момента е 740 турски лири, което прави 625 лв. Сама си направи сметка колко е евтина тази работна ръка.

До 31: Не исках да засягам и тази тема, но не се сдържах. ЕС не иска да приеме Т-я не заради бунтове и кави ли не техни измислени причини, а от страх, че при едно такова развитие на събитията, Т-я би станала една от най-могъщите сили в ЕС. А замислял ли си се, че на Т-я повече й изнася да не я приемат в ЕС, защото по този начин ще се приобщят с арабските страни и в този съюз също ще е водеща сила?

До 40: Точно поради факта, че ние българите мислим така, другите народи се развиват - да, напред. За твое сведение в една доста развита страна като Холандия тор се използва за производство на електроенергия. Пък и е доста добър начин да се отървеш от отпадъците...

До 42: Изключвам тези църкви, които са били изоставени или превърнати в джамии /пак защото са били изоставени/, в Т-я има доста активни църкви. Руска православна, Гръцка православна, Турска православна, Арменска Католическа, Арменска патриаршия на Цариград, Сирийска православна, църквата Свети Стефан в Истанбул, която е изцяло българска, както и много други. Не си видяла джамия да е подредена така, защото никой не се е сетил да го направи на някоя от изоставените джамии в България.

До 54: Надявам се повече българи и турци да възпитават децата си по този начин и без да имплицират в чистите им съзнания това назадничаво мислене.

До 57:Баташкото клане не е това, което искате да вярвате, че е . Тези места са били населявани от помаци /помохамеданчени българи/. Възникват спорове м/у българи-мохамедани и българи-хрситияни от съседни села /дори не села, а "махали"/. Жертвите далеч не са 3000-5000. Вие посещавали ли сте църквата, в която се твърди, че са били затворени жертвите? Та тя побира не повече от 200-300 души. А и каво правят тези хора в църквата? Нормално ли е да бягаш от клане и да затвориш сам себе си в капан, вместо да тръгнеш по гората? Но спорове относно тази тема ще има...

:) Та дългите ми писания бяха породени от негодуванието ми с/у негативните ви изказвания, базирани на отминали /а може би и недостоверни/ събития. В крайна сметка аз съм български гражданин, майчиният ми език е турски, но родният е български. Моята родина, моят дом е България. Всички сме жители на този дом. И не намирам смисъл някой да се опитва да ни накара да "се съобразяваме" в дома си. Но всички сме длъжни да правим компромиси...

112.   към 20 & 21. Вие май и идея си нямате, че Васил Левски е сътрудничал на т.нар. турски мормони и то съвсем не без облаги... Да ви кажа още един интересен факт, който може би и през ум не ви е минавал: Най-богатият човек в Източна Румелия по време на Турското робство е бил българин - прадядо на Алеко Константинов. След като турците са толкова лоши как са допуснали това да се случи?? Зад така представената история, която така успешно е успяла да ви насъска турци срещу българи и обратно се крият съвсем други интереси на доста по-богати хора от всички участвали във форума... И тези хора не се делят на турци и българи, не се мразят, а действат заедно и забогатяват все повече благодарение на вашата омраза! Продължавайте! Помагайте им! И си останете бедни и озлобени!

113.   Абе хора, как може толкова омраза да излизвате... Аз съм българка, от Търговище съм, и това дето в магазина не можеш да си купиш хляб ако не говориш на турски ИЗОБЩО НЕ Е ВЯРНО и това са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.

Каквото било в миналото - било, на война е като на война! Мен ме е срам от това дето са накарали турците да си сменят имената, боже каква върховна комунистическа глупост!! Историята си е история, трябва да се знае, но не да се чете сляпо и ФАНАТИЧНО от българите, а просто като факти.

И друго ще ви кажа, това дето обвинявате турците за всичко, ако не били те каква щяла да е България... Я се замислете малко и ми кажете, в живота човек дето все някой друг му е виновен как се нарича? Комплексар се нарича. Каквото човек сам си направи, цяло село да се събере не може да му го направи. Така че стига вече с тия глупости как турците били виновни! Те са хора като хора, гледат си семействата, работят, имат същите проблеми като всички.

Докъде си мислите че ще стигнете и какво ще постигнете като само разпалвате омраза, която всъщност е подстрекавана от политиците? !

114.   До 113: За българите турците и Турция са потенциална заплаха, като няма изглед това да се промени в обозримо бъдеще. Турците у нас се самоопределят като турци, обичат и тачат повече от Турция, биха умрели за Турция, а не за България, по-голямата част от турците не могат да вържат дори едно правилно изречение на български, а са родени и израсли тук, всичко това предразполага за неприязанта на българите към тях.

Много ми е странно, когато чета писания на българи/ки, които яростно защитават турците, а още повече, когато същите тези хора са от смесен район (аз съм то смесен район също). Преди да рониш крокодилски сълзи заради омразата на българите към турците, кажи нещо за омразата на турците към нас... или според теб няма такова нещо?

115.   Преди да продьлжите с злобните коментари, моля гледайте този филм за 12-те Бьлгарски дьржави. След като разберете истината за това кои сме от кьде идваме какво сме сьздали и дали ( 1 от най-важните неща в света - Цивилизация ) ще разберете защо Бьлгарите не харесват турската дьржава и гражданите и. Не мразим мюсулманите напротив - даже сме основали мюсулманска Бьлгария в Азия и е била една от най-богатите и цивилизовани страни на планетата, но сьщо както турците изпепеляват и разрушават цивилизованата и напреднала Бьлгария в Европа, така и тази Бьлгария в Азия е била напьлно разрушена от сьщият вид мюсулмани.

Има много видове мюсулмани. Някой от тях искат просперитет за тяхната и другите страни, но в сьщото време това да бьде постигнато без етнически геноцити или тотално заличаване на всички други религии и вярвания.
Но има и такива ( в тези дни са стотици милиони по света ) които искат да ограбят, отвличат, изнасилват, измьчват, убиват, да заличат всяко кьсче история разрушат всяка зграда и затрият целия цивилизован свят за да може накрая да останат само те с техните убеждения и вярвания.

Бьлгарите сме сьздали 12 дьржави в няколко континента и абсолютно всяка 1 от тях ( тази сегашната №12 се е разминала на косьм, но както се вижда накьде отиваме... ) е била разрушена до основи ( както се вижда на филма има останали основи в някой от случаите като доказателство ) от хора като старите турци навремето - примитивни сьздания изпьлнени с желание за насилие ( особенно над деца )... тази тяхна жажда за изврьщение над други хора не може да бьде утолена, а само спряна.

Бьлгария е светлината - сьщата от която се страхуват и не желаят всички тьмни сьщества.

116.   Kaквo кaтo сa турци и тe ca хора. Kaквo прoтив тях имaтe?? Aз ходя с турчин a съм българка и кaквo?

117.   "Aз ходя с турчин a съм българка и кaквo? "

Нищо, ти си просто една родооотстъпничка.

118.   момчето е право каква е тази омраза към турците аз съм българка и също не разбирам било каквото било били сме поробени от турската държава но това не значи че трябва цял живот да се мразим и обиждаме аз имам чуството че на българина все някой друг му е виновен това според мен е в известен смисъл комплексарщина!!! освен това сме и тесногръди абе какво да го говорим...

120.   Номер 27- браво! Ти каза повечето неща които се засилих да обяснявам.

Али Макбил.

121.   Каква велика нация бе? Великата нация се стопява от собствената си глупост, но турците не са ви причината. Причината е прекалено проста - Всеки иска да е над другия. Ние не сме братски народ.

122.   Докато има и 1 жив Българин ще има и 1 който ще мрази всичко турско. Ние ги знаем колко извратени и черни са в съзнанието си.
Расист или не - тук е България, на всеки чужденец и имигрант на който не му харесва - границите са отворени.
Трябва да им се премахннат абсолютно всички права, които демокрацията им даде и в същото време на българите в България им бяха отнети.
Всички емигранти ми се разпищяли за права и помощи, а в същото време нашите бяха взети. Превърнали ни в роби, които работят за безплатен живот на цигани и турци ( до колко са турци само те си знаят )
Как няма да ви мразя бе? А тези, които го позволиха да стане реалност в България това положение, заслужават нещо `специално и дълготрайно`.
Как ми ревяхте когато България беше за българите преди 89-та а? Сега ми станахте много смели изведнъж.

Тодор Живков: - Оставих ви 300 000 въоражена армия, а вие не можете да изхраните 300 000 пенсионера.

Е т`ва е демокрацията в България. Българин ли си тук всичко те смазва, е кой я управлява всъщност след 1989-та? Какъвто и който и да е, не мога да повярвам, че е българин.
Много интернет професори се опитват да ни убедят, че сме били мързеливи, завистливи, прости и злобни. А истината всички я видяха през тези 45 години какви сме всъщност и какво можем да постигнем само за няколко десетилетия.

123.   Да допълня, че турция беше господин Никой, преди Америка да ги финансира заради тия умрели военни бази, които направиха там.
Без Америка тия си умираха прави. С тия терористи около тях щаха да им направят една инвазия и сега щяха да цъфват по новините с терористични атаки в страната.
Интересно защо никой не пише за турция преди идването на американците там? И най-вече за положението им тогава.
Без САЩ сега турция щеше да е поредната ислямска страна пълна с терористи и богати арабски чичковци. А какво правят те с децата на местните всички знаят...

126.   ами защо се оплакваш нали сам казваш че си турчин какъв турчин си след като си роден и живееш в България защо не се наричаш българин! След като си турчин мястото ти е в Турция не в България

127.   Забелязал съм, че повечето от т. н. "български турци", не пропускат да ни "напомнят" как през тези 5 века робство нас са ни "ебали", и сега ние едва ли не сме с най малко 50% кръв.
Да, обаче когато аз ги попитам защо повечето български "турци" са със руси коси и сини очи, или пък защо във всички тюркски държави хората са със дръпнати очи, а само единствено в Турция не са, те млъкват веднага, защото всички много добре знаем, как през 5 вековното робство турците са отвличали от целите Балкани жени и деца, и след това са ги потурчвали и са ги правили еничари. Дефакто турците след това голямо потурчване почти са се затрили като ген. В западна Турция доста от хората са бели, със руси коси и сини очи, а в източна Турция са черни, защото пък те са потурчени араби, перси и др.
Нека който не мисли че е така да ме оспори!

128.   110 Браво, идеално сте обяснили, но малко ме съмнява, че заблудените и промити от съветската пропагадна машина мозъци са готови да го проумеят. Нищо няма да се промени в мисленето на повечето българи докато не се променят: на първо място Учебниците по история, в които почти 90% от диктуваната от братушките история си е останала същата. Буквално старото промиване на мозъци продължава. 2-ро: Доста деца просто копират мислите на родителите си, коите са си заблудени. Смятам, че хората в България ще прогледнат след смяната на 1-2 поколения, когато заблудените мозъци вече няма да ги има, а на новите вече няма да им пука за някакви си измислени от руските чичковци оправдания за окупирането на България. Чаак тогава, ако останат българи, то те ще са истински европейци и Човеци в истинския смисъл на думата. А сегашните мразещи са просто жалки комлексирани човечета с гузна съвест, които без това Господ ги е наказал. Поздравявам всички прогледнали, знаещите цената си, оттърсили се от безмислената омраза, истински Българи като госпожата от Търговище. Жалкият човечец винаги оплюва различното, неясното, непонятното. На всички ни Родината е прекрасна страна като България, предлагам да не си хабим енергията с глупости, а да работим заедно за да я разхубавим и оправим. Аз съм Немразещ никого, Некомплексиран, обиколил половината свят, Турчин от България.

129.   Аз съм туркиня по народност, родена съм в България, мъжът ми е българин християнин и се надявам детето ни НИКОГА, НИКОГА да не прочете злобните ви коментари, които надали ще разбере след като види колко много се обичаме и уважаваме двамата с баща му! А на вас ще кажа, че сте луди да разсъждавате по този абсурден начин! Опомнете се и се сетете в кой век живеем!

131.   128, съветската пропаганда касае периода едьинствено и само от 1878 г. насам, за какво им е иначе да преиначават историята преди това?

132.   Понастоящем в България не живее нито един турчин. Живеят наследници на насила ислямизирани българи по време на Турското Робство. Някои сами са приели исляма, заради високите по това време данъци за християните. Ако имаш 5 деца е някакси по изгодно да си мюсюлманин по това време. И да станеш в този смисъл национален предател. Каквито са тези, които от една страна казват, че са българи, че обичат България, и се гордеят, че са Българи! В същото време се кръщават със изконните български имена: Асан, Хасан, Айше, Майше, Ибрише и подобни трудно изговорими имена. Говорят главно турски, българския за тях е втори език. Говорил съм си с един такъв турчин, но Огнян! Не можеше да оправи мъжки и женски род, но ми казваше: Е вкъщи говоря на турски, какво на български ли да говоря сега! Сякаш е чужденец тук, емигрант, част от колония на турци, емигрирали от Турция в България. Аз съм привърженик на "Атака". На 9 Март 1985 на Гара Буново е извършен атентат с бомба във вагона за майки с деца на влака Бургас-София. Това са го извършили "турските изроди". На които днес там има издигнати паметници. От ДПС са издигнати тези паметници. Докато продължавате да се самоотделяте от българската нация, и да гласувате за сепаратистката етническа антиконституционна партия ДПС, няма как да ви заобичаме и да се радваме, че съжителстваме заедно. Не аз не ви мразя, но не сте ми дали още причина да ви обичам. По-скоро ви презирам и се отвращавам от вас. Защото вие сте псевдо-турци, и Турция не ви иска. И това стана ясно през така наречения "Възродителен процес". Турция е мюсюлманска държава, със по-добър от нашия стандарт на живот, силна армия, силна икономика, добри, любезни хора, истински търговци, и с хубав туризъм, селско стопанство, пътища, по-ниски цени, по-добри заплати и пенсии. Сега обяснете ми, аз ако съм БГ Турчин, Турция е на една крачка, билета не е скъп, зная езика, изповядвам същата религия, защо ми е да стоя в държава като България толкова западнала, където на всичкото отгоре ме мразят! Сигурно защото много ви мразят, затова по канал 1 уж национален има и до днес новини на турски. Затова ДПС участва във всеки парламент - Вашата партия. Затова в България има повече джамии на глава от населението от Турция или Пакистан. Затова искат да строят още джамии. Затова искат майчин език да се учи в училищата. Затова турчеещите се турци искат да ги правят мюсюлмани. Да не сте сами. Още една група псевдо-турци да има тук. И те се кръщават Асан, Масан, Хасан. Даже и арабски бради си пускат. Не сте сами, споко! Ама сте нужни на Турция тука в България. Да кажат някой ден че тука има едно население турско, дето е репресирано. Дай да дадем примерно Родопите на Турция. То без друго там вече си прилича на Турция май. България сигурно е най-толерантната държава в Историята На Света! И от това страда! Единствения съюзник на Хитлер, който не е предал евреите и циганите си! Същите цигани, които раждат сега на килограм, по 7 деца на семейство, не работят, източват системата с помощи, крадат, бият и убиват безнаказано, не си пращат децата в училище, не плащат сметки за ток и вода, но не им ги и спират! Интересно ако към вас имаше омраза нямаше ли редовно да ви пребиват, да ви палят къщите и т.н. Както е в Германия например. Кога последно някой "турчин" е пребит, къщата му запалена, и т.н.? Или някой циганин? Това, че всички тези неща не ги знаете се дължи на националните "медии", на партии като ДПС, и всякакви национални предатели, управлявали досега. Затова ДПС е трета сила, а АТАКА четвърта. Сигурно защото голяма омраза струи към вас, и затова в България от години се раздат повече цигани и "турци", отколкото българи. И се строят нови и нови джамии, дори в циганските махали. На циганина религията като е исляма, обрязва ли малкото цигане като се роди, та да стане и то мюсюлманче? Сигурно щото адски ви мразим, и затова до 2050 може българите да са малцинство в България. А циганите и турците мнозинство. Е, подаряваме ви я тази държава, правете я каквото искате. Мразете се, обичайте се, и т.н. И се стягайте да бачкате, щото на циганите не им се бачка много. Като избягат българите навънка, познайте на кой ще се падне честта да храни циганите. Има начин да се интегрират циганите, но не е начина като им даваме по 50 лв. за глас, и не даваме косъм да падне от главата им чрез разни фондации. И като вместо пари за реално образование се дават пари на ръка за кючек. Прочетете "Планът Сидеров". Там ясно е обяснено всичко. Например как и защо минималната заплата трябва спешно да стане 1000 лева и минималната пенсия 500 лева. Не както сега да сме по-зле и от държави в Африка по тези показатели. И Сидеров за тези си амбиции и намерения да го наричат луд. Е близо 2 милиона луди вече избягаха в чужбина. Ако доходите бяха такива, каквито ги иска Сидеров и всеки нормален гражданин, можеше и да не избягат навън тези хора. А и още се стягат сега. Тука произвеждаме качествени емигранти на достъпни цени. Но вие разбира се няма да гласувате за Атака, за да го спрете това. Не, ДПС, БСП, ГЕРБ, Кунева, Костов, всички само не и тоя фашист Сидеров. Дето иска да прави циганите на сапун. И дето осъди Слави Трифонов, че е казал такова нещо. 7 хиляди лева плати Слави, а Сидеров ги дари на манастир. Мхм, ама Слави не е спрял и до днес плюе Сидеров в национален ефир. Е, и мен да ме осъди така позорно, и аз ще го плюя. Особено, ако някой плаща, за да го плюя. Нали точно Сидеров искаше всички имена на местности, улици, планини, реки, градове, които са турски да се сменят с български. Какъв фашист само. Как смее! Добре, че бяха ДПС и ГЕРБ да го спрат тоя луд човек. Ами ако някой турчин или циганин, дето не знае добре български се обърка от някое име. Като вместо Кърджали Деловград. По името на генерал Делов, освободителя на града. Никой уважаващ себе си Хасан Азис не би позволил това, нали? Или връх Мусала/в превод от турски: Път Към Аллах/ да се прекръсти на Иван Рилски! Боже опази! Най-големия връх на Балканите трябва да се казва "Път Към Аллах". Задължително! Това е изконно мюсюлманска територия! Амин!

133.   Ето виждате кой всява омраза в населението на България. Националистическа партия, която не знае какво е национализъм и го бърка с етническа омраза.
Планът Сидеров е създаден с идеята, че няма да спечели изборите и лидерът няма да бъде длъжен да го изпълни. Аз като знам че няма да спечеля изцяло изборите и 100 000лв месечна пенсия мога да обещая, за сметка на това, че ще вляза в парламента /с писторет и палка/ и ще си вея задника по парижки хотели със сумата, която тъпите българи ще ми дадът 3 милона лева. За 3 мил знаете ли какво мога да ви обещая, а какъв план мога да напиша ЕХ, пък после и правителство на ДПС и БСП ще подкрепя само за да ми течат дните и да взема субсидийката.
Кажи №132 Като сте атакаджии, така настървени срещу "сепаратистката етническа антиконституционна партия ДПС" защо подкрепяте правителство с нейно участие сега? За субсидийката нали! 3-4 мил как се изтърват!

134.   Аз не ги мразя турцита а съм българин ти защо си останал с впечатлението че всички българи мразят турците? !!!

135.   Ako говорим за политика ДПС те са продукт на ДС. Това е една противоконституционна партия, която отдавна трябваше да бъде забранена. А Местан(агент Павел) да се скрие в вдън земя, както и А. Доган този изключително вреден за държавата и лично противен човек.
Осман Енимехмедов много ясно им го показа....

А за развитието ни турското роство не е оставило толкова последици, колкото 45-те години комунизъм и последващия хаос след това.

Аз не мразя турците по принцип.
Аз мразя насилието, било то физическо и психическо, закостенялото отношение към живота и съвременния свят и съзнателния им отказ да се адаптират;традициите, дърпащи развитието на един народ назад;религията, която им втълпява, че това е най-правата религия в света и че мусюлманите били нещо повече от другите, защото следвали някакъв пророк;ориенталското облекло на жените и отношението на мъжете към тях и други такива.
Турските филми, които бълват сега по телевизиите ясно показват живота и културата на хората там и сега.
Чела съм доста книги за живота в арабския свят и съм наясно.
Но пък от друга страна арабите казват, че турците не били истински мусюлмани като тях, а били смес между изтока и запада в традициите си. Както и да е.

Не отричам обаче вкусната кухня, мелодичния език, грижата им за семейството.

Иначе това, което автора е изтъкнал за икономическия просперитет на сегашна Турция е вярно. Но то е плод на търговския им нюх, трудолюбието, икономически стратегии и най-вече на геополитически фактори в световен план, за които нито автора, нито пък другите от поколения живеещи в Бг турци нямат никакъв принос.

Турция не е ваша родина... Ако отидете там ще ви казват българи.
Тук сте родени, отраснали и учили. България си е вашата родина и то от няколко поколения наред. Приемете го най-после това.

Мисля си обаче колко ще е по лесно вместо хората да се мразят за неща, които няма как да променят вече в историята да се научат да се обичат и да гледат напред в бъдещето, в което могат да направят нещо да е различно. Ето за това се иска духовна сила, умение да гледаш напред в переспектива, да мислиш градивно, а не само да се вторачваш в миналото.

... И да "жителя на Новия свят ще се нарича човек"

136.   Станели време разделно никаква прошка за мусулманин без значение турчин или не така са деиствали те преди 100 години в Източна Тракия и Беломорието, зъб за зъб око за око.

137.   По горе имах в предвид Октай Енимехмедов...

от номер 135

138.   Кажи му гяур и толкова, омразата е взаимна.

139.   вашите традиции и вашата религия в обществото а тук е БЪЛГАРИЯ да ви препомня. А какво ще ми кажете за пресата на турски език? По-точно за в. Заман, спис. Юмит и др. Защо работещите в тези редакций са само турци иходят забулени? А иначе България ги е образовала да стигнат до редактори.

Турците в Турция -е много силно казана реплика и не ми харесва, но много даже повечето от вас се държат по-турски даже и от турските си побратими.

Какви простотии само. Защо турците говорили на турски.. този въпрос може да си го зададе само един пълен идиот.. били по големи турци от турските се побратими.. вие май забравяте че турците в бг са преселници от Турция и са толкова турци колкото са и турци голяма част от населението на самата Турция. това че живеят в бг не ги прави по малко турци.. припомнят ни че тук е България.. простотия и невежество.. България не е само ваша родина.. тя е и моя.. моят дядо Хюсеин Хюсеинов е загинал в първата световна бойна на солунския фронт на 24 години разкъсан от бомба.. дал е живота си да същата тази България от която ни изгониха през 1989 година.. а на какъв език ще си говоря това решавам само аз.. Нямам нужда от акъл. Не съм чувала в западна Европа да нападат българи само защото говорят на майчиние си език.. Голяма наглост е да забраниш на турчин да говори на турски..

140.   В България има много различни хора. Някои от тях ви мразят, други не. Това е въпрос на лично мнение и предпочитание. Към номер 5- не мисля, че родителите са виновни, а за петте века робство разберете, че няма как да не ви се сърдим (като нация), щом обичаш българската история, трябва да знаеш, че България е била много развита по това време. Ако Османската империя не ни беше превзела сигурно щяхме да сме много напред, а не да изоставаме от другите държави

Хайде още една простотия.. то на българите все друг му е виновен.. все виновни се търсят.. Турското робство отмина.. повече от 100 години изминаха.. за 100 години не е направена и една крачка напред.. постоянно българия слугува на други.. я на германия я на русия.. сега на европата.. акълът ви е робски и виновникът сте самите вие.

141.   Много ми е болна тази тема. Да, аз съм от тези българки, които не обичат турците. Но не без резон! Родена и израснала съм в Кърджали. Мразя тези хора, които по цял ден се биеха в гърдите и казваха - "Ние сме Турци, искаме си в РОДИНАТА, МАЙКА ТУРЦИЯ", за да се завърнат само няколко години по-късно, но казвайки, че са БЪЛГАРИ!

Нито един турчин не се е върнал с думите;;българи сме;;;;
поне не лъжи.. смешно е

142.   Знаеш ли, казват, че между овцете в едно стадо, винаги има и по някоя черна. Нищо лично, но моето мнение за турците е, че "измежду черните овце тук-таме се белва по някоя". Една нация, недопринесла с нищичко, ама нищичко положително за световната култура

изключително неграмотен човек.. моят съвет е да научиш малко повече за турската култура.. прочети за пири реис.. за първите географски карти.. да това как колумб с е е учил от тях.. за първия календар.. за първия летящ човек.. за първата хартия и за книгопечатането.. ще напишете че за първи път китайците са направили това открития.. да ама не.. уйгурците са създатели на хартията а те са си тюрки.. я прочети за Бурени... мога да ти пиша с часове с какво са допринесли турците за световната култура..

143.   Къде напред бе фес? Само 3 големи гради има в скапалата Турция и другото е колиби и камъни. Гледах по Нешънъл Гиогрзфик как в, , напредналата" Турция сушат тор и после се греят с нея. Ахахаха покажи ми в България кой се топли с лайна.

Още един умник.. в Турция в почти всички градове отоплението е с газ.. а в българия колко града се отопляват по този начин.. колко пенсионера могат да живеят на топло през зимата.. оставете лайната на спокойствие.. в българия от студ умират хора.. а уж сте в европата.. срам и позор.. преди да плюеш в чужд двор виж мръсотията в своя...

144.   Като казваш, че си турчин, някога ходил ли си в Турция?
Щом си роден в България си българин, аз съм наполовина руснак, но съм роден в България и се наричам българин, разбери го това.

тук наистина е пълно с полуобразовани хора.. китайците живущи в америка казват ли че са американци.. ти си наполовина българин но аз не.. това че съм родена м бг не ме прави българка.. нито и циганите родени в бг.. те са си цигани нали.... няма ли да ви дразни ако се самообявят за българи

145.   Май имаш нужда от обяснение защо мразим турците? ами щом никои не ти го дава аз ще ти го дам! А. Горанов издава книгата си Въстанието и клането в Батак (1892). нещо да ти говори?

Да говори ми.. а на теб говори ли ти.. 45 години ни лъгаха в училище.. и какво се оказа.. българи избили българи в Батак... лъгаха че ботев е бил убит от турците.. оказа се че именно другарите му по борба го убили заради пари.. да си направих една малка сметка.. по време на турското робство населението на българия е било не повече от 4000000 души... не всички българи.. турци цигани българи черкези евреи татари гагаузи гърци власи и тн... за 500 години на ден само по един българин да беше избит до сега с българите да е свършено..

146.   на върпоса зададен по-горе "ЗАЩО КАТО НЕ ВИ ХАРЕСВА В БЪЛГАРИЯ НЕ СИ ХОДИТЕ В ТУРЦИЯ"

Ами аз живея от 24 години в турция.. и съм си добре.. като ви гледам в каква мизерия живеете там направо ви съжалявам.. синовете ви безработни дъщерите ви бачкат като проститутки самите вие чакате на подхвърлен кокал от европа.. големи националисти голямо нещо...

147.   . Сега обяснете ми, аз ако съм БГ Турчин, Турция е на една крачка, билета не е скъп, зная езика, изповядвам същата религия, защо ми е да стоя в държава като България толкова западнала, където на всичкото отгоре ме мразят! Сигурно защото много ви мразят, затова по канал 1 уж национален има и до днес новини на турски. Затова ДПС участва във всеки парламент - Вашата партия. Затова в България има повече джамии на глава от населението от Турция или Пакистан.

големи новини голямо нещо.. по 10 минути на ден.. тук в турция има канали на кюрдски език.. а за джамиите.. изключително недостатъчни са.. в село близо с 500 турци няма.. а би трябвало да има нали..

148.   Относно коментара ти, че "тези хора" са искали родината си - Турция. През 1887г. турците са близо 20% от населението на България, през 20те год. на 20в. са около 12%, към 40те год. - под 10%, а през 50те - 8, 6%. Турците, които остават в родните си места нееднократно демонстрират своята лоялност към държавата /включително и чрез участие в армията и във войните, в които е въвлечена България/. По онова време съжителството м/у християни и мюсюлмани е изградено на взаимно уважение. След Втората световна война в Б-я религията е посевместно забранена. Както сред християни, така и сред мюсюлмани, юдеи и др. Политиката е насочена към идеята да подготвят подходящи кадри за износ на комунистическа идеология в Т-я. Как? Чрез периодични изселнически кампании сред българските турци.

Хайде още един идиот в кюпа.. през 1887 година турците са били не по малко от 50 %.. изселванията са били масово след 1878 година.. няма да посочвам как. в началото на 20 век също е имало изселвания.. 1928 1932 1952 1958 та чак до сега.. на всеки 10 години турцити били принудени да се махат от бг.. по време на тоталитаризма именно живков е предупредил на конгрес че след 50 години турците ще бъдат повече от българите и че трябва да си ходят.. започва насилственна промяна на имена.. заличаване на всичко турско.. обичаи облекла.. забрана на чествания забрана на обрязването.. на турския едик изобщо.. плащаха се глоби имаше и затвор.. целта на бкп не беше разпостранение на комунистическите идеи в турция.. техните комунисти им стигат.. нямаха нужда от чужди.. бояха се че турците имат по 3-4 деца а българите раждат само по едно.. опитаха се да направят помаците българи циганите българи и за посЛедно турците българи.. успяха ли.. преценете вие.. насилието ражда насилие.. омразата омраза.. и всяко действие си има противодействие.. и всяка глупост ОТГОВОР...

149.   Тук е пълно с турци националисти, а пишат доста добре на Български. Аз 1 дума не знам на техния език, да не говоря за писане. Били сме ги дискриминирали бла-бла-бла... аре фанете се изкъпете, измийте си зъбките от свинското което ядохте днес и ходом марш към турция.

Хехе да не са луди да ходят в турция, там я нямат тая свобода, която им предлагаме ние. Затова всички мюсулмани напускат страните си и едват в Европа, Америка Австралия...

Тия педофили не си понасят страните, законите и обичаите които имат. Идват при нас, виждат какво е Свободно Човешко Същество и след няколко години започват да се множат като хлебарки за да пренаселят страната, която им е дала тази свобода. След като броят им нарастне започват да лаят за : - Искаме джамий, искаме повече права, искаме Вие да се приспособите към нас - не ние към вас.

Няма нито 1 демократична страна в която мюсулманите да не са направили бунт, протест или радикални атаки срещу местните.

Турците са наистина най-малката заплаха, понеже в последните години САЩ ги направи почти нормални хора. Но от както гледам напоследък новините - пак са започнали да се завръщат към неандеталското си минало.

Аз обичам България с всичките и недостатъци, вие след като я мразите или просто не я харесвате - границата я знаете, приятно пътуване.

150.   До госпожата дето само спами с цитати и си мисли, че оборва нещо или някой: ще ми се да подчертая следното: омразата към турци, цигани и т. н. е просто рефлекс от отношението ви към нас.
Обяснявам:Батачани не са изклани от българи, а от турци - както и в Стара Загора, Перуцица и на много други села и градове през годините. Проявената жестокост, не е само на верска основа, а и от завист и алчност. (има достатъчно писано по въпроса) Така е по-лесно - живот на паразит. Прочети прокламацията на Крушевската република към турското населени. Българите не са злобни - ако бяха такива, отдавна нямаше да има турци в България. Ние сме толерантни и от това си патим - търпим управници, търпим олигарси, търпим съседи дето се опитват да променят историята... Последно - вижколко голяма дискусия продължила години - "Защо ни мразите" - провокирана от турчин, а не "Мразим ви" от българин. Каквото повикало - такова се обадило. Ако отида на Герена и извикам "Само ЦСКА... " Мисля, че тази тема трябва да се затвори. Внася излишно напрежение. Апък чуствата ни към Турция са си наша работа и наше Право.

151.   Защо има толкова омраза в постовете?
Предполагам, че повечето са писани от младежи, които попиват само негативното в живота.
За да мразиш някой трябва той да ти е направил нещо лошо-на тебе лично (и пак човеци с добрина в сърцата прощават всичко зло и не помнят лошо-точно както ни е заповядано от Бог).
Кой какво лично ви е направил бе хора? Чували сте приказки и повтаряне на истории от втора, трета, пета, петнайста ръка - НЕ СТЕ ОЧЕВИДЦИ НА НИЩО, така че ВИНАГИ има съмнения относно ИСТИННОСТТА на "преданията".
Точно каква е истината я знаят само изпиталите го на гърба си хора.
Знайте, че е имало както изпатили от насилие българи, така и изпатили от насилие турци, мюсюлмани, помаци, гърци и др. -както искате ги наречете. Те всички са хора, които са имали семейства, деца, живот, който им е бил отнет по същия начин както и на събратята им от другата "вяра". Те всички са се мъчили, плакали и продължават да се мъчат и плачат - знаете ли защо - защото изповядват ИСТИНАТА и са бедни и са отритнати и са заклеймени.
Може някой да не знае, но по време на османската империя(НЕ Е турска, а османска) е имало цели села от много богати БЪЛГАРИ в които НЕ Е ИМАЛО НИТО ЕДИН ТУРЧИН!!! Тези села са се откупили директно от Султана, и са му били АСКЕР И НЕ СА ПЛАЩАЛИ ДАНЪЦИ.
А помислете сега, ако османската империя налагаше исляма със сила и убийства(както ни учат по история)-как някакви си българи-гяури ще се откупват, ще притежават оръжие и няма да разрешават на турците да припарват до селището им, че на всичко отгоре ще си въртят търговията и ще попълват османската войска???? Не ви ли смърди на пропаганда?
Друго: Паисиевата история, писана някъде 1760 г. (когато според българската история Е НАЙ-МРАКОБЕСНОТО ВРЕМЕ И УБИЙСТВА над българи) -прословутата фраза "о, неразумний юроде, поради що се срамиш да си наречеш болгарин, а се гърчееш"???
Може ли в османска империя с наложена религия ислям, един монах да отправя призив към бедните хора и да ги пита що се гърчеят???
Бедните не са се гърчеели, а просто са говорели на диалекти (не е съвременния български език), които диалекти имащи много общи думи и с гръцки, и с турски, и с румънски и със сръбски и македонски езици, които диалекти са все още някъде запазени в по-малки населени места и родове. Например ще ви кажа, че преди време чух думата "сполай ти", което означава благодаря от гърци, които се бяха изселили в австралия. Това са стари думи, които са автентични за нашия балкански регион, и хората тогава не са се деляли НА НАЦИОНАЛНОСТИ, а на родове.
Турците НЕ СА ГЪРЦИ, гърците НЕ СА МЮСЮЛМАНИ, населението на територията на нашата страна е било СМЕСЕНО от всякакви народности, а някакъв неук монах(за който нищо не се знае, нито откъде е дошъл, нито къде е роден) призовава народа да се събуди??? Народа си е бил събуден и работлив, и вярващ в Бог - иначе нямаше да го има до ден днешен.
Всичката тази история -СМЪРДИ НА ПРОПАГАНДА-от големите империалистически сили по онова време - Прусия, Русия, Франция и Ватикана - които имат апетити за нашите земи дори и сега.
Османската империя се е простирала и в Гърция, но там винаги е била на власт източно православната църква, как така, как става така? Не ви ли смърди на пропаганда от гръцкото духовенство, подкрепено от Ватикана(които фактически ВЛАДЕЯТ върху бедното население на Балканския полуостров).
Задали ли сте си въпроса, как по време на разцвета на османската империя 16-17век се строи ЦЪРКВА в Истанбул-която стои и до ден днешен и се нарича Света София??? Нали исляма се налага със сила и убийства и не зачита източното православие(според българската история), за какви цели и кой я строи тази църква и то в столицата на султана? Не се покриват думи с дела - ТА КЪДЕ Е ИСТИНАТА?
Нали има непримиримост на християни и мюсюлмани според българската история, как тогава съжителстват заедно, че и строят църкви в ислямска държава, с разрешението на султана? (за сведение в Атина няма джамии, що няма джамии като и те са били под "турско"? )
И много други такива въпроси, които никой не ни обяснява, но ни учат от училище че и докато пораснем с разни пропаганди - как турците ни били избивали(ТАКА СА НИ ИЗБИВАЛИ, ЧЕ ЧАК СМЕ СЕ УВЕЛИЧИЛИ). Откакто аз се помня е точно обратното, българи карат турци да напускат родината си, ругаят ги и им сменят имената, че ги и избиват.
Не ме разбирайте грешно, не защитавам и исляма ката религия, а казвам - ТЪРСЕТЕ ИСТИНАТА, защото пропагандата определено не е истина.
Когато човек попрочете тук и там за събития от 18-19 век разбира, че тогава както и сега са върлували разни банди или хайдуци(айдуци както викаше дедо ми). Та тези банди, без значение дали са били от мюсюлмани или българи са нападали мирното население(пак без значение мюсюлмани или българи и са ги тероризирали, изнасилвали и ограбвали). Същото което прави днешната мафия-няма разлика( и в домовете им и по пътищата). И в днешно време има и "християни" и "мюсюлмани" и всякакви други беззаконници, които лъжат, крадат и убиват и насъскват останалите един срещу друг.
Това драги ми младежи са прийомите на Римската империя= РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ - без значение на вяра, вероизповедание, народност, националност, раса, цвят и др., но който вярва в истината не трябва да се подвежда по разни пропаганди-затова първо се изследва, а после се говори или действа.
Аз не правя разлика между българин, турчин, грък, арабин или какъвто и да е друг стига да е човек.
Така да знаете - хората се делят само на добри лоши, другото не трябва да ни разделя.
И понеже вярвам, че доброто винаги побеждава, вярвам и се надявам един ден света да е съставен само от добри хора и те да бъдат ЕДИН НАРОД С ЕДНА ВЯРА - точно както ни е завещано от Бог.

153.   До 138. - Да, омразата е взаимна, но ти си този/тази дето говори на нашия език (аз на вашия дори дума не бих казала, дори не бих го слушала... ), ти си този дето живее в нашата страна (моя крак не би прекрачил границата към Турция), ти си този дето България изхранва.... В живота има няколко ценности - себеуважение, морал, принципи, които вървят ръка за ръка! Обяснявам: За да си себеуважаващ се човек - не прекрачваш принципите си, следователно за да мразиш трябва да имаш основателна причина и мразиш ли - отстояваш позицията си (тоест просто не говориш с тези хора, игнорираш ги, забравяш за съществуването им дори, но определено НЕ живееш в страната им)... От всичко това се стига до няколко извода: 1. Ти си изключително морално нечистоплътен, че да търдиш, че ни мразиш...
2. Нямаш елементарно себеуважение след като на фона на омразата си, продължаваш да живееш и да се храниш благодарение на ''омразната'' Майка България, но това е може би защото тея като вас и Турция не ги иска (но трябва в скоро време и от тук да бъдете изритани.. и това време ще дойде)
3. Засрами се от това, че плюеш срещу държавата, която ти е дала покрив над главата, въпреки хилядите причини, които може да изтъкне и да изрита теб и всички като теб!!! Уважавай България, защото никъде другаде не биха търпяли толкова неблагодарни и цинични хора като вас!!!

154.   153 много добре го е казала. Само е забравила факта, че турция е била винаги обсебена от България и Гърция. Виждат как живеят нормалните хора и ги е яд, че тяхната религия и начина на живот, който имат изобщо, го забранява това.

Както каза 153 - ТЕ идват при нас - НЕ ние при тях. Грозна и дълбоко извратена и мързлива нация като турция никой не иска и да чуе, а не да види.

155.   Левски е мразил турското правителство, защото то е целяло да пороби българските земи. Не е мразил всички турци, не променяйте историята, нито мислите на Апостола, ако обичате. Патритизма не изразява омраза към другите народи, той е грижа и обич за народа и всичко българско. А вие толкова се обичате като братя, колкото Ботев е бил Националист. :) Символ Верую на българската комуна, това е Ботев. Не е Шовинист!

157.   ВИЕ ТАКА СИ ГО ПОСЛАХТЕ ТУРЦИ НЕЧЕСТНИ! Защо като отида на пазара, турските търговци викат "за циганите една цена, а за българите тройно??? " Що за наглост от ваша страна? Докато се правите на интересни и ни наричате чужденци в нашата държава, НИКАКВО уважение за вас! Сами си го правите. Не стига, че 5 века ви търпяхме простотията и жестокостта, а и сега трябва да ви търпим. Земите ни са пропити с кръвта на дедите ни заради вас, а на всичкото отгоре газите по тях и продължавате с наглостта и жестокостта си. Биете и хулите българчета, а се питате защо не сме ви уважавали. Няма да ви приемем никога! Турци гадни. Живеете в България- уважаваме ни и ни цените, в противен случаи изчезването парцали такива!

158.   Колко жалко, че авторът, който е дал начало на цялостният въпрос е човек с мотив на размисъл, човек който не плюе и мрази, а обича и приема. Автора е турчин, както Българите обичат да казват 'варварин', но жалко, че не виждат как те самите стават варвари като плюят човек, който за разлика от тях иска на мястото на омразата любов и разбирателство да посади. Вижте Европа - не Турция, а България е затъналата. Слепи ли сте? Всички сте се заровили в миналото и искате бъдеще. Опетнили сте собствения си народ, демонстрирайки го като мразещ, плюещ, расистичен, податлив на манипулация и мизерен... Да ви перефразирам ли "Българин е българин убил, тъй както турчин не може да си представи". Лесно е да се плюе и да се търси някой, за да му хвърлиш вината, нали. Нека безгрешният първи да хвърли камък - нали Българите сме чисти и неопетнение, една муха не сме убили, нито един турчин, те само ни убиваха.
Миналото отдавна е минало, свършило и никой не може да го промени. Не омаловажавам нищо, нито всички мъртви, изклани, нито жени, изнасилени и убити... но всичко е в миналото. А вие сте се вкопчили в него и само него гледате, а искате бъдеще, и какво бъдеще ще излезе от такава почва? ...

161.   От смесен брак съм, обичам и турците, и българите. Обичам и тези, които ме мразят и са ме дискриминирали. Не мисля, че има омраза като цяло, просто това са отделни хора. Политиците също умело се възползват от тези хора.

Всеобщото мнение по отношение на турците е, че са прекалено патрирхални, консервативни, крайно религиозни и т. н. От смесен район съм и мога да кажа, че такива турци са по-скоро изключения. Проблемът е, че такива хора се набиват на очи много повече и това създава илюзията, че едва ли не всички са такива. При българите в чужбина е подобно. Един българин да има замесен в наркотрафик и се вдига шум до небесата, а не дай Боже, да се чуе и за втори такъв и всички чужденци заключават, че българите са боклуци. Ама това, че има милиони честни и трудолюбиви българи в чужбина, някакси остава незабелязано.

Всички сме свикнали да се впечатляваме от негативното. Затова и новините са предимно негативни, иначе нямаше да има рейтинг, това си ни е в природата. Друго си е да кажеш, че мъж е заколил жена си, вместо че просто някакво дете е спечелило конкурс по рисуване.

По начало ни е в природата също да не приемаме различните. Това в миналото ние предпазвало от проблеми и конфликти. Но днес повече ни разделя и ни пречи. Робството си казва думата също. От там нататък много хора си намират причини за пред себе си, за да мразят, но по начало са предубедени, без дори да го осъзнават.

162.   Ами и ние, и вие, и ония, тука на Балканите сме просто без нужното гражданско възпитание. Не че сме по-лоши от западно- и централно-европейците. Напротив, те там миналия век си избиха евреите и други от така наречените от тях самите "непълноценни" малцинства. Но след като осъдиха тези безобразия, днес показват нужната ГРАЖДАНСКА КУЛТУРА. - Никой на никого нищо не казва - черен, бял, жълт, такъв-онакъв - забранено е да се наричат по какъвто и да е начин, и тежко и горко на този, който си позволи да "да се изпусне" нещо по въпроса. Всички обръщат гръб на такъв, а може и в затвора да влезе. Тук на Балканите е друго. Караме, вараме, все да кажем нещо на другия. Че бил по-мургав от нас, веднага - циганин! А той човекът се нарича ром или арабин, или индиец, или дори грък или италианец. Все едно, какво толкоз, на нас ни харесва да си го наречем както ние си искаме. Същото и по религиозен признак: не бил мюсюлманин, а "рязан", не бил християнин, а "гяур", за евреите - други обиди, и т. н. и т. н край няма! Това е то балканската простотия! Боже, прости ни!

163.   Как можеш да питаш защо те мразим бе??? Ще ядеш бой естествено, и аз съм бил много такива фесове като тебе, защото сте нагли говеда, не можеш толкова години да колиш и бесиш един народ и да очакваш той да ти се радва!!?? Стойте си в Турция, не ни трябвате тука, да ме наричат гяур в собствената ми страна, да ми вият по джамиите и да се гъзят по тротоарите, няма как да ви търпим!! Като искаш джамия върви си в Анадола, колко български църкви има в Турция бе? Колко новини на български дават там? Има ли българска партия в парламента ви?? Какво врещите когато даже сме прекалено толерантни към вас? И после ние сме били расисти!! Расист съм естествено, защото искам чиста раса, не разни вонящи фесове и мангали да ми превземат държавата и да се гаврят с хората които са ги приели! По селата българите са подложени на геноцид от вас, бити, тормозени, унижавани, защото не говорят турски! Няма да ни завладеете пак, докато съм жив аз и националистите като мен ще се борим до смърт срещу противната ви ислямизация!! Не си търси да те съжаляват, защото нас 500 години никoй не ни е съжалил, и винаги ще помним и ще ви мразим!! 1488!

164.   Какво робство?? Турците са били милостивни към българите, всичко са им давали, пари, дрехи, работа, храна, дори са им разреши ли да си построят Първото си Девическо училище, църквите дори не са ги развушава ли оставили са ги. Да вярно е, че са наказвали със смърт, но нима ще оставиш човек да живее при условие, че е крадял, изнасилвал, убивал за щяло и не щяло. Съгласна съм, че османските закони са сурови, но представете си, ако те продължаваха да бъдат в сила сега през 21 век нямаше да се разхождат изроди насам натам, не само в България, а ПО ЦЯЛ СВЯТ! :)
Хюлия Хан Сали

101-150 от 161