Споделена история от Други

Стигнах дъното
Аз съм един провал, направих няколко опита за самоубийство, семейството ми е отчаяно и единствения който още ме подкрепя е майка, неподредена без желание за нищо, срам ме е да излизам навън, а вчера преживях ужас - не говоря, гледам злобно - никой не ме иска - имах уют, самосъжалявам се и знам, че ще ида в ада - но кога? колко още ще продължи този пъкъл - сама съм сега - предстои истинско разрушение.

Мразя себе си, чувствам погуба и злоба. Яд ме е че стигнах дъното на 27г. - вече няма да имам приятели, нямам работа а може и да остана и без покрив. Незнам кое къде ми е, чувствам страдание и мъка, мразя се - в града и околността няма 2ра такава - или на път съм да се превърна в мекотело ужасно е наистина - надали ще ме очаква бъдеще - саморазрушение и тъга.

Незнам как и какво да правя, но никой не ме ще за компания аз не говоря, а само гледам злобно. Дори незнам как и да се облека, как да сготвя, въобще всичко е много зле.

Коментари

1.   Човек започва от там където е. Нито по-напред нито по-назад. Винаги можеш да промениш нещата, стига да искаш наистина (и не всичко наведнъж!).

Успех!

2.   Друсаш ли се, че си достигнала това положение?

3.   Мила, докато се съжаляваш и си такъв песимист нещата няма да се оправят! Отвори си очите за красивите и наистина ценни неща в живота. Научи се да цениш това, което имаш, колкото и малко да е то. Докато гледаш злобно, както казваш ти, няма да намериш приятели. Бъди малко по-позитивна, оценявай всеки нов ден, всеки слънчев лъч, всяка усмивка на хората около себе си. Усмихвай се, радвай се ма живота до колкото можеш, щом те има на земята, значи има причина това да е така! Вслушай се в думите ми, направи живота си пълноценен... от теб зависи !

4.   Hе пиши тук а се вземи в ръце

5.   Не разбирам какъв ти е проблемът? Ти другите ли обвиняваш за това, в което си се превърнала?Ако отговорът ти е ДА, аз ще те питам защо?Ако ли пък е НЕ, тогава какво се оплакваш?Всеки сам избира начина си на живот, всеки сам изгражда настоящето и бъдещето.Такава си по своя вина...Незнам какво толкова се е случило в живота ти, ако е нещо безкрайно сериозно и отчаиващо-съжалявам, но ако не е по-добре се вземи в ръце вместо да се оплакваш и самосъжаляваш.На 27 години си, нищо не е приключило за теб-даже напротив....

6.   Щом осъзнаваш .... значи би могло да промениш нещо ;) .. ако не осъзнаваше проблемите .... тогава ще да е по сложно ;)

7.   Ами вместо да мрънкаш и да се самосъжаляваш по форумите, вземи се стегни! Открий на какво се дължи злобата ти и се опитай да се освободиш от нея. Наблюдавай майка си като готви, записвай си, ако трябва и ще видиш, че ще се научиш да готвиш. Искай от нея съвет и за облеклото си. Занимавай се със смислени неща и ангажирай мозъчето си с полезна информация, а не със самоубийства и тем подобни постъпки за страхливци. Повтаряйки си, че си стигнала до дъното няма да изплуваш от него. При нужда, потърси и услугите на специалисти. Но, за Бога, спри да се самосъжаляваш!

8.   Превърни злобата и отчуждението в добри дела, започни да гледаш на света с усещането че ти предстои да направиш велики неща и съответно очакват от теб на направиш много хора щастливи. За да си щастлив и да пръскаш щастие се изсква да се усмихваш повече, да имаш по-благосклонно отношение към нещата. Прави добро заради себе си. Можеш да си щастлива. Ако търсиш да намериш начин как да се запознаваш с хората, как да имаш финансова независимост ми пиши.
daks637

9.   Няма религия,няма и вяра която да иска от ТЕБ.
Сама да се затвориш в празна стая,
И да се превърнеш в портрет.

А ти искаш ли?

10.   daks637, много ми хареса това, което написа. Не съм авторката, но не само тя изпада в положението да се самосъжалява и да мисли, че тежестта на живота е непосилна. Трудно е в такъв момент да превръщаш натрупаната злоба, отчуждение, огорчение в добри дела. Трудно е дори да разсъждаваш трезво. Мога само да и пожелая по-бързо да се вземе в ръце.

11.   КОГАТО СИ НА ДЪНОТО

Когато си на дъното на пъкъла
Когато си най тъжен и злочест
От парещите въглени на мъката
Си направи сам стълба и излез
Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи
Когато от безпътица премазан си
И си зазидан в четири стени
От всички свои пътища премазани
Нов път си направи и сам тръгни
Трънлив и зъл е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души
Загубил всичко, не загубвай себе си
Единствено така ще го решиш

12.   Нищо не искам да кажа против, но №11 описва най-най-точно какво точно трябва да направиш, за да възвърнеш истинското "ТИ"...:)