Споделена история от Други

Кралят е мъртъв, легендата е безсмъртна
Днес с прискърбие научих за кончината на великия Рони Джеймс Дио. Беше минало много време откак последно бях плакал. И днес не можах да се удържа.
Загубили сме не просто музикант, не просто творец, не просто поет, а едно уникално човешко същество. Добротата и човечността му бяха несравними. Той просто беше твърде фин и чувствителен за да остане дълго на този проклет свят.

Рони беше само 1,60, но се извисяваше с две глави над останалите. Беше надарен с най-мощния и красив глас, който някога съм чувал. Няма да забравя като чух за пръв път Stargazer, трябва да е било към 1996г. Тръпки ме побиха и си казах, "Господи, това не може да бъде изпято от човешко същество. Това си ти самият, Боже." От тогава почна любовта ми към тежката музика, как ли не се рових и питах само и само да науча името на този знаменит вокал.
Научавах за него все повече и повече с годините. И разбрах, че не е само знаменит вокал, а знаменит човек.

Няма да забравя твоето човешко присъствие, Рони. Колко мил и любезен човек беше, как сърдечно се разваше на посрещащите те фенове на летището. Без фалш, без блясък, без така присъщата им самоважност. Истински мъж и джентълмен, истински аристократ по душа. И след 50 години ще разправям на внуците за Каварна 2005г и онази незабравима вечер, която ни подари. Под проливния дъжд, всички бяхме като едно цяло - аз, ти и останалите. На никой не му пукаше от пороя и режещия вятър, защото бяхме и пяхме заедно. Сигурно и в Румъния са ни чували... Благодаря за голямото ти сърце и обичта ти към нас. Не знам друг, който ще се върне пет пъти от пет повиквания на бис.

Виж, Рони, днес пак вали, както тогава. Ангелите плачат за теб. Ти вече успя да докоснеш дъгата. Както пророкува още през 1975г. Ти не си умирал и няма да умреш, ти си безсмъртен. Ти просто се пресели там, където заслужаваш да си. Ние оставаме тук да се борим с несгодите, но ти направи по-силни. Тези, които се докоснахме до магията ти. Почивай в мир, маестро, винаги ще те помним и обичаме.

When evening falls
She'll run to me
Like whispered dreams
Your eyes can't see
Soft and warm
She'll touch my face
A bed of straw
Against the lace

* We believed we'd catch the rainbow
Ride the wind to the sun
Sail away on ships of wonder
But life's not a wheel
With chains made of steel
So bless me come the dawn
Come the dawn
/Catch the rainbow '75/
RIP

Коментари

1.   Поклон пред DIO

Taня

3.   R.I.P. Тъкмо щяхме да оплюваме групата, че са си отложили концерта за тоя, дето духа.. И той взе, че умря. Много тъжно ми стана, тоя рак еба майката на половин свят. И все пак - той е поживял достатъчно, оставил е огромна, неизличима следа в рок музиката, дълго време няма да бъде забравен - живял е достоен живот, и макар болестта да е отвратителна, неговата смърт също е достойна и хиляди хора по света в момента са със статуси RIP, Dio и мислят за него. И няма да го забравим, сигурна съм.

4.   Прекрасно е написано, няма какво да се добави, само искам да кажа, че изцяло споделям мнението ти за Дио, аз също безкрайно много му се възхищавам и го уважавам...Без да знам нещо за него като човек, само от това, което слушах.На тебе искам да ти кажа, че щом плачеш за Дио, има надежда...не всичко е загубено...искам да кажа, все още не сме загубили душата си, някои от нас.
Защо да плачем? Ти сам каза, че Рони е безсмъртен. И аз като тебе казвам, че винаги ще го помня и обичам

5.   Много голям музикант...
Исках да напиша нещо но просто нямам думи...