Споделена история от Други

Изхарчих много пари за козметика
Здравейте,

миналият ден реших да отида с колата до София за да си купя професионална козметика на MAC. По принцип съм им фенка, преди време си бях купувала червила и фон дьо тени оттам. Купих си пудра, четки, руж и други неща. Грима наистина става като от списанията, но се притеснявам, че дадох много пари.. само четките бяха 200 лв. Един фон дьо тен там стръва 70 лв.... скоро взимам заплата пак, но ми е кофти, че похарчих толкова пари...

Чувствам се гузна.
Не мога без такива неща и те много ме радват, още повече че си ги купувам със собствено изкарани пари, но...

Половинката ми май не одобрява като харча толкова пари, макар че това не пречи на бюджета ми. Как се чувстват мъжете когато жените правят това?

Коментари

1.   Стореното-сторено - наслади се на нещата, купени със собствени пари и друг път си прави по-добре сметката. Случва се иначе на много хора, които от деца не са разполагали със собствени пари, а сега трябва да се оправят сами

2.   Няма от какво да си гузна! Щом е за лицето винаги давам много пари.. не може да използваш евтини боклуци! Може за дрехи да не давам толкова много , но за кожата на лицето винаги!!

3.   До къде ще стигнеш с тази скъпа козметика ? Не мисля , че е по-добре да хвърлиш 2000 бона след като с тях може да направиш нещо полезно . Козметиката идва и свършва , а в крайна сметка ти какво ще видиш след 2-3 години? Изхарчени пари , които в миналото са били нещо важничко , а после се чудим как да направим ремонт , сватба . Все пак живота си е твой

4.   Ами и аз съм от хората, които обичат да се глезят и ще ти кажа, че в това няма нищо лошо, стига да е в някакви граници и да не е прекалено голяма част от доходите ти. :) Следващия път просто реши какво точно ти трябва и купуваш нещо макс още едно нещо и така. Ако си взимаш само нещата, които са ти свършили или от които имаш нужда.

А другото, което ми идва наум е, че ако си наистина добра можеш просто да минеш някакъв курс за гримиране и да си отвориш студио ако си в по-голям град. Според мен би имало жени, които да пратят доста за хубав грим с качествена козметика за повод. :)
Когато беше бала ми ми препоръчаха един магазин за козметика и ми казаха, че жената в него гримира добре. Тя реално изпозваше мостри и тестери от магазина и самия и грим беше безплатен (дори не беше на някаква скъпа марка), но взимаше по 25 лева за грим. Просто искам да ти кажа, че може и да го превърнеш в хоби, с което да си изкарваш пари. :)

5.   Няма нищо лошо, че си си купила козметика. Все пак си ги купила с твои пари, така че приятелят ти няма основание да ти се сърди. Мога само да те подкрепям, че си купуваш нещата със свои пари и че се оправяш сама. :)
И все пак един съвет: недей да харчиш 200 лв. само за някакви четки, защото от друга страна не си струва. С 200 лв. можеш да отидеш някъде на почивка, после ще имаш хубави спомени и ще си по-щастлива. :)

Madness

6.   Щом не влияе на семейния ви бюджет и имате по-големи възможности защо да не харчите за по-скъпи неща, иначе кой ще ги купува, но все пак купувай нещо и на половинката си.
Аз много обичам да купувам за друг човек само да имам възможност, не ми прави голямо удовлетворение да пазарувам само за себе си.
Ж26

7.   Че защо не, аз съм на мнение, че всяка жена трябва да купува такива неща за себе си!!!
М, 31

8.   Не искам и да си представям даже колко си грозна, щом правиш това.

9.   Как се чувстват мъжете ли, ами постави се на тяхно място. Как би се чувствала ти, ако приятелят ти похарчи такъв процент от заплатата си за някакъв тунинг на автомобила си и ако живеете заедно останете гладни заради неща, които ви радват?

11.   Номер 8, кефи ме колко си ограничен/а. хахаха

12.   Номер 8. Доста съм красива между другото. А семейството ми без пари не е останало. Не нарушавам семейния бюджет.

13.   Номер 9 всъщност мъжа ми има кола за 10 000 лв е вкарва пари за тунинг. Това не е проблем за мен.