Споделена история от Други

Нацията- причина за омраза ?
Пиша това... защото бях, меко казано ,смазан от коментарите в публикуваната скоро история за Арабите (не помня как се казваше) Нямам за цел да натяквам мнение. Не претендирам, че точно моето е становище е правилно, но аз лично така го усещам!

Аз съм турчин.Живея в България. Студент съм. Не разбирам защо всички ни гонят, тъпчат, плюят и изобщо игнорират по всякакъв начин. Всички сме направени от пръст, тъй да знаете! Турчин пише просто в личната ми карта. Гордея се, че съм турчин, гордея се и с моята нация! Но харесвам повече България. Харесвам и българите. Каква е тази омраза м/у народите???? Няколко гърци пребиха от бой мой роднина докато беше на почивка в Гърция...предсавете си - Османската империя била "мачкала гръцките народи!! "!?? Над 100 години след това момче яде бой заради това!!?

Верно че не е маловажно, но гърците не са ли били с огромна влас в Европа , дори много преди съществуването на Османската имперя? А за Златния век на БГ дори и не говорим! Ужасно е това хора! Цялата тая етническа агресия е дело на политическа пропаганда ,тъй да знаете! Ние сме "заблудените" маси, а управниците ни настройват постоянно - DIVIDE ET IMPERA /РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ/ - било тоз чрез турски новини , партии, тв-програми и пр.

А ако някой мрази даден народ , защото е пострадал от човек с нациолналст от същия този народ,то това е грешно или казано по друг начин - кон с капаци. Познавам отвратителни турци,, на които не бих се доверил никога!!!!! ПОзнавам и други, на които бих поверил дори живота си. Същото е и с българите.

Един от най-добрите ми приятели е българин ... от малки сме заедно и наличието на бариерата от национална омраза е НЕВЪЗМОЖНА! Когато ние (всичките народи) се обединим и свалим властимащите провокатори(а именно от това "проглеждане" на 'овцете '(ние) се страхуват те), след което поемем властта в наши ръце ще настане демократичен мир без граници. Един свят с всестранни култури, обичаи и вярвания, но с една разлика- ЖИТЕЛЯТ НА НОВИЯ СВЯТ ЩЕ СЕ НАРИЧА ПРЕДИ ВСИЧКО- "ЧОВЕК"!!!!!!!!!!!!!

Коментари

51-100 от 161

53.   Автора: Ралф, първо благодария за отделеното време, но искам да поясня,че като казвам за гърците,че са шувенисти дори расисти , както и същото при българите- искам да кажа, че това важи в пълна сила и за ТУРЦИТЕ - еднакво се ядосвам и на вас и на нас!

Не ми харесва идеята,като например оня случай дето 6 или 7 клас беше , момче, ритало в училище съученик като го обиждало за това, че е евреин. В статията пишеше, че пред училищния детски педагог побойника споделил как баща му много често засягал темата за евреите на масата като предимно,т.е. само ,ги плюел !?? Верно не споря, че евреите владеят света, но какво ти разбира едно дете 6/7 клас ... така се създава омраза! Това исках да Ви кажа , това е грозното...

Ралф, проблема е, че човек в днешно време като се сблъска с турчин (или съответно друга нация),само като чуе името и вечче си изгражда онова лошо мнение , и вече след това какъвто и да е турчина ,ако ще да е най-разбрания и честен човек, той вече е поставен под общия знаменател- на ония дето изграждат паметници с фесове и узаконяват турски новини! ...
Ралф, кажете , не съм ли прав тук ? Личи, че сте разумен и сриозен човек и затова ще очаквам с интерес Вашия отговор.

54.   До Автора: Напълно се съгласявам с теб и последният ти коментар. Проблема е наистина глобален. Омразата между съседски държави/народи я има в цял свят. Аз лично съм имал възможността да пътувам малко..поопознал съм различни народи и е много вярно това, че има изключителни хора независимо от националността и религията им.Имам добри приятели от различни държави/религии. Ноо...против съм например браковете между християни и мюсюлмани и не заради религията ами заради огромната разлика в културите между тези два народа, която е разрушителна и за двете страни.

Както и да е, да съгласен съм с теб и мога само да ти пожелая ако си като мен (несемеен) един ден ако имаме деца просто да ги възспитаваме по такъв начин, че да не ритат в училище децата от друг произход. Това е от мен. :) Успех!
Ралф

55.   Благодаря ти, Ралф -взаимна е симпатията :)

Мегън

56.   Тъй като автора май е турчин може ли да го попитам нещо, много се извинявам за въпроса, но не мога да намеря превод.........

Бих искала да попитам дали знаете как се првеежда:
Bu "името" sana kosun.
Чувала съм го няколко пъти и май е диалектно.
Много се извинявам и моля ако някой може да го преведе, а ако има няколко превода нека се напишат всичките.
Много моля..........

57.   Май имаш нужда от обяснение защо мразим турците? ами щом никои не ти го дава аз ще ти го дам! А. Горанов издава книгата си «Въстанието и клането в Батак» (1892). нещо да ти говори? 5 века робство българския народ е тъпкан и унижаван по най-зверският начин и ти питаш защо ви мразим? и сега ще кажеш,защо след толкова много години-ами защото това са нашите прадеди наши роднини които са се борели за свободата си,ние да сме свободни и да имаме право на избор а не вие турците да ни казвате как да живеем ,мразим ви зашото толкова невинни са умряли за нищо защото вие сте искали повече власт ей за тва ви мразям.Мразя цяла Търция и не приемам хората от там и всички турци,тук не става въпрос за вяра,въпреки че и тя не е толкова маловажна ,но това е до разбиране.Докато я има БЪЛГАРИЯ ЩЕ ИМА И НАЦИОНАЛИСТИ

59.   Здравейте.Обръщам се към автора на зададената тема с молбата да даде някакви координати за връзка-скайп, поща. Не съм чела никъде толкова мъдри думи по отношение на проблемите между нациите. Аз съм българка, все още ученичка и се дразня много от коментарите на връстниците ми по отношение на турския етнос. Много пъти съм се опитвала да оспоря прогнилите, дълбоко вкоренени идеи на младите, но уви, напразно. Харесва ми начинът , по който се изразяваш, начинът, по който разсъждаваш. Истината е проста, но за съжаление много малко хора я разбират. Развам се, че има такива като тебе, който си знаят цената. Всички сме подвластни на общочовешките, неписани закони. Като че ли всичките войни, който са се водили и продължават да се водят, са били напразни, като че ли хората не са вече хора, забравили са, че обитават планетата Земя, зябравили са ценностите, морала,че и самите тях. Много бих искала да поговоря с някой, който ме разбира.

61.   Леле, колко простаци са писали тук... С тая омраза до никъде няма да я докарате...

Една българка

62.   Повечето българи нямат нищо п/в други, които се държат като българи. Даже много често може и да не се разбере. Но в момента, когато в моята страна почне да се налага чужда култура-не. Стига с тази псевдо-интелектуалщина.

63.   Tурците са с аллах а аллах е символ на злото това е дявола по делата им ще ги познаете

64.   А ти с кой си? Пу-пу, пази Боже

65.   Какви са тия разсъждения? Осъзнайте се няма религия, няма етнос. Нито е виновен Аллах, нито които и да било. Всеки сам по себе ли е индивидуален и различен. И турците са хора като всички хора по Земята. Ние всички сме обитатели на един дом Планетата Земя

66.   Като казваш, че си турчин, някога ходил ли си в Турция?
Щом си роден в България си българин, аз съм наполовина руснак, но съм роден в България и се наричам българин, разбери го това.

67.   номер 66, ти забрави един турчин да се идентифицира с държавата, в която живее, ако това не е „златната“ Турция, в която да има правото с танк да трепе кюрди, разбира се.
Думата ИНТЕГРАЦИЯ не им е позната. Има хора, които не знаят и български добре, особено сред по-възрастните.
В Германия например съм виждал такива екземпляри, че нямам думи! Трета генерация са вече, т. е. някога през 60-те дядовците им са дошли в страната, сега и бащите им са родени там и те и НЕ ИСКАТ да са немски граждани И НЕ ИСКАТ да работят за благото на обществото. Мразят Германия и се подиграват на немците.
Нашите са малко по-добре, но също се смятат за нещо повече от нас, българите.
Ти си се интегрирал, надявам се да знаеш и руски, защото е голямо богатство, но като имаш български паспорт, си решил да работиш за благото на нашата обща държава. Аз ако отида да живея в Русия да кажа и създам поколение там, то тези деца ще са руснаци, ако искат може и българи да се наричат, но преди всичко ще са руснаци. Така и трябва.
Честно, кой бългрин си знае пройзхода? Но сме родени тук и сме отговорни за тази държава. Всички чужденици са добре дошли, но не, ако се правят на нещо по-висше от нас и не искат да живеят по законите и правилата на обществото ни.

68.   67, ако обичаш дай пример за това, че българските турци се смятат за нещо повече от българите. Не си ли даваш сметка, че е много трудно да се интегрираш в едно общество, което те отхвърля. Отказът да се интегрират е техният начин да се защитят, предпазят и запазят като общност. Най-обикновена защитна реакция. Би трябвало да знаеш и да си даваш сметка през какво са преминали в определени години и то именно хората от съвременното поколение. Да си руснак в България няма нищо общо с това да си турчин в България. Не само няма общо- ами все едно говорим за черно и бяло, толкова са противоположни нещата. Никого не защитавам, просто трябва нещата да се гледат от няколко гледни точки, за да се разберат, защото за всичко си има обяснение. Все едно да искаш от пакистанците да се интегрират в Англия, при положение, че за англичаните те са втора ръка хора. Изобщо самата идеята за "интеграция" аз не я одобрявам, не я харесвам и не смятам, че е правилна. Елементарен пример ще дам, макар и не по темата. На някой гений му хрумна, че децата със специални нужди имат необходимост и трябва да се интегрират и за целта трябва да ходят в масово училище. Добре, обаче, какво се получава. Детето със специални нужди е различно, другите деца не го приемат (отхвърлят го), то се чувства различно и гадно, отделно учебният процес се затруднява много, от което страдат "нормалните" деца, а същевременно детето със специални нужди нищичко не научава, защото не може да насмогва. По-голяма простотия от това, здраве му кажи. Няма страна от засегнатите, която да печели в тази ситуация. Та, така и с другата интеграция.

69.   странно, тях пък ги отхвърля цялото европейско общество, може би затова никъде не се интегрират. Има единици, разбира се, но не са повече от 10%. Даже българските турци са отличници в интеграцията в сравнение с хората от този етнос на Запад. Винаги са дискреминирани, винаги онеправдани, но размахват знамето си навсякъде, не го прибират и на 3-ти март, пълнят стадионите, когато Ердоган идва в съответната страна, макар че са вече 3-та генерация, втора родена там. Плакатите за височайшия гост ги пишат само на турски език, не считат и без това, че им трябва друг език.
О, българските турци са много, ама много добре в сравнение с тези...

70.   Тази тема е доста интересна и аз като един националист искам да се изкажа. Не обичам турците, заради това че 5 века са ни чу*али като долнопробни к*рви и клали като животни, а и това че някой от тях имат наглостта да създават партий и паметници това е Недопостимо. Нашите освободители сега правят салта в гробовете си за това, което ние сме допуснали да се случи с нашата родина. Така някъде прочетох, че става въпрос за малки държави с голями икономики, само да вметна, че Англия е държала половината свят, като колонии част от който са били доста богати на природни ресурси ако щете и на диаманти визирам Африканските. Така и не отговорихте на върпоса зададен по-горе "ЗАЩО КАТО НЕ ВИ ХАРЕСВА В БЪЛГАРИЯ НЕ СИ ХОДИТЕ В ТУРЦИЯ" (може би защото и там ще ви мразят и наричат "гяури" защото не сте родени там)след като погазвате българските ценности и не уважате българските закони. Аз имам познати турци и цигани, но те уважават българското и ги уважавам като хора. А за това, че се изказваме само на базата на стериотипи това ще остане докато има хора уважаващи България и тези който са загинали за нейното освобождаване, дори ако може и ние да ви поробим за 486 години да разберете защо ви мразим.

71.   69, май май говориш за Германия, аз за друга страна с масово наличие на турски имигранти не се сещам. Да не забравяме, че германците са националисти до дъното на костите си, аз дори не съм чувала германец да шпреха на чужд език. Чак ми става смешно като си мисля къде и как сами са се навряли турците, ама явно има мнооого работа за нископлатени хора там. Ето един цитат от 2011г. : "Германците не се страхуват от ново очакваната вълна от източно европейци, тъй като демографските изследвания сочат, че Германия ежегодно има нужда от 300 000 души имигранти за подържане на растеж от 2 до 3%. " Ясно, че имат интерес от тях и направо си ги използват за черна ръка. Ако искат да ги интегрират трябва да им дават заплата и работа като на обикновения германец. Хммм я, по-добре да си седят неинтергирани. Всяка монета има две страни и винаги трябва да се разглеждат и двете.

72.   69, масово нашествие от Турция има и в Австрия, Холандия, Швейцария и малко по-малко в Бенелукс. В момента и в Китай, но онези ги гонят.
Немците не са националисти, говорят (ако знаят) английски, френски. Има голяма прослойка, които просто не знаят английски, както има и хора в България, които не са националисти и не знаят чужд език. *самият Бойко Борисов например!
Никой не се страхува от нашествието на поляци и други източно-европейци, защото ние се интегрираме, учим езика, културата и без това е сходна, ХРИСТИЯНИ СМЕ. Ако отидеш в един Берлин и почнеш да четеш имената по звънците на блоковете, ще си помислиш, че 80% от блока са поляци, ако ги питаш - немци са!
Изобщо, немците имат над 20% славянска кръв, повече и от нас. И българите ни харесват, но като ни опознаят. Чува се по медиите иначе само за престъпленията на някои наш ром. Има и все повече в цяла Западна Европа и българи, които са от най-ниските социални слоеве и живеят в собствени анклави. Това не е добре, но и те ще се претопят бързо, като ги знам нашите момичета, веднага ще си намерят я немец, я французин, я англичанин, холандец и готово! Дори да останат българи, няма да сложат бурката или кърпата, я!
Турците не се претопяват, интегрират. Те са горди и не една туркиня е платила с живота си заради любовта и с неверец. Имам приятелки туркини доста, всичките отхвърлени от семействата си. От турците се пазя. Немците специално са вдигнали ръце от тях, защото не искат да работят, пълнят затворите (70% от престъпленията).

73.   70, чакай малко сега- значи, самият ти имаш познати "турци и цигани, но те уважават българското и ги уважавам като хора", аз също имам такива, Драганчо и Иванчо също имат, и какво се получава- май не са малко онези от тях, достойни за уважение. Колкото до наглостта за създаване на партии и паметници, тук нещата вече отиват в политическата сфера. Би трябвало да ти е ясно, че големите български партийки имат интерес от съществуването на партия като ДПС, имат интерес от неразбирателството и конфликтите между гласоподавателите и т. н. Когато някой прави нещо нередно в чужда страна, мнооого по-голяма вина има този, който му го позволява, отколкото самият извършител. Като си такъв голям националист, насочи си недоволството и омразата в правилната посока, ако обичаш.

74.   Е, 72, не можеш да ме убедиш, че една толкова дисциплинирана страна като Германия, иска, но не може да се справи с турските имигранти. Защо се връзвате толкова лесно на това дето ви говорят по телевизията не мога да разбера. Вдигнали били ръце, ако са вдигнали ръце и искат да ги поставят на мястото им, ще намерят начин. За какво са им българи и поляци да се женят за германците и да не работят, на тях им трябват черни работници, за да го има този растеж всяка година.

75.   74, на никого не му трябват вече черни работници, това е проблемът и затова стоят турците без работа. Трябват информатици, инжинери, лекари, мед. сестри.
Не можеш да се справиш с 10 милиона души, които са и агресивни, живеят в гета и дори езика не знаят и не искат да научат, които са и мюсюлмани отгоре на всичко. Нашите направиха Възродителен процес, благодарение на това, че имаше диктатура в страната, но в една демокрация като Германия, как ще стане това?
Много немци се успокояват, че тези нямат немски паспорти, но не знам, как ще ги натоварят на автобусите. Австрийците почнаха с албанците, ама скочиха разните неправителствени. Те тук нашите кучета по улиците защитават, камо ли албанците с по 5 дечица, турците със същия брой котило. Няма оправия. Само не ги пускат вече като нови емигранти, онези организират бракове с братовчеди и пак се намърдват на цицката на социалната система. Не искат да работят

76.   Еми, значи, проблемът им е в социалната система- могат да се възползват от нея и го правят. Пак ще се повторя от предишния си коментар, че когато някой прави нещо нередно в чужда страна, виновен е този, който му го позволява. Ромите как се възползват от нашата социална система по същия начин. И аз не ги виня за това, не е виновен този дето яде баницата, а този дето му я дава. Никак не ми е приятно в болницата да ме пращат мен да си купувам спринцовка, а за циганката да вадят веднага от шкафа (от закупените с моите пари за осигуровки), защото знаят, че тя няма да отиде да си купи. Циганката ли да виня или тези, които дори не си отвориха устите да й кажат "отиди си купи еди си какво".

77.   76, прав си.
Нещо определено трябва да се промени, но (за съжаление) законите са за всички.
Ето мой пример. Идват избори, променили са начина за регистрация на нов адрес, а на мен ми се наложи да се преместя окончателно в друг град. Почнаха се едни разправии, ходих 5 пъти, за да се регистрирам! Накрая с нотариален акт + ЛИЧНО собственичката на апартамента, които съм наела. НЕ МИ ПРИЗНАХА договор за наем!!! Ей това е. Заради турските рейсове, аз си загубих поне 10 часа от работното време.
В Германия и изобщо на Запад малко по малко орязват социланите системи, не могат да си го позволят и не могат да хрантутят децата на албанци и турци. Нашите цигани нищо не са, ама нищо, в сравнение с тези субекти на Запад. Много българи гледам също са се наточили, но няма да ги огрее, сигурна съм.
Западняците ги е страх от криминалната енергия на турци и албанци, на араби и подобни други. Знаем какво стана в Париж, просто в тази криза не е добре да има лоши новини за безредици.
Същото е при нас с циганите, макар че са мизерни сумите, които взимат. Колкото да не умрат от глад, не че е справедливо де, защото другите трябва да работят за това, но лекарите знаят, че ти ще отидеш да си вземеш спринцовката, нали? Знаят, че ако искат от циганката, ще дойдат 15 цигани и ще потрошат всичко.
Ей това е.
Но има орязване. И в България след 2-рото дете намалят придобивките, лошото е, че и за българи, работещи и плащащи осигуровки ги намалят.
Трябва не да се говори, а постепенно да се действа. Жабата като я пуснеш във врялата вода, скача, но като бавно нагряваш...
така и ние трябва бавно да нагряваме, то си стига просто да не увеличаваме социалните, инфлацията им ги яде.
Като влезнем в Шенген обаче, гледайте арабите какво правят, африканците какво правят, при положение, че имаме толкова пустещи къщи по селата, където могат да се настанят и след 10 г. си стават техни. Ще си искаме циганите, ако тези дойдат, ще видите. Предпочитам нашите си цигани да се наплодят и да гонят онези, защото мароканци, араби и черни африканци само ни липсват!!!

78.   Дупе да ни е яко казваш :) Не знам, аз по принцип много харесвам и се радвам на всякакви хора от всякакви националности и религии, включително пакистанци, араби и африканци, колкото по-шарено и мешано, толкова повече ми харесва. Но! не съм живяла в такъв град/държава, само съм посещавала за кратко, така че може друга песен да запея след някоя и друга година...

79.   Ами, посети Лондон, предградията на Париж, както и отиди в нашето Рибново, Сатовча, макар че последните са по-скоро мила родна картинка на някакви изостанали субекти, които са мюсюлмани само като им отървя *да имат по 3 жени, но иначе, не могат и муха да взривят, ходят на ходжа, за да им бае против магии и си хапват свинско с кеф.
Гледай и новините.
За ман най-страшни си остават албанците и черните африканци, двете групи се плодят така, че биха засрамили ромите ни. Интересно е, че точно ромите ще бранят един ден изоставените ни села от много по-лошото - емигрантите от Ирак, Иран, Афганистан, Северна Африка. Всички мюсюлмани, всички плодовити, всички националисти и неинтегрируеми.
Нашите турци поне си ги знаем, свикнали сме им, не ни пречат. Е, друго е с турците на Запад например.
Циганите, честно, ще ни се сторят просто мила родна картинка в сравнение с тъмните субекти, идващи на продънени лодки и пълзящи по границата ни с Турция. (последните не са турци, разбира се, а иранци и со., самите турци пътуват като бели хора с наши паспорти, в рейсове, платени от ДПС)

80.   Именно Лондон и други градове в Англия съм посещавала и ми хареса много :) ТВ нямам, телевизия отдавна не гледам. Ще поживеем и ще видим. Притеснява ме единствено умишленото подклаждане на омраза между християни и мюсюлмани, защото в един момент нещата ще ескалират, а аз лично се досещам кой има интерес от това и дърпа яко конците на събитията в Европа.

81.   Определено ще ескалират нещата, но не само в Европа. Забравяш Америка, Австралия, Китай и цяла НЕмюсюлманска Азия.
Ще има в рамките на нашия живот нова световна война, не за религия, а за начин на живот, за ресурси и територя - религията ще нахъсва само едните - мюсюлманите. (особено като нямаме нужда от петрола им)
Сещате се, какво става в Африка. Хората умират от глад преди всичко заради своето си правителство, заради промяната на климата, но и заради изпълнението на Коранската заповед да се плодят. Гадно ми е да гледам африканците, това са хора, но имат по 10, 15 деца, продават жените и дъщерите си за кора хляб. Все „правоверни“, разбира се. 200 000 деца са умрели само в един лагер миналата седмица.
Пренаселва се светът, противно на мнението на много българи, България е едно сравнително добро място за живот - имаш вода, храна, климатът е хубав, гъстотата на населението е при 75 души на квадрат, в една Германия имаш 250, сравнително сигуро е и т. н. Свикнали сме да се сравняваме с развитите икономики, които от поне 200 години се развиват, но ако се сравним със страните с подобен БВП на глава като нашия, ще чукнем на дърво, ще си плюем в пазвите и ще целуваме родната земя и комшията, който не крие в колана си калашник.
Турците определено са проблем, заради НАЧИНА СИ НА ЖИВОТ, но българските са що-годе след 50 години комунизъм и атеизъм превъзпитани. В гетата на Западна Европа ще ти стане лошо, не гледай само центъра, само забележителностите. Като пак им хрумне да палят коли или да взривяват метрото, ще напомнят за себе си.

82.   79, аз мисля, че които и да се плодят тук, за нас ще е е все едно и също, тъй като просто няма да ни има. Циганите може да са мила картинка в сравнение с другите, но при такива овце като нас, си позволяват прекалено много. Питай хората в села и квартали с много цигани какво им е....

83.   82, знам, знам, особено във Врачанско, в Монтанско.
Останаха само нашите баби по селата, след 10 години няма да ги има и при все - по-добре циганите там, отколкото талибаните, нали?
В моето село циганите дори са полезни, защото са 2-3 семейства, едното е смесено. Децата им са единствените млади хора и работят в кооперацията, гледат си животни и дори помагат на старците. В съседното село обаче (Тлачене) живеят само цигани. Толкова са много, ЧЕ ТЕ САМИТЕ бягат от там, не искат да живеят с цигани (ха ха). Нормалните идват в моето село, защото нямало цигани, остават най-долните от тях.

Значи циганите са на касти, има и такива, и онакива. Има и по-богати и по-предприемчиви от българите. Положителното при тях е, че НЕ СТРАДАТ от национална и етническа гордост, напротив, нямат пълноценен език (циганският има към 200-300 думи) и са принудени да знаят български, и са повечето християни (уж), иначе са си чисти цигани - живеят си както искат.
От нас зависи да интегрираме циганите, докато има етноси (кюрди, албанци, черни африканци и други мюсюлмани от Азия и Африка), които не можеш да интегрираш, защото са горди, НЕ ИСКАТ ДА сключват смесени бракове, да учат, да учат езика и да работят. Агресивни са и докато циганинът ще ти ограби само чантата и къщата, онези ще те изнасилят и убият накрая, защото ти за тях си нисше същество.
Убиват жени и момичета, които са посмяли да искат да живеят съвременно.

84.   Българите така са научени. Не се интересуват каква е истината - стига им да вярват, че турците са виновни за това, че не са велика нация. Но просто има народи с по-голям потенциал и народи с по-малък потенциал.

85.   Лошо е да бъдеш отритван заради народа, към който принадлежиш, но вековните омраза и ненавист трудно се преодоляват. Хората им е по-лесно да мразят, отколкото да прощават. Иначе не мислете, че ми се нрави омразата между народите. Тъпо е, като се замислиш, но някои неща от миналото трудно се забравят. Не е мое мнение, просто така става в повечето случаи, за съжаление.

Дано все пак откриеш по пътя си свестни хора, които да те подкрепят независимо какъв си по произход. Вярвам, че има такива. Искрено ти пожелавам да ги срещнеш. Светът не се гради само от тесногръдите и предубедени хора.

86.   Да така е авторе има разни нацистчета които насаждат расова омраза и тем подобни тапащини, но това са хора които нямат нормална реализация в живота и са тръгнали да се доказват като се наричат нацисти, само защото това ги кара да се чустват силни.

87.   За състоянието на народите в Африка достатъчно вина имат народите, които сега наричаме "цивилизовани" и "напреднали". Тали техните деди продаваха африканците като добитък. А в двете Америки "някой" изби местните племена като пилци.

89.   Турците не ги харесваме защото през петте века робство във Франция и Западна Европа се развива изкуството, свирят на клавесин, архитектурата и изкуствата достигат своя апогей, а ние още сме си с потурите. Докато във Франция свирят на клавесини, ние едвам сме оцелявали. Ето затова. Иначе нямам нищо против съвременните турци.

90.   До 87, и всичките пари да дадат на негрите в Африка пак няма да се оправят. Ще ги изядат и изпият и пак ще я подкарат по старому.

91.   Ами какво да кажат траките, чиито земи българите сме откраднали и присвоили?

92.   91 когато ние сме дошли траките отдавна ги е нямало вече, претопени от гърците от Милетос и околията. Преди да пишеш прочети малко история.
Лола

93.   № 89 А замисли ли се защо в западните държави се е развивало изкуството, защото са имали африкански роби и колонии. Някой острови са все още френски и испански.

94.   92 нямало ги е защото българите са ги изклали, но нали не ти изнася.

95.   93 какво общо има изкуството с робите?

96.   94 препоръчвам ти сериозно да прочетеш историята. Българите идват 681 година на територията на Византия. Населението е било гръцко, а не тракиицко. Тракииците са били претопени от гърците. Моля те за пореден път преди да пишеш, прочети историята.
Лола

97.   Само болните мозъци и глупаците продължават да мислят, че Османската империя е унищожавала покорените народи. Истината е, че всички са били под властта на султана, но са имали донанъчно голяма автономия. Ако българите са били подложени на геноцид - за 500 години нямаще да останат никакви българи. В самото устройство на населените места тогава всеки етнос си е имал махала, където са живеели компактно и са изповядвали свабадно религияи обичаи.

Също така достатъчно немюсюлмани са се издигали по етажите на властта тогава. За времето си Османската империя е била достатъчно напредничава и демократична. По същото време в Русия завладените народи не са имали толкова свобода. Руските дворяни за заменяли "мужик с жена и деца за ловни кучета". А колкото до омразата, на която се наслаждават някои - долен човек, който е без възпитание и образование може само да мрази и да се мъчи да открадне нещо от другите, защото сам не става за нищо.

98.   Тя не е унищожавала, но ги е направила прости. Докато българите са сририли на рюзани дудуци, във Франция вече са свирили на клавесини и са писали токати и фуги. Ако не беше Османската империя сега щяхме да сме на нивото на Запада.

99.   96 по тази логика Гърците имат правото да си поискат Варна и другите морски градове, както ние си искаме Македония. Къде е разликата? Чие едното е откраднато от нас по-скоро, а другото сме го взели от Гърците/Византииците доста отдавна ли?

100.   99 защо се заяждаш не разбирам? Честно казано по тая логика ние трябваше да си поискаме карпатите и бивша Велика България... за съжаление там не говорят Български вече както в Македония, нито ние говорим гръцки. И като си говорим за гърция, ние би трябвало да си поискаме иконите, храмовете и всичко, което сме им оставили. Не мислиш ли, че е малко глупаво да почваме с това, кой какво трябва да си иска? Още повече, че няма никакви останки от кореното население... докато макетата са си Българи ;)
Лола

101.   Хайде стига се тупахме в гърдите колко велика нация сме, защото дори да сме били някога такава от векове не сме никакъв фактор и няма и да бъдем.

102.   Какво значи българи? Народ, в чийто вени тече прабългарска, славянска, печенегска, хунска и каква ли още не кръв. Казваме, че сме един народ, а всъщност сме мешана скара. "Кой не е минал от тук, той не е оставил семето си".

103.   99, разликата е в това, че в Македония хората са българи.

104.   103 ами във Варна и по морето има много хора, в които тече гръцка/византийска кръв. Също и много арменци и евреи.

105.   Ако не е била Османската империя, може би България нямаше да я има. Нали знаете, че турците превземат Видинското царство, когато вече е Видинско банство. А Търново е превзет от сина на Мара - нали знаете, че Иван Шишман е дал сестра си за жена на султана и така е влязъл в съюз с турците. Е после е имал и типичното поведение да не помогне на султана в битките му с арабите, нищо че му е баджанак, както и да прати тайно, помощ на сърбите в битките им срещу турците. но както знаем, турците са хванали живи български войници, след което са изпратили сина на Мара да си прибере наследството - Търново. Сигурно най-малкото за да не продължават с курвенските номера.

А колкото до оня дръвник, дето твърди, че докъдето са стигнали турците все незнам си какво са правили - типично изказване на неграмотен и злобен човек. Турците са имали смелостта и доблестта да оставят всички народи да живеят и проповядват вярата си, но винаги са наказвали опитите за разрушаване на империята. В устройството на тогавашните населени места са оставили всеки народ да си живее в отделна махала, без да си мъчат както се казва сега - да ги интегрират.

Е това явно е било грешка, защото западните държави и Русия са използвали малцинствата в намеренията им да унищожат турците. Дали България е щяла да бъде на нивото на запада, ако не е била Османската империя - само глупак може да вярва на това. Дори в днешна Европа малките държави са в поза партер. А тогава какво е щяло да стане поне на мен ми е ясно. То не беше колене на калвинисти, то не бяха погроми и изселване на евреи и какво ли още не.

51-100 от 161