Споделена история от Други

Дон Корлеоне
Здравейте,

Искам да ви попитам нещо, относно най-великия филм, правен някога, а именно ,,Кръстникът''. Какво ви е мнението за великия Дон Корлеоне? Аз лично не съм гледал целите 3 части на филма, но искам да попитам за мнението ви, относно личността на Дон Вито - добър или лош от морална гледна точка? Да, той е мафиот, нещата които върши са нередни, но както при всяка италианска фамилия и той държи на семейството, както и на семейните ценности.

Благодаря предварително!

Моля редакторите да публикуват темата.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   В момента съм пряко ощетен от българския кръстник, който не ми е давал заплата от доста време, който контролира синдикатите, който ме кара насилсвтено да гласувам за неговите хора, който ме кара насилствено да стачкувам преди изборите, който контролира всички държавни институции, вкл. и инспекцията по труда, който е в основата на всички картелни споразумения в страната, който държи в ръцете си съд, изпълнителната и законодателната власт, който има офшорки и изнася всичките си пари навън и за икономиката и бедните хорица няма дори навременно плащане на и без това ниската заплатка. Не можеш и да напуснеш, защото ще уведоми всички работодатели и не мога да си намеря друга работа. Имам апартамент на изплащане, който банката ще ми отнеме заради забавени заплати и ще остана на улицата, имам малко дете, на което не мога да му обясня защо се налага да гладува, защото банковата ми сметка е на минус в момента. Тези хора са тумор на обществото, който изсмуква всички ресурси, а хората нямат възможност нито за малък бизнес, нито за работа, още по-малко за добри и навременни заплати.

Защо мислиш във всички сектори има огромни финансови дупки, защо се събират данъци, а на среща няма нищо - нито инфраструктура, нито здравеопазване, нито енергиен сектор, нито образование да не говорим за инвестиции и доверие от чужди капитали?

Според теб какво ми е мнението? Такива хора са за публична мъчителна екзекуция за назидание на другите.

2.   Май имаш нещо есенце да пишеш по темата, и се надяваш читателите да го направят вместо тебе... ;)

Иначе, ако му беше чак такъв фен - не само филмите щеше да си гледал, ами и книгата на Марио Пузо щеше да си изгълтал с кориците...

То бива готованство, мързел и дребен тарикатлък, ама чак пък толкова не бива!

4.   Номер 2, направи си услуга и не изразявай ужасно грешното си и тъпо мнение. То бива, бива глупави хора, ама чак пъл толкова... Книгата ,,Кръстникът'' не се изучава нилъде, а още по-малко да пишат есета. Омръзна ми от заядливи комплексари дето само гледат да си излеят злобата. Лек ден! :)

5.   И какви са тези семейни ценности, на които държи? Може би имаш предвид материални семейни ценности, защото ми е трудно да си представя духовни ценности между престъпници. :D

6.   4, е точно защото не се изучава никъде, затова и няма тонове готови есета, теми и писания за нея в нета. Затова им го е дал преподавателят - да си размърдат мозъците малко и поне една стойностна книга да прочетат през живота си. И понеже авторът нищо не е намерил по темата - идва да скимти и да се мазни тука...
Едно жокерче, авторе: "Мафия" на староиталиански означава семейство, фамилия. Така че мафията по начало е фамилно занимание :)
Нататък 5 е прав.

7.   Ма Фия, в превод от италиански - Моя Дъщеря.
Тази организация възникнала когато Италия била под управлението на Австрия, което продължило 2 века,
до началото на Първата Световна Война.
Управлението изглеждало горе-доло така:
Няколко кротки австрийци командвали с лекота няколко хиляди диви италианци, в някое много диво селце.
И италианските девойки (основно чернокоси) много харесвали русите австрийци. И се чукали с тях.
А италианците си направили организация, МаФия, за да си пазят жените... от самите жени :)
И от всичко това тръгнал мита за великата, силна и страшна Мафия, в която семейните ценности са на почит.
И писането на книжки и правенето на филмчета за Мафията се оказало доходно, харчели се.

Тоест, от позорните за Италия два века на робство тръгнал мита за смелите, силни и страшни мафиоти.
Гарибалди например 30 години освобождавал Италия, без нито веднъж да влезе в бой с австрийска войска.
А българките хайдути, например, направили много повече от италианските си колеги, за освобождението на България.
Да, италианските мафиоти били под робство до началото на 20-ти век, това са фактите.
И то под много по-леко робство. По време на което собствените им жени ходели да се чукат, доброволно.... с Поробителя.

Y D

8.   Аме Номер 6, ти си размърдай мозъка и престани да бъдеш толкова ограничен. Аз съм 11 клас. Ако откриеш училище където се изучава, , Кръстникът'' и да се дават есета ела и ми кажи! Не е нормално без да познаваш да ми казваш, че скимтя, мазня и тн. Колко комплексари и злобари има на тоя свят :( И двамата с Номер 2, просто не си изразявайте неподготвените и грешни мнения повече, лек ден :)

9.   Номер 6, ти изобщо чуваш ли се кви ти пишеш??? ,,Точно щото не се изучава'',,затова им го е дал преподавателят'' преподавател по какво. Учителите не дават есета по книги, кото не се изучават, но злобата ти пречи да мислиш трезво, кофти!

10.   И Номер 4 съм аз, Автора, както и номер 8 и 9