Споделена история от Други

Зодии
Здравейте, напоследък много се запалих по зодиите и ще ми е интересно ако споделите каква зодия сте вие, какви зодии са членовете на семейството ви, децата ви, най-близките ви приятели. Аз лично съм зодия везни, майка ми също е везни, баща ми е овен, брат ми е риби. Мъжът ми е лъв, големият ми син е овен, а малкия водолей. Най-добрата ми приятелка и тя е лъв. Има ли според вас значение зодията, за това как ще се разбират хората помежду си. Хубав и усмихнат ден :)

Коментари

1.   Да, зодията има значение, но е важен и асцендента, и рождения хороскоп на човек.

2.   И aз съм везни ^_^ Интересувaм се от зодии, но относно дaли влият върху отношениятa не знaм. Според хороскопa ми с овен нaй-зле би трябвaло дa се рaзбирaм, a нaй-добрaтa ми приятелкa е овен. Чувaлa съм, че aсцендентът е с по-голямо знaчение относно формирaнето нa хaрaктерa.

4.   Здравей. Имат някакво значение предполагам. Аз съм стрелец и наистина обичам пътуванията и екскурзиите. Любимия ми тв канал е Travel TV.

5.   Ами аз съм козирог, майка ми е скорпион, баща ми е лъв, сестра ми е близнаци, а мъжът ми е везни. Обаче не съм много голям специалист по зодиите.

6.   Здравей!

Зодия лъв съм с асцендент рак. Майка ми е козирог, а баща ми-стрелец. С тях се разбирам отлично, както и с братовчедка ми-зодия овен. В добри отношения съм и със скорпионите, но не мисля, че зодиите са от изключително значение.

Не се разбирам с един определен лъв и овен, както и с риби и с близнаци, но това са примери за конкретни хора от тези зодии. Според мен това се дължи на различното ни възпитание, ценности, интелектуално развитие. Но други хора, които са някои от посочените по-горе зодии намирам за приятни и интересни.

Зодиите могат и да влияят по някакъв начин, но заобикалящата среда и други фактори формират даден човек.

violet-rose

7.   Аз съм рак... майка ми е лъв, баща ми риби, едната ми сестра телец, а другата лъв... гаджето ми е везни.... според мен зодиите нямат нищо общо с разбирателството между хората... една зодия не определя напълно характера на човек.. така че...

9.   Аз съм на 23 септември, да ми е честито. Цял живот се чудя везни или дева съм. Имам качества и на двата знака. Майка, баща, брат - риби, скорпион и рак. Те си се разбират много добре. Най-добрия ми приятел е козирог, жената е водолей.

11.   Аз съм зодия рак. Майка ми и брат ми са лъв, а баща ми е везни. Гаджето ми е риби. И аз преди се интересувах от зодиите, имам доста общо с характеристиката на моята. Аз съм едно от онези свръхчувствителни човечета, които са подвластни на луната. Непрекъснато си меня настроенията, а по пълнолуние винаги ме боли глава...

12.   Приятелката ми е везни, а аз рак и тъй като съм търпелив, понякога не издържам на дребните е забележки и избухвам викайки и, за да потуша огъня в мен:) Отделно манячка на тема чистота и аромати, научи ме да се пръскам редовно с парфюм и да си правя прическата.

13.   Астрологията е много много повече от някакви си зодии :)

Поинтересувай се за асцендент, лични планети, домове и тнт. Иначе просто за зодии.. Аз например съм водолей - имам Слънце и Меркурий във водолей в 11-ти дом, съответно имам силно изразени водолейски качества и комбинирано с асцендента ми (овен) изглеждам като типичен водолей. Една приятелка обаче е родена малко преди мен (водолей пак) и Меркурий й е в козирог, Слънцето е в 2-ри дом (земен), има Луна в Козирог.. абе много козирог има и съответно няма почти нищо общо с водолей, въпреки, че чисто формално е уж водолей. Тей че гледай и другите планети и домовете...

14.   Мисля че има голямо значение. Това е така защото всяка зодия има свои темперамент, виждания, и начин по който върши нещата.

15.   Тези общоприети 12 зодии, заедно с всичките им асценденти, домове и всичко там са.... пълна глупост :)
Просто няма съвпадение между написаното в зодиите и хората от тези зодии.

А има едни други, Келтски зодии. Зодиите са с имена на дървета: Бор, Бряст, Ябълка.
Всяка една от тези зодии описва съвсем точно човека, за който се отнася. Докато в общоприетите зодии 3-4 вида хора са набутани в една зодия.

Също така има много варианти на зодиите, в Интернет. И повечето са пълни измислици. Аз имам зодии, взети от сериозна книга. Много хора, за много години са направили огромно проучване, и статистическите резултати са написани във вид на... зодии. Като за основа са взети точно Келтските зодии, като най-адекватни.

Както и за всичко друго, и при зодиите има различни подходи.
Най-разпространения е - необразовани хора да пишат за още по-необразовани.
И разбира се има и източници, написани от специалисти, те се намират трудно, не са толкова популярни....
Просто защото са верни.

Y D

16.   Във нас всички сме рогати зодии. Аз съм Козирог, майка и сестра ми са Овен, а баща ми е Телец. Общо зето се разбираме добре, с малки изключения от време на време.

17.   От авторката:
В моето семейство май си отговаряме всички на зодиите. Баща ми е между овен и телец и може би той има и от двете зодии качества. Трябва да им проверя асцедентите, луните и т. н. :Д

18.   Майка ми е Водолей, сестра ми е везни другата ми сестра е скорпион татко е рак а аз Овен. Каквото и да кажете малко ще е пасваме си

19.   Зодия Риби са най-големите кавали!

20.   Аз съм Скорпион, един от приетелите ми е Телец, НИКОГА не си признават когато грешат, с което те отблъскват докато не искаш да имаш близост с тях. Ако им разбереш намеренията за нещо, винаги отричат, и пак никога не си признават и черно на бяло да го имаш пред тех. Това съм забелязъл в телците около мен.
За близнаци съм забелязъл, че първичните работи са топ приоритет, ебане, гъзарене, фалшиво държание за сметка на публично уважение, дори и да трябва да загърбят нещо, което обичат.
Не знам дали за всички скорпиони, но аз съм много директен и хората се обиждат постоянно като им изплякам истината в очите, а ако човека не се е обидил, сигурно сме вече приятели или поне вече ме уважава много. Голяма рядкост да намериш човек, който да не ти се обиди за такова нещо.