Споделена история от Други

Коя е любимата ви анимация?
Здравейте! Нека да споделим коя е любимата ни анимация или коя ви е била любимата.
Тъпо е да, но има много такива теми и ще се радвам да чуя вашето мнение.

Моите любими са главно Пиксар и Дисни. Има естествено някои, които повече ми харесват, други не чак толкова.
От старите на Дисни, харесвам Лейди и скитникът и Цар лъв.
От новите Рапунцел и разбойникът, Шрек... и ако се сетя за други ще пиша в коментар.
А сега сте вие.

Коментари

1.   "Schaun The Sheep" на BBC, има ги клипчетата в youtube, животните не говорят, език няма с две думи - много е яка „анимация“ с пластелинковци и в момента обичам да ги гледам тези филмчета за разтоварване.
Обичам иначе и South Park и American Dad

2.   Ами аз харесвам много неща, като се почне от по-старите неща на Дисни, семейство Флинтстоун, Астерикс и се стигне до Пингу (това са едни кратки анимациики, които ги дават по Джим Джам), а забравих Том и Джери. Абе, признавам си и до сега си ги гледам с кеф, нищо, че съм, уж, сериозен човек. Според мен гледането на анимация си е страхотно забавление и винаги ще го правя, предполагам дори и когато остарея.

3.   Frozen, finding Nemo

4.   Любимата ми анимация е Ю-ГИ-О!

5.   Семейство Флинтстоун

6.   Adventure time, Park show, от CartoonNetwork :D. Падам си по по детските анимации, въпреки, че второто не се препоръчва за деца под 12 години :D.

7.   Българ ;)

8.   Любимата ми анимазия е "Attack on Titan" (Shingeki no Kyojin). Не бях срещал анимация, която да притежава всички елементи наведнъж - страхотно интро, мудика, визия, сюжет. Засега е излязъл пърни сезон и се очаква втори.

9.   Как бе "Кро" , Том и Джери и те са много, за съжаление от днешните.

10.   „Бълар“ - това е уникум ! Ама така и не го пуснаха по телевизията.
Абе много са , „Сем. Флинстоун“ , „Том и Джери“ , „Реактивните момичета“ , „Тийнейджъри от Бевърли хилс“ , много общо взето и са от по-старите, т.е. от моето детство :D

Това са сериалите иначе от филмите, много ми харесва версията за „Анастасия“ , не знам колко милиарда пъти съм я гледала .

*Silver Moon*

11.   Courage the Cowardly Dog <3 - много обичам това детско, още го гледам от vbox7.

12.   пф... "Cartoon Network" - Courage the cowardly dog; Ed, Edd and Eddy... любимите =]

13.   Харесвам филмите на Дисни и рисуваните филми за Батман най-много. Също и анимета, стари анимации от Картууна и нови анимации, стига да са ми интересни.

Любимата ми анимация и един от любимите ми филми винаги ще бъде "Цар лъв". Това бе първата ми видео касета и оттогава съм гледала този филм десетки пъти. Дори го имам на DVD, подарък от Лондон. "Цар лъв" бе и една от първите ми компютърни игри още на DOS. Имам едни стар комплект с картинки на героите от "Цар лъв" и много стар плюшен Симба, с който имаме няколко години разлика! мам фигурка на малкия Симба, която си купих скоро, както и детска книжка "Цар лъв", която също си купих скоро (заради хубавите картинки). Това е и филмът, на който съм ревала най-много (ако не и единствения филм). Мисля си пак да го изгледам покрай темата :)

Ж 22

14.   Моите са South park , Spongebob , the Simsons , Happy Tree Friends , а за други не се сещам .

15.   tangled, frozen

16.   Powerpuff girls, Sleeping beauty, A fox and a hound. В момента следя и Adventure time :D
Ж,18

17.   Regular show! После са Courage the cowardly dog, The Simpsons, ed edd n eddy, Oggy and the cockroaches, The marvelous misadventures of flapjack, dexter's laboratory, Foster's home for imaginary friends и разбира се няма как да пропусна Adventure time.
Има още анимации от 90-те на Cartoon Network, които също много харесвам.
А анимациите на Дисни никога не са ми допадали, може би само Ким супер плюс и онова момиченце със страното синьо-лилаво извънземно(?!?) , което правеше постоянно бели. Тези Финиас и Фърб и тем подобни никогато не съм могла да ги гледам.

18.   До Номер 8 Shingeki no Kyojin НЕ е никаква анимация! Той е аниме има разлика между анимация и аниме!

19.   Аз обичам анимации на Dreamworks и Disney. Обичам и класики като Tom and Jerry и Scooby Doo.
Препоръчвам:
How to train your dragon 1, 2 ; Madagascar 1, 2, 3; The penguins of Madagascar; Lion king, Lady and the tramp, Cars, The Simpsons, Tom and Jerry и Scooby Doo.

20.   До номер 18, а какво е "аниме"? Ако не си наясно, това е японска анимация, стил анимация, един от многото други. Все едно да кажеш филмите на Пиксар не са анимация, защото са 3D компютърна анимация. Според теб по тази логика тогава не трябва да се изброяват тук филми с 3D компютърна анимация. След като ще делим на подгрупи анимациите, то трябва с всичко да е така, не можеш само японската анимация да отделяш от останалите стилове.

Под "анимация" се има предвид всичките стилове и методи: класическа анимация, 3D компютърна анимация, 2D компютърна анимация, фото-реалистичната анимация, Stop-motion анимация, която има още подвидове, Graphic анимация, японската анимация /аниме/ и с нейните подвидове и др.
Ако въпроса на автора е за САМО за "класическата" анимация, то това трябва изрично да бъде упоменато във въпроса, иначе всеки може да пише за всички стилове, защото всичко това е анимация. Шрек е посочена от автора като анимация, но реално не е "класическа" анимация, а е съвсем друг стил. Даже аниметата са много по близки до "класическата" анимация, отколкото 3D компютърната анимация.

Аз преди време гледах "Claymore", направи ми впечатление, но не е препоръчително за малки деца или да кажем червено кръгче с 16. Айде с 18 ще е много.

K-Man

21.   №18, кажи ми, че се шегуваш... моля те, кажи ми, че се шегуваш...

22.   Аз харесвам Джони Браво, The courage of the couragely dog, Samurai Jack, Tom and Jerry, Looney Tunes и всякакви филми на Boomerang. Японските филмчета никога не съм ги харесвал, защото някак си, очите им... Като някак си гледаш извънземни, не хора. Абе, ще ме разберете!

23.   Ice Age forever!!!
Иначе хсресвам и Shreck, How to train your dragon, Finding Nemo, Rize of the Guardians. От старите са ми любими Beauty snd the beast. LION KING и др.