Споделена история от Други

Проблеми с EMAG, помогнете!
Здравейте,
преди повече от седмица си бях купил телефон от емag. Не ме удовлетвори, защото през слушалките не се чуваше добре, дори няма еквилайзер да си го настроиш.. та реших да го върна. Подадох заявка, куриера дойде след 2 дни, предадох му го и от тогава не съм си видял парите.. трябва да ги преведат по банка, но... повече от седмица чамак. Пратих им номера на товарителницата, проследих в сайта пратката и видях че са я приели, но от тогава никакъв резултат. Писах им не малко пъти те ми изпращат съобщение за втори път всеедно не са разбрали на коя сметка да ги преведат.. абе просто несериозна работа? Ако някой може да помогне или да каже къде трябва да пусна жалба и да си търся правата, защото те дори и телефоните не си вдигат..? !

Ако някой се отзове ще съм му много благодарен..! :))

ако може администраторът на сайта да публикува темата!!

Коментари

1.   Не се тревожи, срока за връщане на сумата или замяна на стока е 30 дневен, пише го в условията за покупка. Един съвет от мен не им пиши, а им звъни. Миналия месец купих на детето ми таблет, след няколко дни зъби и не се включи изобщо повече. Върнах го и след 10 позвънявания в рамките на една работна седмица ми отключиха сумата, т. е. мога да избирам дали да ми я върнат или да доплатя и да си избера друга стока. Избрах друга и на 10-тия ден от връщането имах нов таблет. Последва и покупка на ТВ от там, коректни са не се притеснявай.

2.   Купих си видеокарта от там преди малко повече от година и всичко е окей. Няма да се притесняваш :).

3.   Миналия ден се свързах с тях и ми казаха че другата седмица ще ги пратят. Не знам какво му е сложното да ги преведат по банката а не да се бавят?

благодаря ти че писа :)

4.   Аз за това не пазарувам от там. Фирмата е румънска и де факто не е нужно да спазват българските закони, за търговия и тн.

6.   Коментар 4 е лишен от всякакъв смисъл. Всеки онлайн магазин в България се регулира от нормите на ЗЕТ и ЗЗП. E-mag са сериозна фирма и цялото ни обзавеждане у дома и в офиса са от тях. Връщали сме поне 4 пъти продукти, възстановяването на сумата винаги е било в законния срок.

7.   За да продължа темата, особено за тези които търсят инфо за връщането на пари от emag. bg, ще споделя, че повече от месец и половина не ми връщат парите /за лаптоп - 350 лева/. По телефона (когато благоволят ад го вдигнат) само ми казват не бил в склада... в склада е.... няма го в счетоводствоте... все неща които не ме интересуват, а срок в който ще ги върнат не могат да ми дадат. Като включим една памет карта, която сдаде багажа на втората седмица с много клипове и снимки на нея и бавене на една друга доставка, предварително платена, пак около две седмици могат направо да ми изтрият профила. Не препоръчвам!!!

9.   Много некоректи, повече от месец не мога да си получа парите за въртат дефектен продукт. Вече ми писна ди им звъня по телефоните, някой път дори не вдигат!

10.   9. 7a Продавачът се задължава да възстанови платената цена на Договора, сключен от разстояние, от който Клиентът се е отказал в рамките на 14 (четиринадесет) дни от датата, на която получи уведомлението на Клиента, че се отказва от Договора. Сумата ще бъде възстановена както следва без това да доведе до някакви допълнителни разходи за Клиента: