Споделена история от Други

Откъде си купувате дрехи?
Здравейте :) може да ви се стори малко глупав въпроса ми, но живея в малък град и ходя до някой голям град ако ми трябват дрехи. Проблема е, че почти никога нищо не си харесвам във Варна или в Търновво, не знам къде има магазини и ходя само в моловете а там са или скъпи или намалените са супер омачкани и долнопробни. Както и да е ако може да ми кажете откъде си купувате дрехи, устройва ме цена до 15-20-30 лева за блуза примерно, не някви 200лв :д и ако има някой от Търново, Варна, Русе да сподели къде в някоя забутана уличка има як магазин? ;д благодаряя предварително :) момиче, 16

Коментари

1.   Във Варна действително само в МОЛ Варна и Гранд МОЛ има хубави дрехи от Западите марки, но ако не можеш да си го позволиш те съветвам да потърсиш веригата за втора употреба Мъпет Маркт, където има всичко за добри цени, посети няколко филиала - има разлики!. Има в нашия град множество магазини за втора употреба, включително за бутикови стоки с цени над 70 лв. за дънки и така нататък, но извън МОЛ-овете и извън магазините за втора употреба рядко нещо хубаво и то единички, ако човек си живее в града и си види нещо случайно.
Аз пазарувам само в Гранд Мол или в магазините втора ръка. Има в H&M специално добри дрешки сред намалените, но трябва време и търпение. В момента Гранд МОЛ е по-добър като магазини и марки, но преди беше Варна МОЛ - човек трябва да види и двата МОЛ–а, ако не иска да пазарува втора тъка. Аз честно казано пазарувам в магазините втора тъка не толкова заради тънките цени, а защото са ми наблизо и след работа мога да мина, докато до МОЛ-овете трябва да отида специално.
Моя приятелка се специализира върху действително скъпите марки и има малко магазинче, където има дрехи за над 200 лв., включително бални рокли, разни кожени якета за над 500 лв. и така нататък и там често намирам дрехи, които нови са над 1000 лв.
Номерът обаче е не в количеството, а в качеството. По-добре не ходи да пазаруваш често, но като си вземеш нещо да е хубаво

2.   Ами аз си имам няколко любими марки H&M, Zara, New Yorker, Stradivarius... имат магазини в повечето молове. Цените на новите колекции са височки, обаче пускат и по-стари колекции с намаление и винаги можеш да си намериш нещо хубаво. Да, знам, че понякога нещата са доста омачкани, ама с повече търсене можеш да си намериш истински находки. Освен това пазарувам и онлайн. Имам си два любими сайта www. get. bg и www. vmzona. com и съм доволна от тях. Изпълняват си поръчките на време, а и цените са повече от приемливи. Колкото до обувките харесвам Мегияс, Тенденз, Паоло Ботичели... пак ги има в почти всеки мол. То, аз харсвам и други марки, ама въпросът е до цените. Все пак не мога да си позволя да дам 500 лева за зимни ботуши. За съжаление. Така, че отдели си някой ден и цял ден си обикаляй из мола, ще видиш, че можеш да попаднеш на невероятни неща на прилична цена. Примерно, аз миналата година си купих страхотен офис панталон само за 30 лева, беше намален просто защото бяха останали само няколко бройки и за късмет единият беше в мой размер. Но си трябва обикаляне и пробване. Понякога за да намеря един чифт обувки мога да обикалям с дни.

3.   Пробвай с онлайн пазаруване. Аз лично, понеже също съм от малък град, пазарувам почти 80% онлайн. Сайтове колкото искаш, като на мен фаворит ми е fashiondays. bg, но има и много други. Google ще ти ги покаже :) И не се притеснявай, ако нещо не ти стане, го връщаш и готово, а с течение на времето така се специализираш, че аз вече дори по снимка мога да позная дали нещо ще ми стане.
Успех!

5.   Търново - Дензел, китайския, срещу Мола откъм пътя София/Варна. :D Иначе по главната има страшно много магазини за дрехи. И не, не са по 200 лв. Тва е глупаво.

6.   vmzona.com :)

7.   Не знам дали съм единствена, но в тия молове аз нищо не си харесвам, никога, (става въпрос за други градове, не във Варна). Пазарувам онлайн, има страхотни неща в чуждестранните сайтове, и не само. Има си риск, но аз рядко се дъня, тъй като си знам мерките. Огромен избор и разнообразие от дрехи и обувки на приемливи цени, въпроса е да нацелиш твоите номера.

8.   Търси магазини на Zara. Там е възможно най-доброто съотношение между цена-качество-дизайн. Определено нещата на тази марка ми харесват повече от на Пиер Карден, Версаче и другите подобни, но и са на разумни цени.

9.   Аз взимам заплата от 630 лева, плюс аванс 100 лева, което прави общо около 700лв. Мъжа ми също взима нещо такова. Ще се запитате защо казвам това... ами защото искам да кажа, че разполагам с добри доходи, но въпреки това купувам дрехи от втора употреба. Има сумати такива магазини, което дава избор къде да отида. И искам да ви кажа, че там разполагат със АБСОЛЮТНО същите дрехи, като в моловете, но там цените са десет пъти по-евтини. Има такова разнообразие на хубави дрехи и то на добри пари. Никой до сега не си е помислял дори, че пазарувам от втора употреба, защото винаги изглеждам готино. Пък и предпочитам да си взема 10 чифта дънки, за по 7-8 лева, отколкото един чифт за 80 лева... като разлика във вида няма. Затова аз винаги съм с различни и разнообразни дрехи, а жените около мен имат 1-2 тениски и ходят само с тях, просто защото не могат да си позволят няколко тениски от 60-70 лева.

10.   Аз също живея в по малък град и рядко си харесвам нещо. За това съм се решила, когато си купувам дрехи да ходя в мола във Бургас. В магазини като H&M, Тopshop, Bershka повечето дрехи не са много скъпи (особено ако хванеш някакво намаление), но са и хубави. Аз винаги си харесвам нещо от там. :)

11.   Да, и аз харесвам Зара, оттам си купих уникални черни скини дънки за 70 лева мисля, че бяха.. уникални!!! Блузите им са от много хубава материя..

12.   Аз съм от Русе и съм на почти твоята възраст. Ако познаваш добре града мога да ти кажа точно къде има хубави магазини, които предлагат наистина евтини неща.. Казала си, че по моловете има само скъпи неща.. честно казано в Мол Русе има доста хубави магазини, например като New Yorker, Glamour, LC Waikiki... има и магазини по центъра, до Ройала има магазини от Мариото нагоре..

13.   Аз си купувам от sportsdirect, цените са добри и ми ги носят на крака у дома.

14.   Мъж съм. Дрехите ги признавам единствено като средство да не си гол и да не ти е студено. Никаква суета не ме тресе, нито увлечения по моди, фешъни, скъпарски неща и пр. малоумни щуротии. За мен критериите са дрехите да са чисти, спретнати и да се понасят добре от тялото, т.е. - от естествени материали и без агресивни бои и оцветители.

Честно казано предпочитам разпродажбите на големите вериги магазини в чужбина (Германия, Холандия, Италия), дори и за едните долни гащи и чорапи да става въпрос. Не че и те не са шити в Китай като тукашните, но контролът на качеството и съответно - качеството на тези дрехи в съответните страни е несравнимо с тукашното, дори с това в скъпарските български магазини.

Когато пазарувам в България, знам че колкото и пари да дам - качество няма да получа (имам предвид качество на материалите и изработката, а не колко лъскава и модна изглежда дадена дреха!), затова наблягам на НИСКИТЕ ЦЕНИ - така или иначе, като си купя 5 менте-фанелки или ризи за цената на една "истинска", дреме ми дали всяка една от тях ще издържи един сезон или половин... От тази гледна точка - Илиенци, големия китайски магазин в Младост-4, аутлета, когато има разпродажба на европейски стоки (особено на обувки)... Между другото на Илиенци продават и български фирми (от Хасково, Габрово, Доспат...) с учудващо добро качество и на съвсем прилични цени.

Компромиси не правя единствено с материалите и боите - памук, лен, коноп, кожа... Не е ли естествен материал, и оцветен ли е с някакви гадости - изобщо не взимам.

15.   Стой си на село

17.   Онлайн пазаруването е в пъти по-добро решение. И аз съм от малък град и си пазарувам онлайн всичко каквото ми трябва! =]

19.   Аз много обичам да си купувам дрехи, доста често си купувам дрехи от различни места. Много ми се иска да започна да си купувам онлайн дрехи, но малко ме е страх. Някой от вас да си е купувал и доволен ли е?

20.   Аз също си купувам дрехи онлайн. Мисля, че е много удобно, а и като работя по цял ден, нямам време да ходя по магазините. Не е никак трудно да избереш дрехи, които да са точният размер за теб, защото размерите са стандартни. Аз си купувам дрехи от Карамела Фешън и като знам, че нося S, не е трудно да си поръчам, досега не съм срещала подобен проблем. Те имат и магазин в гр. Стара Загора на ул. "Гео Милев" 1, когато имам повече време, се разхождам до там, за да си купя нещо ново. Пробвай да си поръчаш, нищо не губиш.

21.   От килата най - вече си взимам блузи, тениски, суичари, къси панталони, разни шапки за зимата примерно и. т. н. Има едно кило зиг-заг -имат магазини на няколко места в Бг -там си намирам много яки неща последните 5-6 години даже и 2 зимни якета имам от там.
Е дънки, бельо и обувки си взимам от по - скъпи места, но хубави дънки и от кило може да се намерят стига да имаш късмет и много търпение за много мерене и ровене.