Споделена история от Други

Въпрос относно пазаруването към жените
Прави ми впечатление, че всички бизнеси разчитат на перфектната визия на рекламните лица, когато искат да привлекат клиенти. Например моделите на бельо са с перфектни изваяни тела, сервитьорките обикновено са доста красиви млади приятни дами и т. н.

Въпросът ми е, това привлича ли ви като потенциален клиент или тъкмо напротив, това отвлича вниманието от продукта? Например има неписано правило, че говорителките по новините не трябва да са прекалено красиви, за да не отвличат вниманието от новините.

Освен това перфектните мерки на моделките не ви ли карат да се чувствате малко зле, понеже ми е ясно, че всяка жена има нещо, което не харесва в себе си? Прекалено красивите сервитьорки спират ли ви да ходите на това барче с приятеля си, за да не заглеждат повече тях?

И изобщо според вас не е ли по-добре тези хора да са просто симпатични и малко по-семпли, отколкото нереално перфектни? Ясно е, че фотошопът и професионалният грим играят, но все пак...

Коментари

1.   мен ме взеха да работя като касиерка в мак донълдс защото съм красива, дори не съм влизала в кухня, само на каса стоя. новините за нещо различно от това да продадеш на някой нещо. мъжете се захласват и можеш всичко да им продадеш, жените както винаги завиждат. това е.

2.   Да влияние върху голяма част от клиентелата има. Специално за дрехи е ясно, че момичетата ще имат перфектно, дори прекалено слабо тяло, те ако нямат тяло за какво са там? Красивите и млади сервитьорки също рекламират, красотата издава здраве, така би трябвало подсъзнателно да излъжат че храната която продават е здравословна. Нали се сещаш, че няма как да се рекламира шампоан с оплешивяваща жена, като промоутър?
Всичко опира до там колко податлив на манипулация е клиентът. Например аз, като жена, в никакъв случай няма да се притесня от красотата на сервитьор/ка, тя, докато съм клиент на заведението, е там за да ми служи, тя е човекът, който да ми помогне, ако ми трябва салфетка да ми донесе.
Всъщност ни най-малко не ме притеснява, кой за каквото е учил, кой каквато възможност има, това работи. Това е работа, начин за изкарване на прехрана.
Хора като теб, които мислят за това, повече ме притесняват, толкова ли не можеш да намериш у себе си нещо, че да ревнуваш физически качества на други жени?

3.   В сериозните бизнеси просто няма нужда от рекламни лица. Качествата на продукта са достатъчни.
Разбира се докато хапваш е хубаво да има наоколо млада сервитьорка с колкото може по-къса поличка :)
Но дори и това не е достатъчно един нормален човек да влезе в Мак Доналдс :)

Y D

4.   до 2

"Хора като теб, които мислят за това, повече ме притесняват, толкова ли не можеш да намериш у себе си нещо, че да ревнуваш физически качества на други жени?"

А-а, не, чакай да се разберем нещо. Такива изводи, без да съм споменавал нищо за себе си - не, моля те. Първо не съм жена. Второ не ревнувам никого от никого. Трето питам от гл. т. на потенциален бизнесмен, а и маркетинга ми е като хоби и си чета литература по темата в свободното си време и ми беше интересно да чуя чужди мнения.

Виждам, че тук е масова практика да се правят безпочвени изводи от коментиращите за автора и после автора дурма да обяснява, че няма сестра.

Иначе благодаря за мнението ти и за останалите мнения.

5.   Първото и най-важно условие да се харесаш на някого е да не го дразниш! По подобен начин възприемам и визията на рекламните лица, представящи някакъв продукт - ако ме издразнят още с това, забрави да обърна някакво внимание изобщо на продукта или заведението, камо ли да го купя!

Дали не се чувствам зле от това? Ни най-малко - тук става въпрос за представяне на продукт, а не за моето лично представяне пред някого! За всеки влак си има пътници, а моят и без това е по-пълен от необходимото, макар че съм много далеч от съвършенството и като визия, и по други показатели.

Иначе да - добре би било рекламните лица да са просто симпатични и малко по-семпли. Така всеки би припознал себе си в тях и би бил по-съпричастен, освен ако не се има за супер-гъзар и да иска да се причисли към кастата на свръх-човеците :)